Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hehe,

po matematici jesam tek tek, ali po sopstvenom osećaju malko više (mislim da će beba da požuri)...

a i kako ne bi bilo zatišje, uglavnom se zdrave žene kasnije priključuju kad odu na predporođajno tj. prestanu da rade zar ne??

Ja sam eto malo zalepljena za krevet pa tražim društvo na sve načine :huh:

Imam vremena na pretek pa ću malko da vas udavim sve :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje.... :wub:

Mene je jutros glad probudila u 8:00h :rolleyes: :rolleyes: Dete mi je u stomaku ogladnelo :lol: :lol: Pa eto razloga zasto sam budna :P

Kako ste mi Vi danas?

red3lilu dobrodosla :wub:

Lejlita draga isto razmisljam kao i ti...ja sam kupila svedske i tetra pelene a i pampers...Obecala sam sebi da cu se maksimalno truditi da kad smo kod kuce koristimo pamucne pelene a kad izlazimo i nocu pampers...Mada su i meni rekli da se ne glupiram nego koristim samo pampers... :rolleyes: Videcu kakvog cu raspolozenja biti posle porodjaja...sad za sad stojim pri tome da maksimalno koristim pamucne pelene i da cu se maksimalno potruditi da sto duze dojim,ma koliko da boli ili sta vec.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, ima da se kupe i pamucne pelene, ne klasicne tetra i svedske vec su skrojene kao pampers. Mnogo je zgodnije.Porucuje se preko neta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, ima da se kupe i pamucne pelene, ne klasicne tetra i svedske vec su skrojene kao pampers. Mnogo je zgodnije.Porucuje se preko neta.

Ju nisam znala... :rolleyes: a ja kupila one obicne..aj posalji sajt ako znas ili u pp ili ovde...

Jeco sve znas,svaka cast maksimalno si upucena,sad tek verujem zasto si admin ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju nisam znala... :rolleyes: a ja kupila one obicne..aj posalji sajt ako znas ili u pp ili ovde...

Jeco sve znas,svaka cast maksimalno si upucena,sad tek verujem zasto si admin ;);)

Ne pripadam ovde ali da vas pozdravim :)

Citala sam o nekim bambus pelenama na netu pa potrazi tako. Nadam se da ce ti biti od neke pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti tema na nasem forumu:

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry393780

to su postovi od ove godine.

Treba da citate teme sa podforuma Dete sada kad imate vremena. Sve sto sada procitate u vezi dojenja, drzanja bebe, higijene ce vam se vratiti kad se porodite. Verujte. ;)

Hvala veliko...Cesto citam temu:dojenje u praksi (tu najvise provodim vreme ;) )

A i drzanje bebe cak sam i one klipove gledala sto su postavljeni i iskreno znaci punooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pripadam ovde ali da vas pozdravim :)

Citala sam o nekim bambus pelenama na netu pa potrazi tako. Nadam se da ce ti biti od neke pomoci.

hvala puno,divna si ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam se čvrsto držala stava da ću dete povijati isključivo u pamučne pelenice... Uradila sam to jednom, toliko dodatnog posla se napravi s tim.... manje više pored sveg umora i brige oko bebe nisam imala volje da izvlačim grozne žuuuute fleke, a bebe u početku kakaju, hmmm 10-tak puta dnevno :blink:

Ovog puta sam našla na netu neke "organske" pelene, mislim da su to te od bambusa, vrlo interesantno ali kad sam videla da se peru na 40 stepeni ??!!

Definitivno će pampersići da se troše i ovaj put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javicu se posle porodjaja(Boze zdravlje)pa cu vam reci za sta sam se na kraju opredelila... ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala veliko...Cesto citam temu:dojenje u praksi (tu najvise provodim vreme ;) )

A i drzanje bebe cak sam i one klipove gledala sto su postavljeni i iskreno znaci punooo...

Samo citaj. Mada, ja sam ti blizu, pa ne moras da brines, kad imas komsiluk :lol:

Otvorila sam zbog vas i temu Prvi dani dojenja bas iz razloga da imate predstavu kako je kome bilo u porodilistu i kako se nastavilo.

Stvarno, znam mnoge sada mame koje su citale te teme i kada su se porodile, mnogo im je znacilo.

Isto tako, pisite i sada na tim temama ako imae neke nedoumice. Uvek ce vam neko odgovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ne pohvatam ko je odakle i sl...

A jel kod vas dolaze babice (patronažne sestre) kada izađete iz bolnice kako bi vam pokazale kako da se u prvim danima snađeze sa bebom??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ne pohvatam ko je odakle i sl...

A jel kod vas dolaze babice (patronažne sestre) kada izađete iz bolnice kako bi vam pokazale kako da se u prvim danima snađeze sa bebom??

Dolaze draga,dolaze ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

red3lilu,dobrodošla!

Vidim lepo ste mi se raspisale juče i danas! Mi smo bili na poslu,pa posle imali goste...

Ja danas počinjem da perem bebeće stvari i da ih peglam, imam ih toliko da ne znam kad ću stići posle... Od nedelje hoću da kupim madrac za krevetac i onda da se smestimo!

Što se pelena tiče, joj, ni ja ne znam šta da radim, mislim da ću samo Pampers, ali videću još... Trudim se da čitam što više o bebinim prvim danima, dojenju, itd, pa valjda će se nešto zapamtiti!

Mene grč u nozi probudio noćas, ova prehlada lagano prolazi...

Dragana, kad namestiš komplet sobicu,očekujemo slikice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene vi ste super vi vec spremate stvari za bebice a mi jos nismo ni okrecili :lol: :lol: sa prvim mi je bila frka da necu sve stici i torbu sam spremila 2 meseca pre porodjaja a sad ne zurim nigde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaaao, meni je najgore što ne smem da mrdam nigde, a tako bi išla da razgledam stvari za bebu, pa da polako počnem da pripremam sve što će nam trebati...

mi još treba da osposobimo sobu u kojoj će biti beba, tj. da napravimo spavaću sobu... a nismo još ni počeli sa radovima (meni je zabranjeno da učestvujem a takođe i da pominjem dok se jača polovina ne nakani na to <_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene vi ste super vi vec spremate stvari za bebice a mi jos nismo ni okrecili :lol: :lol: sa prvim mi je bila frka da necu sve stici i torbu sam spremila 2 meseca pre porodjaja a sad ne zurim nigde :D

Mislim da cu i ja biti tako kao ti sa drugim detetom... :rolleyes: A sad panika da li cu sve stici tako da sam prekjuce i torbu za porodiliste spakovala :lol: :lol: Sto je sigurno sigurno...moja mama je imala dva porodjaja u sedmom i nije bila spakovana pa su joj naknadno donosili ...pa ne bih i ja tako da prodjem :rolleyes: Torba nikome ne smeta tako da sam se spremila kao zapeta puska :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaaao, meni je najgore što ne smem da mrdam nigde, a tako bi išla da razgledam stvari za bebu, pa da polako počnem da pripremam sve što će nam trebati...

mi još treba da osposobimo sobu u kojoj će biti beba, tj. da napravimo spavaću sobu... a nismo još ni počeli sa radovima (meni je zabranjeno da učestvujem a takođe i da pominjem dok se jača polovina ne nakani na to <_< )

Koliko vidim draga ti imas vec jednog sina(ima najlepse ime ;) )Tako da vec imas iskustva...I ne moras puno da se cimas i panicis...Miruj ti nama jos...Pa tamo pred kraj polako pocni sa pripremama..Bitno da prodje taj rizican period ;) A sta Nam ti nosis devojcicu ili decaka? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, sad videh poruku tvoju ;)

I mi bismo kao trebali da prekrečimo plafon,ali to ću da uhvatim mm da on to na brzinu obavi... A ja bih odaaaavno sve spremila,nego me sve sramota, pa ću sad lagano,mislim da imam taman vremena za sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta Nam ti nosis devojcicu ili decaka? ;)

devojčicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, kako sinčić?

Ma to mi žene što nam je prvo se usfrkisale,pa pripremamo sve,a ove naše iskusne mamice opuštencija do kraja ;)

Devojke,hoćete mazati lanolin kad udjete u 9.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red3lilu,dobrodošla!

Ja imam sve potrevbno za torbu još samo da je spakujem. Krevetac je takođe spreman i stvarčice za prvo vreme,jedino što još nismo kupili sitnice obradu pupka ali to će tata dok smo mi u bolnici :rolleyes:

Žene,ne znam šta da radim,ispod desnih rebara mi je naduveno i imam pomešan osećaj kao da boli i da peče u isto vreme, a kada legnem na tu stranu boli me. Ne mogu noću da spavam zbog toga. Ako ležim samo na levoj strani,ona se ukoči i utrne. Ne znam da li bih smela da stavim hladan oblog na to mesto :huh: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene,ne znam šta da radim,ispod desnih rebara mi je naduveno i imam pomešan osećaj kao da boli i da peče u isto vreme, a kada legnem na tu stranu boli me. Ne mogu noću da spavam zbog toga. Ako ležim samo na levoj strani,ona se ukoči i utrne. Ne znam da li bih smela da stavim hladan oblog na to mesto :huh: ?

Žuč, jesi li imala pre trudnoće problema sa žučnom kesom??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žuč, jesi li imala pre trudnoće problema sa žučnom kesom??

Nikada nisam imala problema sa tim. Od kud znam šta je,sve mislim da bebica gura nogicama tu jer osećam udarce i njena leđa baš ispod grudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,hoćete mazati lanolin kad udjete u 9.?

nisam upućena :unsure: šta se radi sa lanolinom??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.