Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

LajLa, ja sam se ugojila 17 kg, sigurno, i to za mesec dana ispade da sam nabacila punih 10. To u vezi dojenja i ja sam cula, cak neke devojke kazu da su nabacile vise kg dok su dojile nego dok su bile u drugom stanju :unsure: Dok druge pricaju da je to najbolja dijeta ikad. E sad ja se nadam da cu biti u drugoj grupi :P , pa na kontu toga pojedem sladoled i pola veeeeelike lubenice!!!!

:lol: :lol: :lol: Sto mene danas muci stomak,malo malo pa u wc na veliku nuzdu :blink: A htjela da podjem do prodavnice da kupim sladoled,a mrzi me,a jede mi se i lubenica,uf Kaficice dje pomenu sve to :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja imam jedno pitanje za zene koje su vec radjale i imaju iskustvo sa time.

Elem, prva mi je trudnoca i vec sam se ugojila oko 20 kg :( Previse za moj patuljast rast.

Cula sam da kada pocnes da dojis bebu da ti kilogrami (kao) se gube, odlaze, mrsavis, sta li vec...

Medjutim, opet, kasnije cujem, da dok dojis imas nenormalan apetit, stalno si gladan i da se samo jos vise natrontas i ugojis, da nema kud dalje :( :( :unsure:

Bojim se da ne nabacim jos u kilazi, na velicini dupeta pozavideo bi mi i bivsi Sovjetski Savez, bez zajebancije.

Kako ste skidale kilograme nakon porodjaja??? :rolleyes:

Draga moja moje iskustvo ti je ovakvo:

Ja sam se ugojila 15kg a od svoje kilaze 10kg(65 je moja kilaza ali sam u pocetku trudnoce smrsala na 60,mucnine i povracanje me je unistilo)a poslednji dan trudnoce imala 75 kg :blink:

Sada imam 64 kg...na samom porodjaju puno izgubis,tako da ne brini...videces i sama koliko ce vode izaci iz tebe pa posteljica.,beba...

A sto se tice apetita ja npr imam problem posle porodjaja...uopste nemam zelju za hranom...tako da mi to strasno stvara problem zbog dojenja...moram da jedem redovno a ja nemam apetita uopste..ali zato pijem puno vode,mleka...zedj nikako da ublazim..cisterna mi ne bi pomogla...zato nemoj da se tripujes videces da ces sve izgubiti a i od bebe u pocetku jedva stignes i da jedes... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jedno pitanjce, jel postoji neka priprema za test opterecenja glukozom, kako se radi? :huh:

Nema priprema ;) samo draga odes i oni ti lepo smuckaju secer sa vodom i daju ti da popijes pa ti onda bockaju prstic i mere i tako tri puta na svakih sat vremena....Potrudi se da ti ne bude muka dok pijes od preterane slatkoce(desavalo se da se ispovracaju)da te ne vrate pa da dolazis drugi dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema priprema ;) samo draga odes i oni ti lepo smuckaju secer sa vodom i daju ti da popijes pa ti onda bockaju prstic i mere i tako tri puta na svakih sat vremena....Potrudi se da ti ne bude muka dok pijes od preterane slatkoce(desavalo se da se ispovracaju)da te ne vrate pa da dolazis drugi dan...

DRAGANA jel si i ti isla u wc pred porodjaj il sam se ja nesto preseftila,ja nesto citav dan u wc na veliku nuzdu ,nemam nikakvih bolova nego samo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, javljali se Lejlita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGANA jel si i ti isla u wc pred porodjaj il sam se ja nesto preseftila,ja nesto citav dan u wc na veliku nuzdu ,nemam nikakvih bolova nego samo to.

Ne draga,nanchika je imala taj problem koliko se secam ;) ;)

Ljubac za tebe tvoje dve princeze i bebca u stomaku :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, javljali se Lejlita?

Da,danas smo se cule..izasla je danas iz bolnice pa je sad sa bebcem kuci...Kaze da je OK ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne draga,nanchika je imala taj problem koliko se secam ;) ;)

Ljubac za tebe tvoje dve princeze i bebca u stomaku :wub: :wub:

Hvala draga,veliki ljubac i za tebe i tvog malog misa. :rolleyes: Sad me istripovase da je to to,idem ja pod tus i da se sredim da sam spremna za svaki slucaj ;) Snaha od moje drugarice se tako porodila,samo joj se kakilo,posla u bolnicu i porodila se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jedno pitanjce, jel postoji neka priprema za test opterecenja glukozom, kako se radi? :huh:

Ja sam ga radila pre nedelju dana.Meni su rekli da dan pre toga ne jedem nista posle 19h,samo vodu da pijem,a tako i taj dan,odnosno jutro.Izvade ti krv iz prsta,pa popijes glukozu smuckanu sa vodom,i onda ti vade krv opet na svakih sat vremena dva puta,znaci sve ukupno tri puta ti vade krv iz prsta.Meni je to bilo odvratno slatko,plus na prazan stomak,ali mozes limun da poneses,ja sam dva nacedila,pa mi kao malo bilo lakse,mada kad sam sve zavrsila na putu do kuce u autu sam se ispovracala.Inace imam jako osetljiv zeludac,a ovo sam jedva podnela.Sve u svemu nije nista posebno,sem te uzasno slatke vode.Neko podnese dobro,a neko lose,sve zavisi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja imam jedno pitanje za zene koje su vec radjale i imaju iskustvo sa time.

Elem, prva mi je trudnoca i vec sam se ugojila oko 20 kg :( Previse za moj patuljast rast.

Cula sam da kada pocnes da dojis bebu da ti kilogrami (kao) se gube, odlaze, mrsavis, sta li vec...

Medjutim, opet, kasnije cujem, da dok dojis imas nenormalan apetit, stalno si gladan i da se samo jos vise natrontas i ugojis, da nema kud dalje :( :( :unsure:

Bojim se da ne nabacim jos u kilazi, na velicini dupeta pozavideo bi mi i bivsi Sovjetski Savez, bez zajebancije.

Kako ste skidale kilograme nakon porodjaja??? :rolleyes:

Draga moja, sve je do metabolizma, nema tu puno veze dojenje ili ne dojenje... Svako ima svoje iskustvo i svaka će ti reći drugačije... zato i nema veze...

Nije isto ako se jedna mršavica ugoji 20 kg ili toliku kilažu dobije bucka u trudnoći...

Ja sam u prvoj trudnoći dobila 17 kg (početna 67kg i nisam bila debela) na porođaju mi je otišlo 7kg ostalo sam skinula u roku mesec dana kad sam počela da radim... a dojila sam, jednostavno se nisam kretala, utruntala sam se i nisam imala kako da skinem...

Sad mi je ista početna a dobila sam 13 kg, s tim ću otići i na porođaj pošto je strašno vrućina i malo jedem... verovatno ću brže skinuti jer imam kući i klinca kojeg treba juriti čitva dan, pa još beba.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema priprema ;) samo draga odes i oni ti lepo smuckaju secer sa vodom i daju ti da popijes pa ti onda bockaju prstic i mere i tako tri puta na svakih sat vremena....Potrudi se da ti ne bude muka dok pijes od preterane slatkoce(desavalo se da se ispovracaju)da te ne vrate pa da dolazis drugi dan...

Zahvaljujemooo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj kako sam se iznerviralaaaa!!! kupio nam je svekar dusek za bebca, zicano jezgro, stavim ruku i osecam zice!!!! sa strane napipam zice!! pa ne znam ko bi mogao na takvom duseku da spava!!!! izvinjavam se sto ovde pisem al sam negde morala! bas sam nervozna i dodje mi da mu ga bacim pred nos i da mu kazem da on spava na njemu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj kako sam se iznerviralaaaa!!! kupio nam je svekar dusek za bebca, zicano jezgro, stavim ruku i osecam zice!!!! sa strane napipam zice!! pa ne znam ko bi mogao na takvom duseku da spava!!!! izvinjavam se sto ovde pisem al sam negde morala! bas sam nervozna i dodje mi da mu ga bacim pred nos i da mu kazem da on spava na njemu!!!

:angry: :angry: :angry:

Draga, kazi hvala i kupi drugi!!! I ja bih ujedala, ne znam sto se prihvate neceg ako to ne mogu da ispostuju do kraja! taj ces moci da postavis ispod, pa da ti bude lakse da uzmes bebu iz kreveca. Cuvaj zivce! Ljubim!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, izvjestaj sa danasnjeg prvog ctg-a i ultrazvuka. Bebica se ogrenula, glavicom je prema dole, namjestila se dusica mamina. Ima 2,7kg tako da nece biti nesto veca od 3kg. I mi sve sriecni, posalju me na ctg kaze da vidimo ima li kontrakcija. Moj doktor nije bio tu nego jedna druga doktorica. Samo sto su me prikljucili kad pocese kontrakcije, na svakih 3 min, ova odmah alarmirala doktora kaze zena ce se poroditi, moramo joj uraditi ginekoloski dole da vidimo je li se otvorila, kad tamo otvorena jedan prst, kaze ona ti moras ostati porodices se! Ja onako opusteno kao da se sve to meni ne desava. Medjutim dogovori se sa mojim doktorom da ja ipak idem kuci da vidim sta ce se desavati jer nemam nikakvih bolova ni nista pa sutra sastanak sa njim. Rekao kasnije mm racunaj da ces za manje od 7 dana vec biti tata. Kad sam izasla odatle i rekla mm on se sokirao misli ja se zezam i odmah pravac u prodavnicu da kupimo kolica i sve sto nam je trebalo jos za bebu! :lol: Kolica su divna, citav set dodje uz njih, i port bebe i jaje i torba i navlaka, ma sve sve, super je. Ova Cam-ova su http://www.nonstopshop.rs/i-3460/sistem-ko...mily-cam-882803 samo sto su u crveno=sivoj meni omiljenoj boji. Eto samo jos da sve to fino operem i spremni smo za nasu Irini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jedno pitanjce, jel postoji neka priprema za test opterecenja glukozom, kako se radi?

Ja sam to radila u 30sedmici trudnoce, bez nekog posebnog razloga. Vece prije toga ne jede se nesto posebno slatko, ujutro rano se ide na test praznog stomaka, pije se bocica glukoze od 200ml i vadi se na svakih sat vremena krv da se vidi kako organizam razgradjuje secer. Meni nisu dala ni kap vode da popijem ni sa glukozom ni za ta tri sata pa sad ne znam kako je tu. Meni nije bilo ni muka ni nista, samo je bilo preslatko to u prvih pola sata, ali su mi i rezultati bili super.

kaficice duso premedeni ste, stomacic je ipak najmedeniji! ;)

respect mimic je preeeeeeeeslaaaaadaaaaaak! Kosica ful. I ja mislim da ce biti cupavko ovo moje lopovce jer gorusicu imam 24/7 vec mjesec dana, vise sam se i navikla na sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad smo vec kod duseka, cini mi se da si ti, nanchika, uzela neki preko akse? Ako sam pogodila, koji i kakav je? Da li si zadovoljna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: :angry:

Draga, kazi hvala i kupi drugi!!! I ja bih ujedala, ne znam sto se prihvate neceg ako to ne mogu da ispostuju do kraja! taj ces moci da postavis ispod, pa da ti bude lakse da uzmes bebu iz kreveca. Cuvaj zivce! Ljubim!!

Sto je najgore, krevetac smo pozajmili i taj dusek pokriva ceo krevetac tako da imam 25 cm od duseka do gornjeg dela! ocajna sam! rekao mi je cenu tog duseka i jos dva i jos nas je ubedio da je taj extra, kao jeste zicano jezgro al se ne oseca! ma nemoj, kako stavim ruku tako osecam zice! jos kad sam rekla da mi dusek i krevetac ne idu zajedno, nesto ne stima on mi kaze pa kupi krevetac! da imam para da sve pokrijem ne bih pozajmljivala krevetac, kreten!!!! a dusek je plati 2500, barem tako kaze a ne verujem mu! bilo mu je izgleda tesko da doda jos hiljadu kinti i uzme kvalitetniji! koliko sam nervozna dodje mi da ujedam! hvala tebi, ljubimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijaniki, izgleda smo mi sa terminom za 31.08. malo pozurile!! Ja sam nekih sat vremena danas brojala kontrakcije na 5 minuta, zatezanje stomaka, praceno bolom, kao menstrualnim u trajanju od 40 sekundi. Taman da alarmiram, kad postase neregularne, krace, i na kraju nestase. E sad, jedina stvar koja me je barem donekle tesila je sto se bebac non-stop pomerao izmedju kontrakcija, a cula sam da se male dusice tad primire i cuvaju sangu. E sad nase iskusne porodilje, da li je to tacno, da li ste osecale bebicu u toku porodjaja?

Bullet, jos jednom :angry: :angry: :angry: . Znam da si sad u nezgodnoj situaciji i zao mi je zbog toga. Pokusaj da iskuliras par dana, pa u kupovinu, nemora niko ni da zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad smo vec kod duseka, cini mi se da si ti, nanchika, uzela neki preko akse? Ako sam pogodila, koji i kakav je? Da li si zadovoljna?

Porucila sam preko justclick-a, zicani,ali se zice ne osete. Prezadovoljna sam jer je debeo. I bio je isto oko 2500,3000.

Bullet,stavi ga ispod,a ako ne mozes,ne znam sta da ti kazem!pogledaj u aksi i na sajtu justclick,ja sam sve ,pa i namestaj narucivala preko njih. Nemoj re nervirati samo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje dosao i meni taj dan..Ujutro prijem u bolnicu,a u sredu cr :blink: .Sto se mora nje tesko.A i ne moze se vecito biti trudan :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna mislimo na tebe i drzimo fige da sve prodje kako treba :**

Bullet nema sekiracije,racun u ruke i pravac prodavnica,dodaj koji dinar i kupi ono sto se tebi dopada ;) za ogtt je vazno da dan pred test ne jedes nista slatko,vecera da bude najkasnije do 18-19h.

Kaficice opet cu ja,nema pravila Mimi je hteo kroz pupak da mi izadje na porodjajnom stolu koliko se sutirao.Buntovniku smetale kontrakcije i valjda sto ga silom teraju napolje :lol:

Devojke ja sam mrtva ali mrtva :( Ceo dan defiluju majstori a ja jadna sedim i gledam ih jer se od njih nista ne moze raditi a ne mozes ih ni same ostaviti.Od 22h do sad sam peglala,deca mi bukvalno nisu imala nista ispeglano za obuci.Jos malo i to da zavrsimo pa da smo mirni.

Smorila sam se za kompletic.Moram u potragu a kad cu ne znam.

Odoh sad da se patosiram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

hvala svima na lijepim zeljama. Cestitam svim novim mamicama i zelim mnogo srece i zadovoljstva.

Samo ukratko cu pisati jer ne mogu da sjedim: u pon me dr primio da odtanem u bolnici jer mi je termin istekao bio dana, jos uvijek prst otvorena a sve ostalo ok. Planirao je da mi da gel za indukciju. Medjutim u utorak u 6h ujutru mi pukne vodenjam, ja sva sretna, mislim krenulo je prirodno ali jos uvijek sam samo prst otvorena a plodova voda mlijecna. Tako da, njemu je bilo zao da me muci pa smo odmah na CR otisli. Ako cete iskreno, nakon svega sto sam se nagledala i naslusala, krikovi iz horor filmova, jako sam se uznemirila pa mi CR dosao kao ''odmor'' za oci i usi. Da barem nisam provela tu noc na odjeljenju, i nagledala se porodjaja i sasavih zena, ja bi ostala onakva kakva sam i bila, spremna i pozitivna. Ali eto..

Moj Bakir mi je nesto najljepse u zivotu sto mi se moglo desiti i posebno se osjecam. Mlijeko imam od prvog dana u bolnici, tako da mi je to drago. I to bas ga mnogo ima, hvala Bogu.

Malo mi krivo sto sam sad skoro''nesposobna'' da budem predana mama zbog rane i svega, ali nadam se da ce ubrzo doci sve na svoje. Sad moram da idem da iscitavam sve o oporavku poslije CR.a sta mogu, sta ne :lol:

Sve vas puno pozdravljam i pisacu kad stignem.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita :wub: Bitno je da je gotovo i da je sve proslo dobro. Sta god treba,tu sam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje dosao i meni taj dan..Ujutro prijem u bolnicu,a u sredu cr .Sto se mora nje tesko.A i ne moze se vecito biti trudan

Vesna, srecno, mislicemo na tebe!! Zalim ti da sve prodje najbolje sto moze!! Veliki LJUBAC :wub: javi se cim stignes...

Kaficice opet cu ja,nema pravila Mimi je hteo kroz pupak da mi izadje na porodjajnom stolu koliko se sutirao.Buntovniku smetale kontrakcije i valjda sto ga silom teraju napolje

Devojke ja sam mrtva ali mrtva Ceo dan defiluju majstori a ja jadna sedim i gledam ih jer se od njih nista ne moze raditi a ne mozes ih ni same ostaviti.Od 22h do sad sam peglala,deca mi bukvalno nisu imala nista ispeglano za obuci.Jos malo i to da zavrsimo pa da smo mirni.

Smorila sam se za kompletic.Moram u potragu a kad cu ne znam.

Odoh sad da se patosiram

Ups, e to vec menja stvari, znaci bebica moze biti bas nemirna. Takvo jei ovo moje lepo cudo, cim mi nesto boli on udara, brani mamu. dusa slatka :wub: :wub: :wub:

Kod nas deo zavrsen, sad cekamo majstore za namestaj.... u stvari cekamo namestaj, jedva cekam da se sve zavrsti pa da se opustim i uzivam, mada planiram taktiku i ako bezimenko porani.

Drage moje,

hvala svima na lijepim zeljama. Cestitam svim novim mamicama i zelim mnogo srece i zadovoljstva.

Samo ukratko cu pisati jer ne mogu da sjedim: u pon me dr primio da odtanem u bolnici jer mi je termin istekao bio dana, jos uvijek prst otvorena a sve ostalo ok. Planirao je da mi da gel za indukciju. Medjutim u utorak u 6h ujutru mi pukne vodenjam, ja sva sretna, mislim krenulo je prirodno ali jos uvijek sam samo prst otvorena a plodova voda mlijecna. Tako da, njemu je bilo zao da me muci pa smo odmah na CR otisli. Ako cete iskreno, nakon svega sto sam se nagledala i naslusala, krikovi iz horor filmova, jako sam se uznemirila pa mi CR dosao kao ''odmor'' za oci i usi. Da barem nisam provela tu noc na odjeljenju, i nagledala se porodjaja i sasavih zena, ja bi ostala onakva kakva sam i bila, spremna i pozitivna. Ali eto..

Moj Bakir mi je nesto najljepse u zivotu sto mi se moglo desiti i posebno se osjecam. Mlijeko imam od prvog dana u bolnici, tako da mi je to drago. I to bas ga mnogo ima, hvala Bogu.

Malo mi krivo sto sam sad skoro''nesposobna'' da budem predana mama zbog rane i svega, ali nadam se da ce ubrzo doci sve na svoje. Sad moram da idem da iscitavam sve o oporavku poslije CR.a sta mogu, sta ne

Sve vas puno pozdravljam i pisacu kad stignem.

Lejlita, draga, cestitam ti jos jednom!!!!

Bas se radujem sto si pisala! LJubi svog sincica i sad uzivajte jedno u drugom. Sto se tice rane posle operacije, vrlo je bitan psihicki momenat. Resi da te nece dugo kociti i videses da ces se brze oporaviti. Ti barem imas taj optimizam kojim pobedjujes svet. Ljubim te :wub: i pisi kad stignes!!!

Nanchika, ti postade nas glavni savetodavac za carski! Mozda te budem i ja gnjavila za nedelju dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje dosao i meni taj dan..Ujutro prijem u bolnicu,a u sredu cr :blink: .Sto se mora nje tesko.A i ne moze se vecito biti trudan :lol: :lol:

Srecno, mislicemo na tebe, brzo ce sve proci...

Lejlita, brzo ces se oporaviti, a predana mama jesi i sad, a i bices ceo zivot. Uzivajte!

Dobro jutro! Mi smo se nekako i naspavali, ali klimu nismo gasili do jutros, strasno koliko je vruce!

Mm je danas rodjendan, pa cemo celo posle podne imati goste, znaci, pascu s nogu :) .

Ovo moje malo detence udara od jutros, stomak mi talasa non stop, pile moje... :wub: .

Kako ste vi provele noc, jel ima vrucine? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.