Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Lajla ma to su babske price,nisam imala ni jedan dan gorusicua gle Mimi kakav je cupav bio glitterfy2035524955B81.gif

Medenkovic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla, samo ti polako. Sto se mene tice, slobodna si da maloi i kocis spisak :D .

Ma salim se, iznenadice tebe tvoja lutkica.

Kad je tebi ono opet kontrola? Il ja nisam u toku il sam zaboravila zasto ides na cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam B.MAME :unsure: Cini mi se da je rekla da danas ima ctg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MARIJA PG kako si,kako je bebica? Javi se kad budes mogla. Veliki poljubac za vas dvije :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je tebi ono opet kontrola? Il ja nisam u toku il sam zaboravila zasto ides na cr?

Moj doktor kod koga vodim trudnocu smatra da je to bolje sobzirom da sam imala intervenciju prosle godine, endometrioza, pri tome iako me nisu merili, oba doktora (i on i doktorka u dz) smatraju da sam uska, a da ce beba biti velika... Sad u petak idem opet na kontrolu, pa da se dogovorim sve sa nijim.

Stvarno nam nema B.mame....drzimo joj fige

Marija pg, pisi nam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj doktor kod koga vodim trudnocu smatra da je to bolje sobzirom da sam imala intervenciju prosle godine, endometrioza, pri tome iako me nisu merili, oba doktora (i on i doktorka u dz) smatraju da sam uska, a da ce beba biti velika... Sad u petak idem opet na kontrolu, pa da se dogovorim sve sa nijim.

Stvarno nam nema B.mame....drzimo joj fige

Marija pg, pisi nam...

Aha,znaci tako.Pa bolje,ovako bi se sigurno namucila.Tako je meni bilo u prvoj trudnoci,ja uska,beba velika 4.150 al sam se porodila prirodno i namucila se,tek su mi pred kraj dali epidural i onda mi je bilo olaksanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama da se javi na raport :)

Nema nam B.MAME :unsure: Cini mi se da je rekla da danas ima ctg

Tu sam ja,ocitavaju se kontrakcije al nisu jake,ja sam sva neka fuj sve cekam kad ce a ono nista. Cera je kod sveki danas pa cu bar malo da odmorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha,znaci tako.Pa bolje,ovako bi se sigurno namucila.Tako je meni bilo u prvoj trudnoci,ja uska,beba velika 4.150 al sam se porodila prirodno i namucila se,tek su mi pred kraj dali epidural i onda mi je bilo olaksanje.

Uh bre, sto to ne volim. Jadne mamice, ali jadna i deca, koja je to muka za njih. To je su meni oba doktora rekla, da ne bi valjalo a pokusamo pa posle da zavrsimo sa vakumom i necim na f (nemam pojma sta i ne zelim da saznam). Mada i ta operacija sto sam je imala je ralativno sveza.

Samo da ne poranim.., danas sam odnela sve potrebne uzorke za analizu u labaratoriju, i kazu mi da su mi trazene analize kao za operaciju. Tako da su izgleda ozbiljni..

Zao mi je sto si se namucila, kod nas izgleda vlada ono pravilo, izmuci nekog do kraja pa onda mu pomozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto je sladak Milance respect :wub:

Zene ja jedva preziveh noc :wacko: ne mogu da disem ni u kom polozaju,a kad stojim bole me noge,a kad sedim,nekako osecam da je gnjecim jer me udara bas nisko (to su rucice :rolleyes: ) tako da sam se samo prevrtala i stenjala,razmisljam,sta li ce komsije da pomisle na joj,joj,uh,ah :lol:

Nasa devojcica volela bih da bude plava,tata je plav,obe bake su plave i stric,nadam se da ce da povuce na nekog od njih,ako ne,bice crnkica na mamicu(farbam se u plavo doduse ali bas sam tamna). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili na ctg,kontrakcije do 60,beba se spustila bas nisko i u cetvrtak mi rekli da se javim opet ako se ne porodim do tad.Pitaju me da li osecam bolove a ja se smejem i mislim u sebi da li su oni ludi ili ja,cini mi se da necu skoro,kaze mm uozbilji se malo inace ces stvarno sama kuci u krevetu ako tako nastavis :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage nase! Uh, al je napolju toplo, sad se vratila sa kontrole, gvozdje mi je 2.24 :blink: pita me doktorka dal sam dobro, rekoh osecam se odlicno al stvarno nemam pojma sto je tako nisko, dobila sam totemu da pijem. A od srede cu poceti sa svim analizama, vaginalni, cervikalni bris, urinokulturu.. sve ovo radim u gradskom zavodu za javno zdravlje.. Da li je naka od vas radila tamo briseve i zanima me iskustvo? A da, odradili smo i prvi CTG, u ponedeljak idemo opet..

Ljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto sam obecala (ovo zvuci bas politicki) postavljam slikicu sa vencanja. Napominjem da nije u pitanju prava svadba, i da nemamo mnogo slikica ( i da nemamo nijednu na kojoj izgledam bar pristojno) da je glavni fotograf bio nas drug koji uperi aparat i pritisne dugme, znaci nista profi. Ceo ovaj uvid je iz razloga sto sam svuda ispala kao krmacica pred klanje :angry: (mad a za to nije niko kriv do moje nabacane kilaze)

Kako ja da viim slicicu..a bas sam listala forum unazad samo zbog slike...????kad ono nista osim teksta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre, sto to ne volim. Jadne mamice, ali jadna i deca, koja je to muka za njih. To je su meni oba doktora rekla, da ne bi valjalo a pokusamo pa posle da zavrsimo sa vakumom i necim na f (nemam pojma sta i ne zelim da saznam). Mada i ta operacija sto sam je imala je ralativno sveza.

Samo da ne poranim.., danas sam odnela sve potrebne uzorke za analizu u labaratoriju, i kazu mi da su mi trazene analize kao za operaciju. Tako da su izgleda ozbiljni..

Zao mi je sto si se namucila, kod nas izgleda vlada ono pravilo, izmuci nekog do kraja pa onda mu pomozi.

Evo mene opet,spavala s djecom. Ma da znas,kod nas sto kazes prvo te namuce pa onda pomazu.Nego ajd bilo pa proslo. ;) Kad sam se drugi put poradjala islo je sve brzo,cini mi se nisam ni osjetila,prirodno bez epidurala.I sad tako planiram.Znam jedan slucaj dok sam bila tamo,jedna zena se prvi put poradjala,i oni krenu prirodno,i kad su vidjeli da joj je zelena plodova voda odmah su je poveli na carski i rodila djecaka od 5 kg i 60 dugacak ,zamisli,jadna ona da se prirodno poradjala :blink: on je vec izgledao kao beba od dva mjeseca.Stvarno su doktori ponekad uzasni i nenormalni :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'kaficica'date=6.08.2012, 11:22' post='480822]

Lajla, samo ti polako. Sto se mene tice, slobodna si da maloi i kocis spisak :D .

Ma salim se, iznenadice tebe tvoja lutkica.

Nadam se da hoce, jer vec sve teze nosim sebe, ali ozbiljno . Sto se tice tvog carskog reza, ako doktori misle da je tako najbolje, onda im se prepusti, sto da mucis sebe i bebicu. I ne brini, nece tvoja bebica da pozuri, samo budi pozitivna kao i uvek. Ljubim te

date='6.08.2012, 15:23' post='481083']

Dobar dan drage nase! Uh, al je napolju toplo, sad se vratila sa kontrole, gvozdje mi je 2.24 :blink: pita me doktorka dal sam dobro, rekoh osecam se odlicno al stvarno nemam pojma sto je tako nisko, dobila sam totemu da pijem. A od srede cu poceti sa svim analizama, vaginalni, cervikalni bris, urinokulturu.. sve ovo radim u gradskom zavodu za javno zdravlje.. Da li je naka od vas radila tamo briseve i zanima me iskustvo? A da, odradili smo i prvi CTG, u ponedeljak idemo opet..

Ljubac za sve

Jao, pa to ti je bas nisko gvozdje. Prati samo uputstvo lekara, pij tu totemu, iako kazu da je grozna, vazno je da ti to popravi malo krvnu sliku.

Ja imam jako nizak secer, oko 1, nekad 1,5, 2 i to je to, a ne osecam nikakvu malaksalost ili sta vec. i gvozdje je nize, oko 7 valjda. Ne mora da znaci da to treba da se oseti, neko je na to navikao, i nosi se fino sa time. ;):)

sto se tice tih briseva ja sam ih radila u institutu za kozne i venericne bolesti u dzordza vasingtona, tamo sam dobila uput od mog ginekologa. Brzo je islo kao na traci i realno brzo su stigli rezultati, 2 dana mislim, s obzirom kolika je guzva bila, bas sam zadovoljna.

Evo mene opet,spavala s djecom.

Uf i ja sam isto spavala, do malo pre, probudila sam se u goloj vodi. TAko je pakleno vruce, da to nije vise normalno. Kako je kod vas situacija???

Majko Bozja a tek javljaju vrucine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja imam jedno pitanje za zene koje su vec radjale i imaju iskustvo sa time.

Elem, prva mi je trudnoca i vec sam se ugojila oko 20 kg :( Previse za moj patuljast rast.

Cula sam da kada pocnes da dojis bebu da ti kilogrami (kao) se gube, odlaze, mrsavis, sta li vec...

Medjutim, opet, kasnije cujem, da dok dojis imas nenormalan apetit, stalno si gladan i da se samo jos vise natrontas i ugojis, da nema kud dalje :( :( :unsure:

Bojim se da ne nabacim jos u kilazi, na velicini dupeta pozavideo bi mi i bivsi Sovjetski Savez, bez zajebancije.

Kako ste skidale kilograme nakon porodjaja??? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da hoce, jer vec sve teze nosim sebe, ali ozbiljno . Sto se tice tvog carskog reza, ako doktori misle da je tako najbolje, onda im se prepusti, sto da mucis sebe i bebicu. I ne brini, nece tvoja bebica da pozuri, samo budi pozitivna kao i uvek. Ljubim te

Jao, pa to ti je bas nisko gvozdje. Prati samo uputstvo lekara, pij tu totemu, iako kazu da je grozna, vazno je da ti to popravi malo krvnu sliku.

Ja imam jako nizak secer, oko 1, nekad 1,5, 2 i to je to, a ne osecam nikakvu malaksalost ili sta vec. i gvozdje je nize, oko 7 valjda. Ne mora da znaci da to treba da se oseti, neko je na to navikao, i nosi se fino sa time. ;):)

Uf i ja sam isto spavala, do malo pre, probudila sam se u goloj vodi. TAko je pakleno vruce, da to nije vise normalno. Kako je kod vas situacija???

Majko Bozja a tek javljaju vrucine :(

I kod nas je pakao,meni klima radi citav dan,al se uvjek probudim u goloj vodi,kosa mokra, lije znoj,sacuvaj me Boze. Najavili su visoke temp,haos,jao,ko to da izdrzi. Nista,u kucu po citav dan i to ti je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja imam jedno pitanje za zene koje su vec radjale i imaju iskustvo sa time.

Elem, prva mi je trudnoca i vec sam se ugojila oko 20 kg :( Previse za moj patuljast rast.

Cula sam da kada pocnes da dojis bebu da ti kilogrami (kao) se gube, odlaze, mrsavis, sta li vec...

Medjutim, opet, kasnije cujem, da dok dojis imas nenormalan apetit, stalno si gladan i da se samo jos vise natrontas i ugojis, da nema kud dalje :( :( :unsure:

Bojim se da ne nabacim jos u kilazi, na velicini dupeta pozavideo bi mi i bivsi Sovjetski Savez, bez zajebancije.

Kako ste skidale kilograme nakon porodjaja??? :rolleyes:

Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 20 kg,visoka sam ,al mi se i te kako vidjelo.Dojila sam i posle dva mjeseca sam smrsala.Imala sam normalan apetit,bar je tako kod mene bio slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CIRO kod tebe je ipak dojenje bilo delotvorno ;) blago tebi. U ovih poslednjih nekoliko dana trudnoce apetit mi je kao u slona, samo bih jela i svasta nesto guram u usta. Nije ni cudo sto sam se otrovala ;)

A klima, uf, moja pusta zelja, trebalo je da je ugradimo proslog meseca, ali doslo je do pomeranja planova, tako da sam ostala da se gusim i mucim na ovoj vrucini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CIRO kod tebe je ipak dojenje bilo delotvorno ;) blago tebi. U ovih poslednjih nekoliko dana trudnoce apetit mi je kao u slona, samo bih jela i svasta nesto guram u usta. Nije ni cudo sto sam se otrovala ;)

A klima, uf, moja pusta zelja, trebalo je da je ugradimo proslog meseca, ali doslo je do pomeranja planova, tako da sam ostala da se gusim i mucim na ovoj vrucini.

Bice i kod tebe,ne brini ;) Znam puno zena koje su se dosta ugojile pa su sad mrsave,tako da samo se opusti,i ti ces ;) Jao ja ne znam sta bih radila da nemam klimu.Dobro jos malo ti je ostalo pa ce i to proci.Jos ovaj avgust da prodje pa ce moci da se dise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ja da viim slicicu..a bas sam listala forum unazad samo zbog slike...????kad ono nista osim teksta...

Slikicu sam opet postavila, na 817 stranici, negde pred kraj.

Kako ste vas dvoje? Slabo nam pises, a polako termin stize....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LajLa, ja sam se ugojila 17 kg, sigurno, i to za mesec dana ispade da sam nabacila punih 10. To u vezi dojenja i ja sam cula, cak neke devojke kazu da su nabacile vise kg dok su dojile nego dok su bile u drugom stanju :unsure: Dok druge pricaju da je to najbolja dijeta ikad. E sad ja se nadam da cu biti u drugoj grupi :P , pa na kontu toga pojedem sladoled i pola veeeeelike lubenice!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da hoce, jer vec sve teze nosim sebe, ali ozbiljno . Sto se tice tvog carskog reza, ako doktori misle da je tako najbolje, onda im se prepusti, sto da mucis sebe i bebicu. I ne brini, nece tvoja bebica da pozuri, samo budi pozitivna kao i uvek. Ljubim te

Jao, pa to ti je bas nisko gvozdje. Prati samo uputstvo lekara, pij tu totemu, iako kazu da je grozna, vazno je da ti to popravi malo krvnu sliku.

Ja imam jako nizak secer, oko 1, nekad 1,5, 2 i to je to, a ne osecam nikakvu malaksalost ili sta vec. i gvozdje je nize, oko 7 valjda. Ne mora da znaci da to treba da se oseti, neko je na to navikao, i nosi se fino sa time. ;):)

sto se tice tih briseva ja sam ih radila u institutu za kozne i venericne bolesti u dzordza vasingtona, tamo sam dobila uput od mog ginekologa. Brzo je islo kao na traci i realno brzo su stigli rezultati, 2 dana mislim, s obzirom kolika je guzva bila, bas sam zadovoljna.

Uf i ja sam isto spavala, do malo pre, probudila sam se u goloj vodi. TAko je pakleno vruce, da to nije vise normalno. Kako je kod vas situacija???

Majko Bozja a tek javljaju vrucine :(

Jeste nisko al sta cu, pre samo manje od mesec dana gvozdje je bilo oko 12 a sad kad sam videla :blink: secer mi je 5.8 a referentne vrednosti su 6.4, zato moram i da radim test opterecenja glukozom. Nadam se da nece biti guzve kad budem radila te briseve...

Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet,spavala s djecom. Ma da znas,kod nas sto kazes prvo te namuce pa onda pomazu.Nego ajd bilo pa proslo. ;) Kad sam se drugi put poradjala islo je sve brzo,cini mi se nisam ni osjetila,prirodno bez epidurala.I sad tako planiram.Znam jedan slucaj dok sam bila tamo,jedna zena se prvi put poradjala,i oni krenu prirodno,i kad su vidjeli da joj je zelena plodova voda odmah su je poveli na carski i rodila djecaka od 5 kg i 60 dugacak ,zamisli,jadna ona da se prirodno poradjala :blink: on je vec izgledao kao beba od dva mjeseca.Stvarno su doktori ponekad uzasni i nenormalni :angry:

Iskeno, ne verujem mnogo u te procene velicine bebice. Kad mi se radjala braticina trebala je da ima 4kg i nesto, rodila se mikica sa 3.250. pravi prosek. Al ajd, da se nepravim pametna. Sad mi je frka od prirodnog jer su me zaplasili, pa se brinem da ne krene ranije jer nije sve jos dogovoreno, pa ako naletim na nekog ludog lekara.... e o tome necu ni da razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LajLa, ja sam se ugojila 17 kg, sigurno, i to za mesec dana ispade da sam nabacila punih 10. To u vezi dojenja i ja sam cula, cak neke devojke kazu da su nabacile vise kg dok su dojile nego dok su bile u drugom stanju :unsure: Dok druge pricaju da je to najbolja dijeta ikad. E sad ja se nadam da cu biti u drugoj grupi :P , pa na kontu toga pojedem sladoled i pola veeeeelike lubenice!!!!

Ja se ugojila 13 kg, moja sestra se recimo u obe trudnoce ugojila oko20 kg a sad je mrsavica, gora od onih manekenki sa tv/a a nije dojila, tako da mislim da je sve to individualno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jedno pitanjce, jel postoji neka priprema za test opterecenja glukozom, kako se radi? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.