Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nisam upucena o cemu se radi ali imaj poverenja u svog doktora i njegovu odluku.

Pisala sam već negde o zdr.problemima pa da se ne ponavljam...

Znam, verujem svom doktoru i ako on misli da mogu prirodno poslušaću ga naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam već negde o zdr.problemima pa da se ne ponavljam...

Znam, verujem svom doktoru i ako on misli da mogu prirodno poslušaću ga naravno.

I ja moram cr, evo pocela sam da sakupljam sva dokumenta...a ono sto moram kasnije, to cu tada...bolje da imam bar sve upute kod sebe pa da mirna udjem u deveti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moraš na carski ili je to tvoja odluka?Možda si i pisala o tome, ali nisam čitala pa zato pitam. Ja sve više mislim da ću ja ići na carski, ali opet to sve zavisi da li će moj doktor hteti da mi radi. A iskreno više bih volela carski.

moj prvi porodjaj se zavrsio carskim rezom, a u pancevackoj bolnici je politika jednom carski uvek carski, tako da me niko nista nije pitao, dr. mi je samo zakazao operaciju. a i drago mi je zbog toga, i zelela sam da bude carski, to sam vec prezivela pa znam sta me ceka a nemam neko lose iskustvo.

a sto mislis da ces na carski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj prvi porodjaj se zavrsio carskim rezom, a u pancevackoj bolnici je politika jednom carski uvek carski, tako da me niko nista nije pitao, dr. mi je samo zakazao operaciju. a i drago mi je zbog toga, i zelela sam da bude carski, to sam vec prezivela pa znam sta me ceka a nemam neko lose iskustvo.

a sto mislis da ces na carski?

Ukratko: imala sam operaciju očiju(strabizam), jaka astma, a pre trudnoće mi je otkrivena i aritmija srca. Pre par dana sam imala užasna gušenja i baš smo se uplašili. Ne bih volela da mi se to desi dok se budem porađala. Imam ja još vremena do porođaja, ali ipak me je strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukratko: imala sam operaciju očiju(strabizam), jaka astma, a pre trudnoće mi je otkrivena i aritmija srca. Pre par dana sam imala užasna gušenja i baš smo se uplašili. Ne bih volela da mi se to desi dok se budem porađala. Imam ja još vremena do porođaja, ali ipak me je strah.

da da da..... citala sam tvoje postove bas na temi o carskom rezu......

i ako dr bude resio da se poradjas prirodno obavezno uzmi epidural, stvarno je uzivancija za zenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da da..... citala sam tvoje postove bas na temi o carskom rezu......

i ako dr bude resio da se poradjas prirodno obavezno uzmi epidural, stvarno je uzivancija za zenu.

E hvala na savetu. Ja često i zaboravim za tu aritmiju jer mi se ona javlja tek kad mi krenu gušenja, a inače ne. Ma biće kako bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala na savetu. Ja često i zaboravim za tu aritmiju jer mi se ona javlja tek kad mi krenu gušenja, a inače ne. Ma biće kako bude :)

ne razumem se bas mnogo u medicinu, ali sa svim tim zdravstvenim problemima bolje da zavrsis na carskom uz spinalnu anesteziju.... bice to sve ok, nadam se da imas dobrog doktora u koga imas poverenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vas pozdravim trudnjace.

Ja evo uzivam u bebici,u subotu ce napuniti dva meseca:)

Sto se tice porodjaja,ja sam trebala na CR ali kada su me primili u bolnicu da me pripreme bila sam mnogo otvorena pa su me odmah poslali na prirodni porodjaj i na krajuije beba prvo pokazala guzu svetu pa tek na kraju glavu(rodio se karlicno).

Nemojte se plasiti prirodnog porodjaja,nije tako strasno.Ja sam dva dana posle porodjaja rekla da bih sutra mogla opet da se porodim.To se sve nekako brzo zaboravi.Bole kontrakcije i moze da se izdrzi bol,ali imajte na umu to je taj dan i mozda jos par puta u zivotu zato samo hrabro.

Ja sam se porodila prirodno,bez epidurala ali sledeci put sam rekla da cu u vodi-pa da vidim kako je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, pre par dana sam vas pitala za Sanosan bebi kozmetiku, ali nema odgovora. Evo ja sam danas cula iz prve ruke od zene koja se nedavno porodila da je koristi i da je izvanredna. To naravno ne cini pravilo, ali eto da znate. Mislim da cu je isprobati.

Hvala na info! :)

Ja sam kupila vec vecinu kozmetike, i sve od razlicitih proizvodjaca manje vise, kako mi se nesto dopadne - ja kupim :lol:, pa cemo vidjeti sta je dobro - sta ne. Samo sam vodila racuna da pise da je dermatoloski ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde,hajde,uskoro ćeš :lol: Javi kako je bilo sve.Ako ti treba neka pomoć imaš moj broj.Pa da guramo kolica zajedno.Mi se već šetkamo,naokolo i baš nam prija ;)

ox, malo po malo mi cemo doci i do termina :lol:

Ja se danas javila doktorici, ona se cudi kako nisam jos :lol:

Bas sam danas mislila na tebe - ne pises cesto, pa mislila da te zovem da vidim kako si - kad eto tebe :D

Vec setate? Super! :rolleyes: Jos malo pa cemo vam se i nas dvije pridruziti u setnjama! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta,jeee kao da si se juce porodila!!Kako vreme leti! :rolleyes:

Ja u cetvrtak verovatno idem na moj poslednji UZ,i necu znati koliki ce bebac biti do poroda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta,jeee kao da si se juce porodila!!Kako vreme leti! :rolleyes:

Ja u cetvrtak verovatno idem na moj poslednji UZ,i necu znati koliki ce bebac biti do poroda ;)

E da,bas kao da sam se juce porodila:)

I nemoj verovati mnogo u kilazu.Meni rekli bebac veeeliki a rodio se sa 3,250kg,mada rodio se ranije dve ipo nedelje.

Jos malo pa ces i ti uzivati u bebanu.Javi u cetvrtak kako je bilo na UZ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,bas kao da sam se juce porodila:)

I nemoj verovati mnogo u kilazu.Meni rekli bebac veeeliki a rodio se sa 3,250kg,mada rodio se ranije dve ipo nedelje.

Jos malo pa ces i ti uzivati u bebanu.Javi u cetvrtak kako je bilo na UZ :)

Hocu,jedva cekam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao, ja dobila juče uput za Betaniju :lol:

Danas odradila test na žuticu, još da spremim krvnu sliku i gotova sam sa nalazima :)

Dr mi je rekla da od nedelje dođem na ctg, jer juče nisam htela da ga radim ( nisam imala vremena a i ona je kasnila sat vremena sa pregledima <_< ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao, ja dobila juče uput za Betaniju :lol:

Danas odradila test na žuticu, još da spremim krvnu sliku i gotova sam sa nalazima :)

Dr mi je rekla da od nedelje dođem na ctg, jer juče nisam htela da ga radim ( nisam imala vremena a i ona je kasnila sat vremena sa pregledima <_< ).

gde ste zenske nema vas,sta je sa vama nesto ste se olenjile,da vas nije zatrpao snegic....?kako ste mi sta radite....?ja i bebac uzivamo u ovim pahuljama,posmatramo ih kroz prozor :lol: tako su divne.....sutiramo se i takoc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde ste zenske nema vas,sta je sa vama nesto ste se olenjile,da vas nije zatrpao snegic....?kako ste mi sta radite....?ja i bebac uzivamo u ovim pahuljama,posmatramo ih kroz prozor :lol: tako su divne.....sutiramo se i takoc....

Ah,da,sneg napadao jos malo pa ce nas zatrpati :lol: postavila sam slicicu u drugom tr.da vidite koliki je napadao. Evo ja gledam tenis od ranog jutra,danas nemam nikakvih obaveza pa cu da odmaram. Kako si ti buba maro,jel ti brzo prolaze ovi trudnicki dani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah,da,sneg napadao jos malo pa ce nas zatrpati :lol: postavila sam slicicu u drugom tr.da vidite koliki je napadao. Evo ja gledam tenis od ranog jutra,danas nemam nikakvih obaveza pa cu da odmaram. Kako si ti buba maro,jel ti brzo prolaze ovi trudnicki dani?

videla sam slicicu,bas napadao i ovde kod mene.....ja celo jutro nesto lencarim,vec treci put krecem da operem kosu i nikako sad definitivno idem....ja sam super malo ne ispavana,beka se nije smirila celu noc ali bukvalno,ne znam da li je to normalno,ranije se nije toliko pomerala sad ne staje juce ceo dan i noc i jutros,za svo to vreme nije zaspala ni pola sata,haos,i bas jako udara kao da joj nesto smeta,sve polozaje sam izmenjala,setala cak i spavala sedeci i nista ne prekida....Sta nam je sa ostalim mamicama nigde ih nema?e da smislila sam ime za bebca yvace se MILICA bas mi se nesto svidja,celu trudnocu joj tepam milice,milice i osta ce milica....jeste li vi smilili imena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :lol:

Kod nas kao krenuo sneg i stao.... do mraka će se istopiti <_<

Mm se odlučio za ime, bata će se zvati Luka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :lol:

Kod nas kao krenuo sneg i stao.... do mraka će se istopiti <_<

Mm se odlučio za ime, bata će se zvati Luka :)

Divno ime i meni se bas svidja tako je trebala da se zove moja beka da je bila decak...tebi ostalo jos malkic do termina....uskoro ces se druziti sa svojom bekanom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videla sam slicicu,bas napadao i ovde kod mene.....ja celo jutro nesto lencarim,vec treci put krecem da operem kosu i nikako sad definitivno idem....ja sam super malo ne ispavana,beka se nije smirila celu noc ali bukvalno,ne znam da li je to normalno,ranije se nije toliko pomerala sad ne staje juce ceo dan i noc i jutros,za svo to vreme nije zaspala ni pola sata,haos,i bas jako udara kao da joj nesto smeta,sve polozaje sam izmenjala,setala cak i spavala sedeci i nista ne prekida....Sta nam je sa ostalim mamicama nigde ih nema?e da smislila sam ime za bebca yvace se MILICA bas mi se nesto svidja,celu trudnocu joj tepam milice,milice i osta ce milica....jeste li vi smilili imena?

Da,bas je lepo ime. Moja ce se zvati Sara. Ne verujem da nesto smeta bebi kad te udara,i ova moja ne staje,uvek je budna i samo se pomera. Ako bude ovako hiperaktivna kad se rodi,tesko meni oka necu sklopiti. Moja uvek spava na jednom mestu u stomaku,tu mi izadje spic ili nesto kao okruglo i kad to vidim znam da tu spava. Mogu kao lopticu da uhvatim taj deo stomaka. Ali neka je,meni je mnogo slatko kad mi ona tu izadje i mogu da je napipam,stomak mi je tvrd kao kamen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videla sam slicicu,bas napadao i ovde kod mene.....ja celo jutro nesto lencarim,vec treci put krecem da operem kosu i nikako sad definitivno idem....ja sam super malo ne ispavana,beka se nije smirila celu noc ali bukvalno,ne znam da li je to normalno,ranije se nije toliko pomerala sad ne staje juce ceo dan i noc i jutros,za svo to vreme nije zaspala ni pola sata,haos,i bas jako udara kao da joj nesto smeta,sve polozaje sam izmenjala,setala cak i spavala sedeci i nista ne prekida....Sta nam je sa ostalim mamicama nigde ih nema?e da smislila sam ime za bebca yvace se MILICA bas mi se nesto svidja,celu trudnocu joj tepam milice,milice i osta ce milica....jeste li vi smilili imena?

Da,bas je lepo ime. Moja ce se zvati Sara. Ne verujem da nesto smeta bebi kad te udara,i ova moja ne staje,uvek je budna i samo se pomera. Ako bude ovako hiperaktivna kad se rodi,tesko meni oka necu sklopiti. Moja uvek spava na jednom mestu u stomaku,tu mi izadje spic ili nesto kao okruglo i kad to vidim znam da tu spava. Mogu kao lopticu da uhvatim taj deo stomaka. Ali neka je,meni je mnogo slatko kad mi ona tu izadje i mogu da je napipam,stomak mi je tvrd kao kamen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,bas je lepo ime. Moja ce se zvati Sara. Ne verujem da nesto smeta bebi kad te udara,i ova moja ne staje,uvek je budna i samo se pomera. Ako bude ovako hiperaktivna kad se rodi,tesko meni oka necu sklopiti. Moja uvek spava na jednom mestu u stomaku,tu mi izadje spic ili nesto kao okruglo i kad to vidim znam da tu spava. Mogu kao lopticu da uhvatim taj deo stomaka. Ali neka je,meni je mnogo slatko kad mi ona tu izadje i mogu da je napipam,stomak mi je tvrd kao kamen.

Meni nije non stop tvrd stomak,onako po nekad.....ali je bebac stvarno hiperaktivan,sta ce raditi kad se rodi ne znam kad sad ovo radi....trebace mi 5 zena da je cuva :lol: Sara je bas lepo ime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno ime i meni se bas svidja tako je trebala da se zove moja beka da je bila decak...tebi ostalo jos malkic do termina....uskoro ces se druziti sa svojom bekanom....

:rolleyes: jedva čekam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije non stop tvrd stomak,onako po nekad.....ali je bebac stvarno hiperaktivan,sta ce raditi kad se rodi ne znam kad sad ovo radi....trebace mi 5 zena da je cuva :lol: Sara je bas lepo ime...

Pre neki dan kad sam bila na UZ ona je bila mnogo nemirna,samo se okretala i prekrivala lice rukom. Kaze doktor da je bas hiperaktivna i nemirna,na sta mm kaze,doktore jel ce biti tako nemirna i kad se rodi? A doktor mrtav ladan njemu,kad si znao da napravis onda ces i da je cuvas. :lol: :lol: :lol: A UZ je bio zanimljiviji mm nego meni,sve prstice izbrojao bebi,iscimao doktora da mu pokazuje bebine organe,od bubrega,jetre,srca,sve je hteo da vidi,a najvise na koga lici. Ipak mislimo da lici na njega :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :lol:

Kod nas kao krenuo sneg i stao.... do mraka će se istopiti <_<

Mm se odlučio za ime, bata će se zvati Luka :)

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.