Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ancilli cestitam od srca!!!

Buba maro,mi smo poslednji put bili sa 31.+4 dana tada smo imali 2.5 kg...Pre toga smo bili negde sa 24. ali ne mogu da se setim koliko smo imali.Sada idemo krajem meseca,to nam je poslednji UZ i jedva cekam da vidim koliko je napredovao :D

Inace ovaj mali kao da se nagurao na desnu stranu stomaka,tamo ga i osecam,desna strana je i puno tvrdja od leve :lol: Haos pravi,a i moj stomak ispusta neke cudne zvuke :rolleyes::blink:

znaci ima jos velikih beba....ma samo nek su zive i zdrave ....ima odmah u skolu da ih saljemo.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene kao nove medju vama, mada sam se odavno prijavila ovde ali nisam bila aktivna. Sada vidim da ima super tema i da ste stvarno od pomoci jedna drugoj i da ima puno, puno korisnih saveta. Meni je termin 20 februar i sada me hvata ona panika kako ce sve proci kad dodje dan D tako citam i citam i citam sve vase savete i iskustva i nadam se da ce sve biti kako treba :) PS. sve cestitke mamama na malisanima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci ima jos velikih beba....ma samo nek su zive i zdrave ....ima odmah u skolu da ih saljemo.... :rolleyes:

Hihi meni su dusa i stomak vec u nosu,niti spavam niti disem kako treba ;)

Mila84,znaci priblizilo se...Jos malo i sad ce,jeste li se mozda vec spakovale za bolnicu? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke!Evo samo da vam se na brzinu javim..

Porodila sam se 09.01. u 12i50 i rodila malog Stefana teskog 2560g i dugackog 47cm. :rolleyes: Mi smo malo poranili pa smo zato tako i mali.Sve je u redu,dobili smo zuticu pa smo zbog toga ostali malo duze u bolnici.

Sto se porodjaja tice,vodenjak mi je pukao u dva ujutru,otisla sam u bolnicu i u 7 ujutru su me iz pripreme prebacili na ginekologiju jer nisam bila otvorena i nije bilo kontrakcija.U 11 su poceli bolovi,u 12i30 su me odveli u salu jer sam se otvorila 9 prstiju(svi su bili u cudu :rolleyes: ) i u 12i50 sam se porodila. :rolleyes:

Drage moje,zelim da vam porodjaji prodju kao moj i ne plasite se jer to stvarno nije nista strasno!Boli i to jako,ali samo razmisljajte da ce to proci i da boli zato sto cete ubrzo ugledati vase srecice,a nema niceg lepseg od toga!Ljubim vas sve puno i samo hrabro! :rolleyes:

cestitam ancilli, neka je decak ziv i zdrav 1000 godina!!!! bas si poranila i iznenadila nas!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene kao nove medju vama, mada sam se odavno prijavila ovde ali nisam bila aktivna. Sada vidim da ima super tema i da ste stvarno od pomoci jedna drugoj i da ima puno, puno korisnih saveta. Meni je termin 20 februar i sada me hvata ona panika kako ce sve proci kad dodje dan D tako citam i citam i citam sve vase savete i iskustva i nadam se da ce sve biti kako treba :) PS. sve cestitke mamama na malisanima :)

dobrodosla!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ancili - cestitam od srca!!! UZIVAJTE :wub:

Kako ste danas, trudnice? :)

Ja sam isla da vadim krv, sad sam uzela nalaze i zaprepastila se nalazom gvozdja - 3!!!!

Mislim da je to nesto pogresno jer mi je hgb 120, a rbc 3.81 , iz moje prakse to je malo nemoguce :blink:

Sutra idem kod dr pa cu videti sta kaze..a i pijem Fe svakog dana i hranim se uredno....

Inace, nije mi jos zakazala UZ i to moram da je pitam sutra, moram sve da zapisem sto planiram da pitam, mnogo sam postala zaboravna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ancilli cestitam na bebcu,uzivajte....

e zene ja se konacno vratila sa kontrole....mi smo 29 nedelja i bebac ima 1410 g kaze doktor da smo veci nego sto treba za ovu nedelju ali je inace sve ostalo u redu,kaze da mi je fe uredu,da je secer ok i nije mi dao da pijem nista sem prenatala koji sam i ranije koristila....sledeca kontrola nam je tek 1 marta,a da i radila sam bris,rezultat je gotov tek za dva dana....kolike su bile vase bebe u 29 nedelji?

Moja je u 28-oj nedelji bila 1185g,sto je isto malo veca nego sto bi trebalo za tu nedelju. Svaka beba se drugacije razvija,tako da ako je sada veca ne znaci da ce se veca i roditi,i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ancili cestitam i sve najbolje....

oljans kako sad podnosis kiselinu???jesi nasla resenje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E spisak nam se smanjio, ali uskoro stizu devojke iz drugog trimestra pa ce se produziti...

mama Vanja 30.01.2012.

Maki-D 01.02.2012.

Milla84 20.02.2012.

Ivana84 27.02.2012

Markova mama 28.02.2012

danica:-) 29.02.2012

andjelica 05.03.2012

sweet baby 08.03.2012

OljaNS 14.03.2012.

Woman 14.03.2012.

Milanka 14.03.2012.

buba mara 03.04.2012

Dodala sam i milu84 na spisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ancili cestitam i sve najbolje....

oljans kako sad podnosis kiselinu???jesi nasla resenje???

hvala na pitanju - muke i dalje!! Danas sam kupila krekere pa sam grickala, malkice su mi mozda pomogli...i onda sam iz totalne nevezuse uzela da grickam bundevino seme i da ti kazem da mi je pomoglo ( da ne ureknem)! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice drage....gde ste sta radite,nema vas nesto danas,gde ste se razbezale?ili ste se i vi uspavale kao ja jedva otvorih oci,al opravdano nocas od dvanaest do jutros do sedam PET puta sam isla u wc,da poludis.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice drage....gde ste sta radite,nema vas nesto danas,gde ste se razbezale?ili ste se i vi uspavale kao ja jedva otvorih oci,al opravdano nocas od dvanaest do jutros do sedam PET puta sam isla u wc,da poludis.....

Oooo buba maro pa gde si ti? Ja sam spavala super, nego me mm jutros budio, vidi ne javljam se pa da li je sve u redu. Ja uglavnom sada ne idem u wc nocu, tek kad se probudim, retko kad se budim nocu samo zbog toga. Vidim da bebana lepo napreduje, imate vec 1410g, ja jedva cekam da vidim moju na UZ, dok ja odem na Uz za 2 nedelje, imace 2kg ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo buba maro pa gde si ti? Ja sam spavala super, nego me mm jutros budio, vidi ne javljam se pa da li je sve u redu. Ja uglavnom sada ne idem u wc nocu, tek kad se probudim, retko kad se budim nocu samo zbog toga. Vidim da bebana lepo napreduje, imate vec 1410g, ja jedva cekam da vidim moju na UZ, dok ja odem na Uz za 2 nedelje, imace 2kg ;)

ma napredujemo,ima da bude ko onaj mali gojko kad se rodi :lol: Ja svaku noc moram da ustanem bar 3-4 puta u wc...IH ZA DVE NEDELJE IMA DA BUDE VELIKA CURICA....JA NA KONTROLU OPET IDEM TEK 1 MARTA.....KO CE ISCEKATI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma napredujemo,ima da bude ko onaj mali gojko kad se rodi :lol: Ja svaku noc moram da ustanem bar 3-4 puta u wc...IH ZA DVE NEDELJE IMA DA BUDE VELIKA CURICA....JA NA KONTROLU OPET IDEM TEK 1 MARTA.....KO CE ISCEKATI...

Heheheh, nece, ne brini :lol: . Ja bih volela da moja beba nema preko 3kg inace tesko meni na porodjaju. Cak sam smanjila malo hranu, tj.nepotrebne grickalice i slatkise da ne bi bila velika. Hocu bebu, a ne slona od 6 kg. Pa ja sam sa 4 meseca imala 6 kg, kad vidim u radosnici i nista mi ne fali.

Ja cu valjda uskoro na UZ, videcu sa doktorkom da bar idem u naredne dve nedelje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheheh, nece, ne brini :lol: . Ja bih volela da moja beba nema preko 3kg inace tesko meni na porodjaju. Cak sam smanjila malo hranu, tj.nepotrebne grickalice i slatkise da ne bi bila velika. Hocu bebu, a ne slona od 6 kg. Pa ja sam sa 4 meseca imala 6 kg, kad vidim u radosnici i nista mi ne fali.

Ja cu valjda uskoro na UZ, videcu sa doktorkom da bar idem u naredne dve nedelje ;)

Ne znam da li je to nasledno ali moj tata se rodio sa 5kg i 100g,moja mama sa 4 kg,svekrva se rodila sa 5 i nesto....katastrofa....ja sam imala 3 kg i 200g a mm 50g vise valjda ce i bebac biti toliki....nadam se a ne kao ovi dzinovi.... :lol: Juce kad sam bila na kontroli kaze meni doktor hajde da te pregledam da vidim da li se otvaras.Joj ja mrzim te preglede legla onde kao na robiju i sva se stegla,kaze on meni opustise ja nista,on opet ja opet nista jedva sam se opustila posle treceg pokusaja da me pregleda i to zato sto se vec iznervirao pa povisio ton :angry: a bili josneki ljudi ispred u cekaonici ima srece inace kad bih mu ja vrisnula :blink: i na kraju pitaon mene kako ti planiras da rodis dete,kuda ce da izadje ako se tako stegnes...bilo mi doslo da ga oteram u p....materinu pa da vidi kuda cu majmun.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je to nasledno ali moj tata se rodio sa 5kg i 100g,moja mama sa 4 kg,svekrva se rodila sa 5 i nesto....katastrofa....ja sam imala 3 kg i 200g a mm 50g vise valjda ce i bebac biti toliki....nadam se a ne kao ovi dzinovi.... :lol: Juce kad sam bila na kontroli kaze meni doktor hajde da te pregledam da vidim da li se otvaras.Joj ja mrzim te preglede legla onde kao na robiju i sva se stegla,kaze on meni opustise ja nista,on opet ja opet nista jedva sam se opustila posle treceg pokusaja da me pregleda i to zato sto se vec iznervirao pa povisio ton :angry: a bili josneki ljudi ispred u cekaonici ima srece inace kad bih mu ja vrisnula :blink: i na kraju pitaon mene kako ti planiras da rodis dete,kuda ce da izadje ako se tako stegnes...bilo mi doslo da ga oteram u p....materinu pa da vidi kuda cu majmun.... <_<

I ja isto mrzim te preglede, mada me doktorka samo jednom pregledala i sad neka druga kad sam imala ranicu. Pogovu sto znaju da budu grube, kad me pregledala moja doktorka dva dana sam isla kao da me neko.....par dana bez prestanka, sa oprostenjem, uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, vidim muku mucite sa pregledom, mene to ceka u ponedeljak :(

samo da se pohvalim danas sam bila u dispanzer i odsluzila sam svoje, dobila porodiljsko i uput za bolnicu :rolleyes: malo sam ih zagovarala pa me nisu ni izmerili hihihihi to mi je i bio cilj, ne zelim da znam koliko kila imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim buducim mamama...dugo nisam bila aktivna,pa reko da vidim sta ima novo...nocu ne mogu da spavam jer je beba bas aktivna i ne da mi da legnem :rolleyes: svake nedelje imamo kontrolu sad sam u 34 nedelji a beba je teska 2kg i 300gr...ima li neka od vas problema sa vodom u telu,meni su nekad ruke i noge kao kod medveda :rolleyes: i sta koristite protiv toga.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim buducim mamama...dugo nisam bila aktivna,pa reko da vidim sta ima novo...nocu ne mogu da spavam jer je beba bas aktivna i ne da mi da legnem :rolleyes: svake nedelje imamo kontrolu sad sam u 34 nedelji a beba je teska 2kg i 300gr...ima li neka od vas problema sa vodom u telu,meni su nekad ruke i noge kao kod medveda :rolleyes: i sta koristite protiv toga.........

Isti slucaj,noge i ruke su mi otekle,kao krofnice su. Svakog dana se pitam kako li cu burmu skinuti za porodjaj,vec mesec i nesto pokusavam bezuspesno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje,ja pokupila rezultate briseva,sve je super,nadam se da me do poroda vise nece cackati "tamo" ;)

Sutra prvi CTG,ja racunam jos 4 nedelje i stizeeeeeeeeeeeeeeee :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde da se prijavim, danas bila na UZ, beba ima 1kg i 940gr i sve je ok! :)

Kaze dr - "beba Vam je konfekcijska, nista ne brinite" :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim buducim mamama...dugo nisam bila aktivna,pa reko da vidim sta ima novo...nocu ne mogu da spavam jer je beba bas aktivna i ne da mi da legnem :rolleyes: svake nedelje imamo kontrolu sad sam u 34 nedelji a beba je teska 2kg i 300gr...ima li neka od vas problema sa vodom u telu,meni su nekad ruke i noge kao kod medveda :rolleyes: i sta koristite protiv toga.........

Sigurno ti je vec neko odg,ali ajde da ti kazem i ja,ne moze da skodi...Drzi noge na jastuku ili preklopljenom cebetu,i dok spavas,meni je to pomagalo...a za ruke...pa tu ne znam sta da ti kazem,sve ce `splasnuti` kad se porodis ;)

Pozdrav za sve mamice i bebice,bas ste slatke!!!!! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam trudnice iz drugog trimestra, ali i ovde da pitam...U kojoj nedelji i da li ste radile papa test? Da li ja sad smem da radim pošto sam 26.nedelja? a kada se rade brisevi?

Mi smo danas bili na kontroli, beba lepo napreduje,ima 1kg i 163gr.Sve je ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde da se prijavim, danas bila na UZ, beba ima 1kg i 940gr i sve je ok! :)

Kaze dr - "beba Vam je konfekcijska, nista ne brinite" :lol::lol:

940 g?kako je taj uspeo da izmeri tih 40 grama baš me zanima..UZ je 200 g plus‚minus.Ja to kad čujem znam koliko je sati..Ne kažem ništa za tebe,ali ti privatnici baš umeju da me zasmeju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

940 g?kako je taj uspeo da izmeri tih 40 grama baš me zanima..UZ je 200 g plus‚minus.Ja to kad čujem znam koliko je sati..Ne kažem ništa za tebe,ali ti privatnici baš umeju da me zasmeju..

Meni su u DZ rekli da beba ima 1185g, to je bilo pre mesec dana. Sad mi nije jasno kako na 200g, kad uvek dobijem neku cifru koja nije tako zaokruzena :unsure::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.