Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Izvoli....

milka-cokolada-sa-lesnikom_0.jpg

e sad si me ubila totalnoooo odoh... nije daleko markrt.... hm.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad si me ubila totalnoooo odoh... nije daleko markrt.... hm.... :P

Pokri stomak :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a usta si ga jos koristila osim za salte,ja sam jutros popila jednu kasicicu i imala sam da umrem ako me vjerujes :rolleyes:

pa da i ova komsinica koja je pila nit je pukla nit su je sjekli valjda samo iz tog razloga sto je koristila maslinovo ulje????

Stavljam ga u sve :) ne kuvam i ne pečem, već umešam u hranu pre serviranja :)

Obožavam marinade od maslinovog, peršuna i belog luka :)

Sejla koliko sam cula ne treba svaki dan da se pije vec pre nego sto krenes na porodjaj.Malo mi se cini mnogo svaki dan :)

Ima efekat jedino ako se koristi nekoliko meseci, ako popiješ samo pre porođaja nema nikakvog efekta. A pri tom je dobro i za stolicu... pomaže takođe kod zatvora i hemoroida.

Dobro je i mazati međicu maslinovim uljem.Inače,kod nas jeste lakše naći,ali je italijansko jeftinije(koje ja kupujem) od Olioproma iz Bara.Al,može se naći i domaće na pijacama.Al ja eto izbjegavam domaće,više volim nešto što je prošlo sve kontrole.Profesionalna deformacija :)

Nisam mazala međicu samo iz razloga što ga redovno konzumiram, a učili smo u školici da tri-četiri nedelje pre porođaja može da se masira međica da bi bila elastičnija.

Mi donosimo ulje sa Čiova, provereni čika pravi, oni tamo razređuju jer im je jako, ali ja nisam... do skoro sam se davila u tvrdom siru, inćunima i tim domaćim uljem ali sad ga više nema :( do sledećeg leta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh prijo bas mi se sada prijela cokolada...moracu da javim dragom da mi kupi kada bude dolazio sa posla:)

Celu trudnocu sam bas retko jela slatko,ali poslednjih mesec dana ne znam sta mi je :):):)

Jeco samo ti spavaj kada ti je Bog dao :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh prijo bas mi se sada prijela cokolada...moracu da javim dragom da mi kupi kada bude dolazio sa posla:)

Celu trudnocu sam bas retko jela slatko,ali poslednjih mesec dana ne znam sta mi je :):):)

Jeco samo ti spavaj kada ti je Bog dao :):):)

Tako je i meni isto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i meni isto :lol:

MOra da smo debelo trudne :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOra da smo debelo trudne :lol::lol::lol:

Mislis :blink: moguce je!!!! Nista nije iskljuceno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis :blink: moguce je!!!! Nista nije iskljuceno :lol:

kakvo vreme doslo bas je sve moguce :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu li ja da biram???? Mogu!!! Jednu belu sa brusnicom... Hvala :rolleyes:

Naravno da mozes da biras...znaci crna sa suvim grozdjem :lol: :lol:

Da, da ta mlecna sa celim lesnicima... vidis kako znas :lol::lol:

Ahahahahahaha :lol: vas dve ste blesave nacisto,nasmejaste me ocas-posla :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sto se tice maslinovog ulja,ja ga koristim za kuvanje,za przenje ne jer moj muz vecito prigovara,on ga ne voli.Ali da ga pijem,pa jos ujutro cim ustanem,ne znam,bljak muka mi je i na samu pomisao :wacko:

A u kakve salate sad da ga stavljam,jedino u tursiju :lol::P hihihhi posto salata nema...

Inace ja sam upravo usisala ceo stan i oprala dve masine vesa,bas mi dobro doslo malo da se razmrdam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kupus salatu, zelenu salatu... u sve što ti padne na pamet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kupus salatu, zelenu salatu... u sve što ti padne na pamet :)

Kod nas ima jos uvijek svih salata :rolleyes: . Kada nema, moze se praviti krompir salata - meni je mnogo ljepsa sa maslinovim nego sa obicnim uljem :) Ux sto bih je sad smazala, bas cu da je pravim danas ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i meni isto :lol:

pojela i to celuuuu uhhhhhhhhhhh sad sam srecno praseeee :)

e a i meni se u poslednje vreme otvorio apetit za slatkim, do skoro mi se i nisu jele cokoladice.... uhhhh

a moja beka se sad sutira i nju je secer udario :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 29-oj nedelji trudnoce i super se osecam. Nemam nikakvih problema ni sa kretanjem,ni sa spavanjem. Od pocetka trudnoce na svim kontrolama je i sa mnom i sa bebom sve u redu. Jedino sto me sada malo brine je to sto mi se cini da se beba poslednjih dva-tri dana malo manje pomera nego inace. Sledece nedelje imam zakazanu kontrolu pa ne znam da li cekam do tada ili da odem odmah kod lekara.... Inace,ovo je moja prva beba pa se nadam da razumete sto sam pomalo uplasena.... :unsure: pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 29-oj nedelji trudnoce i super se osecam. Nemam nikakvih problema ni sa kretanjem,ni sa spavanjem. Od pocetka trudnoce na svim kontrolama je i sa mnom i sa bebom sve u redu. Jedino sto me sada malo brine je to sto mi se cini da se beba poslednjih dva-tri dana malo manje pomera nego inace. Sledece nedelje imam zakazanu kontrolu pa ne znam da li cekam do tada ili da odem odmah kod lekara.... Inace,ovo je moja prva beba pa se nadam da razumete sto sam pomalo uplasena.... :unsure: pozdrav svima

to je normalno vjeruj mi,i ja sam od brige isto isla kod dr jer sam se uplasila ,nekad je aktivna mnogo nekad odmara videces vremenom,meni je makar bilo tako,evo meni ova dva dana se samo ujutru cuje i to je to...opusti se i ne misli na to,mora da joj je super pa se umirila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 29-oj nedelji trudnoce i super se osecam. Nemam nikakvih problema ni sa kretanjem,ni sa spavanjem. Od pocetka trudnoce na svim kontrolama je i sa mnom i sa bebom sve u redu. Jedino sto me sada malo brine je to sto mi se cini da se beba poslednjih dva-tri dana malo manje pomera nego inace. Sledece nedelje imam zakazanu kontrolu pa ne znam da li cekam do tada ili da odem odmah kod lekara.... Inace,ovo je moja prva beba pa se nadam da razumete sto sam pomalo uplasena.... :unsure: pozdrav svima

manji joj je prostor porasla pa nema mnogo mesta za egzibicije... bitno je da se makar jednom u 24 h makne, sto verujem da radi... a sejla je u pravu i meni dodje period kad je jako mirna, a dodje po nekad i period da mi suze krenu na ocima koliko me jako zvekne :wacko:

samo vi uzivajte zajedno... nema ona primedbi pa zato se umirila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je dokle god te ne grebe :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zna li neka od vas kolika je novcana naknada na birou????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zna li neka od vas kolika je novcana naknada na birou????

ja nemam pojma i da biro daje neke pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja ne znam,al znam da ja necu dobit nista kao majka koja ne radi,kao nemam drzavljanstvo srbijansko,tako sam se iznervirala,a ne znam sta cu da radim po tom pitanju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemam pojma i da biro daje neke pare...

Macko pa ja sam prijavljena kao nezaposlena na birou :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijo znam da od drzave dobijamo oko 30.000 sve porodilje za prvo dete, i od grada Bg-a 50.000 nezaposlene porodilje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijo znam da od drzave dobijamo oko 30.000 sve porodilje za prvo dete, i od grada Bg-a 50.000 nezaposlene porodilje.

Ma to znam... s tim sto masa porodilja nema pojma o tome :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zna li neka od vas kolika je novcana naknada na birou????

Ja sam nesto nacula da je 17.000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

manji joj je prostor porasla pa nema mnogo mesta za egzibicije... bitno je da se makar jednom u 24 h makne, sto verujem da radi... a sejla je u pravu i meni dodje period kad je jako mirna, a dodje po nekad i period da mi suze krenu na ocima koliko me jako zvekne :wacko:

samo vi uzivajte zajedno... nema ona primedbi pa zato se umirila :)

uh dobro je! :rolleyes: stvarno sam se malo uplasila,ali mi je sada lakse.. :rolleyes: hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nesto nacula da je 17.000 din.

To bi bilo lepo :) ! Hvala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.