Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ženske, ovo je treći trimestar... ;)

Ajmo u teme za bebe.

Ja ću u čestitke da čestitam Dea-i :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :) Milanka videla sam da si pisala, Maja mi je prenela :)

Joj moje iskustvo i nije baš tako sjajno. 23. sam otišla u bolnicu jer sam prela termin za dan i doktorica mi uradila ctg,beba je u tom trenutku imala otkucaje do 200,a meni pritisak bio 150sa 100.Zato su me zadržali da bi pratili situaciju.Uveče sam imala kontrakcije do 80,ali ja ih nisam osetila. Doktorica se čudila.U utorak bez bolova i kontrakcija.U sredu uveče mi uradili bistrinu plodove vode i sve je bilo ok, u četvrtak ceo dan ctg,pregledi,otvorena samo 2 prsta,a kontrakcije do 100.A ja te kontrakcije osetila kao blage menstrualne bolove.Svi se čudili. Dali mi inekciju za opuštanje grlića i posle pola sata u 21:55 mi pukao vodenjak,a voda je bila braon-zelena.Doktor čim je video odma me je pregledao,ja i dalje otvorena 2 prsta! Odmah su zvali sve moguće doktore i ekipu za carski rez i operisali me. Sofija je došla na svet u 23:38.Dobila je ocenu 9/10.Rođena je sa 4.050gr i 54 cm, obim glavice 36. U bolnici je izgubila 140 grama.U prvom minutu nije imala riflekse.Posle 5 min je sve bilo dobro.Ja sam 12 sati bila u šok sobi jer mi je pritisak bio visok i prikopčali me na svakakve aparate i pratili da li će se nešto desiti. Kasnije me prebacili u porodilište,e tada počinju muke sa ranom.2 dana sa kateterom koji je grozan,fuj,3.dan me prebacili u drugu sobu i onda je Sofija bila sa mnom.Rana me sad ne boli toliko,lepo zarasta,sutra idem da skidam konce.Sofija je prva 4 dana primala terapiju jer je plodova voda bila zelena pa zbog predostrožnosti.Sada je super,bubica moja,dojim je,Hvala Bogu imam mleka.Stavjam lanolin i čistim grudi sa vodom i sodom bikarbonom. Ja nisam htela na carski,ali doktor je rekao da čak i da su mi dali indukciju nema šanse da bi se dovoljno otvorila jer mi je grlić jak.Bitno da je sve prošlo,sada smo kući i uživamo.Celu noć smo prespavale,tj.od pola 1 do pola 6 ujutru i onda se naručkala i opet zaspala.I ja se odmorila,prvi put posle 10 dana. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea, sad odmaraj i uzivaj sa bebicom. Ja sam mislila da si prirodno, ali vazno da je sve u redu sa tobom i bebicom, proslo je. Hrabrice :) Mogu da zamislim kako ti je bilo tih par dana u bolnci pre porodjaja <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... Mene niko ne čuje? :unsure:

Dea - u zavisnosti od porodilišta - imamo temu za iskustva sa porođaja ;)

Da ne ponavljam da je ovo III tri. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... Mene niko ne čuje? :unsure:

Dea - u zavisnosti od porodilišta - imamo temu za iskustva sa porođaja ;)

Da ne ponavljam da je ovo III tri. ;)

Tek kada sam postavila post videla sam šta si napisala...Kad budem imala vremena napisaću detaljnije sve u temi porodilište u Vrbasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea,drago mi je da ste vas dve sada dobro posle svega. Uživajte i mazite! Veliki poljubac :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srdacni pozdravi svima od Ane i Danke.

Pola sata ne mogu da iscitam sta ste sve pisale. Uglavnom, bebe su prelepe!!!!!!!! Ena, Sofija, Nemanja....sve med do meda.

Ja kao onaj strumf Mrgud sto voli da mrzi. Tako mne nervira ova vrucina da mi je sve mrsko. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam javimo da nam je sinoc otpao pupak :rolleyes: bila patronazna i kaze da je sve ok,da super izgleda,i da izadjemo danas na 10tak min. predvece cemo,ako bude lepo vreme,sad je prevruce,ej vidite sta sam joj narucila bas su slatki m2f-553610.jpg

Bravo za pupak,sad ce kupanje biti lakse....A bodici su vam bas slatki

Ćao drage moje cure! Mi smo juče stigle iz bolnice, napokon posle 10 dana!!! Lepo smo spavale prvu noć, sada je Sofija ručkala i opet zaspala. Puno pozdava za sve trudnice,mame i bebirone od mene i moje bucke Sofije :wub:

Draga,najzad kucici sa svojom princezom....Sad sam citala iskustvo sa porodjaja i ja sam mislila da si prirodno,ti si prava hrabrica,samo nek se sve lepo zavrsilo sad se mazite pazite ,volite i rastite....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno ce nas proterati iz treceg trimestra :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle planiram da usisam i da ispeglam ako ima nesto.Inace izujedale me neke bubice nocas,da li su komarci ili sta vec ne znam :rolleyes: Pozdrav za vas devojke!!! :wub::)

Jelo, ne naprezi se, sve to moze da saceka, bar par dana zbog onog juce.

Poljubac za tebe i Tamaru :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo, ne naprezi se, sve to moze da saceka, bar par dana zbog onog juce.

Poljubac za tebe i Tamaru :wub:

Necu draga,do sada sam spremila rucak,pocistila terase...sad odmaram,pa kasnije cu ako mogu malo da usisam :rolleyes: Kako ste vas dve drugarice?Kako se osecas?Vidim da ste bile na ctg-u,i da je sve hvala Bogu super :) Mi sutra idemo na kontrolu u dispanzer,kod moje doktorice,da se merimo,proverimo pritisak i te stvari,da cujem i doktorkino misljenje da li ce skoro bebica ili ne?Ljubimo nas dve vas dve!!! :wub::) Pozdrav ostalim trudnicama :) Ovde izgleda nista od nevremena,mnogo je opeklo ovo sunce strasno.Kako je kod vas,jel i dalje pece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu draga,do sada sam spremila rucak,pocistila terase...sad odmaram,pa kasnije cu ako mogu malo da usisam :rolleyes: Kako ste vas dve drugarice?Kako se osecas?Vidim da ste bile na ctg-u,i da je sve hvala Bogu super :) Mi sutra idemo na kontrolu u dispanzer,kod moje doktorice,da se merimo,proverimo pritisak i te stvari,da cujem i doktorkino misljenje da li ce skoro bebica ili ne?Ljubimo nas dve vas dve!!! :wub::) Pozdrav ostalim trudnicama :) Ovde izgleda nista od nevremena,mnogo je opeklo ovo sunce strasno.Kako je kod vas,jel i dalje pece?

kod mene upravo pocinje nevreme,do sad je sijalo sunca a sad se odjednom smracilo moram svetlo u kuci da upalim :blink:<_< pocelo je da grmi i duva vetar....odvratno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam javimo da nam je sinoc otpao pupak :rolleyes: bila patronazna i kaze da je sve ok,da super izgleda,i da izadjemo danas na 10tak min. predvece cemo,ako bude lepo vreme,sad je prevruce,ej vidite sta sam joj narucila bas su slatki m2f-553610.jpg

Maso koja je cena tih bodica?? Gledala sam sada na fejsu njihovu stranu ali nisam mogla da nadjem... ali sto sam videla sve je iz radnje PRIMARK koja je inace jako jeftina ovde, a kvalitet i garderobica odlicna....ja mom sinu sam sve bodice i zekice tamo pokupovala...

VELIKI POZDRAV I POLJUBAC OD NAS DVOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maso koja je cena tih bodica?? Gledala sam sada na fejsu njihovu stranu ali nisam mogla da nadjem... ali sto sam videla sve je iz radnje PRIMARK koja je inace jako jeftina ovde, a kvalitet i garderobica odlicna....ja mom sinu sam sve bodice i zekice tamo pokupovala...

VELIKI POZDRAV I POLJUBAC OD NAS DVOJE

Draga ovih 7 bodica je 1650 dinara a kvalitet im je super :rolleyes: evo nesto za tvog smekera mg8-523383.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja sve te bodice i zekice za decake... I kratke i duge rukave..

Ovde u primark radnji taj komplet je 9e... inace kao sto sam u predhodjom postu rekla ovde u toj radnji je sve jeftino... I jako je kvalitetna garderoba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu draga,do sada sam spremila rucak,pocistila terase...sad odmaram,pa kasnije cu ako mogu malo da usisam :rolleyes: Kako ste vas dve drugarice?Kako se osecas?Vidim da ste bile na ctg-u,i da je sve hvala Bogu super :) Mi sutra idemo na kontrolu u dispanzer,kod moje doktorice,da se merimo,proverimo pritisak i te stvari,da cujem i doktorkino misljenje da li ce skoro bebica ili ne?Ljubimo nas dve vas dve!!! :wub::) Pozdrav ostalim trudnicama :) Ovde izgleda nista od nevremena,mnogo je opeklo ovo sunce strasno.Kako je kod vas,jel i dalje pece?

Ej mi smo super :) Danas se osecam kao da imam 20kg :lol:

Ovde je sad pocelo da grmi i namracilo se opasno, evo pocinje i kisica. Joj samo da se malo rashladi. Nikad u zivotu se nisam ovoliko znojila :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja sve te bodice i zekice za decake... I kratke i duge rukave..

Ovde u primark radnji taj komplet je 9e... inace kao sto sam u predhodjom postu rekla ovde u toj radnji je sve jeftino... I jako je kvalitetna garderoba...

Jao blago tebi...evo ovde je skoro duplo skuplje :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao blago tebi...evo ovde je skoro duplo skuplje :angry:

To i ja sama sebi kazem, blago meni :-)... za decake tj.bebe decake nema mnogo garderobe.

Ima za starije..ali zati za devojcice za bebe i starije..da se raspametis...te haljinice, te cipelice..ma svasta...a toliko je velika radnja da kada odem u nju ne izlazim po tri sata.... :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zenske...ja sam sinoc jedva spavala beba mi se toliko pomera da mislim da ce mi pocepati kozu...:)nikako da se smiri...malo sam zabrinuta...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zenske...ja sam sinoc jedva spavala beba mi se toliko pomera da mislim da ce mi pocepati kozu...:)nikako da se smiri...malo sam zabrinuta...:(

Bookaa ja se nadam da nije nista ozbiljno..imam i ja danima isti problem...zato ustajem rano...strasno sta radi..bas me razvlaci(sto bi olja rekla)kao plastelin :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Kod mene jos uvijek nista.Sutra idem u bolnicu dat ce mi neku vaginaletu da mi izazovu bolove i to je to.Nadam se da ce sve dobro proci.Koliko me strah toliko mi je i drago i previse sam nervozna!

Ljubim vas sve !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Kod mene jos uvijek nista.Sutra idem u bolnicu dat ce mi neku vaginaletu da mi izazovu bolove i to je to.Nadam se da ce sve dobro proci.Koliko me strah toliko mi je i drago i previse sam nervozna!

Ljubim vas sve !

Sabina, srecno sutra, drzim fige da sve prodje kako treba, budi hrabra, jos malo ces upoznati svog sina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VELIKi pozdrav svim mamama i bebicama u stomaku i van njega :D

Nema nas par dana, lepo vreme pa gledamo kako da koristimo vreme van stana, Kalina uziva, kao i mama i tata :)

Nadam se da ste svi dobro, nisam stigla sve da citam, Sabina - srecno!!!

Ja sam, inace, danas bila kod hirurga :( upalila mi se zlezda u pazusnoj jami pa je morao da mi uradi inciziju ( da mi secne skalpelom i izvadi ono sto je napravilo problem), sada sam zavijena, sutra idem na previjanje, boli kao djavo i nezgodno mi je da dojim bebu sa desne strane ali sta cu... :( Ubacio mi je i strajfnu jer je rana duboka i bice mi veselo sutra na previjanju...

eto, malo smo se pozalili...

Da ne odem mnogo OT - samo sam htela sve da vas ljubim, nema me ponovo par dana, u subotu idemo u svadbu, u nedelju slava...

KISS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao,društvo! Joj, opet sam preterala sa poslovima po kući,ne osećam se uopšte dobro...

Do sad sam bila na nekom rođendanu, svi se zezaju, pijuckaju, a mene neka nervoza spopala,ne znam šta mi je, umorna sam, beba od muzike skače,mene sve boli,ma baš bezveze. Ali mm došao po mene i evo sad ću da se tušnem i mislim da ću mu se pridružiti u krevetu... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.