Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro drage moje,opet ja prva ustala,kako ste mi danas,ja se nadam da ce biti lepsi dan od predhodnih,bar jutro obecava :rolleyes:

Dobro jutro Maso

Dobro jutro i svim mamama, stomacima i bebama

Nesto izgleda da ce biti lep dan, tj.lepsi od prethodnog. Eto nade da Danka i ja odskitamo.

Maso, kako se osecas? Ja rekoh sad kad se ukljucim, a ti nam se vec porodila :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene :) Ja isla na ctg u bolnicu i posto nemam termin nisam ni uradila :(

Tek u petak kazu puni su a nigdje ni jedne trudnice :angry:

Sinoc sam kasno zaspala i morala se probuditi radi toga i sad ne mogu opet da zaspem :( A da znate da mi nije dobro nimalo,kaze mm ti ces se do petka i poroditi ako ako sutra moram u Bec na ispit nadam se da me nece tamo spopasti :lol:

MasaS jos si tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos sam tu drage moje :rolleyes: mm i svi oko mene me napali kad ces pa kada ces,pa ja kazem imam ja fore jos do termina ne brinite e sad sto nalazi kazu drugacije.....videcemo,za sada jos nista,bila mi je sinoc kuma pa sam joj dala knjizicu da proba danas da mi izvadi uput za bolnicu,jel kod nas u dz rade sa trudnicama samo sredom i to je onda opsti haos,ako dodjes u 7 ujutro vec si 20ta,uzas,a ja jos nikada nisam isla u dz,sve ALI SVE sam radila privatno i placala,pa mi ne treba da sada jedini put kada odem napravim haos tamo,jel mi ne pada na pamet da cekam 4 sata da bi mi neko napisao 2 recenice na papir,ej neorganizacija je cudo :angry: Sada se samo nadam da ce mi kuma danas zavrsiti uput da ja ne moram sutra ici(ona radi tamo u laboratoriji) uh ala se ja raspisah,ali bas me to nervira,mislim nema mi logige,pa ako vec ima toliko trudnica zasto onda ne rade sa njima bar 2 dana u nedelji a ne samo jedan??? Ma jadan onaj ko od njih zavisi,strasno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene :) Ja isla na ctg u bolnicu i posto nemam termin nisam ni uradila :(

Tek u petak kazu puni su a nigdje ni jedne trudnice :angry:

Sinoc sam kasno zaspala i morala se probuditi radi toga i sad ne mogu opet da zaspem :( A da znate da mi nije dobro nimalo,kaze mm ti ces se do petka i poroditi ako ako sutra moram u Bec na ispit nadam se da me nece tamo spopasti :lol:

MasaS jos si tu :)

Sabina tu sam :rolleyes: pa ako ti je bas frka za taj ctg mozes ga uraditi privatno,to ovde nije skupo,ja placam 1000 din :rolleyes: odes platis i mirna si,e sad ne znam kako je tu,ali ako te to bas tako sekira zasto da ne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabina tu sam :rolleyes: pa ako ti je bas frka za taj ctg mozes ga uraditi privatno,to ovde nije skupo,ja placam 1000 din :rolleyes: odes platis i mirna si,e sad ne znam kako je tu,ali ako te to bas tako sekira zasto da ne :rolleyes:

Ma nije da me sekira nego sam se jedva nakanila (psihicki) da odem jer ne volim bolnice jos pogotovo ovdje bolnica ko moj rodni kraj ogromna je.I dok dodjes do porodilista svega se nagledas pa zato....

A privatnici hehe nista bez termina ovdje je sve s terminom ako nemas termin nemas nista...Ali sta ces ljudi organizovani pa takav rezim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dss-P10102.jpg

Olja, Kalina nam je pravo zlato. Preslatka je :wub: a ima i na koga, ljubi je majka ;)

Ti zaista izgledas kao da nisi ni bila trudna, niti se poradjala. Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[

Milanka, mi smo vec zakazali i UZ kukova za 24 april, jedva cekam da se resim ovog svedskog povoja, bice lakse i nama i njoj ;) A da - primila je i vakcinu, malo je zaplakala, nista strasno :)

Olja, ne vidim na forumu prikladnu temu o kukovima (ako je nadjes, please uputi me), pa samo da te pitam ovde - zar se kod vas tako rano skida siroki povoj? Nama UZ kukova zakazan tek za 26. maj (sa tri meseca), a siroki povoj se nosi do 6. meseca

Kao da zivimo u razlicitoj drzavi :unsure:

Milanka, bas me zanima sta ce vama reci za kukove kad odete na kontrolu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja, ne vidim na forumu prikladnu temu o kukovima (ako je nadjes, please uputi me), pa samo da te pitam ovde - zar se kod vas tako rano skida siroki povoj? Nama UZ kukova zakazan tek za 26. maj (sa tri meseca), a siroki povoj se nosi do 6. meseca

Kao da zivimo u razlicitoj drzavi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka, bas me zanima sta ce vama reci za kukove kad odete na kontrolu

Dobro jutro i od mene :rolleyes:

Javicu Vam sta su mi rekli u cetvrtak, jedva cekam da idemo. Mi merili bebicu kuci kod s&s, i tamo pokazuje 5300g :blink: , pa mi je to mnogo i nemoguce, ipak su u DZ vage tacnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje i od mene,evo ja svratila da vas pozdravim i da Nasoj dragoj milankici postavim pesmicu :lol: :lol: :P :P

Draga milanka,ti bese volis onu spansku pesmu(kazes da te uvek oraspolozi)

E pa draga moja mozda ce ti se vise ova verzija dopasti m0168.gif m0168.gif m0168.gif

http://youtu.be/xjpOevEGr3g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje i od mene,evo ja svratila da vas pozdravim i da Nasoj dragoj milankici postavim pesmicu :lol: :lol: :P :P

Draga milanka,ti bese volis onu spansku pesmu(kazes da te uvek oraspolozi)

E pa draga moja mozda ce ti se vise ova verzija dopasti m0168.gif m0168.gif m0168.gif

http://youtu.be/xjpOevEGr3g

Jaoj videla sam, neko je postavio na fb. Kakav kreten, ne mogu da verujem...UZAS!!!!

Ja sam vise za onu drugu verziju, bar je pevac mnooogo lepsi :P :P :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj videla sam, neko je postavio na fb. Kakav kreten, ne mogu da verujem...UZAS!!!!

Ja sam vise za onu drugu verziju, bar je pevac mnooogo lepsi :P :P :lol:

Pravi Horor od pesme..Tuga...Ja nocas prvi put cula i valjala se od smeha...Pa pomislila na tebe... ;)

Naravno da je ona verzija najbolja ;):)

Ljubimo tebe i Saricu i uzivajte uz spansku verziju ;):lol::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi Horor od pesme..Tuga...Ja nocas prvi put cula i valjala se od smeha...Pa pomislila na tebe... ;)

Naravno da je ona verzija najbolja ;):)

Ljubimo tebe i Saricu i uzivajte uz spansku verziju ;):lol::wub:

Strasno sta ljudski um moze da napravi :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage,vidim da ste mi bas vredne :) Dok sam iscitala prodje vreme :lol: Mi smo dobro,kuliramo uz kaficu,odmaramo i tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage,vidim da ste mi bas vredne :) Dok sam iscitala prodje vreme :lol: Mi smo dobro,kuliramo uz kaficu,odmaramo i tako....

Jelo, priblizilo se i tebi, 9ti mesec :rolleyes: :rolleyes: Jel lepo vreme kod Vas, jel setas... :unsure:

Ja sam bas jutros gledala neke moje slicice, setila se da sam prosle god u ovo vreme bila u Pragu, tako mi nedostaju putovanja, ali cica je jos mala :(;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan mali rodjendancic Sarici :wub: Jao jeste,priblizilo se i ja ne mogu da verujem kako mi je trudnoca proletela,a do juce bila sam nestrpljiva kad ce,pa kad ce...ali dobro je,evo nas :D Setam,inace je lepo vreme jos od pocetka marta,ali poslednjih par dana nisam setala jer je zahladnelo nesto i mrzelo me...Danas cu popodne sa mm verovatno malo prosetati...A za veca putovanja ima vremena,uzivajte sad dok ste mali,pa se i prosetajte kolicima,eto bar je lepo vreme sad i u Srbiji :)Ni mi ne planiramo nigde ovog leta,osim do Srbije krajem avgusta....nedostaju mi svi kuci,pa celu sam trudnocu pregurala bez onih najblizih,i zato jedva cekam da dodjem u moju Srbijicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan mali rodjendancic Sarici :wub: Jao jeste,priblizilo se i ja ne mogu da verujem kako mi je trudnoca proletela,a do juce bila sam nestrpljiva kad ce,pa kad ce...ali dobro je,evo nas :D Setam,inace je lepo vreme jos od pocetka marta,ali poslednjih par dana nisam setala jer je zahladnelo nesto i mrzelo me...Danas cu popodne sa mm verovatno malo prosetati...A za veca putovanja ima vremena,uzivajte sad dok ste mali,pa se i prosetajte kolicima,eto bar je lepo vreme sad i u Srbiji :)Ni mi ne planiramo nigde ovog leta,osim do Srbije krajem avgusta....nedostaju mi svi kuci,pa celu sam trudnocu pregurala bez onih najblizih,i zato jedva cekam da dodjem u moju Srbijicu :rolleyes:

Jelo, a gde si ti tacno? Bas u Vicenzi ili nesto u okolini? Dobro poznajem taj kraj, pa zato pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo i od nas

Jel znate sta se smije u trudnoci da pije za suvi kasalj?

Sincic mi je pokupijo neki virus, povracanje, kasalj , temp.... Mislim da je sad preslo i na mene- e bas mi je to sad nedostajalo :(

Veliki poljubac od nas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo i od nas

Jel znate sta se smije u trudnoci da pije za suvi kasalj?

Sincic mi je pokupijo neki virus, povracanje, kasalj , temp.... Mislim da je sad preslo i na mene- e bas mi je to sad nedostajalo :(

Veliki poljubac od nas :wub:

Joj Mayce pa gde virus sada da te uhvati... :( Ja ne znam sta bi smela da popijes, nisam imala takvih prehlada. Probaj sa cajevima, ne znam sta da ti kazem, nadam se da ce brzo proci...a cujem ovih dana da vladaju neki virusi, cak se i mm plasi s posla nesto da ne pokupi pa predje na bebicu, kaze kod njega u bolnici svi bolesni, neki virus imaju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo, a gde si ti tacno? Bas u Vicenzi ili nesto u okolini? Dobro poznajem taj kraj, pa zato pitam

Do pre mecec dana smo ziveli u centru preko puta Bolnice u Vicenzi,bas iznad supermerkata COOP,a sada smo u Torri de quartesolo-vise predgradje nego grad,ali bar imamo vise mira nego pre,kao da sam u mojoj Plani :rolleyes: Znas kako je pored bolnice,sirene non stop,guzva a sada nam je bas fino,cak je ivazduh drugaciji i cistiji :) :) Ja sam sad prezadovoljna,a nadam se da ce i bebici odgovarati zbog spavanja :rolleyes::wub: Anusa odakle si ti?Cini mi se da sam procitala da si iz Smedereva :) ,imam ja dosta rodjaka tamo,tj tetke po majcinoj liniji,mozda znas neku od njih :rolleyes: Pozdrav tebi i lepotici!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na pregledu, beba lijepo napreduje. Okrenula se naopačke (sunce maleno) tako da je nogicama i guzom prema dole a glavicom je gore što meni izaziva jake bolove u donjem dijelu stomaka. Dr mi je dala da pijem utrogestan i da koristim još neke vaginalete, pojas obavezno pošto beba gura nogama i guzom prema dole i rekla mi je da moram strogo da mirujem ... zaista ne znam kako pored S to da izvedem .....

Ovih dana idem po uputnicu za razgovor sa anestezijologom, ja sam se odlučila za epiduralnu samo još da mi dr potvrdi da sam ok kandidat :) pa se onda bacam u ganjanje nalaza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo i od nas

Jel znate sta se smije u trudnoci da pije za suvi kasalj?

Sincic mi je pokupijo neki virus, povracanje, kasalj , temp.... Mislim da je sad preslo i na mene- e bas mi je to sad nedostajalo :(

Veliki poljubac od nas :wub:

Vidi neki sirup od belog sleza ili jagorcevine,ja mislim da to smes u trudnoci jer su to blagi sirupi koji koriste deca,ali nisam sigurna pa pitaj jos nekog.A za temperaturu znam da sme samo febricet .Sto pre nam ozdravi Majce :) Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na pregledu, beba lijepo napreduje. Okrenula se naopačke (sunce maleno) tako da je nogicama i guzom prema dole a glavicom je gore što meni izaziva jake bolove u donjem dijelu stomaka. Dr mi je dala da pijem utrogestan i da koristim još neke vaginalete, pojas obavezno pošto beba gura nogama i guzom prema dole i rekla mi je da moram strogo da mirujem ... zaista ne znam kako pored S to da izvedem .....

Ovih dana idem po uputnicu za razgovor sa anestezijologom, ja sam se odlučila za epiduralnu samo još da mi dr potvrdi da sam ok kandidat :) pa se onda bacam u ganjanje nalaza :D

Topaz Super za bebusku!!!A za mirovanje slusaj doktorku ako je tako rekla,moras...A za epidural,ma bice to ok,sto ne bi :) .

Pozzz tebi i bebuski! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenske, kako ste danas?

Lepo vreme pa ste sve napolju.

Ja sam ustala u 13h i sad sam sva nikakva, bas sam neraspolozena.

Opet sam sanjala porodjaj, 4ti put :wacko:

Sinoc su mi po prvi put otekle noge, onako posteno bas. Prsti su mi bili kao krofne. Merila sam pritisak, 90 sa 60, standardno. Ruke mi jos ne oticu, burmu opusteno skidam, cak mi je i malo povelika kao i pre.

Bebana se nesto umirila ova dva dana, nema mesta vise za akrobacije, samo se isteze.

Mayo za kasalj napravi usecereno mleko, to je dobro, a za temperaturu cajevi, limunada, to i sama znas. Bas bezveze sto te to sad pred kraj uhvatilo.

Niko mi nije odgovorio za ctg, jel donja linija oznacava kontrakcije?

Poljubac za sve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenske, kako ste danas?

Lepo vreme pa ste sve napolju.

Ja sam ustala u 13h i sad sam sva nikakva, bas sam neraspolozena.

Opet sam sanjala porodjaj, 4ti put :wacko:

Sinoc su mi po prvi put otekle noge, onako posteno bas. Prsti su mi bili kao krofne. Merila sam pritisak, 90 sa 60, standardno. Ruke mi jos ne oticu, burmu opusteno skidam, cak mi je i malo povelika kao i pre.

Bebana se nesto umirila ova dva dana, nema mesta vise za akrobacije, samo se isteze.

Mayo za kasalj napravi usecereno mleko, to je dobro, a za temperaturu cajevi, limunada, to i sama znas. Bas bezveze sto te to sad pred kraj uhvatilo.

Niko mi nije odgovorio za ctg, jel donja linija oznacava kontrakcije?

Poljubac za sve :wub:

Megi da donja linija oznacava kontrakcije,tj.tamo gde ima skala do 100 to su kontrakcije a gde je skala do 200 to su otkucaji bebinog srca(bar je tako kod mene na nalazu) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.