Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Devojke zdravo!

Zelim vam da lepo provedete Veliki Petak, da uzivate u farbanju jaja i ovom lepom vremenu.

Ljubimo vas Danka i ja :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje kako ste? Evo nas dve da se javimo. Mala Ena raste, malo nas muče grčići, ali prebrodićemo. Ima li novih beba? Poslednje što znam je da se porodila Buba mara. Nego htedoh da pitam mame, jel do prvog pregleda treba da se bebi uradi zdravstvena knjižica, ili može sa otpusnom listom iz bolnice? I gde je vodim, u porodilište na pregled ili u dom zdravlja? Puno vas sve ljubim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje kako ste? Evo nas dve da se javimo. Mala Ena raste, malo nas muče grčići, ali prebrodićemo. Ima li novih beba? Poslednje što znam je da se porodila Buba mara. Nego htedoh da pitam mame, jel do prvog pregleda treba da se bebi uradi zdravstvena knjižica, ili može sa otpusnom listom iz bolnice? I gde je vodim, u porodilište na pregled ili u dom zdravlja? Puno vas sve ljubim.

Mislim da na prvu kontrolu moze sa otpusnom listom i na tvoju knjizicu,ne vodis je u porodiliste nego u dom zdravlja na pedijatriju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam takve probleme, natičem, isto ne mogu šake da savijem, ali to je sve normalno drage moje!

Pusica

[color="

FA500]

......CAO DRUSTVO.....

JA SAM TEK U 13 NEDELJI I IMAM JAKO VELIKE MUCNINE....NEZNAM STA DA RADIM,DA LI NEKO IMA ILI JE IMAO SLICAN PROBLEM.....????? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nataly2 sve će to brzo proći i sveide u rok sluzbe

Navratila sam samo da vidim ima li friskih mama a ono corak :) ..... navijam za vas par što trebate ovih dana :D ..... sretno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnjace...:)

Evo mene...imala sam strasnih problema...

u subotu se lepo istusiram i sve mislim sad cu ja sa muzicem hopa cupa,kad cvrc...

cim sam legla u krevet,kao da mi je neko zabio noz u desni deo ledja...

nisam mogla da hodam,da se savijem...da pricam..uzas!!!

Povezao me je do fronta,gde sam bila 4 dana..i svega se nagledala..i lepog i ruznog...

konstantovan mi je pesak u desnom bubregu,bila na infuziji..ispitali me celu,s bebicom je sve u redu..ali taj bol nadam se da se nece ponoviti..Uh i to sve pred moju svadbu...sad sam super..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnjace...:)

Evo mene...imala sam strasnih problema...

u subotu se lepo istusiram i sve mislim sad cu ja sa muzicem hopa cupa,kad cvrc...

cim sam legla u krevet,kao da mi je neko zabio noz u desni deo ledja...

nisam mogla da hodam,da se savijem...da pricam..uzas!!!

Povezao me je do fronta,gde sam bila 4 dana..i svega se nagledala..i lepog i ruznog...

konstantovan mi je pesak u desnom bubregu,bila na infuziji..ispitali me celu,s bebicom je sve u redu..ali taj bol nadam se da se nece ponoviti..Uh i to sve pred moju svadbu...sad sam super..

Bookaa bas mi je zao mila...ali misli pozitivno , bolje i pijesak u bubregu nego da je nesto s bebicom :rolleyes: nek je ona dobro , a kad se rodi bebuska onda vidi kakva je terapija najbolja za to . Mada kazu svi da su to uzasni bolovi.

Bookaa kad je svabica :rolleyes: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrooooooooooooo :wub:

Sta je ovo, nigdje nikoga?

Zenske isaraste li jaja :D;) S obizorom da smo sve pri kraju, nadam se da ste šarale samo ona prava :lol: :lol: :lol:

JA sam nesto bezveze ovih dana, prehlada nikako da me popusti...nos, grlo, kasalj....

Za bebicu sam sve pripremila, jos par sitnica je ostalo ali to ce muzic. Sikala sam pa cu da vam ubacim slikice poslije :rolleyes:

Veliki poljubac od nas :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav i od mene!

Nigde nikog, sta se ovo desava?! :huh:

Samo Maja i ja tu.

Ja ofarbala jaja juce, danas cu da pripremim tortu i rucak za sutra, tako da sutra samo uzivam.

Hej, gde nam je Sabina? A Nitta? Dal se porodila? Ili sam ja nesto propustila?

Ljubac za sve mamice, stomake i nase bebice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav i od mene!

Nigde nikog, sta se ovo desava?! :huh:

Samo Maja i ja tu.

Ja ofarbala jaja juce, danas cu da pripremim tortu i rucak za sutra, tako da sutra samo uzivam.

Hej, gde nam je Sabina? A Nitta? Dal se porodila? Ili sam ja nesto propustila?

Ljubac za sve mamice, stomake i nase bebice :wub:

Nema Anuska nigdje nikog :blink:

Ja sam ulazila juce malo da vidim da nije koja bebuska stigla ali nista ...

I ja sam juce jaja ofarbala, sveki ce da napravi baklavu jer je ja bas volim...a za rucak sutra necu nista praviti , jer za dorucak idemo kod s&s , a onda za rucak kod mojih :rolleyes:

Ljubac Anuska i za tebe i tvoje anđelčiće od nas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bookaa bas mi je zao mila...ali misli pozitivno , bolje i pijesak u bubregu nego da je nesto s bebicom :rolleyes: nek je ona dobro , a kad se rodi bebuska onda vidi kakva je terapija najbolja za to . Mada kazu svi da su to uzasni bolovi.

Bookaa kad je svabica :rolleyes: ?

pa naravno...rekla sma nek sa mnom bude sta hoce,samo da je bebica dobro...a bol je neopisiv...

Svadbica je sledece nedelje..22 aprila..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa naravno...rekla sma nek sa mnom bude sta hoce,samo da je bebica dobro...a bol je neopisiv...

Svadbica je sledece nedelje..22 aprila..:)

Tvoja svadba na moj termin :)

Ja sam drage moje danas bila na ctgu.Imala sam jednu kontrakciju od 80,a ostale su bile do 40. Kući sam sada, doktor me nije pregledao. Kada mi krenu bolovi onda idem, a do tada ću još malo da uživam :) Pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos zenske!

Mi juce usli u 9i :wub:

Ja poslednja tri dana non stop spavam, po 3-4h preko dana, i nocu kao top, ne znam kkao to sad odjednom tako :unsure:

Sto se tice praznika, jaja su ofarbale mama i sveki, tata i svekar okrecu jagnje i prasence, ja cu napraviti neku slag tortu za koju mi je potrebno bukvalno 15min, i toliko od mene. Ujutru cemo kod s&s na dorucak a na rucak kod mojih, ni sudova za pranje nece biti, uzivancija :lol:

Vreme je grozno, neka sitna kisa pada ceo dan.

Dr mi dala upute za briseve, krvnu sliku, stolicu i urinokulturu, u cetvrtak to sve radim, ctg kaze odlican. U utorak u Misovic na kontrolu i konacno u kupovinu stvari za bekanu, jupiiiiiiiii

Boko kazu da su bolovi kad krene pesak ili kamenje jaci od porodjanih! KAd prodje svadbica ubaci neku sliku da te vidimo u vencanici!

Dea, znaci sam finis, jos malo i gotovo, upoznaces svoju Sofiju :wub:

Drug od mm se verio pa idemo veceras na zurku, a ja nemam sta da obucem :( ,moram danas da idem u grad da nadjem neke helanke, sve mi pukle.

Poljubac za sve trudnice, mamice i bebice od nas dve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos zenske!

Mi juce usli u 9i :wub:

Ja poslednja tri dana non stop spavam, po 3-4h preko dana, i nocu kao top, ne znam kkao to sad odjednom tako :unsure:

Sto se tice praznika, jaja su ofarbale mama i sveki, tata i svekar okrecu jagnje i prasence, ja cu napraviti neku slag tortu za koju mi je potrebno bukvalno 15min, i toliko od mene. Ujutru cemo kod s&s na dorucak a na rucak kod mojih, ni sudova za pranje nece biti, uzivancija :lol:

Vreme je grozno, neka sitna kisa pada ceo dan.

Dr mi dala upute za briseve, krvnu sliku, stolicu i urinokulturu, u cetvrtak to sve radim, ctg kaze odlican. U utorak u Misovic na kontrolu i konacno u kupovinu stvari za bekanu, jupiiiiiiiii

Boko kazu da su bolovi kad krene pesak ili kamenje jaci od porodjanih! KAd prodje svadbica ubaci neku sliku da te vidimo u vencanici!

Dea, znaci sam finis, jos malo i gotovo, upoznaces svoju Sofiju :wub:

Drug od mm se verio pa idemo veceras na zurku, a ja nemam sta da obucem :( ,moram danas da idem u grad da nadjem neke helanke, sve mi pukle.

Poljubac za sve trudnice, mamice i bebice od nas dve :wub:

cao draga...

cula sam vec,tako kazu...ako je to istina..onda je porodjaj maciji kasalj..:)

axa naravno da cu ubaciti..samo da sve bude ok..:)ljubac i od mene i bebe..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi uživaj danas i sutra :) Ni ja ništa ne spremam, sve su spremile mama i svekrva. Sutra idemo kod mojih na ručak, pa će mama da mi spakuje da imamo i za večeru, a danas ručamo sa svekrvom i uveče pravimo roštilj.

Da, da još malo i stiže Sofija. Jedva čekamo :) Samo da sve prođe dobro. :)

I ja sam čula da kad neko ima pesak u bubrezima da su ti bolovi kao porođajni,eto Boko to ti je dobra priprema pred porođaj. :)

Ja sad pratim kontrakcije, nisu jake...Za sada. Dug je dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz za sve :) Sta se radi?

Ja se juce bakcala sa farbanjem jaja, moja mama rekla 60 kom pa smo se igrale... I taman sto smo usle u stos sa ovom gel bojom sto je prvi put koristimo ono nema vise jaja :blink: Al dobro bar smo obe zadovoljne kako nam lepo izgledaju korpice, sve sareno :)

Danas pravile tortu, tj vise ona nego ja posto mene samo izbaci iz kuhinje :D

Ja pocela sve losije da spavam zadnjih par dana, ne mogu nadjem polozaj u kojem nista ne boli, ako legnem na ledja ujutro ne mogu ustanem, ako legnem na stranu boli me stomak... sve u svemu uzas...

Dea tebi kako idu te kontracije ti ces za koji dan :)

Mayce, super za stvarcice, samo jos ti da nam ozdravis :)

Megi mogu misliti kako si jedva docekala da mozes u soping, mene nisu mogli da zadrze jos od 7-mog meseca :)

Poljubac za sve mamice i bebe :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi uživaj danas i sutra :) Ni ja ništa ne spremam, sve su spremile mama i svekrva. Sutra idemo kod mojih na ručak, pa će mama da mi spakuje da imamo i za večeru, a danas ručamo sa svekrvom i uveče pravimo roštilj.

Da, da još malo i stiže Sofija. Jedva čekamo :) Samo da sve prođe dobro. :)

I ja sam čula da kad neko ima pesak u bubrezima da su ti bolovi kao porođajni,eto Boko to ti je dobra priprema pred porođaj. :)

Ja sad pratim kontrakcije, nisu jake...Za sada. Dug je dan :)

Joj ja cu imati hrane za narednih 5 dana, sad nesto razmisljam da li da napravim mimoza salatu, to nije tesko i brzo se pravi, a volim je.

Jel su bolne puno? Na koliko se javljaju?

Ja sve mislim da necu umeti da prepoznam te kontrakcije :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz za sve :) Sta se radi?

Ja se juce bakcala sa farbanjem jaja, moja mama rekla 60 kom pa smo se igrale... I taman sto smo usle u stos sa ovom gel bojom sto je prvi put koristimo ono nema vise jaja :blink: Al dobro bar smo obe zadovoljne kako nam lepo izgledaju korpice, sve sareno :)

Danas pravile tortu, tj vise ona nego ja posto mene samo izbaci iz kuhinje :D

Ja pocela sve losije da spavam zadnjih par dana, ne mogu nadjem polozaj u kojem nista ne boli, ako legnem na ledja ujutro ne mogu ustanem, ako legnem na stranu boli me stomak... sve u svemu uzas...

Megi mogu misliti kako si jedva docekala da mozes u soping, mene nisu mogli da zadrze jos od 7-mog meseca :)

Poljubac za sve mamice i bebe :wub:

A da probas neke jastuke da stavis iza ledja i malo ispod stomaka, mozda ti bude lakse? Ja se nocas probudila i skoro pa na stomaku spavam :blink: , prepala sam se. I onda sam uzela malo jastuce i stavila ga pod stomak, pola jastuceta i bilo mi je lakse.

Joj a soping sve nesto odlazemo, i sad smo se konacno dogovorili mm i ja, kad zavrsimo u Misovicu idemo u Aksu, tako mi je najlakse, sve na jednom mestu, a tu cemo i kolica i krevetac uzeti, ba ssve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja cu imati hrane za narednih 5 dana, sad nesto razmisljam da li da napravim mimoza salatu, to nije tesko i brzo se pravi, a volim je.

Jel su bolne puno? Na koliko se javljaju?

Ja sve mislim da necu umeti da prepoznam te kontrakcije :unsure:

Meni su po ctg-u isle do 50 a ja nista nisam osetila :blink:

Pa da, mi smo tamo kupili sve sto nam falilo, posto smo dosta toga pribavili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su po ctg-u isle do 50 a ja nista nisam osetila :blink:

Pa da, mi smo tamo kupili sve sto nam falilo, posto smo dosta toga pribavili :)

Mi sve te krupne stvari moramo kupiti, nemamo od koga da uzmemo, nesto garderobice sam dobila od sestre, uglavnom bodice jer ona ima decaka i sve su mu stvari plave :( Mislila sam da cu moci vise stvari da proberem, odvojila sam nekih 15ak bodica, onih benkica ima isto dosta, nekoliko zekica i to je to. Uzecu i onu gimnastiku od nje, ogradicu za kasnije, podlogu za oresvlacenje, komodu smo narucili pre neki dan da nam prave po meri, bice istog dezena kao spavaca soba.

Jel ste vi stavljale omeksivac kad ste prale bebine stvari, i ako jeste koji?

I koji prasak, moze isti kao za nase stvari?

E da, i sta ste od kozmetike uzeli za bebu? Ja sam mislila da uzmem onu Chicco kupku i sampon bez suza od 500ml za kupanje, i Pavlovicevu za guzu.Sta mi jos treba???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ste vi stavljale omeksivac kad ste prale bebine stvari, i ako jeste koji?

I koji prasak, moze isti kao za nase stvari?

E da, i sta ste od kozmetike uzeli za bebu? Ja sam mislila da uzmem onu Chicco kupku i sampon bez suza od 500ml za kupanje, i Pavlovicevu za guzu.Sta mi jos treba???

I ja sam Meqi imala to isto pitanje nedavno...

Meni su isto rekli da operem s omeksivacem i praskom koji inace koristim, samo da ga ne mijenjam u narednu godinu, jer se beba navikne na taj omeksivac i prasak. TAko sam radila i s prvim sincicem , ali sam opet pitala... za svaki slucaj :rolleyes:

Od kozmetike ja sam uzela : sampon, ulje, puder i pavlovicevu :rolleyes:

Uzela sam bivacin za pupak, gazu, cajice za grceve i one kapi za grceve ( imam strah od tih grceva pa sa ja to odmah uzela ti ne moras )

NAda se da sam pomogla :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz za sve :) Sta se radi?

Mayce, super za stvarcice, samo jos ti da nam ozdravis :)

Samo :rolleyes: Hvala Maki :rolleyes:

Ljubimo teeee :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svratila da vam posaljem puno poljubaca i da vidim da li ima nekih novosti ;) Nadam se da ste mi sve OK ;)t4801.gif t4801.gif t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice praska i omeksivaca mi smo sve oprali sa istim koji i mi koristimo :) A od kozmetike, pa samo pavlovicevu i kosili kupku... Cula sam da se dobija u nekom paketicu ovde kod nas nesto od kozmetike pa cu videti ako ne dobijem kupicemo sta nam jos fali...

E Mayce kad vec pomenu kapi za grceve, jel to potrebno odma u startu?

Draganice poljubac za tebe od nas :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel su bolne puno? Na koliko se javljaju?

Ja sve mislim da necu umeti da prepoznam te kontrakcije :unsure:

Nisu bolne nego onako osetim dole neki pritisak i kod pupka takodje. A na koliko se javljaju...pa ja bi rekla na vise od 10min, jednom se javi slaba, pa tek posle nekih 20ak min jaca...Necu da se opterecujem kontrakcijama,kad osetim bolove akcija je pocela! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.