Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dico nema veze kad ti rade cr bebi je bolje sto duze u stomaku. Samo opusteno :-)

respect i Dica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laku noc drage moje,hvala vam na podrsci,odoh da spavam i milujem stomak,jos malo ce moje pile biti u njemu...

Ne znam sto sve trudnice pred termin jedva cekaju da se porode,meni je bas lepo ovako (sem tezeg disanja),hvata me neka nostalgija kad znam da ce da je izvuku. Kako je lepo kad otvoris oci ujutru a tvoja bebica te miluje iznutra... :wub:

respect voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamike! Kuvam kaficu preko mi je potrebna :)

Jucerasnji dan sam provela po lekarima.Bila na dopleru i ctg-u,nacekala sam se,vracali me ali je na kraju hvala Bogu sve bilo ok.

Milim ja sam bila ubedjena da si se porodila :) Bice guzve sledece nedelje sto kaze Nanny :) a i red je da oslobodimo malo III trimestar za nove mamike.

Vreme je uzas,prehladila sam se :( Zapusen mi je nos i puna sam slajma a ne mogu da ga iskasljem.

Ja imam jos dve nedelje to termina i iako svima u okolini govorim da mi je termin u oktobru opet na svakom koraku cujem kad ces,jos nisi,jos si tu itd...kad kazem da imam da guram jos oni odmah,pa to je trece jos devojcica brzo ce to pa se iscudjavaju koliki mi je stomak i koliko se spustio.To bas ume da nervira :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas!:)

Ne pamtim da samo bolje spavala od kad sam trudna,muz mi doveo nekog masera koji namesta kosti trudnicama (jer se svaka kost ispretura u trudnoci) verujte mi lik je CUDO ,znaci ledja kao su mi kao nova,nista me ne boli (da ne cuje zlo) :)

Respact verujem da su ti dosadili ljudi pitanjima!Kod mene je druga situacija kad kazem da mi je termin u novembru oni su u fazonu 'uuuuuuuu pa imas ti jossssssss puno da guras' kao da sam rekla da se poradjam sledece godine :)

Ovde je hladno za tri medalje i mogu vam reci da mi ne prija nikako :(

Fali mi toplo vremeeeeeeeeeeeee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas! Juce ceo dan sam imala po celom stomaku one menstrualne bolove, kao da se siri materica nemam pojma, vise je neprijatno ne boli a onda uvece su me otkidala ledja koliko su me bolela, tj tacnije krsta kako se narodski kaze! To nije do sada pa mi recite jel vam se desava to ?? Ima li veze to sa kontrakcijama? Ili da se nisam prehladila, ovo vreme ludacko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure moje!

Dobrodoslica novim trudnicama! :)

Bila sam jutros na kontrolu,ctg i po uput za porodiliste i sve je to ok.Doktor koji ce da me poradja rekao je da dodjem u utorak-sredu :blink: ako me do tada ne strefi bar jedan od 3 znaka pocetka porodjaja:kontrakcije,pucanje vodenjaka i curenje sluznog cepa.Ako mi se desi nesto od toga,odmah da dodjem. Utorak je vec 19ti a meni je termin 25ti,bas se plasim da toliko cekam,mislila sam da se carski zakazuje bar 10ak dana ranije.Eto mene u utorak sa torbom pa nek budem kod njih ;) valjda ce moje cudo izdrzati jos malo na najsigurnijem mestu,kod mame.

Dico, i meni racunaju termin po bebi 24, a cr su mi zakazali 18.09. bas kao i tebi, 6 dana pre.

Meni jutros curnulo nesto penusavo belo, razmisljam da li je cep, ali ne izgleda mi tako. Moram danas da pratim stanje. To mi se desilo i neki dan.

Pettra, normalno je da te bole krsta i mene su bolela kad god malo duze setam ili stojim, pa i dok perem sude. Stomak ti raste, sve je tezi i tezi pa zato.

Ja danas idem na depilaciju, jos mi je to ostalo da sredim i mogu ici :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dico, i meni racunaju termin po bebi 24, a cr su mi zakazali 18.09. bas kao i tebi, 6 dana pre.

Meni jutros curnulo nesto penusavo belo, razmisljam da li je cep, ali ne izgleda mi tako. Moram danas da pratim stanje. To mi se desilo i neki dan.

Pettra, normalno je da te bole krsta i mene su bolela kad god malo duze setam ili stojim, pa i dok perem sude. Stomak ti raste, sve je tezi i tezi pa zato.

Ja danas idem na depilaciju, jos mi je to ostalo da sredim i mogu ici :) .

Ja u utorak 18og tek idem ali sama operacija nije zakazana,taj dan verovatno tj.sigurno nece biti.

Pa ako nemas malo sukrvice onda nije cep,ne znam da li moze bez krvi da bude to...

Sta ste odlucili za ime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas! Juce ceo dan sam imala po celom stomaku one menstrualne bolove, kao da se siri materica nemam pojma, vise je neprijatno ne boli a onda uvece su me otkidala ledja koliko su me bolela, tj tacnije krsta kako se narodski kaze! To nije do sada pa mi recite jel vam se desava to ?? Ima li veze to sa kontrakcijama? Ili da se nisam prehladila, ovo vreme ludacko...

Cuvaj se,odmaraj vise danas,ne znam sta jos da kazem...Mene kicma boli kad legnem uvece ali taj menstrualni bol nije dobro da osecas.Lezi,lezi,odmaraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u utorak 18og tek idem ali sama operacija nije zakazana,taj dan verovatno tj.sigurno nece biti.

Pa ako nemas malo sukrvice onda nije cep,ne znam da li moze bez krvi da bude to...

Sta ste odlucili za ime?

Nema sukrvice, zato i ja mislim da to nije to. Pa taman te u utorak prime na pripremu, u sredu cr i eto.

Marko, Mateja, Jovan, mm ce odluciti, na mukama je, stalno me pita sta bih ja volela (ja navijam za Marka, ali necu da mu kazem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene potpuno komirane..sad sam stavila kafu, bas mi je potrebna :)

Dico, i meni racunaju termin po bebi 24, a cr su mi zakazali 18.09. bas kao i tebi, 6 dana pre.

Meni jutros curnulo nesto penusavo belo, razmisljam da li je cep, ali ne izgleda mi tako. Moram danas da pratim stanje. To mi se desilo i neki dan.

Pettra, normalno je da te bole krsta i mene su bolela kad god malo duze setam ili stojim, pa i dok perem sude. Stomak ti raste, sve je tezi i tezi pa zato.

Ja danas idem na depilaciju, jos mi je to ostalo da sredim i mogu ici :) .

Eto jos jedne prednosti kad znas kad ces se poroditi..ja planiram depilaciju, da me ne bi tamo brijali, a opet necu prerano da je uradim, a ako sacekam par dana do termina mozda bude kasno, mozda krene ranije..

I tako racunam mozda najpametnije da odem 10 dana pre termina.

A treba i da se farbam, nisam dugo, pa shishanje.. :))

Taman da popunim lepo vreme do termina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene! Blago vama koje ste pri kraju, ja cu tek tada moci da uzivam i ne razmisljam o glupostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i od nas :)

vreme je uzas, cak ne zelim ni da pogledam napolje, a u 3 moram ici da polazem poslednji ispit za ovu godinu,

kako ste danas, vikend je pa nas verovatno manje ima. u ponedeljak prebrojavanje,

zenske, jel se nekome desavalo da mu poplave nokti, jutros kad sam ustala, i krenula da se umijem, plavi nokti i stisnem par puta saku da mi se povrati krv, tek kad sam doruckovala vratilo se u normalu, msm boja,

a ne mogu da setim na kojoj sam strani se probudila, m1702.gifda nisam mozda dugo lezala na jednoj strani, al bila bi mi samo jedna ruka tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i od nas :)

vreme je uzas, cak ne zelim ni da pogledam napolje, a u 3 moram ici da polazem poslednji ispit za ovu godinu,

kako ste danas, vikend je pa nas verovatno manje ima. u ponedeljak prebrojavanje,

zenske, jel se nekome desavalo da mu poplave nokti, jutros kad sam ustala, i krenula da se umijem, plavi nokti i stisnem par puta saku da mi se povrati krv, tek kad sam doruckovala vratilo se u normalu, msm boja,

a ne mogu da setim na kojoj sam strani se probudila, m1702.gifda nisam mozda dugo lezala na jednoj strani, al bila bi mi samo jedna ruka tako.

Moguce da ti je malo utrnula ruka, pa zbog toga..a i hladne su noci postale..

Ja se budim a ruke mi ledene..nisu plave ali posto nisu bile pod pokrivacem valjda se smrzle..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milim , tako i mi razmisljamo sada- samo da udjem u deveti mesec

Draga Pettra naravno da ces uci u 9. i ako Bog da stici i do termina, evo ja sam zivi primjer:-) Samo se cuvaj i eto tebe u 9.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dica a zasto ti moras na carski? Izgleda da sam to propustila kad si pisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga respect evo vidis jos sam 2u1:-) Samo Boze pomozi bojim se te indukcije:-( A u pravu si, dosta smo i bile u III trimestru, treba nam nova postava trudnica, samo da se radjaju bebice... Moram ti reci da ti se divim, vidim koliko rano si vec na forumu, pretpostavljam da ustajes rano zbog djece, ti si po meni zaista jaka zena, a mi preplasene a cekamo tek prvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja bolje da ne izlazim iz kuce,svi me gledaju ko da sam im vise dosadna ovako trudna :lol: "Pa rekli ste septembar?Kad ces,koliko ima jos?"Pa ljudi,septembar ima 30 dana!Ne smeta mi to bas puno al ume da smara.

Znate sta me najvise nervira?Kad pitaju,u smislu "Jel si se zaposlila,bilo bi dobro da si se prvo zaposlila...al nema veze...". A GDE DA SE ZAPOSLIM?Kao da su svi cekali da ja zavrsim i odmah bi me zaposlili,ali avaj,ja sam zatrudnela i sad ne mogu,kako da ne... :angry: Uopste se nisam nadala zaposlenju jer sam se raspitivala pre nego sto sam zavrsila pa rekoh da odradim nesto pametno :) dok ne dodju bolja vremena za zaposljavanje. Znate,kao,trudna je,al zato nema posao,eto im utehe!A umeju i da me pitaju"a sta si uradila sa fakultetom?"Rekoh,Zavrsila sam!"O tako mlada.."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dica a zasto ti moras na carski? Izgleda da sam to propustila kad si pisala...

Imam nekih indikacija a i kukavica sam...i tako,u dogovoru sa doktorima raseno je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje..inace nisam ljubitelj cokolade ali zadnjih 7 dana mi se toliko traze neki cokoladni kolaci mmmm,a danas se probudila sa zeljom za kokos desertom sta ce sve ova malena traziti od mene do kraja ko zna jel moguce tako nesto da se izmjeni..

Annabel_Lee dobro dosla fino cemo da se druzimo

Hvala, draga atlagic :)

Baš se pitam ovih dana kad ćeš da dođeš u treći trimestar!!! :wub:

Kako je bebica, je l' sve ok? Daj neki update, nema te 100 godina.

I ja sam jedva čekala da vam se pridružim :) Sve je OK, da kucnem u drvo :) Pre par nedelja bili smo na 4D i na ekspertskom, koji me oduševio koliko je temeljan, lepo napredujemo :) U toku su pripreme za svadbicu koja je zakazana za 29.septembar :wub:

Kako si mi ti, kako bebac?

Annabel_Lee Izvini sto kasnim..al dobro nam dosla u treci tako reci zavrsni krug

Hvala, malabebo :)

Cao cure moje!

Dobrodoslica novim trudnicama!

Bila sam jutros na kontrolu,ctg i po uput za porodiliste i sve je to ok.Doktor koji ce da me poradja rekao je da dodjem u utorak-sredu ako me do tada ne strefi bar jedan od 3 znaka pocetka porodjaja:kontrakcije,pucanje vodenjaka i curenje sluznog cepa.Ako mi se desi nesto od toga,odmah da dodjem. Utorak je vec 19ti a meni je termin 25ti,bas se plasim da toliko cekam,mislila sam da se carski zakazuje bar 10ak dana ranije.Eto mene u utorak sa torbom pa nek budem kod njih valjda ce moje cudo izdrzati jos malo na najsigurnijem mestu,kod mame.

Hvala na dobrodošlici, Dico :)

[quote name=lory :)' timestamp='1347691350' post='508302]

Dobro jutro i od nas!

Ne pamtim da samo bolje spavala od kad sam trudna,muz mi doveo nekog masera koji namesta kosti trudnicama (jer se svaka kost ispretura u trudnoci) verujte mi lik je CUDO ,znaci ledja kao su mi kao nova,nista me ne boli (da ne cuje zlo)

Respact verujem da su ti dosadili ljudi pitanjima!Kod mene je druga situacija kad kazem da mi je termin u novembru oni su u fazonu 'uuuuuuuu pa imas ti jossssssss puno da guras' kao da sam rekla da se poradjam sledece godine

Ovde je hladno za tri medalje i mogu vam reci da mi ne prija nikako

Fali mi toplo vremeeeeeeeeeeeee

lory :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zenice.mene je sinoc bolilo po dnu stomaka opet...pa krenula i krsta :o ja premrla odstraha..legnem zaspem sto je pre bilo moguce i ustanem bez bola u stomaku ali krsta me ubise :( :( malaksala,jedva se pomjeram,a malena jako aktivna pa imam nelagode stomacne...valjda ce biti sve dobro...Bozeee samo da udjem u carobni 9mj.i da bude sve dobro...sav strah se vratio u mene ..pusaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zenice.mene je sinoc bolilo po dnu stomaka opet...pa krenula i krsta :o ja premrla odstraha..legnem zaspem sto je pre bilo moguce i ustanem bez bola u stomaku ali krsta me ubise :( :( malaksala,jedva se pomjeram,a malena jako aktivna pa imam nelagode stomacne...valjda ce biti sve dobro...Bozeee samo da udjem u carobni 9mj.i da bude sve dobro...sav strah se vratio u mene ..pusaaa

Draga nemoj da se stresiras,razumem te u potpunocti,ali moras da se opustis!

Imala sam i ja i bolove i kontrakcije u 5-om mesecu, pa je sada sve u redu hvala BOGU! Probaj samo pozitivno da razmisljas i sve ce biti u redu veruj mi ! Ljubimo te ja i Lorica :wub:

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javnem. Kuci sam necu jos :) :) Sutra idem ponovo na pregled pa mozda i krene... mozda... nisam ja te srece :) :) :)

Ljubimo sve stomacice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lory :) hvala draga od srca :wub: pusa od Anje i mene

malabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zenice.mene je sinoc bolilo po dnu stomaka opet...pa krenula i krsta :o ja premrla odstraha..legnem zaspem sto je pre bilo moguce i ustanem bez bola u stomaku ali krsta me ubise :( :( malaksala,jedva se pomjeram,a malena jako aktivna pa imam nelagode stomacne...valjda ce biti sve dobro...Bozeee samo da udjem u carobni 9mj.i da bude sve dobro...sav strah se vratio u mene ..pusaaa

Ej ne smes da se toliko brines.Samo odmaraj,lezi,gledaj tv,citaj knjigu.Bitno da je ona aktivna :)

Ja samo jaucem kad se ova malecka razigra,kao boli me a u stvari uzivam :wub::)

atlagic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.