Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

;) Vidim ove avgustovske bebe se prebrojavaju, hajdemo i mi septembarske, sto bi u vojsci rekli "na parove razbroj se". Nama je pravi termin 26.9. A po ultrazvuku 10.9. A vama?

Pravi termin mi je 19.09. a po ultrazvuku 09.09.

Dabo, nasi bumbarcici resili ranije da izadju?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamice! Ulazim u sedmi mesec za koji dan i htela sam Vas da pitam za misljenje... non stop lezim i uvek imam pritiskanje i bolove... da li je to normalno, stalno sam u strahu i da li neko ima slicno iskustvo...

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamice! Ulazim u sedmi mesec za koji dan i htela sam Vas da pitam za misljenje... non stop lezim i uvek imam pritiskanje i bolove... da li je to normalno, stalno sam u strahu i da li neko ima slicno iskustvo...

Hvala unapred!

Ja bolove i pritisak imam od 5.meseca kad mi je i uradjen serklaz i utvrdjeno da pocinje otvaranje. Pijem partusisten na svaka 4 sata i preporuceno mi je lezanje i lagana setnja, a svakako izbegavanje sedenja. Ne zelim da te plasim, zaista, niti tvrdim da su svi bolovi isti,ali treba proveriti o cemu se radi u svakom slucaju. I ja sam otisla posle 10 dana davljenja svih ostalih recenicom "sta mislite ,o cemu se radi, jel treba da odem kod dr?" :) btw, ovo je otkriveno unutrasnjim UZom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem utrogestan i bas odmaram, ali bol je uvek prisutan. Na kontrole uvek idem i kazu sve je u redu, a mene ne popusta... materica pritiska i ja samo molim Boga da bude sve u redu! Hvala ti na tvom misljenu i zelim svako dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem utrogestan i bas odmaram, ali bol je uvek prisutan. Na kontrole uvek idem i kazu sve je u redu, a mene ne popusta... materica pritiska i ja samo molim Boga da bude sve u redu! Hvala ti na tvom misljenu i zelim svako dobro!

Onda nemas razloga za brigu, prosto je takva trudnoca, treba je cuvati, lezi i uzivaj kao sultanija, citaj, gledaj TV, odmaraj se, naviknuces se, ja jesam :) ih 7.mesec je vec poodmakla trudnoca, samo optimisticno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da ce sve biti dobro, a ja cu se maksimalno cuvati! Sve najbolje i tebi zelim...srce.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo,da se ja prijavim ovde gde pripadam :)

u 32. nedelji trudnoce sam,termin mi je 24. septembar i nosim devocicu :)

nadam se lepom druzenju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo,da se ja prijavim ovde gde pripadam :)

u 32. nedelji trudnoce sam,termin mi je 24. septembar i nosim devocicu :)

nadam se lepom druzenju :D

Dobrodosla i ja sam ovdje nova :) pokusajem se nekako uklopiti u ovo drustvo,valjda cu uspjeti dok se ne porodim termin mi je 27 augusta... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi termin mi je 19.09. a po ultrazvuku 09.09.

Dabo, nasi bumbarcici resili ranije da izadju?!

Da....jedva cekam. Stvarno mi se vise dopada ovaj termin po UZ-u ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamice! Ulazim u sedmi mesec za koji dan i htela sam Vas da pitam za misljenje... non stop lezim i uvek imam pritiskanje i bolove... da li je to normalno, stalno sam u strahu i da li neko ima slicno iskustvo...

Hvala unapred!

A sta kaze lekar?

Ja sam imala taj problem i odmah dobila terapiju (Ginipral), poslije 5 nedjelja dr.je ukinuo terapiju, jer se taj pritisak smanjio. Nekih 5-6 kratkih kontrakcija u toku dana (manifestuju se kroz pritisak u donjem dijelu stomaka, kadkad probadajuci fisak i tvrd stomak) je tolerantno.

Ako lekar kaze moze bez terapije, onda lezi i uzivaj, proci ce i to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla i ja sam ovdje nova :) pokusajem se nekako uklopiti u ovo drustvo,valjda cu uspjeti dok se ne porodim termin mi je 27 augusta... :) :)

Minka, pa ovde se svako uklopi. :D Nemas frke. :)

Znaci, i tebi se blizi?! Meni je termin 25. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da blizi se...polako ali sigurno :D jedva cekam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta kaze lekar?

Ja sam imala taj problem i odmah dobila terapiju (Ginipral), poslije 5 nedjelja dr.je ukinuo terapiju, jer se taj pritisak smanjio. Nekih 5-6 kratkih kontrakcija u toku dana (manifestuju se kroz pritisak u donjem dijelu stomaka, kadkad probadajuci fisak i tvrd stomak) je tolerantno.

Ako lekar kaze moze bez terapije, onda lezi i uzivaj, proci ce i to :rolleyes:

Kaze doktorka da je sve dobro, ali da se ne zove to za dzabe "drugo stanje" :) istrpecu sve, samo da na kraju bude u redu, ali bolovi su uvek tu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze doktorka da je sve dobro, ali da se ne zove to za dzabe "drugo stanje" :) istrpecu sve, samo da na kraju bude u redu, ali bolovi su uvek tu!

samo nek je sve ok! super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se u poslednje vreme javljaju bolovi u kukovima od spavanja...i uzasno boli :( samo se prebacujem sa leve na desnu stranu.... grceve u nogama imam retko,a ni kiselina me nije posetila ovih dana :lol:

sta jos moze da me ceka?hajde,pricajte mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

minka i sve drugarice,veliki pozz

imam jedno pitanje:

uzasno me boli pri ulasku u vaginu,znaci ne mogu ni prst da stavim,odnosno ni da pokusam...pece kao da ne znam sta stavljam...jel to normalno? rezultati brisa i sekreta su mi stigli pre dva dana i u redu su... razmislja,ne znam kako cu preziveti vaginalni pregled tek kad ni sopstveni prst ne mogu,da oprostite,gurnuti(nisam do sada imala ni jedan gin pregled)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

minka i sve drugarice,veliki pozz

imam jedno pitanje:

uzasno me boli pri ulasku u vaginu,znaci ne mogu ni prst da stavim,odnosno ni da pokusam...pece kao da ne znam sta stavljam...jel to normalno? rezultati brisa i sekreta su mi stigli pre dva dana i u redu su... razmislja,ne znam kako cu preziveti vaginalni pregled tek kad ni sopstveni prst ne mogu,da oprostite,gurnuti(nisam do sada imala ni jedan gin pregled)

kako nisi imala ni jedan pregled??? :blink: pa pri kraju si trudnoce!

idi kod dr obavezno,to ne bi trebalo da bude normalno stanje...sad,ja nisma expert,ali bolje proveri sta se dogadja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako nisi imala ni jedan pregled??? :blink: pa pri kraju si trudnoce!

idi kod dr obavezno,to ne bi trebalo da bude normalno stanje...sad,ja nisma expert,ali bolje proveri sta se dogadja.

Draga moja,ja tek sad prebrojah dane u tvom tikeru... Docepa se ti trecega trimestra...

Pa cestitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako nisi imala ni jedan pregled??? :blink: pa pri kraju si trudnoce!

idi kod dr obavezno,to ne bi trebalo da bude normalno stanje...sad,ja nisma expert,ali bolje proveri sta se dogadja.

imala je preglede, samo nije imala GINEKOLOŠKI pregled. Ja sam ovde imala ginkološke preglede možda prvi put kad sam bila i kad sam dogurala do termina. Kad sam pregurala termin - svali put je bio ginekološki pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

minka i sve drugarice,veliki pozz

imam jedno pitanje:

uzasno me boli pri ulasku u vaginu,znaci ne mogu ni prst da stavim,odnosno ni da pokusam...pece kao da ne znam sta stavljam...jel to normalno? rezultati brisa i sekreta su mi stigli pre dva dana i u redu su... razmislja,ne znam kako cu preziveti vaginalni pregled tek kad ni sopstveni prst ne mogu,da oprostite,gurnuti(nisam do sada imala ni jedan gin pregled)

Pozz..I ja sam na kraju trudnoce i meni doktorka nije radila nijednom ginekoloski pregled..ne znam zasto imala sam i imam i dalje neki iscjedak koji se stalno mjenja mislim na boju i miris,no ja to doktorki kazem ona samo mi propise vaginalete i to je to...Vadila sam samo nalaze urina i oni su ok,barem ovi posljednji sto sam radila..A TI DRAGA MOJA OBAVEZNO TO RIJESI SA DOKTORKOM I NEKA TI DA NEKU TERAPIJU ZA TO,I KOD MOJE PRIJATELJICE JE BILO NESTO SLICNO,DOKTORKA JOJ DALA NEKE 2 KREME I RIJESILA JE TO DO PORODA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,nisam imala ginekoloski..moj dr to izbegava dok ne dodje pred kraj....sta da radim,njegova teorija da nema potrebe..

nego,jel vas isto bolelo ili vas boli(ako ste mi slicne po terminu)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,minka...

moram ipak pitati doktora.. svi nalazi su mi odlicni,mozda je neke druge prirode :)

kako ti podnosis? jel ti frka od porodjaja i jesi li se odlucila kako ces da se porodis?

veliki pozz za tebe i bebca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,minka...

moram ipak pitati doktora.. svi nalazi su mi odlicni,mozda je neke druge prirode :)

kako ti podnosis? jel ti frka od porodjaja i jesi li se odlucila kako ces da se porodis?

veliki pozz za tebe i bebca :D

Vrucine jedva podnosim,inace je sve ok hvala Bogu... Voljela bih da mi porod bude upola kao prvi,ako bude sve uredu,planiram prirodno da rodim kao i prvi put... :D veliki pozdrav od nas za vas :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,nisam imala ginekoloski..moj dr to izbegava dok ne dodje pred kraj....sta da radim,njegova teorija da nema potrebe..

nego,jel vas isto bolelo ili vas boli(ako ste mi slicne po terminu)?

"Mi" cemo malo pre vas ;) ! Dobro nam dosla!

Ne razumem kako nisi imala nijedan ginekoloski pregled :blink:

Idem jednom mesecno na redovan UZ i gin. pregled. To je kod mog dr-a obavezno.

Pregled ne boli samo je malo ... neprijatan (bar meni :rolleyes: ). Ne traje dugo, par sekundi.

A sto se tice tih bolova, posavetuj se sa dr, mora da postoji neki lekic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Mi" cemo malo pre vas ;) ! Dobro nam dosla!

Ne razumem kako nisi imala nijedan ginekoloski pregled :blink:

Idem jednom mesecno na redovan UZ i gin. pregled. To je kod mog dr-a obavezno.

Pregled ne boli samo je malo ... neprijatan (bar meni :rolleyes: ). Ne traje dugo, par sekundi.

A sto se tice tih bolova, posavetuj se sa dr, mora da postoji neki lekic!

nimene niko nije pregledao ni u prvoj ni u drugoj trudnoci,kad je sve u redu i nema indikacija ni ne treba da se radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.