Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

DOBRO JUTRO I OD NAS :wub: Mene ovih dana razvali kiselina,bukvalno 24h... :wacko: Ko sta radi ja gutam oriz,to mi malo pomogne pa se posle par sati opet vrati :unsure::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u ti ces bas generalku da odradis, superiska :) ... a reci mi da li ti je to sve tvoj doktor/ka dala da uradis ili ti nesto i na svoj zahtev trazis?

meni se sve cini da je ova moja doktorka sto mi vodi trudnocu malo opustenija po tom pitanju, <_< .. ja nisam radila recimo tu kontorlu secera, a briseve sam odradila u prvom trimestru i od tada jok.. i to samo zato sto sam joj i tada ja trazila upute inace verujem da se ni onda ne bi setila da mi da.. <_<

Ja idem kod dva lekara i nijednom mi ni jedan nije uzeo bris, niti mi uradio obican pregled. Kod privatnika sam trazila, medjutim, kaze da nema potrebe za tim, samo da bacam pare :huh: . Redovno sam radila kks, urin i secer, na osnovu nalaza urina sam jednom dobila vaginalete i to je to. Jutros sam bila za uput za komisiju, i odem do dz i ukapiram da sam zaboravila zdravstvenu knjizicu :blink: . Srecom, mm je bio sa mnom, pa se on vratio kuci.

Vidim da se sve zalite sto ne mozete da spavate, na istim sam mukama, kad barem ne bi bilo ovako vruce :blink: .

Sto se tice opreme za bebu, ove nedelje ce mi stici ormaric, a krevetac i kadicu cu uzeti od drugarice kad okrecimo sobu. Od mame i tate smo dobili pare da kupimo sve sto treba za bebu, pa cu to kad namestim sobu. Kolica ce nam kupiti brat i snaja, ja treba da ih narucim, jer hocu dezen koji nema u butiku.

I tako, lepo sam se raspisala :unsure: .

Dragana, deckic je presladak, velika beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRO JUTRO I OD NAS :wub: Mene ovih dana razvali kiselina,bukvalno 24h... :wacko: Ko sta radi ja gutam oriz,to mi malo pomogne pa se posle par sati opet vrati :unsure::blink:

Dobro jutro!

Uzmi Donat mg, mene spasava, kiselina me muci i danju i nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Uzmi Donat mg, mene spasava, kiselina me muci i danju i nocu.

Hvala,probacu,to jos nisam... Kao da mi je logorska vatra u grlu,haos. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=CIRO' date='6.08.2012, 08:06' post='480583]

Mene ovih dana razvali kiselina,bukvalno 24h...

Jao ne znam sta da ti kazem. Nisam imala tih problema u trudnoci. ali cula sam za to da ziv pirinac pomaze, jer skuplja kiselinu.

Kazu kad zenu muci ta kiselina i gorusica da ce joj bebica imati kosicu. Moja ce izgleda biti celava :( ionako mi je dr rekla da beba nije neki reprezentativan primerak za kosu <_< Ujela me za srce .. .

[quote name=Nanny' date='6.08.2012, 08:07' post='480584]

Ja idem kod dva lekara i nijednom mi ni jedan nije uzeo bris, niti mi uradio obican pregled. Kod privatnika sam trazila, medjutim, kaze da nema potrebe za tim, samo da bacam pare :huh: . Redovno sam radila kks, urin i secer, na osnovu nalaza urina sam jednom dobila vaginalete i to je to.

Vidim da se sve zalite sto ne mozete da spavate, na istim sam mukama, kad barem ne bi bilo ovako vruce

Sto se tice tih briseva,bez brige, jos malo pa ces morati da radis te briseve da bi mogla u porodiliste, jer su obavezni. Ni meni moji doktori (takodje sam ih imala 2 komada :) ) nijednom nisu spomenuli te briseve, kamoli ih radili, ali pre par nedelja sam i to odradila, jer je obavezno pred kraj.

A vrucine :blink::angry: magija. Bice ovih dana preko 40, kako javljaju na prognozi, jadne miiiiii :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kficice...preprepreslatki ste...i haljina i papucice i njegova kosulja...ma sve...toliko lepo i prilagodjeno situaciji da nemam reci:))) haljina izgleda prelepo i izgleda udobno...verujem da je lagana kao perce:)))superiska:)))

Jooooj kako se sve nekako sredi i dodje na mesto...secam se samo kako smo histerisale pre 2 nedelje hihihihihi:))) a ovi bebani bili bas poslusni:)))

Marija pg pisi nam sta se desava...kako napreduje bebac???kad ce kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,probacu,to jos nisam... Kao da mi je logorska vatra u grlu,haos. :angry:

Isto :lol: . Ja kazem mm, ako progovorim, eto vatre, prava sam zmajica :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=CIRO' date='6.08.2012, 08:06' post='480583]

Mene ovih dana razvali kiselina,bukvalno 24h...

Jao ne znam sta da ti kazem. Nisam imala tih problema u trudnoci. ali cula sam za to da ziv pirinac pomaze, jer skuplja kiselinu.

Kazu kad zenu muci ta kiselina i gorusica da ce joj bebica imati kosicu. Moja ce izgleda biti celava :( ionako mi je dr rekla da beba nije neki reprezentativan primerak za kosu <_< Ujela me za srce .. .

Mene je i u prethodne dvije trudnoce isto mucila i rodila sam bebe sa velikim kosicama,jos je starija cerkica sve imala repove pozadi :rolleyes: Tako da vjerovatno ni ovo nece biti celavko . Kod nas su najavili od danas preko 44 stepeni :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ne znam sta da ti kazem. Nisam imala tih problema u trudnoci. ali cula sam za to da ziv pirinac pomaze, jer skuplja kiselinu.

Kazu kad zenu muci ta kiselina i gorusica da ce joj bebica imati kosicu. Moja ce izgleda biti celava :( ionako mi je dr rekla da beba nije neki reprezentativan primerak za kosu <_< Ujela me za srce .. .

Mene je i u prethodne dvije trudnoce isto mucila i rodila sam bebe sa velikim kosicama,jos je starija cerkica sve imala repove pozadi :rolleyes: Tako da vjerovatno ni ovo nece biti celavko . Kod nas su najavili od danas preko 44 stepeni :blink:

Draga znas da sam ja kukala kako ce mi beba biti celava jer nisam imala gorusicu...Kad ono moj Pavle sa kosicom...bas sam se obradovala... :) :)

Ja mislim da su to babske price ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla 09.08.2012

Mama Goga 12.08.2012

B.mama 14.08.2012

red3lilu 18.08.2012

pasuljcica 22.08.2012

CIRO 25.08.2012.

kristina s 27.08.2012

Kaficica 31.08.2012

TatjanaTanja 31.08.2012

Meseceviprsti 31.08.2012

tijanaki-31.08.2012

bullet 02.09.2012

Ninolina 04.09.2012

jejamoonwalker 06.09.2012

be positive 15.09.2012.

milim 17.09.2012.

Cookie 18.09.2012.[/color :lol:]

Dica 25.09.2012.

nanny 27.09.2012.

respect 29.09.2012

Hellen 10.10.2012

Tranquilo 10.10.2012.

Sanamala21 20.10.2012

FutureMum 25.10.2012

A gde sau nam Jeja,FutureMum,Sanamala?

Evo nas,tu smooo :lol: Cestitam svim novopecenim mamicama,nek su vam decica ziva i zdrava ;) Ne stizem da se ukljucim ovde,imamo majstore u kuci,pa sam zauzeta oko njih.Joj,jedva cekam da vec odu,uhhhh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao javila mi ona zena da nema mog kompletica :( bas sam se smorila.Cekam da mi javi da vidim ima li roze ili zabica ako ne moram u potragu za kompleticem za izlazak.A vec sam je zamislila u njemu i zelenom demperku :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice, bas ste slatki :wub:

Mi kupili kadicu i peskiric sa kapuljacicom za vikend..kako su slatke samo stvarcice, uh.

A za kolica nam nesto doslo sad da uzmemo onaj trotockas, jako je lak za manevrisanje..al jos se dvoumimo.

Krevece smo razgledali a onda dobijem od drugarice ponudu da mi da njihov, naravno ja bih kupila dusek i posteljinu, ali tu drvenu ogradicu da uzmem od nje..sad se dvoumim, nije da sam nezahvalna, al nekako nemam pojma..sta ako je u losem stanju a ja dodjem da ga vidim pa kazem neka hvala.

Sa druge strane sto trositi i na to ako ne moram. Ne znam. Ja bih najradije kupila sve novo :lol: al znam da je to suludo i da ode mnogo para bespotrebno, kad imam da nasledim neke stvarcice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je i u prethodne dvije trudnoce isto mucila i rodila sam bebe sa velikim kosicama,jos je starija cerkica sve imala repove pozadi :rolleyes: Tako da vjerovatno ni ovo nece biti celavko . Kod nas su najavili od danas preko 44 stepeni :blink:

Ja bas volim da se devojcica rodi sa kosicom. Decaci i ajde nekako, ali celave devojcice majko moja. :lol: :lol:

A tek sutra preko 45 . .. Ja barem unapred znam da necu izlaziti iz kuce. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga znas da sam ja kukala kako ce mi beba biti celava jer nisam imala gorusicu...Kad ono moj Pavle sa kosicom...bas sam se obradovala... :) :)

Ja mislim da su to babske price ;) ;)

Nadam se. Ja nemam cak ni predstavu sta su gorusice.

Btw, Pavle ti je med medeni. Videla sam i na fejsu. I mnogo mi lici na tebe :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla ma to su babske price,nisam imala ni jedan dan gorusicua gle Mimi kakav je cupav bio glitterfy2035524955B81.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sve su to slatke muke, s obzirom zbog cega dolaze. Ja kukam, ali onda se setim zbog koga ja to trpim, pa me oblije neka milina, pogotovo pri pomisli da me samo MOZDA jos par dana deli od trenutka kada cu uzeti svoje milo u narucje, pa se raspilavim i raznezim, uh, neverovatno.

Ispravka,ne mozda nego sigurno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B.mama da se javi na raport :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla ma to su babske price,nisam imala ni jedan dan gorusicua gle Mimi kakav je cupav bio glitterfy2035524955B81.gif

Jao bas si me utesila zenska, je**m ti babe, sta sve moraju da smisle, samo da traumiraju trudnice. Sin ti je divaaan... pravi mali cupavac. Nadam se da ce i moja cera imati barem upola toliko kosice :wub: :wub: :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao javila mi ona zena da nema mog kompletica :( bas sam se smorila.Cekam da mi javi da vidim ima li roze ili zabica ako ne moram u potragu za kompleticem za izlazak.A vec sam je zamislila u njemu i zelenom demperku :wub:

moj pavle ima zabca...prelep je ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla ma to su babske price,nisam imala ni jedan dan gorusicua gle Mimi kakav je cupav bio glitterfy2035524955B81.gif

Ajoooj obrascici :wub:

Pa sta fali i ako se rode celave bebice, narasce im kosica, ih kakve ste zahtevne zene :D

Moja kuma ima devojcicu, skoro celava se rodila ali je preslatka bez obzira, evo sad ima pola godine i nesto malo paperjaste kosice i medenjak je..meni ne smeta da bebac bude celav u pocetku, pa narasce mu kosa, nije smak sveta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice, bas ste slatki :wub:

Mi kupili kadicu i peskiric sa kapuljacicom za vikend..kako su slatke samo stvarcice, uh.

A za kolica nam nesto doslo sad da uzmemo onaj trotockas, jako je lak za manevrisanje..al jos se dvoumimo.

Krevece smo razgledali a onda dobijem od drugarice ponudu da mi da njihov, naravno ja bih kupila dusek i posteljinu, ali tu drvenu ogradicu da uzmem od nje..sad se dvoumim, nije da sam nezahvalna, al nekako nemam pojma..sta ako je u losem stanju a ja dodjem da ga vidim pa kazem neka hvala.

Sa druge strane sto trositi i na to ako ne moram. Ne znam. Ja bih najradije kupila sve novo :lol: al znam da je to suludo i da ode mnogo para bespotrebno, kad imam da nasledim neke stvarcice..

Hellen ja sam mojoj seki kupila kolica sa tri točka GRACO i odlična su za manevrisanje, možeš da ih sklopiš i rasklopiš jednom rukom ali su malo teža i malo su većih dimenzija. Pominjali si negde gepek od kola, noj staju u yaris ali mora da im skine točkove, to je malo zajeb ali su super kolica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen ja sam mojoj seki kupila kolica sa tri točka GRACO i odlična su za manevrisanje, možeš da ih sklopiš i rasklopiš jednom rukom ali su malo teža i malo su većih dimenzija. Pominjali si negde gepek od kola, noj staju u yaris ali mora da im skine točkove, to je malo zajeb ali su super kolica.

Jeste, probala sam da ih guram, doduse ne ova nego ona hauck, ali dobro jos nije precizirano koja cemo.

i ova super izgledaju sa linka :)

Da, u puntu bas nije velik gepek, ali racunam premericemo pa cemo videti jel mogu da stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta fali i ako se rode celave bebice, narasce im kosica, ih kakve ste zahtevne zene :D

Moja kuma ima devojcicu, skoro celava se rodila ali je preslatka bez obzira, evo sad ima pola godine i nesto malo paperjaste kosice i medenjak je..meni ne smeta da bebac bude celav u pocetku, pa narasce mu kosa, nije smak sveta :)

Hehe ma neka su ziva i zdrava... ali ja bih ipak makar malo kosice. :) mnogo izvoljevam, ali nekako mi neobicno da ja crna, mm crn, a dete da nema kosice. A + ja kad sam se rodila bila sam kao majmunce :P

Mada sto ti kazes, koliko se dece rodi bez kosice a da ih pojedes koliko su slatka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala vam! Eto bucko mali je bio na vencanju svojih roditelja i slatko se ritao dok je postajao legalac.

Respect, mm i ja imamo duzi staz, mi smo 15 godina zajedno, eh sad zamisli koliko je to dete, skoro covek, da smo ga odmah dobili.

Mimi je presladak, dusa malena, kosica, obrascici.....pa joooj, bre. mogo lepo!!!

Meni je doktror vec rekao da ce mali imati kosicu. Ja sam rodjena sa maltene dugom kosom na glavi, pa je izgleda taj gen povukao na mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lajla, samo ti polako. Sto se mene tice, slobodna si da maloi i kocis spisak :D .

Ma salim se, iznenadice tebe tvoja lutkica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.