Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao majibebac strah, jeza, bol, bijes, sve mi se izmjenjalo dok sam citala tvoj post. Ne znam sta da ti kazem osim da budes hrabra i da imas vjeru u svoju bebicu da ce ona to sve prevazici, a ja vjerujem da hoce.. puno pozitivne energije od mene, samo hrabro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao MAJIBEBAC rasplakala si me,mnogo mi je zao sto se to sve izdesavalo tebi i tvojoj bebi.Bice ona dobro,izborice se,bebe su mali borci.Mogu misliti kako vam je,tebi i tm,al ne dajte se.Mislite pozitivno,bice Una dobro.Bezbroj poljubaca za nju i za tebe :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac draga, ne znam ni šta bih napisala koliko sam emotivna u ovom trenutku...

Ja ne pišem skoro uopšte ali sam baš često na forumu, pratim, čitam još od prvog trimestra...

Budi jaka, za tebe i za tvoju devojčicu koja će sigurno biti dobro...

Bebaći su jaki i izdržljivi...osećaju oni koliko su voljeni...

Imaš od mene svu pozitivnu energiju ovog sveta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac, šaljem ti mnogo pozitivnih misli i molim se zajedno sa vama da Una bude dobro! :wub: i tebe i nju!

Zaplakala sam posle ovoga,a ne mogu da zamislim kako ti je! Drži se,budi jaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim...

Danas sam dosla kuci iz bolnice i htela bih da podelim sa vama ono sto mi se desilo ne u cilju da bilo koga plasim ili slicno,vec ste vi bile samnom svih ovih meseci i zelim to da podelim sa vama.

Nadam se da mi moderatori,administratori ili kako vec bebca nece zameriti...

A moja prica ide ovako:

Znate sve da su me zadnjih nedelja mucili bolovi na koje sam se zalila,ali da mi je doktor govorio da NIJE MENI NISTA....e pa u noci izmedju ponedeljka i utorka dobijem jake kontrakcije i nisam spavala skoro uopste.Ujutru sam otisla u D.Z kod moje ginekologice(nije mi ona vodila trudnocu) jer mi je stvarno bilo lose.Pregledala me je i poslala u Cupriju u porodiliste jer sam bila otvorena dva prsta i sa bolovima.

U Cupriju sam stigla oko pola 11,doktor koji mi je vodio trudnocu je bio dezuran.Po njemu bila sam otvorena jedan prst,ali me je primio u bolnicu(secate se da mi je rekao da ako dodjem u utorak stavice me odmah na indukciju i porodice me),ali to je bilo sve.Lezala sam ceo dan bez hrane i vode koju su mi zabranili,ali niko nije dolazio da me pregleda ili bilo sta drugo...oko deset sati uvece,babica mi je uradila CTG i pregled,bila sam otvorena tri prsta i malo vise.Medjutim ostalo je na tome...

U sredu ujutru,vizita.Moj doca stoji ispred vrata i ne ulazi kao da ja ne postojim,a onda je naravno otisao kuci(bio je dezuran ceo dan u utorak i celu noc).Oko 11 primetim da mi je ispao sluzni cep i krenem da jurim po hodnicima trazeci nekog da me pregleda.

Naletim na babicu i ispricam joj sve i ona me uvede u ambulantu gde je sedeo jedan drugi doktor i objasnila mu u cemu je stvar.Ovaj je samo podigao glavu sa papira i rekao:Neka izadje napolje,ne mogu ja da je pregledam!!!Sacekajte da doktorka D. dodje na dezurstvo pa ce ona.Babica me je izvela i sama me pregledala,bila sam otvorena i u bolovima,sluzni cep ispao,zrela za porodjaj...

Doktorka je dosla oko pola 1,pregledala me i stavila tableticu u matericu da se brze otvorim i krenu jace kontrakcije.Moji su dosli u posetu i bili do pola 4...oko tri me je babica opet pregledala,bila sam otvorena lepo i rekla je da ce biti brzo i lako,da je beba odlicno smestena.

Oko 4 me odvode u salu...u pola 5 babica mi bisu vodenjak i krece da ga cedi...meni krenu jaki bolovi i kontrakcije istog trenutka.Medjutim babica ne vadi ruku iz mene i govori mi da pristisnem dugme sa strane i oborim gornji deo stola na dole,a donji na gore i tako ostadoh da "VISIM" na glavu.Hitno je pozvala doktorku i krenuse njih dve da guraju ruke u mene,okrecu me tako naglavacke na levu i desnu stranu,kace na CTG i nesto vicu.Meni krenu naponi,ja krenem da vristim iz sve snage,one se deru na mene-ma strasno.Odjednom,doktorka vikne:Idem da javim da hitno spreme salu i ja shvatim da me vode na carski.Pitam babicu sta nije u redu,a ona mi odgovara da se pupcanik zaglavio ispod bebine glave i da je smanjen dotok kiseonika!!!Na to ja vrisnem:Znaci ako guram ugusicu bebu???Na sta ona odgovara:Da,zato disi!Kako sam u tom trenutku ostala citava ja ne znam,ali ja sam samo disala i to je bilo to.Upala je doktorka i pogledala placno u babicu i rekla:Samo nemoj da mi kazes da se nista ne cuje(CTG)a babica je viknula na nju da cuti i da se cuje.

Doneli su neka nosila i ja sam sama presla sa stola na njih drzeci donji deo tela svojim rukama u visem polozaju od glave.Sneli su me stepenicama u salu,presla sam na sto i uspavali su me.Probudila sam se jos uvek u sali guseci se od cevcica koje su mi stavili u grlo i da nisam uspela da nekako pomeram telo i oni primete,ugusila bih se.Odmah sam pitala gde mi je beba i sta je sa njom,na sta su mi rekli da ce mi reci doktorka kad me odnesu u sobu...dok su me odnosili videla sam ispred sale puno ljudi,ali svi su mi bili samo mrljice.

Doktorka je usla u sobu posle 10-ak minuta i rekla:Aleksandra,poslali smo bebu u Kg....jako je lose.To je put od 30 minuta.Moli Boga da stigne ziva do tamo...i pocela da place.Pocela sam i ja...Pozvali su mm i on je dosao.

Rekli su mu da je ispao pupcanik i da je beba bila bez kiseonika,srce je radilo,ali pluca nisu i da su uduvalali vazduh u njih.Pedijatar koji je isao u sanitet sa njom mu je rekao CITIRAM:Ja sam dok.koji je isao sa vasom bebom do Kg-a.Ona je jako lose,stanje je ozbiljno,ne dajem ja sanse.Nema nista od toga,nece da prezivi.Kako se mm tad suzdrzao ja nzm...ne zna ni on.

Odmah su zvali moji Kg i doktorka je rekla da beba jeste lose,stanje je kriticno,na respiratoru je...Vidi se da je patila i sve greskom lekara koji su joj prejakim uduvavanjem ostetili levo pl.krilo pa su morali da ga dreniraju.Desno je dobro,isto i srce...ali bubrezi ne rade.Nista ne mogu da kazu.Imala je napade tkz.KRIZE SVESTI i tresla joj se brada...posto niko ne zna koliko je i da li je uopste bila bez kiseonika moguce je i da ima ostecenja na mozgu...

Prezivljavali smo pakao ovih dana...ali nasa Una je jos uvek ziva i bori se.Nekad je stanje isto,nekad se nesto promeni,uglavnom,kazu da je bolje...srce je dobro i radi,bubrezi su proradili ali jos ne skroz,a jako je bitno da prorade skroz.Morali su da dreniraju i dr.pl.krilo,pa se trude da smanje drenove da bi je sto pre skinuli sa respiratora.Za ostalo ce videti kasnije...dok joj ne proradi sve lepo i ne skinu je sa aparata i dalje je kriticno.Moze u sekundi da se pogorsa i poboljsa...

Ja sam danas dosla kuci,skinuli su mi konce...sutra idem u Kg.Nije nam lako,mm je sad prvi put zaspao u zadnjih nedelju dana.Samo se nadamo da ce nasa beba da izdrzi i da se oporavi...

Strasno, tuzno! citam i placem! drzite se, bice sve u redu, bice beba dobro! jebem ti lekare nesposobne!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

hvala svima na lijepim zeljama. Cestitam svim novim mamicama i zelim mnogo srece i zadovoljstva.

Samo ukratko cu pisati jer ne mogu da sjedim: u pon me dr primio da odtanem u bolnici jer mi je termin istekao bio dana, jos uvijek prst otvorena a sve ostalo ok. Planirao je da mi da gel za indukciju. Medjutim u utorak u 6h ujutru mi pukne vodenjam, ja sva sretna, mislim krenulo je prirodno ali jos uvijek sam samo prst otvorena a plodova voda mlijecna. Tako da, njemu je bilo zao da me muci pa smo odmah na CR otisli. Ako cete iskreno, nakon svega sto sam se nagledala i naslusala, krikovi iz horor filmova, jako sam se uznemirila pa mi CR dosao kao ''odmor'' za oci i usi. Da barem nisam provela tu noc na odjeljenju, i nagledala se porodjaja i sasavih zena, ja bi ostala onakva kakva sam i bila, spremna i pozitivna. Ali eto..

Moj Bakir mi je nesto najljepse u zivotu sto mi se moglo desiti i posebno se osjecam. Mlijeko imam od prvog dana u bolnici, tako da mi je to drago. I to bas ga mnogo ima, hvala Bogu.

Malo mi krivo sto sam sad skoro''nesposobna'' da budem predana mama zbog rane i svega, ali nadam se da ce ubrzo doci sve na svoje. Sad moram da idem da iscitavam sve o oporavku poslije CR.a sta mogu, sta ne :lol:

Sve vas puno pozdravljam i pisacu kad stignem.

:wub: :wub: :wub:

Čestitke za lepe vesti...

Sad samo uživaj i znaj da su predane mame one koje se najlepše maze i najviše ljube...tako da imaš priliku da budeš najpredanija mama na svetu i sigurno ćeš to i biti za svog bebca.

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Bože! :( :( :(

Majibebac ovo je horor ali verujem da je tvoja beba hrabra kao ti i da će uspeti da pobedi. Nisam pametna šta više da ti kažem ali znaj da ću u mislima biti sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac Draga moja ,ostala sam bez teksta..nemam reci :( :( Dusu sam isplakala... m1501.gif m1501.gif

Bice bebac Ok videces...

Uz tebe sam i ako treba draga nesto slobodno pisi...

Saljem ti puno poljubaca i pozdrava..Misli samo pozitivno bice sve ok... :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojbebac Kao sto tvoj nick kaze "mojbebac" je tvoj i ti ces se pozitivnom energijom boriti za tvogbebca,jer tako mora ,jer tako treba,ti si jaka i hrabra zena i tvoj muz ce ti biti savrsena podrska pa tako skupa cete imati dovoljno snage da svojoj Uni pruzite ljubav i neznost da se ona brzo oporavi i pregura nedace u koje je zapala.

Budite uz nju,hrabrite je ,i hrabrite jedno drugo jer se porodica zasniva kako na uspesima,tako jaca u padovima.Pokusajte da se odmarate dovoljno ,na smenu,kako bi bili fizicki u stanju da izdrzite pritisak da budete uz vasu curicu.

Puno snage i pozitivne energije cemo vam uvek slati odavde sa foruma,ti to najbolje znas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac draga strasno je ovo kroz sta si prosla...ja se nikad nisam bojala trudnoce i porodjaja vec upravo ovako bezosjecajnih, nesposobnih i bezobzirnih doktora... znam da nema rijeci koje bi ucinile da se osjecas bolje ali jedino sto mozemo je pruziti ti podrsku ovim putem i sta da ti kazem vec samo budi jaka, moli se Bogu da sacuva tvog malog andjela jer znam tesko je i nepodnosljivo ali zivot nam nekad priredi uzasno bolne stvari a mi moramo naci snage da se izborimo, tako i ti molim te budi jaka zbog svoje bebice, i znaj da smo uz tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac :( , nemam reci.... zaomi je, jako mi je zao sto si morala, ne sto ste morali da prodjete kroz sve to....

Ostani hrabra, i veruj u Unu! Ona vec dokazuje da je veliki borac. Zenska deca su jaca i izdrzljivija.

Bicete u mojim molitvama!

Veliki zagrljaj za sve vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo mamice i stomacici, ja samo da vam se javnem, da vam kazem na napredujemo, ja sam dosla kuci, pustena sam poslije 4 dana iz bolnice posto sam radila cr sa spinalom...bebana je ostala na neonatologiji, mora je jer bas sitna, i oce da je preate mada ona napreduje, ali oni moraju sve te neke testove da odrade pa da budu sigurni da je sve ok, pa da je tek onda puste kuci... bila sam da je vidim sjutradan posto sam izasla iz bolnice, mrvica moja slatka, divna je i malena :) jedva cekam dan da dodje kuci i da je uzmem i da se vise nikad ne odvojim od nje... ljubim sve nove mame i pozdrav za sve one koje ce brzo :*****

p.s. potpuno smo promijenili opciju za ime- zvace se Andrea :)

I to je jako lepo ime! Raste mrvica, i bice ona lepa, pametna i velika devojcica. Idrzi jos malo pa da se posle samo mazite i grlite. Javljaj se. Ljubim vas obe, hrabrice prave :wub: :wub:

Zdravo svima,

Ja sam jedna maksimalno srećna i razmažena matora trudnjača (34).

Zvanično sam pregurala 2/3 trudnoće. 4. novembra se nadam da ću upoznati svoju devočicu. Do tada, evo me ovde, da se savetujemo, ćaskamo i zajedno čekamo naše bebice.

Dobro dosla! Videces kako se ovde spisak brzo menja. Prijavis se , poslednji na spisku, a dok se okrenes ti vec pri vrhu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam se i ja javim... juce smo stigli kuci. Sve je proslo ok, beba i ja smo dobro. Hvala vam na cestitkama. Izvestaj sa Zvezdare uskoro pisem.

Jel se porodila B.mama?

Lejlita, cestitke i za tebe i tvog sina.

Majibebac, zaplakala sam i ja citajuci sta vam se desava. Samo hrabro, borite se i izdrzite, sve zbog vase bebice.

Vesna, jel si ti na Zvezdari ili ipak negde drugde? Srecno sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majibebac, ni ja nemam sta pametno da kazem, ne mogu ni da pretpostavim kako ti je posle tog horora kroz koji si prosla... saljem ti puno puno puuuuno poljubaca tebi i tvojima ... samo hrabro, najgore je proslo dace Bog, i da bude sve kako treba. ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac nemam reci za to sto si prezivela! Sta drugo da ti kazem osim da budes jaka i da verujes u tvoju Unu! Izdrzace ona sve i uskoro ce te se maziti kuci. Mi zene smo samim rodjenjem predodredjene da se mucimo! Zao mi je sto ona tako malena mora sve to da prolazi, ali videces bice sve u redu bice Una velika i dobra devojcica! Ljubim vas obe! <3 :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac MOLIM BOGA DA SVE BUDE U REDU SA TVOJOM BEBICOM, da se oporavi i ona i ti od sveg loseg sto ste prezivele... U soku sam, i plakala sam dok sam citala , tek sad shvatam koliko su moje brige glupe i smesne (kilaza, strije, celulit, strah) ... Tek kad ovako nesto cujes, prozivis, shvatis sta su ozbiljne stvari.

Skoro sam na youtube gledala neke snimke porodilja koje su imale slicno ili ne daj Boze jos gore iskustvo, plakala ko kisa i bila u neverici da zaista postoje takvi kvazi doktori i ostalo med.osoblje, ali sada kada vidim da se to stvarno i desava, imam takvu zelju da nekoga ubijem. Nosis 9.meseci zivu i zdravu bebu u svom stomaku da ti je neki tamo majmuni upropaste kad treba da bude najlepse, treba to sve u zatvor potrpati.

Javljaj nam kako tece situacija i kako se oporavlja vasa beba, a vama zelim da budete hrabri i jaki jer cete tako najbolje pobediti ovu situaciju koja vas je snasla.

Poljubci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zelim dobrodoslicu novim clanovima, cestitke na bebicama, mamama koje skorije ceka porodjaj zelim svu srecu, i da se zahvalim na savetima i odgovorima svih mama na moje pitanje od juce.

Nisam stigla da pisem, imala sam bolove, ne tako strasne, ali dovoljno da me dezorijentisu i iritiraju. Danas isti slucaj, neki tupi bol u predelu jajnika, poneka kontrakcija, ali nista vise. Vise ne znam kad ce se ova moja bebana odluciti da krene, postala sam mnogo nervozna i nestrpljiva.

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac...ne znam ni sta bih napisala...ostala sam bez texta...potpuno...jedino sto ti mogu reci jeste to da sam uz tebe i Unu...svim srcem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem :( Majibebac drzite se,mislimo na vas i uz vas smo svim srcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste devojkeee :*

Trebace mi bas dosta vremena da iscitam sve sto ste napisale. Bas ste bile vredne, a mene dugo nije bilo..

Ali zavrsila sam bebinu sobu, spakovala torbe za bolnicu i sad cekam. Doktor mi je rekao da necu jos dugo. Tako da mi je vec dao uput za bolnicu, sve spremno. Danas su me zvali iz vreme je za bebe da vide sta se desava.. Slute mi nesto :D

ljubimo vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam se i ja javim... juce smo stigli kuci. Sve je proslo ok, beba i ja smo dobro. Hvala vam na cestitkama. Izvestaj sa Zvezdare uskoro pisem.

Dobrodosla kucici!!!

Zelim ti sto brzi oporavak pa da uzivas sa svojom decicom! Cekamo i izvestaj!!! Kako su decica prihvatila novog clana?

Svaka cast jos jednom, na trecem detetu. Toga je sve manje u ovim novim vremenima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac,

čuvaj snagu za svoju devojčicu, tvoje prisustvo i energija će joj pomoći u ovoj situaciji. Budite hrabri. Verujte da to malo krhko biće ima ogromnu volju za životom, i da je jaka, jača nego što izgleda.

Mislim na vas, grlo mi se steže od muke i besa, podavila bih sve te kretene koji su joj učinili nažao svojim neradom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

majibebac, mla, samo pozitivno razmisljaj, bice to ako bog da sve uredu. Bebe su jace od nas i veliki su borci iako nam izgledaju nemocno. Ima neko ko se itekako o njima brine. Molim Boga za tvoju bebicu i zelim joj brz oporavak pa da uzivate u sreci sa svojim blagom.

Ljubac :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majibebac, bice sve ok. Devojcice su jake!

A sve te doktore treba smeniti, ako nece oni da rade ima ko hoce.. Ne znam sta da kazem.. Kad sam procitala post, sokirala sam se..

Cmokic za obe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce smo Urosu zavrsili sobicu..Sad mogu da se porodim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.