Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Postunella imas u temi zdravlje... pucketanje u stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cim popijem malo vise vode odjednom osetim to pucketanje,i ja sam ga pripisala stucanju...tako da moja beba bar jednom dnevno stuca :):):)

Marijachi ne idem odavno na vezbice,zabranjene su mi skroz <_<

Odoh sada da pravim gibanicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako to misliš pucka?Meni nekad pulsira,ili kao da kucka,pa se i ja pitam šta li radi?Možda štuca :)

I meni se desava da mi pulsira stomak - kao otkucaji srca :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videla sam u termi za zdravlje. nije to stucanje jer kad stuca radi to nekoliko puta j. pulsira a kad pucka uradi to jednom, dvaput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videla sam u termi za zdravlje. nije to stucanje jer kad stuca radi to nekoliko puta j. pulsira a kad pucka uradi to jednom, dvaput.

Nije ni stucanje, a nisu ni otkucaji bebinog srca... Ne znam sta je, ali je cudno zaista :lol: Ja sam citala ovo u temi zdravlje i posle toga se i meni to desilo...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to kada krene ne prestaje pola sata,zato i mislim da je stucanje :)

Ako je na mene onda jeste stucanje...jer ja kada krenem po ceo dan znam da stucam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to kada krene ne prestaje pola sata,zato i mislim da je stucanje :)

Ako je na mene onda jeste stucanje...jer ja kada krenem po ceo dan znam da stucam :)

to jeste stucanje, kad krene nikad da prestane :D ali ovo je drugacije samo pucne i to je to. tad se ni ne sutira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to kada krene ne prestaje pola sata,zato i mislim da je stucanje :)

Ako je na mene onda jeste stucanje...jer ja kada krenem po ceo dan znam da stucam :)

To je štucanje,i meni beba štuca po pola sata.Kad pojedem jabuku,ili popijem puno tečnosteti.Znači beba mi je štucala i na CTG-U,pa se sestra uplašila,kaže šta ovo pulsira? :) Čak je mislila da su neke kontrakcije na 5 sec.A beba štuca li štuca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to kada krene ne prestaje pola sata,zato i mislim da je stucanje :)

Ako je na mene onda jeste stucanje...jer ja kada krenem po ceo dan znam da stucam :)

To je štucanje,i meni beba štuca po pola sata.Kad pojedem jabuku,ili popijem puno tečnosteti.Znači beba mi je štucala i na CTG-U,pa se sestra uplašila,kaže šta ovo pulsira? :) Čak je mislila da su neke kontrakcije na 5 sec.A beba štuca li štuca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je štucanje,i meni beba štuca po pola sata.Kad pojedem jabuku,ili popijem puno tečnosteti.Znači beba mi je štucala i na CTG-U,pa se sestra uplašila,kaže šta ovo pulsira? :) Čak je mislila da su neke kontrakcije na 5 sec.A beba štuca li štuca :)

zene ja sam danas ko pijana kokoska... samo lezim evo ceo dan, nisam se makla... uh... i moja beka stuca i to kad krene ne zna da stane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene ja sam danas ko pijana kokoska... samo lezim evo ceo dan, nisam se makla... uh... i moja beka stuca i to kad krene ne zna da stane :)

ista sam vjeruj mi nikud nemogu,samo bih lezala...i sad cu da se zavalim i da gledam tv,bas mi prija lezanje.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ista sam vjeruj mi nikud nemogu,samo bih lezala...i sad cu da se zavalim i da gledam tv,bas mi prija lezanje.... :D

danas je dan za spavanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas je dan za spavanje :)

da ,bas je i vrijeme pravo za spavanja...

spavajmo zene ,jer jos malo pa cemo da dezuramo...mada ja jedva cekam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas je dan za spavanje :)

koristite i spavajte dok se ne porodite,posle vam nema spavanje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koristite i spavajte dok se ne porodite,posle vam nema spavanje :rolleyes:

nema, nema... mad anema nam ni zena... nigde nikog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta ovo moje dete neka lencuga,hocu ja u bolnicu,al njemu izgleda lepo,izgleda ima sve pre mene da se porodite....Zovite me Georgina :lol:

Ej super su ti imena za bebu,bas mi se svidjaju,pogotovo sto nece imati u razredu bar jos petoro dece s istim imenom :blink:

Moj prvi sin se zove Sergej,tata je birao ime,ali tako da se i meni svidi,a sada sam ja na redu,tako da ce se maleni zvati Mihajlo,i tati se svidja.Da je devojcica bila bi Nina,po jednoj mojoj jako dobroj drugarici koja nas je i upoznala :D

Inace ja danas za rucak pravim musaku sa krompirom i tikvicama!!!!!!!!

Sejla ja ne pijem puno gazirano,stvarno jaaaaaako retko,ni kao mala nisam volela puno gazirano,ali zadnjih dana mi je bas prijala casa cole ili jos bolje cockte ili sprite-a...kad me je mucio stomak...inace pijem 1,5l vode sa jednim iscedjenim limunom unutra i puno caja,uglavnom kamilicu,to stvarno svaki dan pijem...Nemam nista protiv gaziranih pica ako su umerene kolicine i ne svaki dan...

a reci mi zasta je to dobro sto pijes 1,5l vode sa limunom,ja ne pijem bas puno tecnosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema, nema... mad anema nam ni zena... nigde nikog...

spavaju one sigurno... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, dok bebac mene pusti da malo odsedim i citam forum vi promenite jako puno tema :( svaka vam cast kako se lepo druzite... Taman sam htela da napisem kako mi Nova godina i praznici puno znace ove godine, vise nego ikad sam romantik, hocu najlepsu jelku, i tu praznicnu atmosferu... A vi onda odoste na temu kuvanja, pa na gorusicu, pusenje, imena za bebu, pa na bebino stucanje... ne mogu da vas uhvatim :)))

I moja beba stuca, i to bas cesto... Primetila sam da se posebno desava ako pijem caj od brusnice ili neki malo kiseliji caj :)

Lepo odmarajte sad i iskoristite vreme za izlezavanje, ako mozete da nadjete poziciju... I ja moram opet u krevetic, pocinje sve da me boli opet... Ljubac za bebironce :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, dok bebac mene pusti da malo odsedim i citam forum vi promenite jako puno tema :( svaka vam cast kako se lepo druzite... Taman sam htela da napisem kako mi Nova godina i praznici puno znace ove godine, vise nego ikad sam romantik, hocu najlepsu jelku, i tu praznicnu atmosferu... A vi onda odoste na temu kuvanja, pa na gorusicu, pusenje, imena za bebu, pa na bebino stucanje... ne mogu da vas uhvatim :)))

I moja beba stuca, i to bas cesto... Primetila sam da se posebno desava ako pijem caj od brusnice ili neki malo kiseliji caj :)

Lepo odmarajte sad i iskoristite vreme za izlezavanje, ako mozete da nadjete poziciju... I ja moram opet u krevetic, pocinje sve da me boli opet... Ljubac za bebironce :*

ma najbitnije ti je da odmaras da lezis jos ovo malo,sta ces neko moze neko ne moze,ja ponekad mogu da trcim cini mi se,a nekad bih samo lezala...misli na svoju bebicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma najbitnije ti je da odmaras da lezis jos ovo malo,sta ces neko moze neko ne moze,ja ponekad mogu da trcim cini mi se,a nekad bih samo lezala...misli na svoju bebicu...

pa i koka lezi na svojim jajima :)

salim se ja, al malo lencarenja i nije na odmet... i ja sam sva kljakava i nikakva, al nadam se da ce sutra biti bolje...

a prija i violeta ako se ne jave do kraja dana, pomislicu da su u porodilistu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice hvala za imena :)

I vas izbor je divan,ni tih imena sada nema mnogo :)

A kada bre planiras da se porodis Georgina?Kako kod vas funkcionise kada predjes termin?

Ahahahaha,pa ja planirala jos odavno,al nesto me nece :lol: Nama ce izgleda umesto rode Deda Mraz da donese bebu ;) Nemam pojma kako funkcionise ovde kad se predje termin...prosli put sam se porodila 2 dana posle termina,a sada imam u ponedeljak kontrolu pa cu videti,kontam da se prati kolicina plodove vode,grlic,bebino srce...pa se onda vidi sta i kako dalje....ne znam da li primenjuju indukciju ili rade carski...javicu u ponedeljak ako nas ovo pile ne iznenadi...

Sergej i Mihajlo :rolleyes: , ne znam koje je ljepse.. ali stvarno :)

Sada svi da spremimo musaku za rucak :lol:

Hvala puno!!!!!Bas mi je drago da nisam jedina kojoj se ta imena svidjaju!!!

Ej moja musaka super ispala!!!Uz to sam napravila i corbicu od bundeve i sargarepice i bas smo se lepo naruckali!!!!!

Kako to misliš pucka?Meni nekad pulsira,ili kao da kucka,pa se i ja pitam šta li radi?Možda štuca :)

Ne znam na sta mislis pod "pucka",znam kada pulsira da stuca,ali puckanje dosad nikad nisam osetila....bas cudno...

a reci mi zasta je to dobro sto pijes 1,5l vode sa limunom,ja ne pijem bas puno tecnosti....

Pa nemam pojma za sta je dobro ali ne moze da skodi...meni prija,ja imam naviku da pijem puno tecnosti,a limun me lepo osvezava,a uvece pred spavanje mi najvise prija caj od kamilice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice pa gde ste?????????????Nema ni jedne :( Jel se sve poradjate ili ste prilegle da odmarate?smileys-schlafen-661701.gif

Ja i dalje cekam da se moj bebac resi da me upoznasmileys-baby-808472.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dan provela sa dragim...bas sam uzivala.

Juce ujutru je otisao na posao i dosao danas tek oko 15h.To je nama bas mnogo da se ne vidimo,jer volimo kada smo zajedno:)

Nisam jos otisla na porodjaj,ali u ponedeljak odlazim u bolnicu,pa kada se budem vratila iz bolnice kuci vraticu se sa mojom bebom(ako Bog da i sve bude ok).

Sto se tice mnogo tecnosti,posebno voda,dobra je za plodovu vodu.Sto vise vode konzumiramo to imamo dobru kolicinu plodove vode.Bar su meni tako rekli.

Mada ja popijem nekih 2-3 litre dnevno...a i pored toga sam i dalje zedna :)

Bikice ti skaci malo,igraj folklor,fudbal :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaahahahahahahaha ovo nije losa ideja Violetasmileys-tanzen-630810.gifsmileys-sport-232352.gifsmileys-springende-153800.gifmogla bih da probam!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violetapa ti ces se pre mene poroditi :lol: !!!!Jel sve spremno?Moj kofer sluzi starijem detetu za igranjesmileys-spielen-708939.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.