Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

jel kod tebe ono sa prvim sam se plasila jer nisam znala sta me ceka a sa drugim se plasim jer znam sta me ceka ;)

Kod mene je ovako. :rolleyes: Sad znam sta me ceka ali molim boga da bude lakse nego prvi put,a kazu da je uglavnom tako (drugi put lakse).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je ovako. :rolleyes: Sad znam sta me ceka ali molim boga da bude lakse nego prvi put,a kazu da je uglavnom tako (drugi put lakse).

meni je neuporedivo bio laksi porođaj do 5 prstiju nisam osecala bolove od 5 do 7 bolelo je izdrzivo a onih pola sata od 7-10 je bas jako nisam mogla do daha da dođem al sve se brzo zavrsilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da cu pre tebe :)

ma neces ti trajat ima zena pa predje termin nije strasno,bebi tvojoj je super u tvom stomaku tako da je neka jos,kad ti je bio termin ,kad ti je sl kontrola ?

Imam nekad osecaj da ce mi puci stomak koliko je zategnut i nema mesta vise,ali beki izgleda nije lose ;) U ponedeljak imam opet kontrolu,po menstruaciji mi je termin bio 23.nov,ali po bebinom razvoju je UZ jos u pocetku trudnoce pokazao 1.dec,tj da je par dana posle doslo do zaceca,i dr mi sad kaze da bi trebali da se drzimo 1.dec kao termina jer posteljica nije stara,i ima dosta plodove vode...tako da se ne brinem previse,samo mi vec dosadilo...

Možda su tebi promašili termin.Ja sinoć sanjala da ću se poroditi 24 decembra.Kad god,meni je svejedno.Samo da bebi bude sve potaman.

Čula sam da ako se penješ stepenicama gore dole brže ćeš.Ili kad puno šetaš.

U svakom slučaju ne brini,samo slušaj doktore.Kakav je to čaj?Da nije od lista maline?Znam da on izaziva kontrakcije.

Pa po UZ je 1.dec,tako da je dr rekao da se toga drzimo.A caj je mesavina vise biljaka,izmedju ostalog i list maline,u pravu si.Pije se 4x dnevno,ja ga pijem vec 3 dana i osim sto idem stalno na wc drugih promena nema :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco nemoj da se brines ako je bebica sitnija,bitno je da je dobro razvijena i spremna,a ruckace dobro kad izadje pa ce ocas posla da se ubuci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zene,citam vas i pratim,krajem nedelje vam se pridruzujem u ovom poslednjem krugu :D

Mozda sa mnom nesto nije uredu,ja nijedanput jos nisam zaplakala u trudnoci :unsure: sve do malopre dok nisam procitala Violetin post :rolleyes:

Violeta cestitam ti od srca!! :wub:

To je tek pocetak.... unapred DOBRODOSLA

Jao i Violeta se porodila... pa cestitam, divne vesti...

ja sam i dalje trudna... cekamo ponedeljak, pa ako ne bude nista ostajemo u bolnici...

i tako :D

Nema tebe nesto sa nama ovde??? Kako si inace :lol: ?

nema prije... pustila joj poruku, ali mi nista ne odgovara... mozda se i poradja stvarno... ja cekam, javice se u neko doba :)

Tu je bikica,bez brige,nece ovo moje jos....nego ceo dan lutam s muzem,pa mama pravila pancerote,pa ribala kupatilo,pa dosli svekar i svekrva,i evo tek sad stigoh da se javim.Nalivam se cajem za pokretanje kontrakcija vec 3 dana i nista...

Kad ce Violeta kuci,pa da nam preprica utiske????Blago njoj,prebrinula je muku...sad uziva sa bebicom.

Kako ste vi cure?

Prija ce se pom svemu sudeci pridruziti tebi... po doktorima ja MORAM da ispunim punih 9mes, pa tek onda da razmisle o pregledima i porodjaju :angry:

E sada... ovo je bilo za juce, a za danas

DOBRO JUTRO DRAGE MOJE, EVO MENE DANAS SA VAMA OVDE :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je tek pocetak.... unapred DOBRODOSLA

Nema tebe nesto sa nama ovde??? Kako si inace :lol: ?

Prija ce se pom svemu sudeci pridruziti tebi... po doktorima ja MORAM da ispunim punih 9mes, pa tek onda da razmisle o pregledima i porodjaju :angry:

E sada... ovo je bilo za juce, a za danas

DOBRO JUTRO DRAGE MOJE, EVO MENE DANAS SA VAMA OVDE :lol::lol:

dobro jutro i od mene.

e pa dobro dosla,mi smo mislile juce da si se porodila i pitale se za tebe,tebe nije bilo,znaci jos nista ma bice kad bude sta ces,druzi se sa nama jos vidis kako se mi lepo druzimo :)

a ja sj idem na ctg ,sjutra sam ja na redu da vidimo sta ce samnom,mada nevjerujem da ce ista bit jer sj ulazim u deveti ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i od mene.

e pa dobro dosla,mi smo mislile juce da si se porodila i pitale se za tebe,tebe nije bilo,znaci jos nista ma bice kad bude sta ces,druzi se sa nama jos vidis kako se mi lepo druzimo :)

a ja sj idem na ctg ,sjutra sam ja na redu da vidimo sta ce samnom,mada nevjerujem da ce ista bit jer sj ulazim u deveti ....

Polako,,, beba ce biti pored tebe ceo zivot :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako,,, beba ce biti pored tebe ceo zivot :lol::lol::lol:

tacno tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene!!!!Kako ste spavale mamice????

MojBebac pa mi mislile juce da si se porodila!Znaci jos desetak dana moras da izdrzis...a sta jos kaze doktor?

Meni je danas termin po UZ,ali ne bih bas volela da se danas porodim,isplanirala sam dan drugacije :lol::lol::lol: ,nek`saceka jos do sutra kad je ovoliko cekao.Idem za koji minut s dragim da kupimo sincicu i bebici poklone za Novu Godinu,jer kontam da posle porodjaja nece biti prilike za takve akcijekd4.gif

Pozdravljam vas i javljam se posle!!!!Cmokic!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitamo violeta!!!!! neka je momak ziv i zdrav!!!!

;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene!!!!Kako ste spavale mamice????

MojBebac pa mi mislile juce da si se porodila!Znaci jos desetak dana moras da izdrzis...a sta jos kaze doktor?

Meni je danas termin po UZ,ali ne bih bas volela da se danas porodim,isplanirala sam dan drugacije :lol::lol::lol: ,nek`saceka jos do sutra kad je ovoliko cekao.Idem za koji minut s dragim da kupimo sincicu i bebici poklone za Novu Godinu,jer kontam da posle porodjaja nece biti prilike za takve akcijekd4.gif

Pozdravljam vas i javljam se posle!!!!Cmokic!!!!

Jao Nova godina :lol: , ja je i zaboravila od porodjajne euforije...! Beba je ok, ali ja nemam kontrakcije i idem u ponedeljak ponovo :angry: !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kad pomislim na novu godinu,pomislim i na porodjaj jer mi je termin 28-og dec i onda znam da cu sa bebom bit za n.g :D

sta ste se to ucutale,gdje mi je jeca jutros nema je,danas ocekujemo violetu da se javi i jedva cekam da nam prica kako je proslo...

ja isla gledala u apoteci mrezaste gacice i uloske,koliko ce mi trebat kom mrezastih gaca ja ne znam nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kad pomislim na novu godinu,pomislim i na porodjaj jer mi je termin 28-og dec i onda znam da cu sa bebom bit za n.g :D

sta ste se to ucutale,gdje mi je jeca jutros nema je,danas ocekujemo violetu da se javi i jedva cekam da nam prica kako je proslo...

ja isla gledala u apoteci mrezaste gacice i uloske,koliko ce mi trebat kom mrezastih gaca ja ne znam nesto?

Nema nikoga... ja sada idem da dremnem malo :lol::lol: ! Neko kaze za gacice 5 kom, neko 10 kom... nadji sredinu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nikoga... ja sada idem da dremnem malo :lol::lol: ! Neko kaze za gacice 5 kom, neko 10 kom... nadji sredinu :lol:

ja cu kupit 8komada :)

idi dremni ,jos malo pa ces jos malo bit vise nenaspavana nego naspavana.. :D

joj ja vec pocela pomalo da prikupljam stvarcice za bolnicu kad pomislim na to nneka me trema hvata jao boze doslo i vreme za to uh..jece nema mora da je u trgovinu otisla,gdje su ostale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu kupit 8komada :)

idi dremni ,jos malo pa ces jos malo bit vise nenaspavana nego naspavana.. :D

joj ja vec pocela pomalo da prikupljam stvarcice za bolnicu kad pomislim na to nneka me trema hvata jao boze doslo i vreme za to uh..jece nema mora da je u trgovinu otisla,gdje su ostale :)

jeca se javlja!!! muz mi okupirao komp pa nikako ja da dodjem na red... uzeo slobodan dan mislio je da cu se juce poroditi, ali lazna uzbuna!!!

vidim sve ste mi tu jos uvek 2 u 1 i ja se pridruzujem jos jednu nedelju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeca se javlja!!! muz mi okupirao komp pa nikako ja da dodjem na red... uzeo slobodan dan mislio je da cu se juce poroditi, ali lazna uzbuna!!!

vidim sve ste mi tu jos uvek 2 u 1 i ja se pridruzujem jos jednu nedelju :)

ma neka te jos malo sa nama sta ces u bolnicu :)

mozes li da mi postavis ovdje kake si ti plasticne papuce kupila za bolnicu,ja ne znam kake treba da kupim,mislim vidjela sam al ne znam jel to to,joj jesam glupa al sta cu ,vise volim da pitam nekog sa iskustvom? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma neka te jos malo sa nama sta ces u bolnicu :)

mozes li da mi postavis ovdje kake si ti plasticne papuce kupila za bolnicu,ja ne znam kake treba da kupim,mislim vidjela sam al ne znam jel to to,joj jesam glupa al sta cu ,vise volim da pitam nekog sa iskustvom? :rolleyes:

pa ja sam spakovala japanke gumene obicene one za plazu i papuce sto nosim po kuci... japanke su mi za tusiranje, a ove druge da imam na nogama po bolnici :) nikakve posebne ti ni ne trebaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si Jeco :lol: ??? Kako si danas :lol: ??? Ima li zime kod tebe :lol: ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko moze da mi kaze kada ja prelazim u ovaj trimestar? :) Totalno sam neupucena :unsure: hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko moze da mi kaze kada ja prelazim u ovaj trimestar? :) Totalno sam neupucena :unsure: hvala!

Olja, od 28-me nedelje. Idemo istog dana, mislim da je 14-ti decembar u pitanju...do tada druzimo se u drugom trimestru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja, od 28-me nedelje. Idemo istog dana, mislim da je 14-ti decembar u pitanju...do tada druzimo se u drugom trimestru :)

:) Hvala! Mi sve zajedno! :) Bas strava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si Jeco :lol: ??? Kako si danas :lol: ??? Ima li zime kod tebe :lol: ???

danas mi je muz kuci, posto je uzeo slobodan dan, jer sam kao trebala da se porodim juce :) pa nikako da prismrdim kompu :angry:

u kuci mi nije zima, al sam se zato napolju smrzla kao ... pa sad nikako da se zagrejem... sta ima kod tebe? kako si prezivela jucerasnji debakl???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Nova godina :lol: , ja je i zaboravila od porodjajne euforije...! Beba je ok, ali ja nemam kontrakcije i idem u ponedeljak ponovo :angry: !!!!

Eeeee ti kao i ja,potpuno isto,i ja idem u ponedeljak :lol::lol::lol:

Devojke samo da se kratko javim,bila sam u novogodisnjoj kupovini za moje beke,i svasta sam im lepo kupilaTitoune5Fpere5Fcheminee.gifi sad sam bas happysmileys-tanzen-934106.gif

Idem sad da se kupam,perem kosu,depiliram,mackam kremicama...smileys-badewanne-463378.gif

Uzivajte pa se kuckamo posle!!!!!Cmokic!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas mi je muz kuci, posto je uzeo slobodan dan, jer sam kao trebala da se porodim juce :) pa nikako da prismrdim kompu :angry:

u kuci mi nije zima, al sam se zato napolju smrzla kao ... pa sad nikako da se zagrejem... sta ima kod tebe? kako si prezivela jucerasnji debakl???

Pa dobro...sta da radim kada su frikovi u porodilistu :angry: !! Pa gde si opet setala :D ??? Bikice, pa ista nam je situacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hejjj dobro jutro zene,sta ste se to ucutale,da se nije koja porodila pa se nejvaljate :)

kako ste spavale ,sta vas je mucilo,ja super samo sto sam malo nahladjena ali nije strasno valjda ,ja danas ulazim u deveti mjesec jaoooo pa me neka trema ko da cu sj da se porodim ,danas sam ja na redu za CTG pa vidjecemo sta ce bit.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.