Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kažu da napdad bubrega boli više od porođaja,ako se ne vara, ti si onda na konju ;)

Ne znam za bubrege ali za porodjaj znam,i ne verujem da nesto vise boli od toga :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea javi sta je bilo sutra i srecno :rolleyes:

Hoću, hvala :) Idem tek posle 13h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažu da napdad bubrega boli više od porođaja,ako se ne vara, ti si onda na konju ;)

Imas u Aksi pojas videla sam....I ja sam cula da vise boli napad bubrega ali opet ne verujem...Jedna luda drugarica mi je rekla da je na porodjaju doslo da iscupa slavinu koliko je bolelo... :blink: :blink: :blink: Ju,slavinu... :blink: Sve mi je onda bilo jasno :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za bubrege ali za porodjaj znam,i ne verujem da nesto vise boli od toga :mellow:

Joj Maso ti bar imas iskustva,bar znas sta te ceka...Mene bas nervira to sto ne znam sta me ceka... :rolleyes: :rolleyes: Mislim da je ipak lakse kad znas nego kad ne znas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Maso ti bar imas iskustva,bar znas sta te ceka...Mene bas nervira to sto ne znam sta me ceka... :rolleyes: :rolleyes: Mislim da je ipak lakse kad znas nego kad ne znas...

Mislim da je lakse nama koje ne znamo kolika je jacina tog bola, idemo na iznenadjenje pa sta bude :) Nemoj da slusas price, meni su rekli da kad dodje vreme porodjaja da je najbitnije da slusas babicu, da se skoncentrises na to sto ti ona govori, da zazmuris i da guras! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Maso ti bar imas iskustva,bar znas sta te ceka...Mene bas nervira to sto ne znam sta me ceka... :rolleyes: :rolleyes: Mislim da je ipak lakse kad znas nego kad ne znas...

Jao Dragana upravo suprotno,jos je gore kad znas sta te ceka,veruj mi,ja sam na prvi porodjaj otisla neverovatno mirna,kao da idem na obicnu kontrolu,jel nisam imala poima sta me ceka,mislim znala sam da ce jako da boli i sve to,ali onolikom bolu se niko nenada...E sad kad znas sta te sve ceka,duplo ti je veca frka,iako sam imala relativno lak prvi porodjaj, ipak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci bice nam VESELO b0273.gif b0273.gif b0273.gif b0273.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je lakse nama koje ne znamo kolika je jacina tog bola, idemo na iznenadjenje pa sta bude :) Nemoj da slusas price, meni su rekli da kad dodje vreme porodjaja da je najbitnije da slusas babicu, da se skoncentrises na to sto ti ona govori, da zazmuris i da guras! :)

Dea kada dodje do toga da slusas babicu ti onda nemas bolove nego napone koji su nista...sam cin radjanja ne boli,tj.taj zadnji deo kada imas napone,to nije bolno,boli sve do toga,te kontrakcije pred sam porodjaj e to je strasno,a tu ti nije niko niti imas koga da slusas niti ti ko moze pomoci,e posle njih idu naponi kada krene sam porodjaj,tek tada dolaze babica i lekar i onda se ona slusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea kada dodje do toga da slusas babicu ti onda nemas bolove nego napone koji su nista...sam cin radjanja ne boli,tj.taj zadnji deo kada imas napone,to nije bolno,boli sve do toga,te kontrakcije pred sam porodjaj e to je strasno,a tu ti nije niko niti imas koga da slusas niti ti ko moze pomoci,e posle njih idu naponi kada krene sam porodjaj,tek tada dolaze babica i lekar i onda se ona slusa...

Ala sam vas utesila :P ali jbg.tako je,meni je nevidjena frka zadnjih par dana.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala sam vas utesila :P ali jbg.tako je,meni je nevidjena frka zadnjih par dana.... :huh:

Joj Maso veruj mi lakse mi je kad pricam sa nekim ,kao sad sa tobom...Pa bolje da nam iskreno kazes nego da nas lazes...Sto bi prekjuce jedna trudnica u DZ rekla:Da boli,boli..ko kaze da ne boli laze.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego nema nam ovih dana Milanke i Olje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea kada dodje do toga da slusas babicu ti onda nemas bolove nego napone koji su nista...sam cin radjanja ne boli,tj.taj zadnji deo kada imas napone,to nije bolno,boli sve do toga,te kontrakcije pred sam porodjaj e to je strasno,a tu ti nije niko niti imas koga da slusas niti ti ko moze pomoci,e posle njih idu naponi kada krene sam porodjaj,tek tada dolaze babica i lekar i onda se ona slusa...

Kad krenu ti bolovi o kojima pricas ja cu se potruditi da u sebi pevam ovo

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala sam vas utesila :P ali jbg.tako je,meni je nevidjena frka zadnjih par dana.... :huh:

Pa bilo bi cudno da ne boli. Mislim...kosti ti se razdvajaju.Mora da boli. But we will survive!!! :):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad krenu ti bolovi o kojima pricas ja cu se potruditi da u sebi pevam ovo
:)

b0252.gif b0252.gif b0252.gif Dea

Moracu i ja neki repertoar da smislim b0242.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Dea, podsetićemo te šta si rekla za pevanje :lol: Ne znam koliko ćeš tada biti raspoložena :lol:

Dragana, ismejala sam se tvojoj reakciji na slavinu :lol:

Ma ja se sve nadam epiduralu,pa kao, neće da boli,mada mi je frka užasna... Samo da ne dobijem napad panike :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Dea, podsetićemo te šta si rekla za pevanje :lol: Ne znam koliko ćeš tada biti raspoložena :lol:

Dragana, ismejala sam se tvojoj reakciji na slavinu :lol:

Ma ja se sve nadam epiduralu,pa kao, neće da boli,mada mi je frka užasna... Samo da ne dobijem napad panike :lol:

Joj i ja se nadam tom epiduralu.. :rolleyes: Mada kakve sam srece nece biti mesta u Misovicu pa dok dodjem do visegradske necu imati vremena za epidural.... :unsure: jos ako me neki spic uhvati pa se mozda i u kolima porodim.. :blink: E onda cu biti poznata ..100% ima da budem na tv-u... b0226.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nešto zanela u čitanju iskustva sa porođaja, moram da znam sta me čeka :lol: Proćiće :lol:

Ti bar imaš da biraš gde ćeš da se porodiš,kod nas je daj šta daš, ili ćeš kući, u kolima, negde usput ili u Betaniji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi drugarica kaže da su kod nas u kraju radili neku dehlorizaciju vode i da nije trebala da se pije od petka do nedelje,a svekar i svekrva dole piju tu vodu iz onog kao bokala. Mislim da sam ja popila te vode sigurno ovih dana kad sam bila kod njih dole. Mozda me od toga boli stomak... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi drugarica kaže da su kod nas u kraju radili neku dehlorizaciju vode i da nije trebala da se pije od petka do nedelje,a svekar i svekrva dole piju tu vodu iz onog kao bokala. Mislim da sam ja popila te vode sigurno ovih dana kad sam bila kod njih dole. Mozda me od toga boli stomak... :blink:

Oooo Boze..strasno...Moguce da ti je od toga...Trebali bi da jave svima da voda nije za pice...A mozda su i javili a Vi niste culi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :wub::) IvanaGoran i Nita CESTITAM VAM OD SRCA,NEKA SU VAM BEBICE ZIVE I ZDRAVE 1000 godina!!!Mayo,svaka cast na takvom brzinskom porodjaju,stvarno je za pozeleti :rolleyes: Mi nesto ne mozemo da spavamo...legle smo u pola jedanaest,a od pola 5 kao soveee :lol: Puno vas pozdravljamo,i odosmo ponovo da probamo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice moje,kako ste,ovde neka kisa padala nocas ali izgleda da se razvedrava.Dea nece ti biti do pesme a prezivecemo sigurno ;) , Olja i Milanka sigurno koriste lepo vreme i idu u setnjicu sa bebicama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro trudnice!

Htedoh da pitam kako stojite sa emotivnim stanjem? Mene hormoni ubijaju, osecam se kao totalni ludak. Pre neki dan sam bila toliko nervozna da sam htela da iskocim iz koze, a juce sam opet plakala kao luda.

Uopste ne znam zasto, samo sam pocela da placem i jedva prestala.

I od sinoc imam jos jedan od divnih simptoma trudnoce, prosto me sramota i reci. Svrbi me uzasno oko anusa. Pa sad nadjoh na netu da to oce u trudnoci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje....mislim da je ovo prvi put da ne pisem dva-tri dana. :blink:

Ocekivala sam nove bebice, ali nista. Dea jos uvek 2 u 1 :angry: MM88 i Masa, ni kod Vas nista novo :(

Mi ovih dana dosta setali, napolju smo stalno, imali malo goste i tako. Prestala sam da je dojim, nemam vise mleka.Krenula sam na fitnes, mm cuva Saru to vreme i mogu Vam reci da mi dosta prija da par sati pustim mozak na ispasu, ni o cemu da ne razmisljam,fali mi da imam neku obavezu i da radim nesto. Opet mi dolaze oni klinci na casove matisa i elektrotehnike, tako da eto opet posla za mene . Kupili smo Sari vrtesku iznad kreveca i bas joj se svidja, tako da vise vremena provodi tamo, samo gleda, smeje se, mase rukama misleci da ce uhvatiti lutkice. A ja sam tako srecna sto joj se svidja. I dalje nece gospodjica da kaki u pelenama, ali dobro, mozda ce nam kasnije biti bolje zbog toga.

A da, vodimo i bitku oko krstenja, ja ne zelim da se krsti, a mm roditelji navalili da je krstimo do prve godine. Ja bih da sacekamo pa kad poraste sama da odluci zeli li krstenje ili ne, ne zelim da je krstimo a ona da ne zna sta je to.

Sta ima novo kod Vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka i ja ocekujem u buducnosti slicne probleme. Ja sam ateista i protiv krstenja sam, ali ako ona to jednog dana bude zelela, onda ok,njen izbor.

Dok ovde ( primitivnija je sredina) krstenje i prvi rodjendan idu nekako u paketu. Obisli smo krstenja ne znam ni ja koliko u poslednje 2 godine, a kesa ti treba kao u svatove da ides.Mada ga tako i proslavljaju, sala, ziva muzika, pevacica u minicu i goooomile alkohola. I to je onda kao deciji rodjendan i krstenje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka i ja ocekujem u buducnosti slicne probleme. Ja sam ateista i protiv krstenja sam, ali ako ona to jednog dana bude zelela, onda ok,njen izbor.

Dok ovde ( primitivnija je sredina) krstenje i prvi rodjendan idu nekako u paketu. Obisli smo krstenja ne znam ni ja koliko u poslednje 2 godine, a kesa ti treba kao u svatove da ides.Mada ga tako i proslavljaju, sala, ziva muzika, pevacica u minicu i goooomile alkohola. I to je onda kao deciji rodjendan i krstenje :blink:

Bas tako. Ni mene niko nije terao da se krstim, moji su cekali da odrastem pa sama da odlucim zelim li to ili ne kad znam sta je, da ne namecu njihovu volju, ja sam se tek krstila prosle godine kad smo mm i ja odlucili da se vencamo u crkvi. I nista ne fali, sama sam odlucila da zelim. I to si u pravu, ovde ide krstenje sa prvim rodjendanom, ali ja to ne zelim, a posto je to i moje dete ne moze neko odluciti ako se ja ne slazem. Za sada ostaje sve na pricama, ali tamo oko rodjendana bice veselo, i mm nije bas za to krstenje dok je bas mala,dok ne napuni par godina, ali njegovi su nemoguci koliko ga ubedjuju, sve su oni kao pobozni. :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.