Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobar dan, žene :)

Bila sam na drugom po redu CTGu i sve je ok, a uspela sam i da se raspitam za epidural u kombinaciji sa skoliozom i evo šta mi je načelnica Mrkić (valjda se tako zove) rekla: mogu da se konsultujem sa anesteziologom koji je npr. danas tamo, ali sve su šanse da na porođaju bude sasvim drugi anesteziolog i on može imati drugačije mišljenje. Dakle, princip je da toga dana prisutni anesteziolog daje svoju procenu na licu mesta i ima završnu reč, stoga nema potrebe maltretirati se i tražiti mišljenje unapred. Za svaki porođaj anesteziolog je na raspolaganju, dođe i pita da li želite epidural, pa ako se izjasnite da želite, pogledaće rezultate krvi i po potrebi opipati kičmu i uraditi šta još treba da bi doneo odluku.

Doktorka kaže da sa epiduralom nema mnogo pravila: nekome radi na jedan, nekome na drugi način. Uglavnom, ako je procena da može - oni ga daju pa prate zajedno sa porodiljom šta se dešava. A, u principu, skolioza kao takva, pa i dupla, nije apriori kontra-indikacija, pogotovo kad je trudnica vitka, tako da bi trebalo da epidural bude efektivan i ova žena misli da će meni raditi posao. Ostaje da vidimo.....

Zamislite šta mi se, pri tom, desilo tamo... Uradim CTG i sednem ispred ambulante da me prozovu da mi doktorka očita rezultate. Ajd što sam sedela sat i po i što je počeo da me hvata grč u obe noge zbog onih stolica - ona negde otišla, pa se vraćala, pa odlazila... - nego je sestra usput čitala rezultate i koristila doktorkin faksimil, prozivala ostale devojke i one su brzo sve otišle. I odjednom stade baš kod mojih rezultata, koji su bili na dnu gomile... samo mm i ja ostadosmo u čekaonici. Vraća se doktorka, mene prozivaju - sve sestre unutra, potpuno ozbiljne, još neka žena, ja sedam na stolicu, a doktorka uzima telefon i nekome kaže: "Imam jedan slučaj, jel mogu da dodjem sa tom devojkom preko reda kod Vas, hitne su analize"... Ja se OLADILA! Samo moji rezultati na njenom praznom stolu, doduše presavijeni, rekla bih netaknuti, ali opet ko će ga znati... I - uhvati ona onu ženu što je bila u ordinaciji pod ruku i izađe! Tek će jedna sestra, pokazujući na mene: "Pa prozvala je ovu devojku i opet ode!". Ja ih pogledam i kažem: "Ljudi, ja sat i po čekam, svi odoše, moji rezultati ostadoše, jel sve u redu??", a sestra odgovara: "Jao, izvini, sve vreme se radi o ovoj drugoj ženi, tvoji rezultati su super!". Ne da sam poludela, kaže mm da sam posle, kad je sve bilo konačno gotovo, izašla bleda kao krpa. Pa zar toliko ne razmišljaju? Užasno....

Vi što kupujete prve stvarčice - nemojte se srditi, ponuda je takva kakva jeste, pokušajte da uživate u prvoj kupovini za bebana jer je prva samo ovaj put :D Ja sam to uradila tek pre neki dan (doduše, mogla sam tako da se zezam i čekam, jer ovde mogu da pronađem sve šta mi treba i to na jednom mestu, pa nisam morala da žurim), ali, da vam priznam, već mi žao što opet ne mogu da imam tu prvu kupovinu :lol: Znam da ću uvek imati priliku da svojoj devojčici nalazim stvarčice, ali, eto, više mi ovih najmanjih neće trebati, a one su mi najslađe i nekako je uzbuđenje veće kad uzimaš te malene stvari prvi put u ruku.

Pozdravljam vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Goga 12.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Smey 28.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.

Jovana.zvezda 19.09.2012

Dica 25.09.2012

SnajaNo1 26.09.2012

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

DanS 29.10.2012

Marina cura fina 04.11.2012

Malabeba 09.11.2012

Lory:) 10.11.2012

Lena86 10.11.2012

SnajaNo1, dobar ti je Nik :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaPg, napreduje dusica mala! To su lepe vesti. Bice to polako sve bolje, samo najteze je izdrzati. Mislim na vas...

Majibebac, uredu je i biti tuzan i pokazati tugu, pa to je tvoje dete. Dobro je isplakati se, onda se lakse nastavi dalje. Imaj vere u svog malog borca. Bice uspona i padova, ali ti pokusaj da uvek verujes u najbolje.

LJubim vas obe, sve ono sto napisem za jednu, mislim i za drugu. Neizmerno mi je zao zbog svega kroz sta prolazite.

Jako bih volela da mogu vise da pomognem, kao sto sam sigurna, da zeli i vecina trudnica i clanica bebac foruma. Ako vam treba bilo kakva pomoc, neustrucavajte se da pitate. LJubm vas puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo da se i ja javim...

U 17h sam bila na pregledu kod onog mog ludog doktora i pregledao me ultrazvucno i rukom vag.i kaze da sam otvorena za jedan prst i da se vidimo za 7 dana i bojim se da mi nece izazivati indukcijom porodjaj 29. nekako mi je lakse da ne znam kad ce to biti(on kao ide na odmor 1.jer mu se tada poradja supruga cr-om). A ako me i porodi 29. tada cu biti 9 dana u devetom mj.pa nemam razloga za brigu, je li tako? Joj al' me uhvatila panika... E znate kako sam se provalila na UZ, kaze on meni vidite ovo je nos, usta kad cu ja njemu (biser) vidim ovo su zubi i naravno nisam skontala sta sam rekla, zaboravila da bebe nemaju zube vec da je to vilica, kad se dok.odvalio smijati kaze ja pomislio pacijenti me poceli zavitlavati, posle me od te neke nervoze uhvatio napad smijanja, znate ono kad bas ne treba da se smijete a vas uhvati bas tad, e meni je tako bilo, koji sam ja biser...

Kad ste se vi koje vec imate djecu pocele otvarati i je l' moram mirovati? Moj doktor kaze po obicaju nema potrebe za tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, bas losa koincidencija! Mogu misliti kako si se uplasila.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo da se i ja javim...

U 17h sam bila na pregledu kod onog mog ludog doktora i pregledao me ultrazvucno i rukom vag.i kaze da sam otvorena za jedan prst i da se vidimo za 7 dana i bojim se da mi nece izazivati indukcijom porodjaj 29. nekako mi je lakse da ne znam kad ce to biti(on kao ide na odmor 1.jer mu se tada poradja supruga cr-om). A ako me i porodi 29. tada cu biti 9 dana u devetom mj.pa nemam razloga za brigu, je li tako? Joj al' me uhvatila panika... E znate kako sam se provalila na UZ, kaze on meni vidite ovo je nos, usta kad cu ja njemu (biser) vidim ovo su zubi i naravno nisam skontala sta sam rekla, zaboravila da bebe nemaju zube vec da je to vilica, kad se dok.odvalio smijati kaze ja pomislio pacijenti me poceli zavitlavati, posle me od te neke nervoze uhvatio napad smijanja, znate ono kad bas ne treba da se smijete a vas uhvati bas tad, e meni je tako bilo, koji sam ja biser...

Kad ste se vi koje vec imate djecu pocele otvarati i je l' moram mirovati? Moj doktor kaze po obicaju nema potrebe za tim.

Prava si carica!!!! Ja sam postala poznata po takvom odvaljivanju, sve hocu da kazem jedno a izgovorim drugo. Dobro je sto sve manje izlazim, ljudi bi pomislili da sam pukla skroz!!

Koliko sam ja razumela od 37 nedelje dete se racuna da je rodjeno u terminu, a po ulasku u deveti nebi vise trebalo da bude ikakvih problema za bebu, to je vec pravo razvijeno detence :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, nasmeja me milim pošteno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni su mislili da beba nece da prezivi put od Cuprije do Kragujevca kji traje 30 minuta,pa su se cudili kako je prezivela i izdrzala...sad ovi u Kg-u smatraju da nije pametno da se prebacuje bilo gde cak ni kod njih na neko drugo odeljenje jer i dalje ima opasnosti po zivot,stalno je prate,mada mislim da se oni vise brinu i plase za dalji razvoj zbog mozga i ostecenja...kazu da nije stabilna jos uvek,a put je dug do Bg-a,a tek po ovim vrucinama...nece da rizikuju...Mi smo odlucili da kad bude izasla iz inkubatora,posle njihovih analiza i pregleda sto se mozga tice(mogu tek da krenu sa tim kad beba napuni dva meseca),odemo i u Bg po drugo strucno misljenje,jer ce da uradimo sve,ama bas sve da bi se skroz oporavila.Svi se u nasoj okolini raspituju i sad mi je rekao drug mm da je pricao sa nekim strucnijim ljudima koji su rekli da je bilo puno takvih slucajeva ali da se uglavnom zavrsavaju dobro...to me je malo oraspolozilo.Pitaj slobodno sve sto te zanima,meni ne smeta...

Dobro je da sve polako ide na bolje. Dobro je i da vi imate u vidu i posete Beogradu, kad god to bilo. Mada, cini mi se, da pojedini doktori iz Beograda dolaze u Kragujevac jednom nedeljno, sto u bolnicu, sto na fakultet da predaju, tako da to sve dodje na isto.

Samo napred, hrabro. Ti si jaka i izdrzaces sve, ne sumljaj u sebe, a i beba je mali borac, izdrazce i ona. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas isli sa mojom mamom da kupimo krevetac posteljnu, stvarcice.. A onda nam se baka toliko zanela da je kupila i onu lezaljkicu za ljuljanje i igracke. Uspela sam da je odvojim od stolice za hranjenje jer do toga ima jos dosta vremena :) Juce smo mm i ja kupili komodu. Nismo hteli one klasicne decije jer to brzo prerastu vec smo uzeli jednu koju ce kasnije moci da ubaci u svoju sobu. Mnogo je lepsa i veca od onih decijih sa fijocicama.

U celom gradu nemogu nigde da pronadjem prasak za ves bilo koji sensitive tako da ce pranje stvarcica jos malo sacekati. A jedva cekam da sve zamirise na bebu :)

Nanny uzivaj danas u kupovini, ja sam bas uzivala :)

ljubimo sve drugare

I mi smo uspesno obavili kupovinu... Bas sam uzivala, kao i ti :rolleyes: ... Ja sam kupila Persil sensitiv i chicco omeksivac. Ne bi verovala, u Liliju je taj persil preko 700 dinara, a u Rodi oko 450. Vodi racuna gde ces kupovati ako ces taj.

Joj sto smo kupili lepu garderobicu (malo sam preterala sa bodicima i benkicama :unsure: , ali nisam mogla da odolim... ).

Ja se nadam da ce nam ormaric stici za koji dan, pa cu onda da perem i da peglam :rolleyes: .

Nego, drugarica mi je rekla da je najbolje da uzmem frotirne svedske, da mogu najcvrsce da se vezu, ali ja ne mogu da nadjem, pa ne znam sta cu. Kupila sam troje pamucnih, pa cu dokupiti jos kasnije.

Za vikend nam stize krevetac i kadica. Polako se pripremam. Kupili smo od cucle do pelena bukvalno sve. Jos mi je ostala apoteka, spavacice i meni papuce. I to cu ovih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da sve polako ide na bolje. Dobro je i da vi imate u vidu i posete Beogradu, kad god to bilo. Mada, cini mi se, da pojedini doktori iz Beograda dolaze u Kragujevac jednom nedeljno, sto u bolnicu, sto na fakultet da predaju, tako da to sve dodje na isto.

Samo napred, hrabro. Ti si jaka i izdrzaces sve, ne sumljaj u sebe, a i beba je mali borac, izdrazce i ona. :rolleyes:

Mozda se iz mojih postova ne vidi,ali ja stvarno verujem da ce biti sve dobro tj,jako se nadam tome...samo mi mnogo nedostaje,ovo cekanje ubija,ide dan po dan,jednostavno je previse tesko...slomim se ja tako,vise puta u toku dana,ali uvek se nadje neko ko me ubedi da ce da bude sve ok i ja se drzim za to ko davljenik za slamku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo uspesno obavili kupovinu... Bas sam uzivala, kao i ti :rolleyes: ... Ja sam kupila Persil sensitiv i chicco omeksivac. Ne bi verovala, u Liliju je taj persil preko 700 dinara, a u Rodi oko 450. Vodi racuna gde ces kupovati ako ces taj.

Joj sto smo kupili lepu garderobicu (malo sam preterala sa bodicima i benkicama :unsure: , ali nisam mogla da odolim... ).

Ja se nadam da ce nam ormaric stici za koji dan, pa cu onda da perem i da peglam :rolleyes: .

Nego, drugarica mi je rekla da je najbolje da uzmem frotirne svedske, da mogu najcvrsce da se vezu, ali ja ne mogu da nadjem, pa ne znam sta cu. Kupila sam troje pamucnih, pa cu dokupiti jos kasnije.

Za vikend nam stize krevetac i kadica. Polako se pripremam. Kupili smo od cucle do pelena bukvalno sve. Jos mi je ostala apoteka, spavacice i meni papuce. I to cu ovih dana...

Joj,kad se setim priprema :wub: Uživajte,devojke u iščekivanju i pripremanju!

Nanny, slobodno pitaj svaki detalj,možeš mi i pp poslati ako želiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje trudnice!!

Hvala vam svima na lepim čestitkama i željama!

Juče smo stigli kući. Nisam imala kako da javim dešavanja i novosti pošto mi je telefon "poludeo" u ponedeljak pa zahvaljujem respect što je pisala da je sve OK...

Prave tj. kontrakcije na redovan razmak su mi počele tek u ponedeljak oko 11h, u pola jedan sam otišla u bolnicu sa kontrakcijama od 5-7 min, odradili prijem, CTG, vađenje krvi, brijanje i klizmu, a zatim i pregled gde je ustanovljeno da je grlić tek na 2 prsta... Smorila sam se najsttrašnije to je bilo oko 14h.. U 15h su uradili pregled da vide jel može da se prokine vodenjak, nisam bila dovoljno otvorena za to...U 16h ponovo pregled...sve vreme od kada sam stigla sam šetala po pretporođajnoj sali...U 17i15 uspešno prokinut vodenjak, posle pete kontrakcijeoko 17i30 osetila sam da je glavica krenula dole, odveli su me u salu, pripremili i porodili... Sara je došla na svet tačno u 18h. Teška 4050 gr na moje veliko iznenađenje i dugačka 52 cm...

Obzirom na brzinu kojom je sve prošlo osećam se odlično, zamolila sam babice da me ne seku i ispoštovale su me.

Sara je mala bombica, potpuno drugačija od sina kad je bio beba...lepo sisa i spava...

Pozdravljam vas sve, želim vam svako dobro i da lepo provedete vreme do porođaja...

:wub: :wub: :wub:

P.S. Nisam stigla da čitam puno ali koliko sam shvatila ima pozitivnih reakcija kod Maji bebac i Marija pg, bitka za bebe ne sme da prestane to su mala žilava stvorenja i za njih nada uvek postoji! Ne odustajte!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.

Mene je nocas toliko boleo stomak da je mm hteo da me odveze u bolnicu. Ali se sve smirilo na kraju i od jutros sam kao nova. Samo sto je Uros i dalje strasno nemiran. On mi je najaktivniji :)

Jao, koliko sam umorna, jedva funkcionisem a imam svasta nesto da odradim po kuci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,kad se setim priprema :wub: Uživajte,devojke u iščekivanju i pripremanju!

Nanny, slobodno pitaj svaki detalj,možeš mi i pp poslati ako želiš :)

Hvala, pitacu, sto vise mislim o svemu, to imam vise nedoumica i pitanja. Ljubim tebe i bebusku lepu.

Ti si kao i B.mama sve to lepo i brzo odradila. Cestitam jos jednom, uzvaj sa svojom princezom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i mene da se javnem...nema me toliko cesto jer me je uhvatilo akcijanje ovih dana...nikako nisam kod kuce samo setam, vidjam se sa drustvom po kafama, ruckovima...sredjujem stan iznova i iznova...idem po kozmeticarima i frizerima...POLUDELA NACISTO...Kao da mi termin nije za 5 dana:))) spavam kao zaklana...sinoc zaspala u 10 jutros u 9 ustala...i tako...sve po starom...javila mi se kuma, odosmo na kafu, pa se javljam kasnije...saljem vam veliki ljubac i ovu pozitivnu energiju sto me je "pukla" ovih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutriccccccccccccccc stomacici :))))))))

Evo na brzaka da vam se javnemo,pa da se bacimo na ucenje jezika:(

POLUDELA SAM :(

Juce sam isla da primim inekciju za zatitu (zato sto sam Rh negativna),pa su mi rekli da me ceka jos jedna cim se porodim!

Stigli su mi rezultati (specijalne analize za hepatitis c) i nemam virus u krvi,imam jako malu kolicinu virusa samo u jetri,videcu sta ce predloziti specijalista kao odem na pregled 27-og!

ljubac za sve stomacice :*************

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.

I mi mnogo spavamo,i sve nam se vise spava,jedino nas muci to sto ustajemo nocu par puta da piskimo.A spavaca nam je na spratu pa se sve plasim da onako sanjiva ne padnem niz stepenice.

Resila sam da se do porodjaja ne vidjam sa zenskim rodom,osim sa onim koje su mi bliske jer me nece smarati svakakvim glupostima.Od ovih ludih zena cu na kraju i ja da izludim,svaki dan cujem neku novu glupost,te nisi smela to da jedes,te nisi smela to da pijes,a juce mi je jedna rekla da uopste ne smem da se savijam u stomaku posebno ne da cucim jer se beba tada prevrce.E tu sam odlepila,pa kako cu da ustanem iz kreveta ako se ne savijem malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro stomacici i od nas dvoje. Malo pre sam se probudila. Nocu nema sanse da spavam. Piskim na 15 minuta grudi me bole kako god se okrenem,al se zato bas naspavam ujutru od pola 6 :)

pasuljcice I mene je spucala ta pozitivna energija :) Izgleda da je prelazna :) Koliko sam pre dva meseca bila smorena i sve mi tesko sad se isto toliko ne skrasavam. :) I bas mi prija. Pripremamo sobicu, stvarcice, izlazimo sa drustvom svako vece i bas uzivamo. Ionako ce to moci jos par dana, a posle kad stigne beba ionako cemo uglavnom biti u kuci bar u pocetku.

Future mum slazem se sa tobom i ja izbegam zene :) Ustvari izbegavam bilo kakave porodjajne i predporodjajne price :) Ja uopste nemam strah, sa vise jedva cekam i presrecna sam sto se bebic konacno okrenuo kako treba i sto ce na svet doci prirodno. Mislim da se za nasu decicu itekako vredi pomuciti na porodjaju. Sve to brzo prodje. I ne razumem zene koje i posle 20 godina od porodjaja kukaju kako je to tesko :( A narocito kad krenu sa nekim uzasnim pricama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.

I mi mnogo spavamo,i sve nam se vise spava,jedino nas muci to sto ustajemo nocu par puta da piskimo.A spavaca nam je na spratu pa se sve plasim da onako sanjiva ne padnem niz stepenice.

Resila sam da se do porodjaja ne vidjam sa zenskim rodom,osim sa onim koje su mi bliske jer me nece smarati svakakvim glupostima.Od ovih ludih zena cu na kraju i ja da izludim,svaki dan cujem neku novu glupost,te nisi smela to da jedes,te nisi smela to da pijes,a juce mi je jedna rekla da uopste ne smem da se savijam u stomaku posebno ne da cucim jer se beba tada prevrce.E tu sam odlepila,pa kako cu da ustanem iz kreveta ako se ne savijem malo.

Svasta sa ljudima. Samo nesto izmisljaju..Jbt nista ne valja i nista ne sme, strasno!

E ljudi, nisam vam rekla, pre neki dan sam pala, razbila sam se kao tikva. Kolena su mi skroz odrana :(

Krenula ja sa decom, da sacekamo mm koji je radio, pa da svi zajedno odemo po neke rezultate. Povela klince i ponela neku torbu. Na sred ulice, kao da me neko bacio na kolena. Sva sreca pa sam pustila klince, medjutim malena me uhvatila za prst dok sam padala, pa je i ona krenula da padne :( Ja stojim onako na kolenima, place mi se koliko sam se razbila, Tea place, jer se uplasila, Dusan pokusava da me podigne kao.. A ljudi prolaze pored nas, kao da se nista nije desilo.. Jbt meni stomak do zuba, sa dvoje dece i bas sam tesko ustala, da mi je bar neko pruzio ruku. Sad me mm nigde ne pusta samu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta sa ljudima. Samo nesto izmisljaju..Jbt nista ne valja i nista ne sme, strasno!

E ljudi, nisam vam rekla, pre neki dan sam pala, razbila sam se kao tikva. Kolena su mi skroz odrana :(

Krenula ja sa decom, da sacekamo mm koji je radio, pa da svi zajedno odemo po neke rezultate. Povela klince i ponela neku torbu. Na sred ulice, kao da me neko bacio na kolena. Sva sreca pa sam pustila klince, medjutim malena me uhvatila za prst dok sam padala, pa je i ona krenula da padne :( Ja stojim onako na kolenima, place mi se koliko sam se razbila, Tea place, jer se uplasila, Dusan pokusava da me podigne kao.. A ljudi prolaze pored nas, kao da se nista nije desilo.. Jbt meni stomak do zuba, sa dvoje dece i bas sam tesko ustala, da mi je bar neko pruzio ruku. Sad me mm nigde ne pusta samu :D

Ljudi su stoka! Nedaj Boze da neko pridje da pomogne, narocto trudnici. Kao da ce im pasti kruna sa glave! Uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bas su cudni ljudi... Mene (osim naravno "saveta" sta i kako, kako cu ovo, kako ono....) jos nervira kad dodju sa decom kod nas, pa se deca razlete po stanu, mrve, prosipaju, svasta diraju, a mame onako u sali: "a, jos malo ce biti sve na mestu pa cu videti kad malisa pocne sve da dira..." Ali to redom svaka zena kaze!!! Umesto da kaze svom detetu, ta cinija nije za igranje, ne... Niko da kaze nesto lepo, svi kao da mi "prete" kao videcu ja... :huh: Uzas!

Jejo cuvaj se, bas sam citala da nam je sad malo poremecen centar za ravnotezu i da lako mozemo da padnemo.

Upravo sam narucila kolica, stici ce za koji dan... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

RED, super sto si nam se javila!! Dobrodosla kucici!!! Lepa porodjajna prica! LJubimo vas sve :wub:

Pasuljcicie, krenulo predporodjano ludilo :lol:. Iako mi je jako tesko kad se krecem, uopste ne mogu da nadjem mira.. ali stan i dalje ceka namestaj, tako da ne mogu njega da sredjujem, a kod mame mi je trenutno tolika guzva da nemam gde da se okrenem...tako da sam vise isfrustrirana nego vredna. Kad ti je sledeca kontrola?

Lory, ti tvoji rezultati zvuce obecavajuce :) , javljaj ishod i srecno sa ucenjem jezika. Francuski zvuci prelepo ali svi kazu da ga nije jednostavno savladati.Cmokic i za tebe da lepse ucis :wub:

Jeja, izgleda su decaci, mali nemirci, i moj luduje po ceo dan, kad ga ne osetim pola sata ja se vec zabrinem, koliko sam navikla da mi razvlaci stomak

FutureMum i be positive, ja i kad me zene uhvate sa nekom pricom iz kolekcije strave i uzasa, saslusam sa smeskom i zaboravim koliko za 30sekundi. Ljudi vole da prave dramu, teske stvari jos vise nafiluju, da bi izgledalo jos uzasnije i dramaticnije. Netreba samo razmisljati o tome...mada znam da ste i vi svesne toga (da neispadne saja sad pametujem :P )

Nanny, sto ti bese na CR? Sigurna sam da si napisala vise puta, ali meni je u poslednje vreme pamcenje kao kod zlatne ribice.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, sto ti bese na CR? Sigurna sam da si napisala vise puta, ali meni je u poslednje vreme pamcenje kao kod zlatne ribice.... <_<

:lol: :lol:

Zbog dioptrije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutriccccccccccccccc stomacici :))))))))

Evo na brzaka da vam se javnemo,pa da se bacimo na ucenje jezika:(

POLUDELA SAM :(

Juce sam isla da primim inekciju za zatitu (zato sto sam Rh negativna),pa su mi rekli da me ceka jos jedna cim se porodim!

Stigli su mi rezultati (specijalne analize za hepatitis c) i nemam virus u krvi,imam jako malu kolicinu virusa samo u jetri,videcu sta ce predloziti specijalista kao odem na pregled 27-og!

ljubac za sve stomacice :*************

El to ono za antitela...?I ja sam rh negativna,ali mi ovaj slepac nijednom nije dao da radim,a trebalo je svakog meseca,i nisam nista primila pre porodjaja,samo su mi trazili Uninu krvnu grupu iz Kg-a...

To posle porodjaja se prima samo ako ti je bebina krvna grupa rh pozitivna,zbog rizika da ce se kod druge dece koju budes rodila razviti hemofilija.

Moja Una je ista krvna grupa kao ja i isto rh negativna pa ja nisam primila taj "rog" kako oni zovu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta sa ljudima. Samo nesto izmisljaju..Jbt nista ne valja i nista ne sme, strasno!

E ljudi, nisam vam rekla, pre neki dan sam pala, razbila sam se kao tikva. Kolena su mi skroz odrana :(

Krenula ja sa decom, da sacekamo mm koji je radio, pa da svi zajedno odemo po neke rezultate. Povela klince i ponela neku torbu. Na sred ulice, kao da me neko bacio na kolena. Sva sreca pa sam pustila klince, medjutim malena me uhvatila za prst dok sam padala, pa je i ona krenula da padne :( Ja stojim onako na kolenima, place mi se koliko sam se razbila, Tea place, jer se uplasila, Dusan pokusava da me podigne kao.. A ljudi prolaze pored nas, kao da se nista nije desilo.. Jbt meni stomak do zuba, sa dvoje dece i bas sam tesko ustala, da mi je bar neko pruzio ruku. Sad me mm nigde ne pusta samu :D

Ma ne mogu da verujem. Joj zene ja sam i dalje naivna budala!!! Ne mogu da shvatim da bi neko prosao pored trudne zene sa dvoje male dece a da joj ne pomogne. Ma sram ih bilo :angry: . Gde je otisla sva ljudskost u nama!!?? :angry:

Joj bas su cudni ljudi... Mene (osim naravno "saveta" sta i kako, kako cu ovo, kako ono....) jos nervira kad dodju sa decom kod nas, pa se deca razlete po stanu, mrve, prosipaju, svasta diraju, a mame onako u sali: "a, jos malo ce biti sve na mestu pa cu videti kad malisa pocne sve da dira..." Ali to redom svaka zena kaze!!! Umesto da kaze svom detetu, ta cinija nije za igranje, ne... Niko da kaze nesto lepo, svi kao da mi "prete" kao videcu ja... :huh: Uzas!

Jejo cuvaj se, bas sam citala da nam je sad malo poremecen centar za ravnotezu i da lako mozemo da padnemo.

Upravo sam narucila kolica, stici ce za koji dan... :rolleyes:

Ja sam se zalila na slicno u nekoliko postova. To mi je takodje neshvatljivo, umesto da barem pokusaju da primire decu, oni kao da uzivaju sto ona prave krs i cackaju nesto sto definitivno nije igracka, pri tome sve preteci kako cu i ja to videti i doziveti, kao da me cekaju najgore godine mog zivota :blink: . Nikako to ne mogu da shvatim....

Pa svako dete je dar, tesko sigurno nekad jeste, ali sigurna sam da nema nista ni lepse. I to je jedna od prica koje totalno ignorisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.