Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja imam za 3 nedelje uz da vidim koliki smo, jedva cekam!!!

Bas sam sad nestrpljiva, jedva cekam da rodim, ali ipak da udjem u deveti neka hvala ne treba pre :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pregled sad u sredu! Jedva cekam... Cela trudnoca mi je prosla u iscekivanju sledeceg pregleda. Nesto mi se sad strasno oduzilo ovih zadnjih mesec dana od proslog pregleda. Valjda zato sto se blizi porodjaj, pa je nestrpljenje sve vece! Sad se vec dr i ja dogovaramo oko porodjaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod doktora, doca kaze da je bas velika bebica .... sad ima 2 kg i 200gr ...sto po forumima citam je sasvim normalno pise za ovu nedelju od 2000 do 2200 gr. eto malo smo napredniji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, ja vec sutra ulazim u 34 nedjelju..

Moja beba je otpocetka trudnoce bila okrenuta karlicno, ali okrenula se u 29 nedjelji glavicom....tako da je jos uvijek pravilno okrenuta....neke se bebe znaju na dan poroda okrenuti tako da je sve individualno...

Mene vec boli vratna kicma stomak me vuce prema naprijed, i navecer mi oteknu ruke, to je sve, 1 aprila idem na kontrolu pa ce mo vidjeti koliko smo teski ;):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 28. nedelji i sledece nedelje idemo na pregled, jedva cekam. Do sada sam bila na puuuno ultrazvuka, zbog rizicne trudnoce i moja beba je uvek bila u granicama "skolskih mera". Sad me bas zanima koliki smo. Volela bih da je savrseno razvijeno dete, ali da ne bude krupno, ne volim one ogromne bebe sto ih odmah mozes upisati u prvi razred :) a bojim se i porodjaja.....

Sto se tice grceva u nogama, i mene je strah da ih i protegnem.

A otoci...hmmm, zavisi, mogu biti bezopasni, tipicni trudnicki, od viska vode, puno stajanja, sedenja.... samo pazite da nije od visokog pritiska, opasnost od preeklapsije...nije bezazleno, ja se s tim borim. Zato je uvek bolje o svemu obavestiti lekara da se utvrdi o cemu je rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamice cao!

Ja kada sam juce dosla sa posla i pogledala svoje noge STRASNO!!

Gleznji zateceni kao da sam obe noge slomila :o:o:o:o ...

Moze li mi koja mama objasniti kako da postavim ticker!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, kada napravis ticker na sajtu nekom, onda ga zatrazi u BB kodu, imas te opcije, i kopiraj kod u potpis svog naloga. Moje kontrole, izmena potpisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

evo ja juce obavih prvu kontrolu u 9.mesecu! Prvi ginekoloski u trudnoci i CTG tj. pratili smo rad bebinog srca i da li vec postoje kontrakcije. E pa za sada ih nema a bebino srce radi kao satic, ubrzani! :P Obzirom da mi je prva trudnoca, 38 godina i jos radjena vantelesna, doktor je rekao da ce biti carski rez! Sada naravno opet u ponedeljak idem na kontrolu ali ovog puta u GAK. Da se otvori istorija bolesti i da se zavedu sve kontrole. Inace sam svo vreme (i pre i za vreme trudnoce) isla privatno kod svog lekara.

Pa ako neka od vas, koja je isto unapred znala da ce ici na carski, moze da mi da neki savet... beskrajno bih bila zahvalna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje nije ovo za mene, pojma nemam gde je to potpis-izmena potpisa, a dok ukapiran porodicu se :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Evo i mi da se predstavimo. U nedelju smo ušli u 29. nedelju, termin nam je 30. maj. :)

Nemam značajne tegobe osim što je doktorka na prošlom pregledu rekla da je beba suviše nisko, pa sada pijem gynipral. Danas je dodala i Ferrum lek. Da li još neka od vas pije Ferum lek i da li je još nekoj beba nisko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje nije ovo za mene, pojma nemam gde je to potpis-izmena potpisa, a dok ukapiran porodicu se :P

Evo polako. Jesi makar uspela urediti ticker na nekom sajtu (moj je na Lillypie.com)?

Onda na ovom forumu, cak i dok ovo citas, odes gore levo i ispod "prijavljen pikica" pise MOJE KONTROLE.

kad tu udjes, imas levi odvojeni stubac sa naslovima, trazi LICNI PROFIL i pod njim IZMENA POTPISA.

Desno ti se otvori tekst editor, plavi prozor za pisanje, u njega kopirac kod tickera sa sajta (zatrazen u BB code-u) i samo dole stisnes UPDATE-UJ POTPIS

Trebalo bi da radi, osim ako ne upisujes pogresan kod....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...Pa ako neka od vas, koja je isto unapred znala da ce ici na carski, moze da mi da neki savet... beskrajno bih bila zahvalna!

Meni su svi lekari govorili da cu na carski, od pocetka, zbog visokog pritiska, ali mi nista ne govore o tome...

E sad, moj ginekolog je vise za prirodni porodjaj, ako bude bili moguce, a kaze da ima sanse, prvo cemo probati tako, pa ako se javi znak da nesto nije u redu onda me bacaju na carski.

Nisam ti pomogla :)

A zasto bi ti na carski ako si zdrava i nemas problema...zbog godina ne salju na carski....pitaj ti ako treba i vise ginekologa sta je nabolje za tebe.

A priprema za carski ti i ne treba.... oni obave sve analize pre toga, zbog anestezije, treba samo da se pobrines da saznas sve o oporavku posle carskog, sto isto zna biti razlicito u zavisnosti od zene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo danas sam na vezbicama za trudnice saznala da se bebe postavljene karlicno radjaju prirodnim putem. I bas sam se iznenadila. Nadam se da to nije praksa u svim porodilistima. Inace, ako se beba ne okrene ugasila sam ga :blink: . Kazu, ima vremena ali kako sam cula vecini trudnica je beba okrenuta glavicom nadole vec od 25-e nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je beba karlicno od pocetka,doktorka koja mi vodi trudnocu mi je rekla da cu ici na carski ako se ne okrene ali u Zemunskom porodilistu su mi rekli da oni ne rade carski nego prirodan porodjaj STRASNO :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne brinem jos oko polozaja, moja beba se premesta stalno, a evo me u sedmom mesecu, malo je glavica dole, malo gore...nekome se namesti pred sam porodjaj, nemojte panicariti, pregledace vas tada pa ce odluciti. Videla sam vec puno obrta situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska draga hvala vidi uspela sam hahah jupiiii :P:P

Ne secam se sada koja mamica je rekla da joj je beba nisko pa pije neke tablete.

Meni je beba nisko, ali mi niko nije preporucio tablete.Od 25-e nedelje je bas nisko, ali dr kaze da je sve ok!

Kako ste mamice jeste li tu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se nisko nosi, mogu se piti jedino tablete za zatvaranje grlica materice, ali ako s tim nema problema onda nema leka osim mirovanja.

pikice,

nema na cemu, sad i tebe mozemo pratiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pikice,

Meni su rekli da je beba nisko i da li mi da pijem gynipral (4x dnevno).

Nemoj da brigaš ako ti ništa nisu dali. Ja imam utisak da u domu zdravlja najakše samo prepisuju lekove "za svaki slučaj". Da posle ne bude da jeste, a oni rekli nije. Ovako, čak i kad nisu sigurni da treba, evo tebi malo popij koji lekić, preventivno.

Svaki dan proverim stanje grlića, pa bih preporučila da i ti to uradiš, čisto da znaš na čemu su, tj da li se nešto naglo menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pikice,

Meni su rekli da je beba nisko i da li mi da pijem gynipral (4x dnevno).

Nemoj da brigaš ako ti ništa nisu dali. Ja imam utisak da u domu zdravlja najakše samo prepisuju lekove "za svaki slučaj". Da posle ne bude da jeste, a oni rekli nije. Ovako, čak i kad nisu sigurni da treba, evo tebi malo popij koji lekić, preventivno.

Svaki dan proverim stanje grlića, pa bih preporučila da i ti to uradiš, čisto da znaš na čemu su, tj da li se nešto naglo menja.

Kako proveravas grlic svaki dan?Jel te doktor pregleda ili nekako drugacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su proverili grlic pre par nedelja i rekli da je sve ok, ali zaista tablete mi nisu spomenuliu. Moj malecki je toliko nisko da mu cak ni obim glave ne može normalno izmeriti :(:(

Da, i mene zanima kako to proveriš grlic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l hoćete da vam objasnim detaljno? :D

Ne znam devojke kako vi stavljate tampone ili vaginalete, ali ja mogu da napipam svoj grlić dok to isto radim :)

A može i partner da pripomogne ako zatreba.

Zar ni jedna od vas to ne radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh legendo, ja mogu da se pipam koliko hoćeš, ali ne znam jel dobro ili nije to što napipam hahah :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ako imaju problem sa otvaranjem glica, onda je bolje da ga ne cackaju, mogli bi stimulisati otvaranje, to radi u beba iznutra pri porodjaju, stiska grlic da ga aktivira da se otvori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pikice,

...Ja imam utisak da u domu zdravlja najakše samo prepisuju lekove "za svaki slučaj". Da posle ne bude da jeste, a oni rekli nije. Ovako, čak i kad nisu sigurni da treba, evo tebi malo popij koji lekić, preventivno...

ovo je tacno, puno puta sam cula Udri im Gynipral i Bensedin, prevencije radi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.