Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam našla jednu ženu što prodaje italijanske na Gintašu,kod kopče imaju nacrtanu cuclu :) i sad ne mogu da je nađem.A tamo ima baš loših,inače.Ovaj je super.Još samo da nađemo opet tu ženu kad se porodim.

Ostale bruseve i ne nosim,jer meni su svi imaju žicu,a sad mi to užasno smeta,i mali su mi.od 75 ja sad nosim 95.

Ja spremam Oradu,jedva čekam,obožavam morsku ribu.Sad kad imam bogato opremljenu ribarnicu u blizini mogu jednom nedeljno da kupim šta želim.Mm voli teška jela,koja ja njemu spremim,a ja jedem salatice.Pasulj me je jedan dan koštao celodnevnog mučenja.Nikad više,dok ne prestanem dojiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla ja nekih 12 godina ne pijem gazirano,ni kiselu vodu (pivo nije gazirano :D )

I uopste mi ne nedostaje :)

Samo mi cigare nedostaju nesto ovih dana,a ne pusim 2 godine :)

I to moze da se sredi cim se budemo videle smoking-smiley-5430.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e kad imamo goste mm kupi nesto gazirano obavezno,i kad ostane ja sve krijem od same sebe jer nemogu da se suzdrzim,samo bih pila,joj toliko ne pijes uh ja bih umrla da ne popijem jednom mjesecno makar...

Ja se totalno navikla.Uopste mi ne nedostaju gazirani sokovi :) cak kao da ih nikada nisam ni pila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoce znam ,al kako da se otarasim ovoga,ustala sam u 10h i sad bi zaspala ko beba,ovo vrijeme ubija...zene recite mi pijete li vi Coca-Colu Fantu Sprite,i sl gazirna pica,ja bi zivljala od toga,al nesmijem da pijem izbjegavam,ali volim ponekad da popijem,a mogla bih po 2l dnevno da pijem,samo ne znam koliko je opasno...

Ja ti to nikako ne bih preporučila.Posebno Coca-Colu.Ne možeš ni zamisliti koliko je štetna za zdravlje.Sadrži aspartam,najgori mogući zaslađivač,ortofosfornu kiselinu i šta sve još.Kisela voda je u redu,ako je prirodna kisela voda.

Sejla ja nekih 12 godina ne pijem gazirano,ni kiselu vodu (pivo nije gazirano :D )

I uopste mi ne nedostaje :)

Samo mi cigare nedostaju nesto ovih dana,a ne pusim 2 godine :)

Ne pominji cigare.Ja sam ih ostavila,čim sam saznala da sam trudna.Ja i mm imamo nargilu,i nju ne koristimo,iako imamo duvan iz Tunisa.SVaku noć sam se budila tražeći cigaru.Uh,kako je to loša i skupa navika.Sad računam 120 evra mesečno.Za to možeš da plaćaš životno osiguranje.Najviše mrzim kad vidim trudnicu kako puši.To je po mom mišljenju zločin prema svom nerođenom detetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naci cemo je :)

Ja i inace imam vece grudi - a sada kada trazim brus ne gledam broj - nego odmah pitam - Koji vam je najveci? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta ovo moje dete neka lencuga,hocu ja u bolnicu,al njemu izgleda lepo,izgleda ima sve pre mene da se porodite....Zovite me Georgina :lol:

Ej super su ti imena za bebu,bas mi se svidjaju,pogotovo sto nece imati u razredu bar jos petoro dece s istim imenom :blink:

Moj prvi sin se zove Sergej,tata je birao ime,ali tako da se i meni svidi,a sada sam ja na redu,tako da ce se maleni zvati Mihajlo,i tati se svidja.Da je devojcica bila bi Nina,po jednoj mojoj jako dobroj drugarici koja nas je i upoznala :D

Inace ja danas za rucak pravim musaku sa krompirom i tikvicama!!!!!!!!

Sejla ja ne pijem puno gazirano,stvarno jaaaaaako retko,ni kao mala nisam volela puno gazirano,ali zadnjih dana mi je bas prijala casa cole ili jos bolje cockte ili sprite-a...kad me je mucio stomak...inace pijem 1,5l vode sa jednim iscedjenim limunom unutra i puno caja,uglavnom kamilicu,to stvarno svaki dan pijem...Nemam nista protiv gaziranih pica ako su umerene kolicine i ne svaki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne kod mene se ne primeti finansijski sto se tice cigara.Ja prestala pre dve a mm pre 4 godine..uopste ne mogu da verujem da smo tolike pare trosili na cigare a sada ih nema :)

U slucaju da sam zatrudnela a da sam pusila,ne bih prestala sigurno,jer u tom trenutku je gore prestati nego pusiti.Veliki sok za organizam je kada naglo prestanes da pusis u trudnoci.Verovatno bih samo malo smanjila.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UX..Ko je pomeno cigare?? B)

I ja sam ostavila kada sam saznala da sam trudna, pregurala sam odvikavanje - imala sam dobar motiv :rolleyes: , inace ko zna kada bih se nakanila da ih ostavim. Ja sam imala krizu prije nekih 15 dana, trajala je par dana - sada je proslo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice hvala za imena :)

I vas izbor je divan,ni tih imena sada nema mnogo :)

A kada bre planiras da se porodis Georgina?Kako kod vas funkcionise kada predjes termin?

Hej prijo a kako ce mi se zvati snajkica?kakva sam bezobraznica nisam ni pitala...stidim se :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta ovo moje dete neka lencuga,hocu ja u bolnicu,al njemu izgleda lepo,izgleda ima sve pre mene da se porodite....Zovite me Georgina :lol:

Ej super su ti imena za bebu,bas mi se svidjaju,pogotovo sto nece imati u razredu bar jos petoro dece s istim imenom :blink:

Moj prvi sin se zove Sergej,tata je birao ime,ali tako da se i meni svidi,a sada sam ja na redu,tako da ce se maleni zvati Mihajlo,i tati se svidja.Da je devojcica bila bi Nina,po jednoj mojoj jako dobroj drugarici koja nas je i upoznala :D

Inace ja danas za rucak pravim musaku sa krompirom i tikvicama!!!!!!!!

Sejla ja ne pijem puno gazirano,stvarno jaaaaaako retko,ni kao mala nisam volela puno gazirano,ali zadnjih dana mi je bas prijala casa cole ili jos bolje cockte ili sprite-a...kad me je mucio stomak...inace pijem 1,5l vode sa jednim iscedjenim limunom unutra i puno caja,uglavnom kamilicu,to stvarno svaki dan pijem...Nemam nista protiv gaziranih pica ako su umerene kolicine i ne svaki dan...

Sergej i Mihajlo :rolleyes: , ne znam koje je ljepse.. ali stvarno :)

Sada svi da spremimo musaku za rucak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne kod mene se ne primeti finansijski sto se tice cigara.Ja prestala pre dve a mm pre 4 godine..uopste ne mogu da verujem da smo tolike pare trosili na cigare a sada ih nema :)

U slucaju da sam zatrudnela a da sam pusila,ne bih prestala sigurno,jer u tom trenutku je gore prestati nego pusiti.Veliki sok za organizam je kada naglo prestanes da pusis u trudnoci.Verovatno bih samo malo smanjila. :)

Mislis...!!!??? To sam i ja mislila draga moja prijo... cak sam i pokusavala... ali ne ide. Ima dana kada zapalim dve, ali ima dana kada bi celu paklu odjednom zapalila...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta ces ti da spremas danas ? :)

Musaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijo znam samo da zbog trudnoce ne bih prestala(jedino ako bi mi se gadila cigara),znam kakao mi je bilo kada sam prestala pa bi mi bilo zao da dete raste u tom mom nervoznom organizmu.

Kuma moja je rodila troje zive i zdrave dece a pusila je sve vreme u sve tri trudnoce...mislim da cigare nemaju velike veze sa trudnocom i detetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne kod mene se ne primeti finansijski sto se tice cigara.Ja prestala pre dve a mm pre 4 godine..uopste ne mogu da verujem da smo tolike pare trosili na cigare a sada ih nema :)

U slucaju da sam zatrudnela a da sam pusila,ne bih prestala sigurno,jer u tom trenutku je gore prestati nego pusiti.Veliki sok za organizam je kada naglo prestanes da pusis u trudnoci.Verovatno bih samo malo smanjila. :)

Za cigare se uvijek ima,hehhe,ne znaš ni kako ni otkud te pare.Znam ljude koji kukaju kako nemaju ni za šta,a puše Malboro od 2.50 evra.Za to mogu mjesečno kupiti dobar kaputić. :)

Ma kakav šok?To su glavni izgovori nas pušača.Kao smanjiću.A to što nikotin i još niz kancerogenih jedinjenja se direktno ubrizgavaju u posteljicu,to nije šok?

Mada sam ja imala na početku trudnoće i fiziološku odbojnost prema duvanu,a nisam ni znala da sam trudna.

Sve govori jedan primer,dr mi je ispričao kako je posle porođaja jedne žene pušača posteljica bila crna. :blink::blink::blink:

Ali,štetno je i pasivno se izlagati dimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima prava na svoje misljenje :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice soka za organizam posle ostavljanja cigareta ja sam ga i osetila,mozda samo ne dozivljava svako podjednako.Jedino neko ko je pusio dve cigare dnevno moze da kaze da mu nije tesko palo ostavljanje cigara.

Ja sam pusila paklicu dnevno,i bas mi je bilo tesko kada sam ostavila.I sada uhvatim sebe kako bih pojela celu kutiju a eto prosle su dve godine.:)

Mene vise brine ovaj vazduh sto udisemo 24h dnevno,koji je kancerogeniji od svih zivih cigara,a i voda koju pijemo nije nista bolja(sva sreca ima da se kupi flasirana) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima prava na svoje misljenje :lol::lol::lol:

kako si prosla na CTG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta to beba radi kada ti pucka stomak? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako si prosla na CTG?

Cico, ja necu jos po svemu sudeci...!!! Nema brige za mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cico, ja necu jos po svemu sudeci...!!! Nema brige za mene :)

pa kad ti neces jos koja si u 37-oj nedelji,kad li cu ja onda jaoo bozee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice soka za organizam posle ostavljanja cigareta ja sam ga i osetila,mozda samo ne dozivljava svako podjednako.Jedino neko ko je pusio dve cigare dnevno moze da kaze da mu nije tesko palo ostavljanje cigara.

Ja sam pusila paklicu dnevno,i bas mi je bilo tesko kada sam ostavila.I sada uhvatim sebe kako bih pojela celu kutiju a eto prosle su dve godine. :)

Mene vise brine ovaj vazduh sto udisemo 24h dnevno,koji je kancerogeniji od svih zivih cigara,a i voda koju pijemo nije nista bolja(sva sreca ima da se kupi flasirana) :D

Zvučiš kako moja profesorica iz duvana :lol: Možda je i znate,često je bila na B92,da brani duvansku industriju.U pravu si,jeste ovaj vazduh zagađen.Nećeš ti sebe ugroziti i da pušiš 2 pakle,i u trudnoći.Ali,bebu ćeš ugroziti itekako.Ja to znam,odlično,zato sam i prestala.Ti imaš izbor,ali beba nema izbor.Nju niko ne pita da li će danas dobiti dozu nikotina.

Svaka čast što si ostavila.Veruj i ja imam nekad krize,nije da nemam.

A vazduh nam je takav kakav je.Ja sam se dobro nadisala dima,od svih silnih požara.Uh,kad se samo sjetim.

Samo da nam bebice budu jake i zdrave,koliko je opasnosti iz spoljne okoline.Jel ti Violeta ideš i dalje na vježbice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kad ti neces jos koja si u 37-oj nedelji,kad li cu ja onda jaoo bozee :)

Pa moracemo jedan dan... samo opusteno i uzivaj... plasile se ili ne moramo da se porodimo :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta to beba radi kada ti pucka stomak? :)

Kako to misliš pucka?Meni nekad pulsira,ili kao da kucka,pa se i ja pitam šta li radi?Možda štuca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta to beba radi kada ti pucka stomak? :)

Kako to misliš pucka?Meni nekad pulsira,ili kao da kucka,pa se i ja pitam šta li radi?Možda štuca :)

Bas tako. Stuca. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta to beba radi kada ti pucka stomak? :)

Meni se to samo jednom desilo, ali citala sam ovde da se desavalo trudnicama, ali nisu ustanovile sta je to :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.