Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne preterujte sa jedinicom (mislim na pelene). Beba ih brzo preraste pa će da vam ostanu da se slikate. Tako sam se i ja zeznula prvi put. Jedinicu i dvojku pakuju po 100 komada, a kad dođu veći brojevi pakovanja su sve manja i manja da bi se češće kupovala. Mafija...

zavisi kolika je beba. 1 je do 5 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zavisi kolika je beba. 1 je do 5 kg.

To jeste, ali ako pretpostavimo da je oko 3kg, to brzo prođe. Moj bebac je dobijao 50g dnevno kad smo izašli iz porodilišta. Znam samo da mi je ostalo celo pakovanje tih početnih pelena. Sva sreća da ih nisam načela pa sam mogla da ih poklonim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zavisi kolika je beba. 1 je do 5 kg.

E, da, i meni nisu bile dovoljno duboke, tj. bebi, tako da mislim da je on sa 5 kg uveliko nosio dvojku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Febricet i paracetamol je isto, ali ja nisam sigurna da mi to smemo da pijemo, mada sad sam zbunjena pošto ste već vas dve dobile tu informaciju...

I meni je doktor rekao da febricet popijem jedino ako mi temperatura pređe 38, a do tada da pijem čajeve i stavljam obloge. To je kad sam bila bolesna u decembru. A za fiziološki nemam pojma što ne sme jer znam da se daje i bebama ako im je zapušen nosić. To izgleda svaki doktor različito govori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je doktor rekao da febricet popijem jedino ako mi temperatura pređe 38, a do tada da pijem čajeve i stavljam obloge. To je kad sam bila bolesna u decembru. A za fiziološki nemam pojma što ne sme jer znam da se daje i bebama ako im je zapušen nosić. To izgleda svaki doktor različito govori.

Ma ja mislim da je to neka zabuna oko fiziološkog. Sigurno sme, tu nema ništa štetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da, i meni nisu bile dovoljno duboke, tj. bebi, tako da mislim da je on sa 5 kg uveliko nosio dvojku.

Ja pitala prodavacice i one kazu da je to jedina velicina 80x80cm :unsure: nije mi pominjala po velicinama 1 ili 2. Jel ti mislis na tetra pelene po velicinama :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma gaćica nakupujte, one su za jednokratnu upotrebu, a trebaće vam minimum mesec dana (bar za one koje idu na carski)

:lol: :lol: nisu za jednokratnu!

Bitno mi je da ih imam u porodilistu, kod kuce cu ja svoj rezim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne preterujte sa jedinicom (mislim na pelene). Beba ih brzo preraste pa će da vam ostanu da se slikate. Tako sam se i ja zeznula prvi put. Jedinicu i dvojku pakuju po 100 komada, a kad dođu veći brojevi pakovanja su sve manja i manja da bi se češće kupovala. Mafija...

Milanka i ja smo pricale o tetra pelenama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pitala prodavacice i one kazu da je to jedina velicina 80x80cm :unsure: nije mi pominjala po velicinama 1 ili 2. Jel ti mislis na tetra pelene po velicinama :unsure:

ne, ne :D

Tetra su univerzalne a Paja je mislila na Pampers 1 i 2 velicine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pitala prodavacice i one kazu da je to jedina velicina 80x80cm :unsure: nije mi pominjala po velicinama 1 ili 2. Jel ti mislis na tetra pelene po velicinama :unsure:

Ne, ne, ja sam mislila na pampers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka i ja smo pricale o tetra pelenama...

Ja ni ne znam da ima tetra po veličinama. Znam samo za švedske, pošto smo mi nosili kaišiće (bez potrebe, ali to je duga priča) pa sam morala da kupujem pelene nakon što sam ih već pozajmila nekom drugom, mislila sam da mi više neće trebati. Tada sam našla švedske po brojevima, a tetra su mi sve bile iste veličine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni ne znam da ima tetra po veličinama. Znam samo za švedske, pošto smo mi nosili kaišiće (bez potrebe, ali to je duga priča) pa sam morala da kupujem pelene nakon što sam ih već pozajmila nekom drugom, mislila sam da mi više neće trebati. Tada sam našla švedske po brojevima, a tetra su mi sve bile iste veličine.

Sad sam tek sve pročitala. Totalni nesporazum... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni ne znam da ima tetra po veličinama. Znam samo za švedske, pošto smo mi nosili kaišiće (bez potrebe, ali to je duga priča) pa sam morala da kupujem pelene nakon što sam ih već pozajmila nekom drugom, mislila sam da mi više neće trebati. Tada sam našla švedske po brojevima, a tetra su mi sve bile iste veličine.

Pa i jesu :) univerzalne! Nismo ni spominjale velicine, nego smo polemisale o kvalitetu pelene... ja napokon nasla dobre, a u apoteci imali samo 6kom.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam tek sve pročitala. Totalni nesporazum... :lol:

:lol: :lol: da! Ma, nema veze, sporazumele smo se!!!

Milankaaaaaaa, jesi tu??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: nisu za jednokratnu!

Bitno mi je da ih imam u porodilistu, kod kuce cu ja svoj rezim ;)

Isto. Gacice mi nekako i deluju ok,ali oni ulosci su uzasni,pa ono je cista vata sa nekim koncicima. Kad dodjem kuci,odmah prelazim na stare uloske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: da! Ma, nema veze, sporazumele smo se!!!

Milankaaaaaaa, jesi tu??? :unsure:

Tu sam,tu sam,nego sporo pisem preko tel,mm igra igricu na kompu :lol: e sad cu da se slikam da vidite koliki mi je stomak,obecala sam juce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto. Gacice mi nekako i deluju ok,ali oni ulosci su uzasni,pa ono je cista vata sa nekim koncicima. Kad dodjem kuci,odmah prelazim na stare uloske.

Ne znam, nama su rekli da su ti bolji, zbog iritacija. Pošto su pamučni. A ono jeste-menjaćeš ih na 15 minuta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam,tu sam,nego sporo pisem preko tel,mm igra igricu na kompu :lol: e sad cu da se slikam da vidite koliki mi je stomak,obecala sam juce.

Hajde, hajde, ja cekam :)

Mislim da ce ti ipak biti lakse sa tim uloscima (mrezastim) jer ces morati da susis i "luftiras" ranu, a ako zalepis ulozak sa krilcima i obuces gacice nema sanse da ti rana zaraste! Ja ti to sa moje medic. strane kazem, a videces i sama... i uglavnom dok lezis treba da ti je rana sto vise otvorena....da se susi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri su ti pamučni ulošci, znam da sam posle missed-a te koristila jer sam puno krvarila,a čim sam stavila one always došlo je do iritacije-to je sami najlon i mislim da ih više nikada neću koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri su ti pamučni ulošci, znam da sam posle missed-a te koristila jer sam puno krvarila,a čim sam stavila one always došlo je do iritacije-to je sami najlon i mislim da ih više nikada neću koristiti.

e, a vidis - ja nisam nikada koristila te mrezaste uloske, sada cu prvi put...isto posle missed-a sam koristila always, kao i uvek i nikakav problem nisam imala... individualno je, izgleda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, a vidis - ja nisam nikada koristila te mrezaste uloske, sada cu prvi put...isto posle missed-a sam koristila always, kao i uvek i nikakav problem nisam imala... individualno je, izgleda....

Moguće. Ja sam inače jako osetljiva što se svega tiče.

Ajde Milankice čekamo sliku da vidimo tibu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće. Ja sam inače jako osetljiva što se svega tiče.

Ajde Milankice čekamo sliku da vidimo tibu! :)

taman sam htela da je grdim sto ne postavlja sliku! :) Garant je napala eurokrem :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taman sam htela da je grdim sto ne postavlja sliku! :) Garant je napala eurokrem :lol: :lol:

Ili muža :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taman sam htela da je grdim sto ne postavlja sliku! :) Garant je napala eurokrem :lol: :lol:

Evo slike u temi ja kao trudnica, mozda se ne vidi bas najbolje, jer je slikano pod sijalicom...mada ko ne bi video ovoliki stomak :lol:

Ili muža :D

E Dea* nije on te srece da ga napadnem, u zadnje vreme nam se ne da, beba se spustila pa tesko :( A bio bi srecan da ga cesce napadam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sve lepo videla i komentarisala! :) Stvarno si jako lepa trudnica ( da ne ureknem)!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.