Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja bebica je od jutros aktivna, pravi mi show u stomaku :lol: srce malo...

Kako je kod vas?

Moja je ranije bila mnooogo aktivnija, to je udaralo na sve strane. Sad osecam samo kako se pomera, nikakvih udaraca vise nema sigurno vec 2 nedelje, mozda nema dovoljno mesta u stomaku :unsure:

E odoh ja da gledam neki filmic, ne mogu vise da sedim za kompom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je od jutros aktivna, pravi mi show u stomaku :lol: srce malo...

Kako je kod vas?

meni se cini da moja bebica nikada ne spava, stomak mi je jako uzan imam bolji struk nego dok nisam bila trudna pa je i njoj verovatno uzano i stalno se rasteze i pravi coskice na stomaku..... bas je zabavno, mogu satima da lezim i posmatram stomak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hajde, sad cu i ja, gladna sam :lol:

Samo neka se javljaju da su tu, mirnije smo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smile.gif))) e super.......gledacu....... ja pomislila neki dokumentarac o porodjajnim bolovima, to ne zelim da gledam sad.gif

A ne, ni ja takve ne gledam, porodja nikako. Neka me tamo saceka sve sto mora, ne moram nista znati unapred wink.gif

Ja se nisam usudila da gledam porođaje,dok sam bila trudna.Sad kad znam da to nije ništa strašno,gledala bih iz zezancije.Ono što žene vrište,i to dok daju napone je takva glupost,da ne shvatam kako ljudi padaju na to.Kad budete davale napone,to je kao blagoslov nakon kontrakcija,konačno ćete vidjeti bebu.I još nešto,davajte napone kao da kakite,nikako da vrištite ili nešto slično.Zadržite dah i gurate jako.Što bolje gurate i slušate dr,beba će se manje patiti.

Ja bih to ponovila još 10 puta,najljepši dio porođaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja se danas primirila,ovih dana sam mislila da ce iskociti iz stomaka :lol: Mislim da su mu nogice negde gore jeg udarce osecam na vrhu stomaka ali i na desnoj strani,do sad je gotovo uvek bilo da je udarao po levoj.

Na forumima pise da se moze raspoznati kada udara nogom,kada rukom,kada guzom <_< Ja to ne mogu,mozda jedino znam kad se okrece ali i to je mozda jer ne mogu da tvrdim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne, komedija. Devojka smislja da je trudna jer dobija otkaz i glumi trudnocu da je ne bi otpustili, nosi sundjer umesto stomaka, dobija bolje radno mesto kao trudnica i sve prednosti...dobar je, pogledaj ga slobodno :)

Ovo ću i ja gledati, čini se jako zanimljivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam usudila da gledam porođaje,dok sam bila trudna.Sad kad znam da to nije ništa strašno,gledala bih iz zezancije.Ono što žene vrište,i to dok daju napone je takva glupost,da ne shvatam kako ljudi padaju na to.Kad budete davale napone,to je kao blagoslov nakon kontrakcija,konačno ćete vidjeti bebu.I još nešto,davajte napone kao da kakite,nikako da vrištite ili nešto slično.Zadržite dah i gurate jako.Što bolje gurate i slušate dr,beba će se manje patiti.

Ja bih to ponovila još 10 puta,najljepši dio porođaja!

bas imas lepo iskustvo.... ja sam na prvom porodjaju imala epidural a do epidurala me nista nije bolelo ali se zavrsilo carskim a sad idem opet na carski, tako da necu znati kako izgledaju bolovi ni naponi ali opet nesmem ni film o tome da gledam...... bas sam kukavica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas imas lepo iskustvo.... ja sam na prvom porodjaju imala epidural a do epidurala me nista nije bolelo ali se zavrsilo carskim a sad idem opet na carski, tako da necu znati kako izgledaju bolovi ni naponi ali opet nesmem ni film o tome da gledam...... bas sam kukavica.

Ti filmovi su iskrivljena realnost.Ne bih uzela epidural,i ne bih tražila carski,pa da propustim nešto najljepše,rađanje života.Ja ne mogu riječima da opišem kako sam se divno osjećala dok sam rađala moje dijete.Bitno je da dišete kako treba,da ne paničite,da ne slušate negativna iskustva.I pored toga što sam se dva dana pred porođaj naslušala priča o mrtvorođenoj deci i sto čuda ja sam ostala pozitivna.Iako su me babice šikanirale,ja sam se borila za bebu.Borite se i vi,i meni su rekli mora carski,beba je visoko pa nisam dala.Nego sam šetala,disala,nadala se.Ne treba vam epidural.Nije to operacija.To je prirodna stvar.Uživajte u porođaju,pustite druge,svako je priča za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas imas lepo iskustvo.... ja sam na prvom porodjaju imala epidural a do epidurala me nista nije bolelo ali se zavrsilo carskim a sad idem opet na carski, tako da necu znati kako izgledaju bolovi ni naponi ali opet nesmem ni film o tome da gledam...... bas sam kukavica.

Veca kukavica od mene tesko da postoji, ali sam prevazisla strah od porodjaja, ubedila sam sebe kako me tamo ceka nesto bezbolno i mnogo lepo. Mada mi nije sve jedno kad mm kaze da je njega strah i da bi tamo umro, a radi u bolnici :blink: Nego se ne obazirem sta prica, svega se tamo nagledao, cak i porodjaja ispered zgrade jer zenu nisu stigi da unesu u bolnici, nego isper bolnice izasli da je porode :huh:

A film se samo tako zove, nema nikakvih bolova, sve je pretvaranje trudnoce... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veca kukavica od mene tesko da postoji, ali sam prevazisla strah od porodjaja, ubedila sam sebe kako me tamo ceka nesto bezbolno i mnogo lepo. Mada mi nije sve jedno kad mm kaze da je njega strah i da bi tamo umro, a radi u bolnici :blink: Nego se ne obazirem sta prica, svega se tamo nagledao, cak i porodjaja ispered zgrade jer zenu nisu stigi da unesu u bolnici, nego isper bolnice izasli da je porode :huh:

A film se samo tako zove, nema nikakvih bolova, sve je pretvaranje trudnoce... ;)

Bola ima,ali što pravilnije dišete,i manje paničite biće ga manje.Jer dopremate dosta kiseonika i materici i bebi.A ima onih žena što se krišom porode,pa se oslobode bebe,da ih niko ne čuje.Kako one ne vrište,a rade zločin?Možemo i mi što volimo svoje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,dobar dan,kako ste drage "koleginice"? :lol:

Ja se vratih od doce,vadila mi briseve,nadam se da ce mi sledeci put neko gurati prste tamo dole na porodjaju :lol:

Juce mi se porodila drugarica koju sam upoznala u skolici,rodila devojcicu 4150/53,11 dana pre termina..Sve me uhvatila neka poztivna trema :rolleyes:

Nas prehlada polako napusta..Kako ste vi danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,dobar dan,kako ste drage "koleginice"? :lol:

Ja se vratih od doce,vadila mi briseve,nadam se da ce mi sledeci put neko gurati prste tamo dole na porodjaju :lol:

Juce mi se porodila drugarica koju sam upoznala u skolici,rodila devojcicu 4150/53,11 dana pre termina..Sve me uhvatila neka poztivna trema :rolleyes:

Nas prehlada polako napusta..Kako ste vi danas?

d. jutro i ovde! :)

jedva sam se razbudila a sve kao ustacu ranije da bih ranije zaspala...ma, nema sanse!

Super za drugaricu, neka je beban ziv i zdrav!

Ja sam nedonosce i onda stalno razmisljam o toj mogucnosti radjanja deteta malo ranije (mislim da postoji uvek i kod svakog mogucnost) tako da treba sve na vreme pripremiti a ne slusati babske price... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene...evo ja se vratih sa vezbica.

Juce sam bila u skolicu za trudnice i pustali nam porodjaj. Carskim rezom, epiduralom, prirodno, svasta nesto, i svi su gledali sem mene i mm. Kad je poceo film, gledala ja onu pripremu, kako zenu dovodi muz u bolnicu i prisustvuje porodjaju. E tu se ja setim price jednog prijatelja, prisustvovao je porodjaju i u toku porodjaja on se onesvestio i udario glavom o radijator, imao blagi potres mozga, i doktori umesto nju da poradjaju oni su njega spasavali, jer mu je glava krvarila. Na kraju su ga smestili u bolnicu i ostao je tamo duze nego zena i beba. E onda se ja setim toga i dobijem napad smeha, pola sata nisam mogla da se iskuliram, samo sam isla u hodnik, a kada se vratim opet se glasno smejem tako da su svi gledali u mene. Suze su mi isle, pa je patrolozna sestra izasla napolje da vidi zasto placem, jel sam se uplasila porodjaja. E kad se zavrsio film ispricam svima, tako da tate znaju da se drze dalje od radijatora :lol::lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima! Veliki poljubac od mene i Marine za sve! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke :)

Sta je ovo, nema nikog danas? :unsure:

Da vas pitam, jel ima neka problem oticanjem vode i jesu li vam pocele kontrakcije?

Ja sam prekjuce imala sex i od tada mi voda curi, pocela sam da nosim ulozak jer ne mogu 3 puta na sat vremena menjati ves, izludjuje me. A juce popodne sam imala kontrakcije, nekih 15-ak na minut? Tj, mislim da su kontrakcije jer to nenormalno jako udara, kao da mi se koza cepa i steze i puslira tako da mi se koza pomera??? Mozda su i one lazne kontrakcije :unsure: Bebica se vec dva dana skupila na jedno mesto, tu je po ceo dan, a tu i spava, na tom mestu mi je stomak tvrd kao kamen i ima cosak, ali sta da joj radim kad joj je tu lepo :unsure:

Za sada nisu to neki veliki neizdrzivi bolovi, ali ne znam jel to normalno ili da odem kod lekara. Nocas mi se smanjilo oticanje vode, pa se nadam da ce prestati uskoro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke :)

Sta je ovo, nema nikog danas? :unsure:

Da vas pitam, jel ima neka problem oticanjem vode i jesu li vam pocele kontrakcije?

Ja sam prekjuce imala sex i od tada mi voda curi, pocela sam da nosim ulozak jer ne mogu 3 puta na sat vremena menjati ves, izludjuje me. A juce popodne sam imala kontrakcije, nekih 15-ak na minut? Tj, mislim da su kontrakcije jer to nenormalno jako udara, kao da mi se koza cepa i steze i puslira tako da mi se koza pomera??? Mozda su i one lazne kontrakcije :unsure: Bebica se vec dva dana skupila na jedno mesto, tu je po ceo dan, a tu i spava, na tom mestu mi je stomak tvrd kao kamen i ima cosak, ali sta da joj radim kad joj je tu lepo :unsure:

Za sada nisu to neki veliki neizdrzivi bolovi, ali ne znam jel to normalno ili da odem kod lekara. Nocas mi se smanjilo oticanje vode, pa se nadam da ce prestati uskoro?

kako oticanje vode?? da ti nije naprsao vodenjak?? idi hitno kod lekara, ne igraj se sa tim stvarima. kad naprsne ili pukne vodenjak pocinju i bolovi i pocinje i porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako oticanje vode?? da ti nije naprsao vodenjak?? idi hitno kod lekara, ne igraj se sa tim stvarima. kad naprsne ili pukne vodenjak pocinju i bolovi i pocinje i porodjaj.

Da, slažem, se i mene je zbunilo to oticanje vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, slažem, se i mene je zbunilo to oticanje vode.

gde je sad milankaa, bas sam se zabrinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka odmah kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je providna voda, od koje mi je stalno ves mokar. A bolovi se javljaju kad i kontrakcije, ovako nista se ne menja vec dva dana. Samo se smanjila ta voda, od sinoc samo vlazi, ne ide mnogo. Evo spremila sam se pa idem do doma zdravlja da vidim sta je u pitanju, mislim da je rano i za to i za tako jake kontrakcije :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je providna voda, od koje mi je stalno ves mokar. A bolovi se javljaju kad i kontrakcije, ovako nista se ne menja vec dva dana. Samo se smanjila ta voda, od sinoc samo vlazi, ne ide mnogo. Evo spremila sam se pa idem do doma zdravlja da vidim sta je u pitanju, mislim da je rano i za to i za tako jake kontrakcije :unsure:

Bolje ti idi i proveri, da ti bude mirna glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je providna voda, od koje mi je stalno ves mokar. A bolovi se javljaju kad i kontrakcije, ovako nista se ne menja vec dva dana. Samo se smanjila ta voda, od sinoc samo vlazi, ne ide mnogo. Evo spremila sam se pa idem do doma zdravlja da vidim sta je u pitanju, mislim da je rano i za to i za tako jake kontrakcije :unsure:

kad naprsne vodenjak ne curi puno vode nego curka, moras hitno kod lekara ako je nedaj boze naprsao moras da primas antibiotike a porodjaj pod njihovim nadzorom moze da se prolongira i do mesec dana......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je providna voda, od koje mi je stalno ves mokar. A bolovi se javljaju kad i kontrakcije, ovako nista se ne menja vec dva dana. Samo se smanjila ta voda, od sinoc samo vlazi, ne ide mnogo. Evo spremila sam se pa idem do doma zdravlja da vidim sta je u pitanju, mislim da je rano i za to i za tako jake kontrakcije :unsure:

Slazem se, samo ti idi...i trebala si vec biti tamo...

javi nam obavezno kada se vratis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka slazem se sa curama,idi obavezno kod doktra nemoj da cekas.Javi se :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.