Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Isti slucaj,noge i ruke su mi otekle,kao krofnice su. Svakog dana se pitam kako li cu burmu skinuti za porodjaj,vec mesec i nesto pokusavam bezuspesno...

ja sam burmu skinula na vreme,kaze mi mm:nece te niko ukrasti cim vidi stomak brzo ce taj pobeci :rolleyes: haha...sutra idem da se prijavim u bolnicu pa cu ih pitati sta da radim za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno ti je vec neko odg,ali ajde da ti kazem i ja,ne moze da skodi...Drzi noge na jastuku ili preklopljenom cebetu,i dok spavas,meni je to pomagalo...a za ruke...pa tu ne znam sta da ti kazem,sve ce `splasnuti` kad se porodis ;)

Pozdrav za sve mamice i bebice,bas ste slatke!!!!! :*

hvala Maro pokusacu i to...

citala sam da i vas muci kiselina,pa ako zelite probajte da je ublazite sa casom hladnog mleka,prirodno je i meni jedino to pomaze....mleko neutralise kiselinu :rolleyes: hoce li neka od vas da se poradja u vodi tj u kadi?? ja sam cula da je dobro pa bih pokusala...veliki pozdrav svima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

940 g?kako je taj uspeo da izmeri tih 40 grama baš me zanima..UZ je 200 g plus‚minus.Ja to kad čujem znam koliko je sati..Ne kažem ništa za tebe,ali ti privatnici baš umeju da me zasmeju..

:lol: rekla je otprilike, verovatno i nije privatno nego u d.zdravlja! Pa, ja sam odmah rekla ima 2kg i gotovo :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u DZ rekli da beba ima 1185g, to je bilo pre mesec dana. Sad mi nije jasno kako na 200g, kad uvek dobijem neku cifru koja nije tako zaokruzena :unsure::blink:

i ja uvek dobijem takve cifre...nemam pojma, ne razumem se bas.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u DZ rekli da beba ima 1185g, to je bilo pre mesec dana. Sad mi nije jasno kako na 200g, kad uvek dobijem neku cifru koja nije tako zaokruzena :unsure::blink:

E ne znam šta da kažem.Meni je dr uvek govorio oko 3kg i 500g i beba je na rođenju imala 3i500.Ali se čovjek ograničio.I neće vam reći na rođenju deteta,3kg i 546g.Samo zamaraju s ciframa,a svi znamo da se to tačno ne može izračunati.Najbitnije mjere za porođaj su obim glave bebice,i vaše karlične mjere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao trudnjače, kako ste?

Ja sam super, idem u utorak na kontrolu i da mi da uput za bolnicu i za žuticu :) Počela sam sa pripremama za bebu i baš uživam u tome :) Vidim da nam se spisak smanjio, tj sad smo Vanja i ja na redu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao trudnjače, kako ste?

Ja sam super, idem u utorak na kontrolu i da mi da uput za bolnicu i za žuticu :) Počela sam sa pripremama za bebu i baš uživam u tome :) Vidim da nam se spisak smanjio, tj sad smo Vanja i ja na redu :lol:

Ola.

I ja sam dobro, spremna sam za porodjaj, prva na listi :lol: :lol: :lol:

Otvorena sam 3ipo cm, beba se namjestila, grlic se skratio, izgleda da ce beba ranije nego sto je planirano, :rolleyes:

Doktorica se cak pozdravila samnom, nije mi ni zakazala sledeci CTG :lol:

Maki, da vidimo ko ce prvi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola.

I ja sam dobro, spremna sam za porodjaj, prva na listi :lol: :lol: :lol:

Otvorena sam 3ipo cm, beba se namjestila, grlic se skratio, izgleda da ce beba ranije nego sto je planirano, :rolleyes:

Doktorica se cak pozdravila samnom, nije mi ni zakazala sledeci CTG :lol:

Maki, da vidimo ko ce prvi :D

Pa po svemu sudeći ti ćeš biti prva :) Ja nisam išla na ctg, a neću ni ići.... odo još 24. na kontrolu i doviđenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sitno brojite :D

Maki, hvala za spisak (torba za porodiliste), ja sam se uzmuvala vec da sve pripremim, sve se plasim da ne porani beban :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sitno brojite :D

Maki, hvala za spisak (torba za porodiliste), ja sam se uzmuvala vec da sve pripremim, sve se plasim da ne porani beban :D

Ne brini Olja, imas ti jos vremena :D

Torbu spremi do 9.mjeseca, a uvijek ti i neko moze dodati nesto ako hvali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini Olja, imas ti jos vremena :D

Torbu spremi do 9.mjeseca, a uvijek ti i neko moze dodati nesto ako hvali..

Da, tako sam i mislila da sve spakujem do sredine februara pa neka ceka...

Ovih dana stize komodica pa da operem, opeglam i poslazem bebine stvari... :) uzivam u tome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa po svemu sudeći ti ćeš biti prva :) Ja nisam išla na ctg, a neću ni ići.... odo još 24. na kontrolu i doviđenja :)

Nego sta! :D Ja sam sa pregledima zavrsila u utorak, jedino ako se ne porodim do sledeceg ponedeljka, pozvacu da se javim, jer mi je doktorica jos onda rekla da misli da cu se poroditi za dan-dva.

Ne znam desava li se to jos kome, ali mene porodica izludjuje.. svaki dan me zovu strine, tetke, braca, sestre da vide "jesam li jos kuci" <_< telefon mi zvoni po citav dan, a taman sam mislila da sam cu odmoriti kad odem na bolovanje :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, tako sam i mislila da sve spakujem do sredine februara pa neka ceka...

Ovih dana stize komodica pa da operem, opeglam i poslazem bebine stvari... :) uzivam u tome :)

:rolleyes: Divno!

Ja sam sve vec zavrsila, sada samo da dodje bebica! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego sta! :D Ja sam sa pregledima zavrsila u utorak, jedino ako se ne porodim do sledeceg ponedeljka, pozvacu da se javim, jer mi je doktorica jos onda rekla da misli da cu se poroditi za dan-dva.

Ne znam desava li se to jos kome, ali mene porodica izludjuje.. svaki dan me zovu strine, tetke, braca, sestre da vide "jesam li jos kuci" <_< telefon mi zvoni po citav dan, a taman sam mislila da sam cu odmoriti kad odem na bolovanje :huh:

O Boze, strasno :blink: . Treba da te puste da se odmoris i fizicki i psihicki, da si se porodila vec bi culi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze, strasno :blink: . Treba da te puste da se odmoris i fizicki i psihicki, da si se porodila vec bi culi ;)

DA! Ne vjerujem da bi se to bas moglo sakriti :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola.

I ja sam dobro, spremna sam za porodjaj, prva na listi :lol:

Otvorena sam 3ipo cm, beba se namjestila, grlic se skratio, izgleda da ce beba ranije nego sto je planirano, :rolleyes:

Doktorica se cak pozdravila samnom, nije mi ni zakazala sledeci CTG :lol:

Maki, da vidimo ko ce prvi :D

Ehejjj zene,evo i mene za vama :lol: Ja sam danas bila na svom prvom ctg-u,i dobila uput da vadim krv za hepatitis B...

Sto se mene tice,sve je spakovano,oprano i opeglano,mada sam malo pozurila ali sta ces kad imam pundravce hihihihihhi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas odlucila da odem kod privatnika cisto da cujem jos jedno misljenje da je sve u redu sa bebicom. Ali ne moze 4D, to je radi od 20-24 nedelje trudnoce. Preporucili su mi color dopler, sta vi mislite o tome, jel neka radila to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka,ja uopste nisam isla ni na 3D ni na 4D... A mislim da ni necu do kraja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka,ja uopste nisam isla ni na 3D ni na 4D... A mislim da ni necu do kraja :rolleyes:

Ja sam isla na 4D, da budem sigurna da je sve u redu (mada u tako odmakloj trudnoci - i da nesto, ne daj Boze nikome, nije kako treba - nisam sigurna da bih zeljela da znam, jer - sta bih tada?? :unsure: )

Lijepo je jer se dobiju super slicice i snimak bebe, sto je super sacuvati kao uspomenu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas odlucila da odem kod privatnika cisto da cujem jos jedno misljenje da je sve u redu sa bebicom. Ali ne moze 4D, to je radi od 20-24 nedelje trudnoce. Preporucili su mi color dopler, sta vi mislite o tome, jel neka radila to?

meni doktor uvek pokazuje normalan ultrazvuk i 3d i 4d (ja sam u 34 nedelji),a za ovo drugo ne znam...mislim da je to nesto slicno 4d...javi ako uradis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam procitala juce sve i svasta u temi greske lekara,pa se malo uplasila. Zvala sam drugaricu koja je to radila kod tog doktora,to je slicno kao 4D?detaljno pregledanje bebe i njenih organa,kako se razvija, koliko plodove vode ima,gde je pupcanik i koliko je dugacka pupcana vrpca,sve zivo sto te zanima oni ti kazu. I sad jedva cekam ponedeljak da odem,a doktor je proveren,bio je ginekolog,a sada je nacelnik porodilista u Smederevu,samo sto ima privatnu ordinaciju pa idem tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam procitala juce sve i svasta u temi greske lekara,pa se malo uplasila. Zvala sam drugaricu koja je to radila kod tog doktora,to je slicno kao 4D?detaljno pregledanje bebe i njenih organa,kako se razvija, koliko plodove vode ima,gde je pupcanik i koliko je dugacka pupcana vrpca,sve zivo sto te zanima oni ti kazu. I sad jedva cekam ponedeljak da odem,a doktor je proveren,bio je ginekolog,a sada je nacelnik porodilista u Smederevu,samo sto ima privatnu ordinaciju pa idem tamo.

Ja idem privatno kod ginekologa i od dvanaeste nedelje mi radi 4d do sada sam radila 3 puta i imam dva cd-a i sve se lepo vidi,i sad zadnji put kad sam bila isto mi je radio i videla sam sve organe bekine al nisam dobila cd majmun zaboravio da ubaci....ne znam sto sunti rekli da ne moze,meni je prva dva puta radio uz vaginalno a sada kada je odmakla trudnoca kaze da ne sme tako nego mi radi preko stomaka....mozda su mislili da ne moze taj vaginalni da ti urade....boga pitaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ne vidim zasto ti ne bi radili 4D?

Meni su sa 4D radili expertni u 12-oj nedelji, sve smo prstice bebi prebrojali... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego sta! :D Ja sam sa pregledima zavrsila u utorak, jedino ako se ne porodim do sledeceg ponedeljka, pozvacu da se javim, jer mi je doktorica jos onda rekla da misli da cu se poroditi za dan-dva.

Ne znam desava li se to jos kome, ali mene porodica izludjuje.. svaki dan me zovu strine, tetke, braca, sestre da vide "jesam li jos kuci" <_< telefon mi zvoni po citav dan, a taman sam mislila da sam cu odmoriti kad odem na bolovanje :huh:

Uh a da vidis kad krenu da te zivkaju u porodiliste, non stop. Omrznes mobilni za ceo zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh a da vidis kad krenu da te zivkaju u porodiliste, non stop. Omrznes mobilni za ceo zivot.

:blink: xm, e iz porodilista se ne javljam nikome sem mami i muzu, pa koga zanima neka njih zove ;)

Ne znam kako ljudi ne razumiju da kad je neko u bolnici treba da odmara. Takodje ne shvatam kad neko ostane u bolnici - iz bilo kakvog razloga, za vrijeme posjete mu dodje 100 ljudi da ga vide, a to se kod nas stalno desava :blink: .. strasno! ja bih za posjetu odobravala samo 1 osobi da dodje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.