Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ej evo ja ceo dan nesto zevam spava mi se,i blejim u neki oriflame katalog gledam sta da porucim i takoc....bebac samo sutira i uziva....kako si ti?

Ja sam malo dremkala pa sad odgovaram :)

Ok sam, s tim sto mi je jutros u skolici bas bilo lose...preznojavanje, vrtoglavica...uzas... :( sad me je sve vise strah da idem od kuce jer mi se cesto tako slosi, ne znam zasto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malo dremkala pa sad odgovaram :)

Ok sam, s tim sto mi je jutros u skolici bas bilo lose...preznojavanje, vrtoglavica...uzas... :( sad me je sve vise strah da idem od kuce jer mi se cesto tako slosi, ne znam zasto...

Kakav ti je pritisak? Da nije mozda nizak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što i nisi išla u školicu???

Ja u zadnje vreme nigde ne nosim telefon, a fiksni nemam tako da sva rodbina smara moju mamu, ali ih ona otkači na brzaka :)

Moj ti je savet da u takve teme ne ulaziš sad ako ne možeš da se "izboriš" sa njima... opusti se, uživaj i znaj da je sa tobom i tvojom bebom sve u najboljem redu i da će tako biti do kraja, samo pozitivne misli imaj!!!

U da..... to ume da bude takvo smaranje.... telefon ma MUTE i uživancija!!!

Ja sam sa prvim koristila isključivo sebamed sapun u prva tri meseca, a posle sam isprobavala sve i svašta :) nisam ga mackala puno, samo sapu za kupanje i po potrebi niveino mleko za telo jer mu se perutala koža u prvim nedeljama. Pudere, ulja i tako to nisam koristila.

Devojke, pre par dana sam vas pitala za Sanosan bebi kozmetiku, ali nema odgovora. Evo ja sam danas cula iz prve ruke od zene koja se nedavno porodila da je koristi i da je izvanredna. To naravno ne cini pravilo, ali eto da znate. Mislim da cu je isprobati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolegenice-trudnjacice kako ste mi ???

Nije me bilo jer sam bila u bolnici zbog pritiska, sad sam dobro pijem metildopu i odmaram. Preporucujem svakoj od vas da bar jednom dnevno proveravate pritisak, ja ga nikad nisam imala ali nikad ne reci nikad...eto srecom na vreme sam se javila.

Pozdravcic svima!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav ti je pritisak? Da nije mozda nizak?

Ok je, uglavnom! Svakog dana merim, 110/70 bude (inace sam hipotenzivna pa mi je to i ok, bude i nizi). Ma, predpostavljam da mi je zbog Fe, naglo mi je palo i ako ga uzimam svakog dana sto u hrani sto u tabletama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo trudnice, samo da vidimo sta ima novog kod vas i posaljemo puno pozdrava i poljubaca

Pozdrav i za vas troje! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, dosla sa UZ. Bebana je super, imamo 2400g i veci smo nego sto treba za ovu nedelju. Doktor je potvrdio da je devojcica, a i pustio nam je da vidimo preko 4d, tako da smo sada sigurni. Malo smo bucmastiji, imamo veliki stomacic, prednjacimo za dve nedelje, mere bebe odgovaraju za 35-tu nedelju. Posteljica mi je jos uvek prvog stepena, pa moguce da ce bebana premasiti termin, a ja se plasim da ne bude bas velika zbog porodjaja ;)

Ovako je sve super, sve i svasta mi je pokazao doktor i bas sam zadovoljna. A da, videla sam da beba lici na mm, mada je krila rukom lice, ali se vide pune usne kao da su silikonske i nos ima na mm :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, dosla sa UZ. Bebana je super, imamo 2400g i veci smo nego sto treba za ovu nedelju. Doktor je potvrdio da je devojcica, a i pustio nam je da vidimo preko 4d, tako da smo sada sigurni. Malo smo bucmastiji, imamo veliki stomacic, prednjacimo za dve nedelje, mere bebe odgovaraju za 35-tu nedelju. Posteljica mi je jos uvek prvog stepena, pa moguce da ce bebana premasiti termin, a ja se plasim da ne bude bas velika zbog porodjaja ;)

Ovako je sve super, sve i svasta mi je pokazao doktor i bas sam zadovoljna. A da, videla sam da beba lici na mm, mada je krila rukom lice, ali se vide pune usne kao da su silikonske i nos ima na mm :lol:

Super,znali smo da je sve u redu al ti da se smiris.....pa i moja je veca nego sto treba al dobro nekako ce izaci....dobra si za to da lici na tvog muza,i ja kad sam radila u 23 cini mi se nedelji donela cd kci svi kazu ima nos na mm.... :rolleyes: videcemo kad se rodi....joj ja se nadam da ce moja malo da porani ko ce cekati do 3 aprila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,znali smo da je sve u redu al ti da se smiris.....pa i moja je veca nego sto treba al dobro nekako ce izaci....dobra si za to da lici na tvog muza,i ja kad sam radila u 23 cini mi se nedelji donela cd kci svi kazu ima nos na mm.... :rolleyes: videcemo kad se rodi....joj ja se nadam da ce moja malo da porani ko ce cekati do 3 aprila....

Kad je doktor rekao da je veca i bucmastija, odmah sam se setila tebe kako si rekla da ce biti kao mali Gojko, pa smo se mm i ja smejali tome :lol: :lol: :lol:

I ja bih volela da ovo moje malo porani, inace ce biti kao Gojko :lol:

Kako si ti buba maro, kako provodis ovaj grozan kisni dan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je doktor rekao da je veca i bucmastija, odmah sam se setila tebe kako si rekla da ce biti kao mali Gojko, pa smo se mm i ja smejali tome :lol: :lol: :lol:

I ja bih volela da ovo moje malo porani, inace ce biti kao Gojko :lol:

Kako si ti buba maro, kako provodis ovaj grozan kisni dan?

:lol: :lol: ,neki dan citam u novinama u srbiji se radjaju sve vece bebe,ja i ti smo dokaz :lol: gojko ce da bude mala maca za nase devojke....a u istim tim novinama procitam da se u beogradu pre 20 godina rodila devojcica teska 7.2 kg prirodnim putem :blink: kako je bilo njenoj majci samo ona zna.....mi smo dobro sutiramo se,mazimo i takoc...mm me nervira kaze on moze da poljubi bebu a ja ne mogu :rolleyes: ....bas odvratan dan ja sam jedva malopre ustala,katastrofa ne moze se izaci napolje......e juce sam kupila zavesu za sobu bekimu sa winni puom i drugarima i odusevila se kao mala i terala mm da spavamo u toj sobi jer tu trenutno imam neki krevet.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: ,neki dan citam u novinama u srbiji se radjaju sve vece bebe,ja i ti smo dokaz :lol: gojko ce da bude mala maca za nase devojke....a u istim tim novinama procitam da se u beogradu pre 20 godina rodila devojcica teska 7.2 kg prirodnim putem :blink: kako je bilo njenoj majci samo ona zna.....mi smo dobro sutiramo se,mazimo i takoc...mm me nervira kaze on moze da poljubi bebu a ja ne mogu :rolleyes: ....bas odvratan dan ja sam jedva malopre ustala,katastrofa ne moze se izaci napolje......e juce sam kupila zavesu za sobu bekimu sa winni puom i drugarima i odusevila se kao mala i terala mm da spavamo u toj sobi jer tu trenutno imam neki krevet.... :D

E divno, vec si pocela sve da sredjujes za bebu...ja jos nisam nista, cekam jos 20ak dana pa cu otici i kupicu sve odjednom. Neka su nama bebice zive i zdrave, izdrzacemo mi to. Jel si odlucila kako ces da se porodis, prirodno ili uz epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E divno, vec si pocela sve da sredjujes za bebu...ja jos nisam nista, cekam jos 20ak dana pa cu otici i kupicu sve odjednom. Neka su nama bebice zive i zdrave, izdrzacemo mi to. Jel si odlucila kako ces da se porodis, prirodno ili uz epidural?

Jos uvek ne znam,ja htela uz epidural,al vidim da ima podeljenih misljenja....neko mi kaze da je ok i da nista ne boli,neko da mu nije delovao,al dobro ovde se ne placa pa delovao oli ne svejedno mi,nego sto sam cula da mogu da omase prsljen pa da ne daj boze ostanem invalid ili nesto slicno,najezim se kad pomislim na to....znam da ne treba gledati uvek najcrnju stranu al sta cu,prvo mi to pada na pamet....ne volm ja to sto se bode po kicmi,moja mama kad je operisala vene primila anesteziju u kicmu,ja nisam bila ni ziva ni mrtva dok nije prslo dejstvo i dok nije pomerila noge,mnogo ruzan osecaj kad ne mozes svoje noge da osetis.....ne znam,zato me toga strah....verovatno cu prirodno.....a znas sta jos kao kad primis epidural moze da se porodi i na carski bez druge anestezije ako mora carski,e to mi se nekako i svidja,jer se plasim i totalne anestezije,mislice neko da sm kukavica al pre cu da se nategnem da rdim priodno i bebu od 6 kg :lol: nego da primim neku anesteziju,ceo zivit imam fobiju od toga....videcemo dace Bog da sve bude ureu i po mogucstvu prirodno....udavih te....kako ces ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu epidural, necu da glumim neku hrabrost kad sam ogromna kukavica, boli me cak i kad iscedim bubuljicu :lol: Nema sanse prirodno, prvo sam htela carski uz epidural, a onda odustala pa cu samo na prirodni sa epiduralom. Znam dosta drugarica i zena koje su se porodile sa epiduralom i sve ga hvale, cak neke nisu planirale pa kad su umirale od bolova na stolu onda su trazile i dobile. Nijedna nije imala problema kasnije. Ja inace imam malih problema sa kicmom u tom donjem delu, ali nadam se da cu uspeti da primim, da ce mi anestiziolog dozvoliti kad budem isla na pripreme za epidural. A porodjaja se ovako ne plasim kad mislim da cu dobiti epidural i da ce to sve bolove umanjiti, o prirodnom i ne pomisljam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu epidural, necu da glumim neku hrabrost kad sam ogromna kukavica, boli me cak i kad iscedim bubuljicu :lol: Nema sanse prirodno, prvo sam htela carski uz epidural, a onda odustala pa cu samo na prirodni sa epiduralom. Znam dosta drugarica i zena koje su se porodile sa epiduralom i sve ga hvale, cak neke nisu planirale pa kad su umirale od bolova na stolu onda su trazile i dobile. Nijedna nije imala problema kasnije. Ja inace imam malih problema sa kicmom u tom donjem delu, ali nadam se da cu uspeti da primim, da ce mi anestiziolog dozvoliti kad budem isla na pripreme za epidural. A porodjaja se ovako ne plasim kad mislim da cu dobiti epidural i da ce to sve bolove umanjiti, o prirodnom i ne pomisljam ;)

ma sta kukavica,ja kad treba krv iz prsta da izvadim ja bi plakala a ne nesto vise,al ne znam nekad razmisljam kako su se zene ranije poredjale,nekad pozelim da nekako zaspim i probudim se kad se beba rodi....ma nemam pojma...neki dan vidim neku poznanicu ona bebu u kolicima od 4 meseca a ovo drugo ne zna jos lepo ni da hoda....kazem joj ja svaka ti cast a ona meni ja bi se poradjala svake godine po jednom,ona se porodila prirodno,oba puta cim je legla na sto za pet minuta beba zaplakala,prvi put 3 koncadrugi put 2 srecnica....e kad bi znala da cu se tako poroditi ao treba sad bi otisla......

Sta nam je sa ostalim mamicama samo smo ja i ti lencuge izgleda koje po ceo dan vise ovde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po ovako ruznom vremenu nemam zelju da izlazim danas iz kuce. Padala kisa, a sad poceo i sneg, mada se topi i pravi blato. Pa najmanji je problem kad se beba radja, tih par napona i to je to, ali kontrakcije su veoma bolne, ceste i dugacke. Kontrakcije bole, a cak i epidural kada imas oni ti daju veliku dozu dok sui kontrakcije, a posle kad se otvoris smanje dozu kako bi osetila napone i bebu sto pre izbacila napolje, da se ne muci. E kad beba izadje posle opet povecaju dozu da ne osecas bolove i kad te usivaju.

Kako babica sa vezbi kaze, pa ovo je 21.vek,a vi cete se muciti prirodno, epidural preporucuje u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, bas ste vredne vas dve, citala sam vas sa telefona iz kreveta, pa sam dosla do kuhinje da vam se javim, bas ste me oraspolozile, hvala vam :rolleyes:

samo devojke udrite po epiduralu, zasto da nas nesto boli ako ne mora ;)

ja sam pocela pripreme za porodjaj, zakazan mi je carski za 10-ti februar, bas cemo da poranimo, danas sam isla da dajem briseve, krv, sutra idem kod anesteziologa, malo me uhvatila frka, tako da od juce lezim u krevetu i cutim. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, bas ste vredne vas dve, citala sam vas sa telefona iz kreveta, pa sam dosla do kuhinje da vam se javim, bas ste me oraspolozile, hvala vam :rolleyes:

samo devojke udrite po epiduralu, zasto da nas nesto boli ako ne mora ;)

ja sam pocela pripreme za porodjaj, zakazan mi je carski za 10-ti februar, bas cemo da poranimo, danas sam isla da dajem briseve, krv, sutra idem kod anesteziologa, malo me uhvatila frka, tako da od juce lezim u krevetu i cutim. :blink:

Jel ces carski uz epidural ili pod totalnom anestezijom...da cujemo i tvoje misljenje :) O pa vi cete bas da poranite, jel mora tako rano carski ili...

Samo misli da ce tvoja bebica biti sa tobom za dve nedelje i bice sve u redu, ne opterecuj se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ces carski uz epidural ili pod totalnom anestezijom...da cujemo i tvoje misljenje :) O pa vi cete bas da poranite, jel mora tako rano carski ili...

Samo misli da ce tvoja bebica biti sa tobom za dve nedelje i bice sve u redu, ne opterecuj se :rolleyes:

ja sam na proslom porodjaju imala epidural ali kada je doslo do toga da mora carski po savetu anesteziologa sam uzela totalnu anesteziju, i sada bi totalnu, videcu sutra sa anesteziologom, inace epidural za prirodni porodjaj ti preporucujem od srca.

u pancevu se carski zakazuje u 38-oj nedelji po njegovoj racunici to je 10-ti februar. valjda ce me proci frka za koji dan pa da se normalizujem i pocnem da perem i peglam stvari za bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na proslom porodjaju imala epidural ali kada je doslo do toga da mora carski po savetu anesteziologa sam uzela totalnu anesteziju, i sada bi totalnu, videcu sutra sa anesteziologom, inace epidural za prirodni porodjaj ti preporucujem od srca.

u pancevu se carski zakazuje u 38-oj nedelji po njegovoj racunici to je 10-ti februar. valjda ce me proci frka za koji dan pa da se normalizujem i pocnem da perem i peglam stvari za bebu.

Skreni misli sa toga, ne razmisljaj puno...bice sve u redu. Uzmi radi nesto sto ce ti skrenuti misli... :) I za dve nedelje je bebac sa tobom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skreni misli sa toga, ne razmisljaj puno...bice sve u redu. Uzmi radi nesto sto ce ti skrenuti misli... :) I za dve nedelje je bebac sa tobom :rolleyes:

idem da spavam, onda ne razmisljam :rolleyes:

hvala na podrsci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola.

I ja sam dobro, spremna sam za porodjaj, prva na listi :lol::lol::lol:

Otvorena sam 3ipo cm, beba se namjestila, grlic se skratio, izgleda da ce beba ranije nego sto je planirano, :rolleyes:

Doktorica se cak pozdravila samnom, nije mi ni zakazala sledeci CTG :lol:

Maki, da vidimo ko ce prvi :D

Hajde,hajde,uskoro ćeš :lol: Javi kako je bilo sve.Ako ti treba neka pomoć imaš moj broj.Pa da guramo kolica zajedno.Mi se već šetkamo,naokolo i baš nam prija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na proslom porodjaju imala epidural ali kada je doslo do toga da mora carski po savetu anesteziologa sam uzela totalnu anesteziju, i sada bi totalnu, videcu sutra sa anesteziologom, inace epidural za prirodni porodjaj ti preporucujem od srca.

u pancevu se carski zakazuje u 38-oj nedelji po njegovoj racunici to je 10-ti februar. valjda ce me proci frka za koji dan pa da se normalizujem i pocnem da perem i peglam stvari za bebu.

A jel moraš na carski ili je to tvoja odluka?Možda si i pisala o tome, ali nisam čitala pa zato pitam. Ja sve više mislim da ću ja ići na carski, ali opet to sve zavisi da li će moj doktor hteti da mi radi. A iskreno više bih volela carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moraš na carski ili je to tvoja odluka?Možda si i pisala o tome, ali nisam čitala pa zato pitam. Ja sve više mislim da ću ja ići na carski, ali opet to sve zavisi da li će moj doktor hteti da mi radi. A iskreno više bih volela carski.

Zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto?

Zbog zdravstvenih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog zdravstvenih problema.

Nisam upucena o cemu se radi ali imaj poverenja u svog doktora i njegovu odluku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.