Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne znam ni kako se to mjeri :blink:

Uzmu neku spravu koja izgleda kao veliki sestar otprilike, i onda ti mere kukove, pa sa strane nesto, meni su i skroz dole ispod stomaka merili, pritisnu malo jace ali nista strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmu neku spravu koja izgleda kao veliki sestar otprilike, i onda ti mere kukove, pa sa strane nesto, meni su i skroz dole ispod stomaka merili, pritisnu malo jace ali nista strasno

Upravo tako. To ispod stomaka kad mere malo pritisnu, ali stvarno nista ne boli.

Javila se Buba Mara na fb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako. To ispod stomaka kad mere malo pritisnu, ali stvarno nista ne boli.

Javila se Buba Mara na fb :)

Eh nisu mi to radili ne znam ni hoce li uopste :blink: Vidjet cu sutra mozda i urade..A vidjela sam i pisala joj da postavi sliku od Milice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako. To ispod stomaka kad mere malo pritisnu, ali stvarno nista ne boli.

Javila se Buba Mara na fb :)

Da, samo malo neprijatan osecaj. Meni ona sestra kaze ovo ce malo da boli, ali stvarno nije nista bolelo.

Znaci izasle su ona i Milica mala kuci, verovatno ce se i ovde javiti jos malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabina merice ti karlicu 100%, ako ne na sled.kontroli onda kad odes na porodjaj. Mojoj drugarici nisu stigli sa prvim detetom da izmere jer je stigla u bolnicu, a bila je 9 prstiju otvorena.Jedva je do porodj.stola stigla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke koje su isle na ctg, jel ona druga linija, donja, oznacava kontrakcije???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu mi mjerili nista jos kad sam isla sad na zadnji pregled kod doktora samo mi je uradio vaginalni pregled i toliko mi je ruku zavukao da sam mislila da cu da crknem imam osjecaj da me je otvarao rucno jer nisam bila ni otvorena...a tacno sam osjetila kako nesto pipa :lol:

Jaooo citam ovo i sve skupljam noge kao da ce mene neko sad da pregleda. :D Uh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo citam ovo i sve skupljam noge kao da ce mene neko sad da pregleda. :D Uh!

:lol: :lol: :lol:

Ja mislim da ce meni sad u cetvrtak ova dr u dz da uzme briseve, jer je rekla da ce da mi ispise sve upute koji mi trebaju za porodiliste, pa ce valjda i to da zavrsi.

Samo me brine ovaj pojacan sekret, valjda je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz, treca beba, svaka cast!

meni mama kaze da je njoj treci porodjaj bio najbolniji i najtezi,

ovoga se i plašim, dosta njih je to reklo

Ma nema tu pravila, ali mislim da ce ti biti dosta lakse jer je treci put :) Nemoj negativno misliti, inace kako mislis tako ces i proci.

U pravu si za prvi put, ne znas nista pa dok sve prodjes i saznas, ti se porodila ;)

Moj savet je da uzmes epidural i zaboravis na bolove, ja sam ih imala zadnjih 30ak min dok se beba spustala i krenuli naponi, ali nisu bili jaki i neizdrzivi, vise kao jaki grcevi nego bolovi. Ako vec mora da boli, neka boli kratko, zamisli da si satima bez epidurala, verujem da ne bih izdrzala :(

Samo da iskombinujem to za epidural i neću se dvoumiti

Topaz treca sreca bit ce najlakse :P

:wub::rolleyes: to bi bilo divno :)

SabinaC moja ćerka se rodila sa 2750 dvije nedelje pred termin i niko nije rekao da je to presitna beba tako da se ne sekeris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako vec mora da boli, neka boli kratko, zamisli da si satima bez epidurala, verujem da ne bih izdrzala :(

Joooj ne staj na muku nama koje idemo bez epidurala :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ne staj na muku nama koje idemo bez epidurala :P:lol:

Ma ne mora da znači, ja kada bi znala da će sve da prođe kao drugi put nikada se ne bi odlučila za epidural.

Sljedeće nedelje idem na dogovor vezano za epidural pa ču da vidim šta će mi reći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja se vise plasim igle u kicmu nego svih bolova :blink: Samo kad pomislim kako mi je kad dobijem bocu u guzu kamoli u kicmu :wacko: :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja se vise plasim igle u kicmu nego svih bolova :blink: Samo kad pomislim kako mi je kad dobijem bocu u guzu kamoli u kicmu :wacko: :wacko:

Ta igla se daje valjda u neki medjuprostor, i kazu da nista ne boli.

Ja cu sad 17og kad budem isla na kontrolu u Misovic da se dogovorim oko epidurala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta igla se daje valjda u neki medjuprostor, i kazu da nista ne boli.

Ja cu sad 17og kad budem isla na kontrolu u Misovic da se dogovorim oko epidurala.

Znam ja to sve ali opet :blink: :blink: Mojoj drugarici su ovdje doktori promasili i oduzeli joj gornji dio tijela umjesto donji i pluca joj bila otkazala ma joooj svasta joj se desilo ali opet je zivu glavu izvukla,a drugoj su isto promasili malo s prvim djetetom ali nije toliko strasno bilo ko sa ovom drugom..Zato se ja plasim toga mislim sve ima svoje dobre i lose strane i kad bi gledali sve s lose strane nigdje ne bi stigli ali to je moje misljenje ja ga nemam namjeru uzimati ko moze neka slobodno uzme bitno je da nadjes dobrog anesteziologa i sve ce biti ok :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i nas dve.....danas smo izasle kucici nasoj....ja se super osecam,malo me rana boli ali sve je to zanemarljivo,Milica je super samo rucki i spava,prava je mala maza....

Ne mogu da iscitam sta ste sve ispisale,jesmo li dobile jos neku bebicu?

HVALA SVIMA NA LEPIM ZELJAMA....PUNO POLJUBACA D NAS DVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MILICA

8qy-Photo-.jpg

yxq-Photo-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i nas dve.....danas smo izasle kucici nasoj....ja se super osecam,malo me rana boli ali sve je to zanemarljivo,Milica je super samo rucki i spava,prava je mala maza....

Ne mogu da iscitam sta ste sve ispisale,jesmo li dobile jos neku bebicu?

HVALA SVIMA NA LEPIM ZELJAMA....PUNO POLJUBACA D NAS DVE

Heeeej buba maro dobrodosle kuci, super za Milicu, dobrica mala. :wub:

Nema jos uvek novih bebica, mislim da je Dea najbliza, i MasaS je otvorena 2 prsta, nema Nitte, mozda se ona porodila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MILICA

8qy-Photo-.jpg

yxq-Photo-.jpg

Pa ona je prelepa buba maro, ljubim je u obrascice bucmaste :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ona je prelepa buba maro, ljubim je u obrascice bucmaste :wub:

HVALA DRAGA.....

DA NITTA JE TREBALA NEGDE KAD I JA,ALI VIDIS NEMA JE DA SE JAVI....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA DRAGA.....

DA NITTA JE TREBALA NEGDE KAD I JA,ALI VIDIS NEMA JE DA SE JAVI....

Buba Maro preslatka je,pu pu pu da je ne ureknem,kako je proslo sve,gde si se ti ono bese porodila??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba Maro preslatki ste, mala kiflica kako je zamotana :wub:

Dea znaci lepo napreduje bebica, sad bar znam kolika je moja otprilike posto smo se do sada razlikovale jako malo :)

Ako mi verujete ja i dalje ne mogu da hodam od ovog jutros sto sam isla za brise :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba MaroMilica ti je pravi Andjeo t4801.gif

Anusa Danka i ti ste prelepe t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za vas mamice koje se jos druzite sa nama, da li je neka koristila OCTENISEPT GEL? Ja jutros dobila kad sam vadila krv kao halo beba daje, al naravno nigde ne pise na nasem cemu sluzi... Sad sam trazila po netu i pise da je za rane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba Maro, pa mala Milica je savrsena! Ljubim vas puno :**

Nitti je danas termin po ultrazvuku. Rekla je da se nada da ce ostati u porodilistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo konacno da se i ja predstavim.....lokacija za kacenje slike verovtno nije odgovarajuca, skinucu je, ali hajde bar da me upoznate (kad vec u moje selo nije stigao fb :lol: :lol: :lol: salim se, naravno)

cxl-IMG-02.jpg

jooooj, lepoticeee :wub: :wub: :wub: :wub:

Ljubimo vas puno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.