Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ovo nema veze, ja sam se najkrace poradjala drugi put, a najteze i najduze treci put.

Ne mislim na drugo i treće dete,mislim na prvo.Da prvorotkama ipak traje duže porođaj nego tri sata.Tako kažu doktori.I moja majka se namučila sa trećim,a sa drugim je bilo najkraće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mislim na drugo i treće dete,mislim na prvo.Da prvorotkama ipak traje duže porođaj nego tri sata.Tako kažu doktori.I moja majka se namučila sa trećim,a sa drugim je bilo najkraće.

Ja ti pisem da sam prvo rodila lakse nego trece, po tome kako kazes trece je trebalo da bude najlakse. Prvi put mi je pukao vodenjak oko 9 i 30h, otisla u porodiliste u 11 i 15 pocele kontrakcije, u 2 i 23 se porodila. Drugi put kontrakcije pocele u 11h uvece, stigla u porodiliste oko 1h, porodila se u 2h, a treci put sam na stolu bila od 8h do 6 i 10h kad se luka rodio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel vam rekoh da se javljam :) a vas nema!!!

porodila sam se u 11 i 20 sve je brzinski proslo tako da vam svima zelim ovakav porodjaj!!! stefan je sladak mamin decak 51 cm i 2.900 gr... moramo da ga podgojimo :)

ljubim vas sve a priju cekam sutra :)

CESTITAM.Nek je ziv i zdrav sto godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti pisem da sam prvo rodila lakse nego trece, po tome kako kazes trece je trebalo da bude najlakse. Prvi put mi je pukao vodenjak oko 9 i 30h, otisla u porodiliste u 11 i 15 pocele kontrakcije, u 2 i 23 se porodila. Drugi put kontrakcije pocele u 11h uvece, stigla u porodiliste oko 1h, porodila se u 2h, a treci put sam na stolu bila od 8h do 6 i 10h kad se luka rodio.

Da,to ja razumem.Mojoj majki je treći porođaj najduže trajao.Nisam ja rekla da to ide lakše i brže,nego da prvorotke ne rađaju za tri sata kao što je Jeca.Ja nisam čula da se ijedna prvorotka porodila za 3 sata!Ispravi me ako grešim.Nama su i doktori to na predavanjima rekli.Nisam ja nijednom rečenicom rekla da to ide sve brže.Vidiš da se ni ti sa prvim nisi porodila za 3 sata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ali ih znam koje jesu. :) Treba da mislis pozitivno. Moja drugarica je osetila bolove u 10h a porodila se u 12 i 30h. Sto ne znaci da je sve trajalo tako kratko, vec da ona nije osecala bolove pre. Cak poznajem zenu koja se tri puta porodila bez bolova, samo je osecala mucninu i povracala. Da ne verujes. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ali ih znam koje jesu. :) Treba da mislis pozitivno. Moja drugarica je osetila bolove u 10h a porodila se u 12 i 30h. Sto ne znaci da je sve trajalo tako kratko, vec da ona nije osecala bolove pre. Cak poznajem zenu koja se tri puta porodila bez bolova, samo je osecala mucninu i povracala. Da ne verujes. :)

Blago njima,uh,oću i ja :) Moja tetka išla peške do porodilišta,čim je pukao vodenjak.Ništa nije osetila,i taman kad je legla na porođajni sto,beba posle 15 minuta izašla.Znači ukupno 40 minuta.Ja nisam mogla da verujem.Možda i ovi dr previše filozofiraju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago njima,uh,oću i ja :) Moja tetka išla peške do porodilišta,čim je pukao vodenjak.Ništa nije osetila,i taman kad je legla na porođajni sto,beba posle 15 minuta izašla.Znači ukupno 40 minuta.Ja nisam mogla da verujem.Možda i ovi dr previše filozofiraju :)

Da mnogo filozofiraju:)

Procitala si moje sikustvo a porodjaja.Vodenjak mi probusili oko pola osam,bolobi poceli oko osam a beba se rodila u devet i pet :)

Samo opusteno i sve je to infividualno:*

I samo mojoj priji da posaljem poljubac...vidim da je nema:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mnogo filozofiraju:)

Procitala si moje sikustvo a porodjaja.Vodenjak mi probusili oko pola osam,bolobi poceli oko osam a beba se rodila u devet i pet :)

Samo opusteno i sve je to infividualno:*

I samo mojoj priji da posaljem poljubac...vidim da je nema:*

Srce moje... dosla sam po stvari pa se vracam u porodiliste... Ljubim vas sve :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mnogo filozofiraju:)

Procitala si moje sikustvo a porodjaja.Vodenjak mi probusili oko pola osam,bolobi poceli oko osam a beba se rodila u devet i pet :)

Samo opusteno i sve je to infividualno:*

I samo mojoj priji da posaljem poljubac...vidim da je nema:*

Srce moje... dosla sam po stvari pa se vracam u porodiliste... Ljubim vas sve :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daga cekam vesti...kada god budes mogla i kada sve podje cekam da mi javis...ljubim te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago njima,uh,oću i ja :) Moja tetka išla peške do porodilišta,čim je pukao vodenjak.Ništa nije osetila,i taman kad je legla na porođajni sto,beba posle 15 minuta izašla.Znači ukupno 40 minuta.Ja nisam mogla da verujem.Možda i ovi dr previše filozofiraju :)

Ti ces to od tetke da nasledis. ;):D :D

Srce moje... dosla sam po stvari pa se vracam u porodiliste... Ljubim vas sve :lol:

Zelim ti svu srecu, i nek bude u nizu jos jedan lak porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAA< otisla MojBebac!!!! Divnooooooo, Georgina nece vise biti Georgina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti ces to od tetke da nasledis. ;):D:D

Zelim ti svu srecu, i nek bude u nizu jos jedan lak porodjaj.

e doceka i ti taj dan neka je sa srecom .... ;)

AAAAAAAAAA< otisla MojBebac!!!! Divnooooooo, Georgina nece vise biti Georgina :D

Nece bice Georgina... bice vecita Georgina :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece bice Georgina... bice vecita Georgina :(

ja nas vec videla da pijemo kafu ujutru :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto sad tako bre..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej zene pa gde ste vi,ove nedelj dosta bebica,i to me bas raduje,vidim i prija ode na porodjaj i bas mi je dragoooo...vjerujte mi kad vidim ovako dobra iskustva o porodjaju ja jedva cekam da se porodim i nije me sad strah kao prije,bas vam hvala na ovakoj podrsci :*

prijo drzim ti fige,bice to sve uredu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel vam rekoh da se javljam :) a vas nema!!!

porodila sam se u 11 i 20 sve je brzinski proslo tako da vam svima zelim ovakav porodjaj!!! stefan je sladak mamin decak 51 cm i 2.900 gr... moramo da ga podgojimo :)

ljubim vas sve a priju cekam sutra :)

Cestitam,Jeco!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece bice Georgina... bice vecita Georgina :(

Znači nisi se još porodila?Pa šta kažu doktori?

Šta je sa Ye-Yom,nema je..Kako ste spavale?a sam ozbiljno počela sanjati porođaj i bebu.Sanjala sam kako je beba malecna,a ja ne znam kako da je nahranim.A porođaj kao neki carski rez,ali totalno bezbolno,brzo sve,samo sam uzela malecnu bebu i otrčala kući.

Kako nema patronažne sestre,a muž otišao sa društvom u kafanu(što je nemoguće u realnosti :) )ja sve sama sa bebom.

A onda sanjam kako mi se beba smeje i kaže mama hoću vode,a ja joj kažem dovoljno je samo majčino mleko.A meni mleka samo malo.

Eto,vidite kako meni prođe noć :) Valjda su to moje pripreme za ono što nastupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da se javimo da smo stigle kuci i da smo dobro. poljubac za nase nove drugare i drugarice :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b0313.gif Moj Bebac !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b0313.gif Moj Bebac !

Sta bi sa njom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, porodila se MojBebac jutros u 9:15, dobili smo Hanu 3050gr, 53cm. :wub: :wub:

Sve vas je puno pozdravila, salje vam velikii kiss za sat vremena ce je prebaciti u sobu da se odmori, dobro su i beba i ona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, porodila se MojBebac jutros u 9:15, dobili smo Hanu 3050gr, 53cm. :wub: :wub:

Sve vas je puno pozdravila, salje vam velikii kiss za sat vremena ce je prebaciti u sobu da se odmori, dobro su i beba i ona.

ČESTITKE OD SRCA!!!NEK NAM JE HANA ŽIVA I ZDRAVA I ŽELIM JOJ DOBRODOŠLICU!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEK NAM JE HANA ZIVA I ZDRAVA STO GODINA.......CESTITAMO

t8740.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke za mamu i naravno nek je ziva i zdrava Hana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.