Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Kod nas su krilca na rostilju sveta stvar. Ajd' sad pivo dodje kao dodatak. Vrlo pozeljan dodatak ;)

Mm bi se davio u njima...pa kad idemo jednom mesecno u veliku nabavku, on kupi pa se odmah pocasti, a ostane za jos koji put. Bila zima pa nismo davno rostiljali, nije isto kao u tiganju, sad ce lepse vreme pa ce moci i na rostilj da baci krilca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anusa prelijepa si,a Danka je med medeni :) JA sam ti rekla da si ti riba prava eto vidis nisam ni slagala :D:rolleyes: :rolleyes: Imamo iste oci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratili smo se sa kontrole. Sve je dobro, beba ima 3.600g, nije mi radio ctg ni pregled, rekao je da dodjem u subotu kad je dezuran pa ce onda detaljno sve da pogleda i da vidi koliko visoko idu kontrakcije. Rekao je da odmaram, tek uvece da idem u setnje da me ne bi uhvatilo gusenje zbog polena.

Anusa divna si mi, i ti i Danka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo konacno da se i ja predstavim.....lokacija za kacenje slike verovtno nije odgovarajuca, skinucu je, ali hajde bar da me upoznate (kad vec u moje selo nije stigao fb :lol: :lol: :lol: salim se, naravno)

cxl-IMG-02.jpg

Jao preslatko,poljubac za vas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Kod nas su krilca na rostilju sveta stvar. Ajd' sad pivo dodje kao dodatak. Vrlo pozeljan dodatak ;)

Uclanjujem se u klub ljubitelja krilaca sa rostilja i piva mmmmmmmm ide mi voda na usta od same pomisli na to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratili smo se sa kontrole. Sve je dobro, beba ima 3.600g, nije mi radio ctg ni pregled, rekao je da dodjem u subotu kad je dezuran pa ce onda detaljno sve da pogleda i da vidi koliko visoko idu kontrakcije. Rekao je da odmaram, tek uvece da idem u setnje da me ne bi uhvatilo gusenje zbog polena.

Anusa divna si mi, i ti i Danka :)

Eto Dea,bzvz si brinula,opusti se sad i uzivaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje evo i mene u ovoj temi :D ušla sam u 19 nedelju i već me hvata panika :D

________________________________

ispravka, ne 19. nedelja nego 29.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene moje evo i mene u ovoj temi :D ušla sam u 19 nedelju i već me hvata panika :D

Do porodjaja ce da prodje, ima vremena....a i tebi je treci put, verovatno ti je lakse, ili kao sto si napisala vec na nekoj temi, sad je najteze :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do porodjaja ce da prodje, ima vremena....a i tebi je treci put, verovatno ti je lakse, ili kao sto si napisala vec na nekoj temi, sad je najteze :unsure:

iskreno, najlakše le bilo prvi put kada sam u bolnicu ponjela časopis da čitam poslje poroda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jer nisam znala šta me čeka :)

Drugi put sam bila sva nikakva jer se par dana prije toga desio onaj tužan slučaj sa našom članicom pa sam otišla u neviđenom strahu i za bebu ali i za sebe ali je prošlo kao "podmazano" nekim dobrim uljem za porod :lol:

Treći put svi kažu da boli čak i gore nego prvi mada mi nije jasno kako ali hajde (trebalo bi da ide sve lakše i lakše) .... i što vrijeme više prolazi to je veći strah. Kako je svaka trudnoća slučaj za sebe tako je i svaki porod slučaj za sebe ... nema pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogrješila sam, ne 19. nedelja nego 29 nedelja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz...za vrijeme mog šivanja je došla jedna trudnica, 3 put se porađa...dok su mene zašili ona se porodila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz...za vrijeme mog šivanja je došla jedna trudnica, 3 put se porađa...dok su mene zašili ona se porodila ;)

he, he, he - kako bi to bilo divno :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno, najlakše le bilo prvi put kada sam u bolnicu ponjela časopis da čitam poslje poroda :lol: :lol: :lol: :lol: jer nisam znala šta me čeka :)

Drugi put sam bila sva nikakva jer se par dana prije toga desio onaj tužan slučaj sa našom članicom pa sam otišla u neviđenom strahu i za bebu ali i za sebe ali je prošlo kao "podmazano" nekim dobrim uljem za porod :lol:

Treći put svi kažu da boli čak i gore nego prvi mada mi nije jasno kako ali hajde (trebalo bi da ide sve lakše i lakše) .... i što vrijeme više prolazi to je veći strah. Kako je svaka trudnoća slučaj za sebe tako je i svaki porod slučaj za sebe ... nema pravila.

Topaz, treca beba, svaka cast!

A to za treci put :lol: , meni mama kaze da je njoj treci porodjaj bio najbolniji i najtezi, ali kao sto si rekla svaka trudnoca i porodjaj su drugaciji, nadam se da ce ti i treci put biti kao podmazano tim porodjajnim uljem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno, najlakše le bilo prvi put kada sam u bolnicu ponjela časopis da čitam poslje poroda :lol: jer nisam znala šta me čeka :)

Drugi put sam bila sva nikakva jer se par dana prije toga desio onaj tužan slučaj sa našom članicom pa sam otišla u neviđenom strahu i za bebu ali i za sebe ali je prošlo kao "podmazano" nekim dobrim uljem za porod :lol:

Treći put svi kažu da boli čak i gore nego prvi mada mi nije jasno kako ali hajde (trebalo bi da ide sve lakše i lakše) .... i što vrijeme više prolazi to je veći strah. Kako je svaka trudnoća slučaj za sebe tako je i svaki porod slučaj za sebe ... nema pravila.

Ma nema tu pravila, ali mislim da ce ti biti dosta lakse jer je treci put :) Nemoj negativno misliti, inace kako mislis tako ces i proci.

U pravu si za prvi put, ne znas nista pa dok sve prodjes i saznas, ti se porodila ;)

Moj savet je da uzmes epidural i zaboravis na bolove, ja sam ih imala zadnjih 30ak min dok se beba spustala i krenuli naponi, ali nisu bili jaki i neizdrzivi, vise kao jaki grcevi nego bolovi. Ako vec mora da boli, neka boli kratko, zamisli da si satima bez epidurala, verujem da ne bih izdrzala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz treca sreca bit ce najlakse :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratili smo se sa kontrole. Sve je dobro, beba ima 3.600g, nije mi radio ctg ni pregled, rekao je da dodjem u subotu kad je dezuran pa ce onda detaljno sve da pogleda i da vidi koliko visoko idu kontrakcije. Rekao je da odmaram, tek uvece da idem u setnje da me ne bi uhvatilo gusenje zbog polena.

Dea super sto je sve ok, a bebica ima super kilazu, porasce jos malo do porodjaja. Jao tebi se bas bas priblizilo.

Jel otices i dalje? Meni su malo noge pocele da oticu, i kao da imam neke iglice u njima, bocka me nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je sitna izgleda u utorak je imao 2500 gr a 37 nedelja :blink: Jel to zabrinjavajuce ? Doktor je rekao da je uredu sve da je normalno jer ovdje za porodjaj beba treba da bude 2900gr sad ne znam jeli mi sitan sincic ili sta je .... :unsure:

Dea super vidis djaba si se brinula Sofija pravo super napreduje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je sitna izgleda u utorak je imao 2500 gr a 37 nedelja :blink: Jel to zabrinjavajuce ? Doktor je rekao da je uredu sve da je normalno jer ovdje za porodjaj beba treba da bude 2900gr sad ne znam jeli mi sitan sincic ili sta je .... :unsure:

Dea super vidis djaba si se brinula Sofija pravo super napreduje :D

Ako je doktor rekao da je ok, nemoj nista da se brines. Koliko sam videla na slici i ti si bas sitna, kad sam procitala da si imala 44kg pre trudnoce nije mi bilo dobro, ja sam toliko imala u petom razredu osnovne skole! Nemoj da se brines, se je to ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je doktor rekao da je ok, nemoj nista da se brines. Koliko sam videla na slici i ti si bas sitna, kad sam procitala da si imala 44kg pre trudnoce nije mi bilo dobro, ja sam toliko imala u petom razredu osnovne skole! Nemoj da se brines, se je to ok!

Jesam i ja sam sitna,ali s tim sto imam bas veliki stomak mislila sam da ce bebi biti veci ali eto nije..Mozda ce mi biti lakse rodit ko zna :D

Pa jest on je rekao da je sve ok ali kad vidim vas kako pisete da su vam bebe krupne bas mi nekako cudno bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea super sto je sve ok, a bebica ima super kilazu, porasce jos malo do porodjaja. Jao tebi se bas bas priblizilo.

Jel otices i dalje? Meni su malo noge pocele da oticu, i kao da imam neke iglice u njima, bocka me nesto

Da, noge mi i dalje oticu, maksimalno sam smanjila slano, ali i dalje oticem. Sta da radim, tako je kako je. Bitno da mi je pritisak ok, merim na svaka 3 sata. Kako mene ovaj doktor umiri svaki put kad odem na kontrolu, divan je! Idem malo da odmorim, uvece cemo malo u setnju ako ne bude padala kisa.

Moja beba je sitna izgleda u utorak je imao 2500 gr a 37 nedelja :blink: Jel to zabrinjavajuce ? Doktor je rekao da je uredu sve da je normalno jer ovdje za porodjaj beba treba da bude 2900gr sad ne znam jeli mi sitan sincic ili sta je .... :unsure:

Dea super vidis djaba si se brinula Sofija pravo super napreduje :D

Sabina ne brini sto ti je beba sitnija, nema tu pravila. Ona napreduje normalno i sve je ok, a to ti je najvaznije. :) Moja drugarica je rodila devojcicu od 2,8kg, malena je savrsena,nista joj ne fali :) A moja Sofi ce biti mali bumbar, kao i njen tajo. :) I opet kazem, tesi me cinjenica da ce me snaja najverovatnije poradjati.Vec je ona obavestila sve njene koleginice i doktore u vezi mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam i ja sam sitna,ali s tim sto imam bas veliki stomak mislila sam da ce bebi biti veci ali eto nije..Mozda ce mi biti lakse rodit ko zna :D

Pa jest on je rekao da je sve ok ali kad vidim vas kako pisete da su vam bebe krupne bas mi nekako cudno bude.

Sabina, ja sam visoka 176cm i bas krupna, ostala sam trudna sa 81kg, mm je visok 195cm i ima preko 100kg, tako da nasa beba nikako ne moze biti sitna kad smo mi dzinovi.

A ti si mala malena, za muza ne znam, i logicno je da tvoja beba nece da bude nesto ne znam ni ja koliko velika, porasce on jos malo, imate jos dve nedelje, znas kolik oto znaci.

A sto rece mm88, vi ste sve bas zgodnice i mrsavice, ja sam se ugojila do sada 13kg, pa vi izracunajte koliko imam sad :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam i ja sam sitna,ali s tim sto imam bas veliki stomak mislila sam da ce bebi biti veci ali eto nije..Mozda ce mi biti lakse rodit ko zna :D

Pa jest on je rekao da je sve ok ali kad vidim vas kako pisete da su vam bebe krupne bas mi nekako cudno bude.

Jesu li ti merili karlicu? Meni su rekli da su mere idealne za prirodan porodjaj. Ali posto ce beba biti krupnija, opet cu se pomuciti, ali nema veze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, noge mi i dalje oticu, maksimalno sam smanjila slano, ali i dalje oticem. Sta da radim, tako je kako je. Bitno da mi je pritisak ok, merim na svaka 3 sata. Kako mene ovaj doktor umiri svaki put kad odem na kontrolu, divan je! Idem malo da odmorim, uvece cemo malo u setnju ako ne bude padala kisa.

Tako i mene umiri ova dr, kod koje sam isla privatno, uvek pre kontrole imam uzasnu tremu, a izadjem sa osmehom oko glave.

Kod nas je bas hladno, grejanje nam radi od jutros, kisa malo pada pa malo stane, a tmurno je katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu li ti merili karlicu? Meni su rekli da su mere idealne za prirodan porodjaj. Ali posto ce beba biti krupnija, opet cu se pomuciti, ali nema veze. :)

Nisu mi mjerili nista jos kad sam isla sad na zadnji pregled kod doktora samo mi je uradio vaginalni pregled i toliko mi je ruku zavukao da sam mislila da cu da crknem imam osjecaj da me je otvarao rucno jer nisam bila ni otvorena...a tacno sam osjetila kako nesto pipa :lol: I uradio mi je ultrazvuk izvadio krv i to je to..Dobila uputnicu za ctg sutra cu otici ja se nadam danas nisam htjela zbog uskrsa. Ne znam ni kako se to mjeri :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabina, ja sam visoka 176cm i bas krupna, ostala sam trudna sa 81kg, mm je visok 195cm i ima preko 100kg, tako da nasa beba nikako ne moze biti sitna kad smo mi dzinovi.

A ti si mala malena, za muza ne znam, i logicno je da tvoja beba nece da bude nesto ne znam ni ja koliko velika, porasce on jos malo, imate jos dve nedelje, znas kolik oto znaci.

A sto rece mm88, vi ste sve bas zgodnice i mrsavice, ja sam se ugojila do sada 13kg, pa vi izracunajte koliko imam sad :lol:

E pa nisam sad mrsava hehehe sad ima i mene viska..Jer sam niska i ko burence onda izgledam jos stomak kad izadjem svi me gledaju kaze mm isto tinejdzerka zato te svi tako gledaju..A on je isto mrsav pa je to genetski izgleda :D MA neka je sve ok pa kako god :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.