Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

pozdrav svima iz ove grupe!

ja sam u 36.nedelji i jedva cekam da se porodim, jer sam pocela da oticem sto mi jako smeta, oticu mi i dlanovi a poceli su da mi trne prsti.

Dali neka ima slican problem i kako se bori sa tim?

Ja sam imala problem sa tim i ako sam sada 33 nedelja. Desavalo mi se to pre 4-5 nedelja a problem sam elimimnisala na sledeci nacin...

1. Vodu pij gutljaj po gutljaj, pa neka ti casa vode ode tek nakon pola sata (ne nalivaj se)

2. Izbegavaj slane obroke, pogotovo uvece.

3. Kada veceras potrudi se da to bude do 20h i da ne bude slano (bukvalno bljutavo) p.s. jeste odratno ali za dobro tebe i bebe vredi.

4. Cesce se tusiraj i obavezno lezi i podigni noge

Veruj mi da sam tako uspela da smanjim otoke tj. prakticno ih ni nemam, a mogla sam prst udubiti u kozu koliko je znalo oteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja bebica je bas aktivna. Non-stop se sutka :P Sunce nase! :wub: Doca nas je danas jedva izmerio koliko smo bili nemirni. :D

Trazila sam temu POKRETI BEBE u TERCEM TRIMESTRU iz razloga sto se moja beba NE SUTA nego SETA sa kraja na kraj i bas je briga... Sada sam se vec zabrinula jel to sve OK, jer prosto je neverovatno koliko se ona tegli i seta... Bogu hvala ima mesta pa moze,a li mi je neverovatno.

Zna li neko da li je to sve normalno???

as1cHr9Fg2B0000NDczOTBifDAwMDE1MTJifFRlb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazila sam temu POKRETI BEBE u TERCEM TRIMESTRU iz razloga sto se moja beba NE SUTA nego SETA sa kraja na kraj i bas je briga... Sada sam se vec zabrinula jel to sve OK, jer prosto je neverovatno koliko se ona tegli i seta... Bogu hvala ima mesta pa moze,a li mi je neverovatno.

Zna li neko da li je to sve normalno???

as1cHr9Fg2B0000NDczOTBifDAwMDE1MTJifFRlb

Ne brini se, sve je to normalno..Meni se Steva bukvalno šetao..začas mi stomak ode u levu stranu hehe..i ova bebica je nemirna jako, za sada šutira mamu, ali videćemo hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeee, nemam sta da obujem od kad sam usla u 3. trimestar!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki, nađi neke papuče ili široke sandale, a uz to smanji unos soli i diži noge kada god možeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeee, nemam sta da obujem od kad sam usla u 3. trimestar!!!

Isti problem :( Kuma mi je preporucila morsku so, pa sam juce kupila u Bozen Cosmetics. Veceras proba! Javljam ti kako sam prosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto mi je neophodno. Bas mi javi za morsku so. Ako ne pomogne nista, celo leto cu ici bosa. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to njihovo racunanje uopste nije jasno :blink: :blink: :blink: Ali, ok. Verujem da tvoja dr nije pogresila! Konsultovacu se sa mojim dr pa javljam!!!

Iskreno, ni meni nije jasno ali ja sam se vodila po tabeli koju sam ti poslala... `Ajde javi.... iskreno, zivo me interesuje kako racunaju - mozda svako ima svoj nacin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki, hvala na dobrodošlici :)

I ja imam takvu tabelu nedelja i meseci trudnoće.

Milice, u principu ti za svako porodilište podjednako treba, mislim na te osnovne stvari, jedino pošto ćeš na cr, trebaće ti malo više količinski svega da poneseš, a što se tiče konkretno višegradske, probaj da na netu nađeš njihov sajt, obično svako porodilište da spisak potrebnih stvari :)

nisam nasla na site-u ali mi se drugarica porodila tamo pre dva dana tako da ce mi ona doneti spisak :)... hvala u svakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto mi je neophodno. Bas mi javi za morsku so. Ako ne pomogne nista, celo leto cu ici bosa. :(

..i ja imam isti problem :( pa mi je mm kupio crocs papuce.. nisu najlepse na svetu ali su udobne :)

http://www.superkorpa.com/images/pib2630.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel nekog od vas boli karlica kad hoda? ja sam sad u 32 nedelji i nekad me bas ovaj probelm zabrinjava. jel neko od vas nosi pojas? i da li se pojas nosi i zbog ovog problema ili samo zbog spustenog stomaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je bolela pubična kost kad sam bila u trećem trimestru, ali su mi rekli da je to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel nekog od vas boli karlica kad hoda? ja sam sad u 32 nedelji i nekad me bas ovaj probelm zabrinjava. jel neko od vas nosi pojas? i da li se pojas nosi i zbog ovog problema ili samo zbog spustenog stomaka?

Ja sam imala bolove u karlicnom delu ( ne bas ogromne, vise je bilo neprijatno) i dr. mi je rekao kako je to normalno. Dok bolova je doslo od previse setnje.

Evo, i sada opet imam isti problem jer sam pre neko vece dugo stajala. Sutra idem kod doktora, pa cu ga opet pitati za misljenje. Javljam sta mi je rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel nekog od vas boli karlica kad hoda? ja sam sad u 32 nedelji i nekad me bas ovaj probelm zabrinjava. jel neko od vas nosi pojas? i da li se pojas nosi i zbog ovog problema ili samo zbog spustenog stomaka?

Dunja mene boli karlica zadnje 3 nedelje sigurno, doktorka mi je rekla da je to normalno.

Nekada malo jace, nekada slabije ali je svakako osecam ;) , kada se budim, kada se okrecem nocu, kada ustajem, cak su me i prepone bolele, kapiram da su sve to pripreme za porodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene strasno kukovi bole, a nocu je tek posebna prica, place mi se :(

Pojas povremeno nosim jer mi je dr preporucio zato sto je beba jako nisko.

Zbunjuje me to sto sam pre trudnoce imala mnogo problema sa kicmom, tj. sa levim lumbalnim delom, a sada ama bas nista ??? I bolje je sto je tako! Jos bi mi i to falilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci i vas 4 boli kad hodate? i kad ustajete? ili se okrecete u krevetu? sad mi je ipak lakse kad vidim da smatrate to normalnom pojavom. evo mm me zeza da sam paranoicna posto smo jutros isli u pronto socorso deo za hitne slucajeve jer me mrzi da cekam 3 sata u ovdasnjim ambulantama. taj pametni dr. je rekao da je to zbog tezine i da mi pojas za koji sam ga pitala nece pomoci. bas je bio bezobrazan kao ja debela, i zato imam bolove.. a on ko neki...da ne kazem sta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, pitala sam doktora danas, kaze da je normalno to. I mene boli i kad hodam i kad ustajem i kad se okrecem. :) Nikakvu tezinu mi nije pominjao. Ne brini nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci i vas 4 boli kad hodate? i kad ustajete? ili se okrecete u krevetu? sad mi je ipak lakse kad vidim da smatrate to normalnom pojavom. evo mm me zeza da sam paranoicna posto smo jutros isli u pronto socorso deo za hitne slucajeve jer me mrzi da cekam 3 sata u ovdasnjim ambulantama. taj pametni dr. je rekao da je to zbog tezine i da mi pojas za koji sam ga pitala nece pomoci. bas je bio bezobrazan kao ja debela, i zato imam bolove.. a on ko neki...da ne kazem sta..

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ja sam svoju doktoricu i zaboravila pitati za bolove koji se povremeno javljaju. Kada vidim svoju bebicu na UZ, na sve zaboravim! b0311.gif

Sada mi je najteze ujutru ustati iz kreveta, ali znam da ce sve to uskoro prestati- kada mi moj andjelak sleti u narucje! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci i vas 4 boli kad hodate? i kad ustajete? ili se okrecete u krevetu? sad mi je ipak lakse kad vidim da smatrate to normalnom pojavom. evo mm me zeza da sam paranoicna posto smo jutros isli u pronto socorso deo za hitne slucajeve jer me mrzi da cekam 3 sata u ovdasnjim ambulantama. taj pametni dr. je rekao da je to zbog tezine i da mi pojas za koji sam ga pitala nece pomoci. bas je bio bezobrazan kao ja debela, i zato imam bolove.. a on ko neki...da ne kazem sta..

ma kakva tezina, eto vidis i sama da nisi jedina koju boli...

i meni je lakse kada cujem da nisam jedina i sama u tome :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde se ultrazvuk radi samo 3puta u toku trudnoce, i to bas striktno a ne ko kod nas svaki mesec.. secam se prvu trudnocu sam vodila kod nas pa svaki mesec gleda po 15minuta ..ok interesantno je videti al ne znam cemu toliko proveravaju.

apropo ovog sto borjana kaze.

hvala vam na utesi i optimistickim odgovorima :) idem ko usporeni snimak pa me to frustrira al sta ces .. nije uvek jednosatavan trudnicki zivot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde se ultrazvuk radi samo 3puta u toku trudnoce, i to bas striktno a ne ko kod nas svaki mesec.. secam se prvu trudnocu sam vodila kod nas pa svaki mesec gleda po 15minuta ..ok interesantno je videti al ne znam cemu toliko proveravaju.

apropo ovog sto borjana kaze.

hvala vam na utesi i optimistickim odgovorima :) idem ko usporeni snimak pa me to frustrira al sta ces .. nije uvek jednosatavan trudnicki zivot

I moja rodica u Australiji, koja je trudna negdje oko 15-tak nedelja, kaze da je bila na jednom ultrazvuku, a da je sledeci ocekuje tek u avgustu. :o

Meni je to cudno, jer sam navikla da me pregledaju na sve moguce nacine, i ne mogu da se sjetim na koliko sam ultrazvucnih pregleda bila do sada: i 2D, i 3D, i 4D.

Ali, doktori valjda znaju sta treba da rade, i imam puno povjerenja u svoju dr.

Tacno da nije jednostavan ovaj trudnicki zivot, ali je ovo zaista najljepsi period u mom zivotu... do sada- dok se ne rodi ovaj mali fudbaler! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske,

evo da se i ja prijavim "konacno" u ovo trece tromesecje. Sada mi vec nekako ide brze nego u onim prvim sedmicama (dani su mi bili kao godine). Citavo ljeto je spred mene ali sta je tu je. Citam da se manje vise vecina vas zali na bolove (u karlici, ledjima, preponama) sto i sama potpisujem. Ista stvar i kod mene. prije mjesec dana mi je doca ukljucio Ginipral, kao mora imam previse kontrakcija a tolerantno je 5-6 u toku dana. Od kada uzimam terapiju svi bolovi su skoro potpuno nestali. Trenutno mi najveci problem pricinjavaju vene ( ispod prepona, u potkoljenicnom dijelu, ispod stomaka). Da li neka od vas ima problem sa venama i kako se borite sa tim.

Jos jedno pitanje do koje visine u stomaku dopiru vase bebe, ova moja je negdje do visine pupka maksimum, sto je po meni strasno nisko (gledam druge trudnice, stomak pocinje ispod rebara). Doktora pitam kaze tako treba, e bas tako treba mislim, pa imam oci da vidim da ostalima nije tako:( A sto se tice pojasa cini mi se prignjecicu glavicu ovoj bebi kada ga stavim.

Uh...bas smo mi majke brizne..previse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,HOCU LI SE VEC JEDNOM NACI U OVOJ TEMI????

VREME STOJI! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,HOCU LI SE VEC JEDNOM NACI U OVOJ TEMI????

VREME STOJI! :lol::lol::lol:

Pa pozuri malo "bokicina mama"

Salim se, naravno....jest da sve moramo proci kroz ove tegobice zvane treci trimestar, ali stvarno ova tri mjeseca su najduuuza u mom zivotu. Teska sam "samoj sebi"

<_< jedva ustajem iz kreveta (citaj treba mi dizalica) a jos dva mjeseeca i ko zna koliko kilograma jos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pozuri malo "bokicina mama"

Salim se, naravno....jest da sve moramo proci kroz ove tegobice zvane treci trimestar, ali stvarno ova tri mjeseca su najduuuza u mom zivotu. Teska sam "samoj sebi"

<_< jedva ustajem iz kreveta (citaj treba mi dizalica) a jos dva mjeseeca i ko zna koliko kilograma jos....

I meni se desava da tesko ustajem posle duzeg lezanja,ali sam uglavnom u spidu :) samo cacakam nesto po kuci i kupujem po malo stvarcice za bebana, pocela sam da se gnezdim, cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.