Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dragana, zelim ti brz oporavak, a decaku dug, lep i srecan zivot! Najgore je proslo, sad samo mozes da uzivas... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen, dobrodosla kod nas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, odgovoriću ti u pp, da nemamo posle problema ;) a i da trudnice ne davim sa stvarima koje im još nisu na "redu" :rolleyes:

Ajde ne zezaj samo pisi :D sve nas zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se pitala sta je s Tanjom, Lajla...ma uziva u morskim carima sigurno ;) Mogu zamisliti uzivanje u trudnoci uz more...meni bi i balkon s pogledom na more bio dovoljan da mi se srce rastopi od uzivancije..ehh.. -_-

Nadam se da si u pravu i da je samo to u pitanju :rolleyes: Ja bih bas volela da sam na njenom mestu...mmmooorreee... tako mi nedostajeee ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas gledam ovaj spisak, rekla bih da ce najvise biti avgustovskih bebica... ;)

Gde god se okrenem, i cujem samo neke trudnice i neko trudan :rolleyes: Kazem ja, ovo je plodna i rodna godina t4501.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde ne zezaj samo pisi :D sve nas zanima

Haha.:lol: Pa ništa,sve je super (naspram prvog dana kod kuće sad je pesma) . Čini mi se da sam taj dan doživela šok jer je od tada Olja stalno sa mnom, ne nosi je niko posle podoja kao u poroilištu. Bila sam jako negativna, ali iščupala sam se(što bi mm muž rekao- iz postporođajne depresije) :)

Olja sisa na zahtev,ali od juče ona diktira tempo- siki na 3 sata (nekada 2,5), spava i presvlačimo se. To je naš dan :lol:. Meni je noć najgora,tad sam komirana ,ali je onda mm tu pa mi pomaže. Pre podne mi je mama tu,pa pere,pegla,sprema,dodaje mi bebu( ne bih smela da je dižem,ali mi se omakne ;) ) , sveki i svekar kuvaju,a mm i ja čuvamo bebu!

Eto,drage moje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha.:lol: Pa ništa,sve je super (naspram prvog dana kod kuće sad je pesma) . Čini mi se da sam taj dan doživela šok jer je od tada Olja stalno sa mnom, ne nosi je niko posle podoja kao u poroilištu. Bila sam jako negativna, ali iščupala sam se(što bi mm muž rekao- iz postporođajne depresije) :)

Olja sisa na zahtev,ali od juče ona diktira tempo- siki na 3 sata (nekada 2,5), spava i presvlačimo se. To je naš dan :lol:. Meni je noć najgora,tad sam komirana ,ali je onda mm tu pa mi pomaže. Pre podne mi je mama tu,pa pere,pegla,sprema,dodaje mi bebu( ne bih smela da je dižem,ali mi se omakne ;) ) , sveki i svekar kuvaju,a mm i ja čuvamo bebu!

Eto,drage moje. :)

Inace su prvi dani najtezi, privikavanje majke na bebu i bebice na majku. Pogotovo je tebi tesko jer jos imas svezu ranu, ali cim ti se to sredi, videces bice sve pesmica. Uzivajte zajedno i mazite se i vollite. Ja i moja devojcica vam saljemo puno poljubaca t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace su prvi dani najtezi, privikavanje majke na bebu i bebice na majku. Pogotovo je tebi tesko jer jos imas svezu ranu, ali cim ti se to sredi, videces bice sve pesmica. Uzivajte zajedno i mazite se i vollite. Ja i moja devojcica vam saljemo puno poljubaca t4801.gif

:wub: :wub: od nas za vas!

Sad znate iz mog iskustva,ne dozvolite da se bojite da nećete znati šta da radite sa vašom bebom. Ipak ste vi mame ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas gledam ovaj spisak, rekla bih da ce najvise biti avgustovskih bebica... ;)

Gde god se okrenem, i cujem samo neke trudnice i neko trudan :rolleyes: Kazem ja, ovo je plodna i rodna godina t4501.gif

E kod mene ista situacija! Toliko trudnica nije bilo nikada..nesto to znaci. :blink: Ali samo u mojoj uzoj porodici nas je cetiri, ja otvorila sezonu! :lol: Nevjerovatno..pa drugarice, poznanice..bas super, neka djece! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: od nas za vas!

Sad znate iz mog iskustva,ne dozvolite da se bojite da nećete znati šta da radite sa vašom bebom. Ipak ste vi mame ;)

Hvala na ovako ohrabrujućoj rečenici :)

Juče mi je babica na ctg-u pričala o porođaju, privikavanju na bebu i slično ( žena koja je ceo radni vek provela u porodilištu ) i na kraju mi reče: "Strah od nepoznatog je potpuno normalan i prirodan, ali seti se i ovih mojih reči i trudnoća, porođaj i materinski instikt su najprirodniji mogući čin i tvoje telo je stvoreno za to. Osluškuj svoje telo, slušaj babicu na porođaju i sutra svoju bebu i nećeš verovati kako sve veoma brzo dođe na svoje..."

A ja sam ludak koji se od sinoć cereka kao lud na brašno, dok gledam kako sve oko mene trese panika...Kako to kod mene obično ide verovatno će me frka uhvatiti pred ulazom u porodilište ali još verovatnije kada sve prođe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na ovako ohrabrujućoj rečenici :)

Juče mi je babica na ctg-u pričala o porođaju, privikavanju na bebu i slično ( žena koja je ceo radni vek provela u porodilištu ) i na kraju mi reče: "Strah od nepoznatog je potpuno normalan i prirodan, ali seti se i ovih mojih reči i trudnoća, porođaj i materinski instikt su najprirodniji mogući čin i tvoje telo je stvoreno za to. Osluškuj svoje telo, slušaj babicu na porođaju i sutra svoju bebu i nećeš verovati kako sve veoma brzo dođe na svoje..."

A ja sam ludak koji se od sinoć cereka kao lud na brašno, dok gledam kako sve oko mene trese panika...Kako to kod mene obično ide verovatno će me frka uhvatiti pred ulazom u porodilište ali još verovatnije kada sve prođe :lol:

Baš tako! Žena je skroz u pravu! Čim sam počela da osluškujem svoju bebu, shvatila sam da ništa nije porgramirano pa tako ni beba ni njene potrebe.

Iščekujemo vesti o Lukinom dolasku na svet ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGANA cestitam ti i ovde,eto naseg Pavla,dosao je da se pridruzi svojim drugarima :) zelim ti brz oporavak i da je drugar ziv i zdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosao PAVLE!!! Draganice cestitam! Uzivaj sa svojim decakom! Ljubimo vas nas dvoje puno, puno!

new-baby-boy-teddy-bear-balloon-bou.jpg

Pitanje za vas ostale :)

Jel imao neko problem sa bolom ispod grudi tacnije ispod leve sike? Mene vec tri dana neprestano boli ne znam da li je podignut zeludac ili su se mozda zlezde upalile al nekako imam neki osecaj vreline i neko peckanje. Desavalo mi se to i ranije u trudnoci uglavnom kad se najedem pa sam mislila da mi se zeludac podigne, ali uglavnom je trajalo oko 10ak minuta i prodje, ali sad me vec tri dana muci.

U ponedeljak idemo na kontrolu pa cu pitati doktorku, ali ko da zidrzi jos dva dana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosao PAVLE!!! Draganice cestitam! Uzivaj sa svojim decakom! Ljubimo vas nas dvoje puno, puno!

new-baby-boy-teddy-bear-balloon-bou.jpg

Pitanje za vas ostale :)

Jel imao neko problem sa bolom ispod grudi tacnije ispod leve sike? Mene vec tri dana neprestano boli ne znam da li je podignut zeludac ili su se mozda zlezde upalile al nekako imam neki osecaj vreline i neko peckanje. Desavalo mi se to i ranije u trudnoci uglavnom kad se najedem pa sam mislila da mi se zeludac podigne, ali uglavnom je trajalo oko 10ak minuta i prodje, ali sad me vec tri dana muci.

U ponedeljak idemo na kontrolu pa cu pitati doktorku, ali ko da zidrzi jos dva dana :(

Imala sam ja ranije par puta, ali je trajalo samo po 10-ak sekundi. Nisam mnogo pridavala znacaja tome, jer vjerovatno bebac upire nogicom ili cime vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Be positive i ja mislim da to bebica uhvati malo nezgodan polozaj nogicom kao sto ti Tommy kaze,u svakom slucaju ako ti bude gire idi do dz ili pozovi svog dr.....mada mislim da nemas razloga za brigu

Jedno pitanjce,ja bih sutra putovala jedno 70 km,malko se plasim,usla sam u 40 nedelju i dalje pijem lekove i to me malo tesi.isla bi da vidim moje jer ko zna kad cu opet imati vremena a pojedini su me tako naplasili da cu se bas sutra poroditi,pa razmisljam i da krene imam sat vremena od mojih do bolnice mozda i manje......sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Be positive i ja mislim da to bebica uhvati malo nezgodan polozaj nogicom kao sto ti Tommy kaze,u svakom slucaju ako ti bude gire idi do dz ili pozovi svog dr.....mada mislim da nemas razloga za brigu

Jedno pitanjce,ja bih sutra putovala jedno 70 km,malko se plasim,usla sam u 40 nedelju i dalje pijem lekove i to me malo tesi.isla bi da vidim moje jer ko zna kad cu opet imati vremena a pojedini su me tako naplasili da cu se bas sutra poroditi,pa razmisljam i da krene imam sat vremena od mojih do bolnice mozda i manje......sta mislite?

Draga tebi je preksutra termin,jel tako?

Ne znam sta da ti kazem,vrucine su velike,mozda da ipak ne ides.A kakve lekove pijes,za sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo dan razmisljam o Dragani i malom deckonji.sada se sigurno maze :wub:

Jedva cekam da nam se javi i isprica kako je sve teklo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Be positive i ja mislim da to bebica uhvati malo nezgodan polozaj nogicom kao sto ti Tommy kaze,u svakom slucaju ako ti bude gire idi do dz ili pozovi svog dr.....mada mislim da nemas razloga za brigu

Jedno pitanjce,ja bih sutra putovala jedno 70 km,malko se plasim,usla sam u 40 nedelju i dalje pijem lekove i to me malo tesi.isla bi da vidim moje jer ko zna kad cu opet imati vremena a pojedini su me tako naplasili da cu se bas sutra poroditi,pa razmisljam i da krene imam sat vremena od mojih do bolnice mozda i manje......sta mislite?

Bolje ne zbog vrucina, moji su od mene 30 i nesto km pa ja opet neidem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Ceco znam da zelis da vidis svoje ali ja se ne bih usudila..nije samo zbog puta nego i ta bolnica je daleko..kada bi ti pukao videnjak, u bolnici moras biti u roku od pola sata, sve duze je rizik i mucenje bebe..Nije ti sad bas to pametno ali kako hoces..

be positive, ne sjecam se sad da sam kontinuirano imala taj bol, mene znaju sike uzasno da bole. Cekaj razgovor s doktoricom, sta da ti kazem.. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, sve najbolje za tebe i tvog sincica. :wub:

Ceco, kakve lekove pijes? Jel si bila skoro na CTG-u?

Ja bih otisla, naravno kolima...podrazumeva se da je sve u redu sa trudnocom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem pratusisten i verapamil,do ponedeljka,bila sam u sredu kod dr i kaze da necu ja jos i da dodjem na kontrolu za 7 dana a na ctg sam bila pre 10 dana nije bilo kontrakcije.....nisam znala da mora da se javim u bolnicu u roku od pola sata kad pukne vodenjak aaaaaaas. Dosta mojih drugarica porodile se u bg,treba im sat vremena kolima do bolnice,sad sam malo u bedaku neznam sta da radim,mojima javila da dolazim,mama presrecna jos mi i seka dolazi veceras pa da ide sa nama....ja se nesto ne brinem zbog vrucine jer imam klimu u autu a i kod mojih.....a mozda i poguram ovo moje dete napolje,da ne koci spisak...e da termin mi je 22 tako mi je sad dr rekao,da dodjem u sredu da vidi dal sam pocela da se otvaram i 22 da me porodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem pratusisten i verapamil,do ponedeljka,bila sam u sredu kod dr i kaze da necu ja jos i da dodjem na kontrolu za 7 dana a na ctg sam bila pre 10 dana nije bilo kontrakcije.....nisam znala da mora da se javim u bolnicu u roku od pola sata kad pukne vodenjak aaaaaaas. Dosta mojih drugarica porodile se u bg,treba im sat vremena kolima do bolnice,sad sam malo u bedaku neznam sta da radim,mojima javila da dolazim,mama presrecna jos mi i seka dolazi veceras pa da ide sa nama....ja se nesto ne brinem zbog vrucine jer imam klimu u autu a i kod mojih.....a mozda i poguram ovo moje dete napolje,da ne koci spisak...e da termin mi je 22 tako mi je sad dr rekao,da dodjem u sredu da vidi dal sam pocela da se otvaram i 22 da me porodi

Ja se ne bih usudila samo zbog toga sto ti je termin tu.A bas mi je cudno da jos uvjek pijes partosistem s obzirom da si 40-a nedelja.Ja pijem ginipral,al mi je doktorka rekla da ga pijem do prvog avgusta i onda da prekinem a termin mi je 25-i avgust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceco, ja mislim da ti i ne mozes da se porodis dokle god pijes te lekova. Mada, nisam sigurna...

Ako krene porodjaj, ti lepo nazad pravo u bolnicu.

Isto to je da li sedis kuci ili sedis u kolima ili kod tvojih roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceco, ja mislim da ti i ne mozes da se porodis dokle god pijes te lekova. Mada, nisam sigurna...

Ako krene porodjaj, ti lepo nazad pravo u bolnicu.

Isto to je da li sedis kuci ili sedis u kolima ili kod tvojih roditelja.

I ja mislim da ne moze da krene zbog lekova a i da krene imam osecaj da bi mm vozio ko lud i fa bi u roku od pola sata bili u bg :rolleyes: i bio bi najsrecniji da krene da se mazi sa svojom cerom a mozda on mene i namerno sutra vozi kod mojih samo da bi se porodila sto pre :) :) jos mu kazu drugari daj nerviraj je malo da bi se porodila.....hvala za podrsku :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ciro draga nemam pojma sto nije ukinuo pre,jer i ja sam cula da se ukidaju kao i ginipral cim udjes u 9 e sad ja kontam posto idem na epidural i posto ce on da me porodi da je namerno ostavio tako da bi uboli dan kad je dezuran da ne bi krenuo porodjaj ranije,ja sam jos pocetkom 9 meseca bila otvorena 1 prst,beba visoko tako mi je bilo i sad pre 4 dana.....ja se super osecam dok pijem njih al mislim da cim budem prestala da cu se poroditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.