Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

vi cete rec da sam ja luda il ne znam sta,vjerujte nit imam te bolove u preponama,nit sam otecena nista,samo od kicme ocu da izludim koliko me boli,niko nemoze da vjeruje da sam u osmi mjesec svi misle u 6 da sam i drago mo je zbog toga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vi cete rec da sam ja luda il ne znam sta,vjerujte nit imam te bolove u preponama,nit sam otecena nista,samo od kicme ocu da izludim koliko me boli,niko nemoze da vjeruje da sam u osmi mjesec svi misle u 6 da sam i drago mo je zbog toga :rolleyes:

Polako draga ima vremena za sve :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako draga ima vremena za sve :lol::lol::lol:

jaoo znaci mene tek ceka to,oh boze.ma dobro procice samo da dobro prodjem na porodjaj od toga me strah ko od zmije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoo znaci mene tek ceka to,oh boze.ma dobro procice samo da dobro prodjem na porodjaj od toga me strah ko od zmije :rolleyes:

Pa kazu da mora, siris se i spremas za porodjaj. Ma sta te je strah.... Bogu hvala sve zene dozive i prezive porodjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kazu da mora, siris se i spremas za porodjaj. Ma sta te je strah.... Bogu hvala sve zene dozive i prezive porodjaj

to jeste ali nesto me bas strah kako se blizi sve vise imam kao tremu neku ne znam ni sta je.ali jedva cekam svoju devojcicu da uzmem u ruke,samo mastam o tome...e znas sta sam cula juce da svako jutro popijem kasiku maslinovog ulja koliko si ti upucena u to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je već dva puta platila epidural,a anesteziolog se nije ni pojavio! :huh: I ne samo to,ja nešto ne vjerujem ovima ovdje kad su takve stvari u pitanju.A izdržaćemo,mislim da je bolje i za bebu da se prirodno porodimo.

Ih,naša ljubav raste,ali ja sam postala džangrizava,pa on jadan se trudi da mi udovolji,al ne ide.. :)

O tome sam i mislila - strasno - zena se vjerovatno nije psihički pripremila na bol, mislila je da ce dobiti epidural. :angry:

:lol: :lol: I to mi je poznato, u nekim trenucima mi je jednostavno nemoguce udovoljiti, al neka - pa nisam sama sebi napravila bebu ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to jeste ali nesto me bas strah kako se blizi sve vise imam kao tremu neku ne znam ni sta je.ali jedva cekam svoju devojcicu da uzmem u ruke,samo mastam o tome...e znas sta sam cula juce da svako jutro popijem kasiku maslinovog ulja koliko si ti upucena u to ?

Ja za to nisam cula... za kasicicu meda znam, ali za maslinovo ulje nemam pojma :blink: , mozda zna neka trudnjaca, pa nam kaze!!! Za sta je to???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ti je to isto,pregnavitality,mamavit..Bitno je da je tvoja ishrana kako treba,onda ti nisu potrebni nikakvi dodaci.Pri tome oni nisu klinički isipitani,samo su neka vrsta pretpostavke da pomažu trudnoću i dojenje.Vjeruj mi,ako se hraniš kako treba,unosiš sve što je neophodno biće sve u redu.Ja kao prehrambeni tehnolog sam dosta čitala o svim tim dodacima.Evo jedan sajt za vitamine i minerale.

http://www.chem.bg.ac.rs/~mineravita/index.html

Tu imaš sve,gde se šta nalazi u hrani,u kojoj količini koliko je potreban dnevni unos,posebno za trudnice.

puno ti hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za to nisam cula... za kasicicu meda znam, ali za maslinovo ulje nemam pojma :blink: , mozda zna neka trudnjaca, pa nam kaze!!! Za sta je to???

pa kao za porodjaj,beba ce bolje da sklizne,ovde jedna komsinica je stavljala u salatu i pila maslinovo ulje i prosla je fenomenalno bas,uopste se nije napatila,sad koliko je to tacno ja ne znam,ne znam ni sto bi me lagala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za to nisam cula... za kasicicu meda znam, ali za maslinovo ulje nemam pojma :blink: , mozda zna neka trudnjaca, pa nam kaze!!! Za sta je to???

Ja sam cula da je to dobro za elasticnost koze - zbog strija i pucanja dolje na porodjaju :unsure:

Ja se samo mazem Saljicevim melemom za strije pa sta bude :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao debele :lol:

Samo bre kukate kao neke babe,te me ovo boli te me ono boli :lol: :lol:

Uh i mene sve zivo boli :lol: :lol: ,isto kao mojoj priji,moram da sacekam koji sekund kada ustanem pa onda da pocnem da hodam,ali to je vec tako nekih dve nedelje sigurno

Prijo kako si danas?Manje setaj i ne lutaj po gradu:)

Za ulje sam i ja cula,moze kao i suncokretovo i maslinovo ulje i onda beba isklizne.E sada koliko je to tacno ne znam jer ja licno nikog ne znam da je popio ulje pre porodjaja.

Uh a snovi,nocas sam sanjala da mi odjednom nema stomaka,beba je kao u stomaku a meni stomak ravan.Bas sam se bila uplasila.

A sta za kasiku meda?To prvi put cujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam koristila ( i dalje koristim) maslinovo ulje, ni u prvoj a ni sad nisam dobila strije, koža mi je veoma elastična, što se tiče prvog porođaja bebac je imao 3750 a ja niti sam pukla niti su me sekli :) nadam se da će i ovaj put biti isto tako :)

Ja ne pijem ulje već ga koristim za salate i drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao debele :lol:

Samo bre kukate kao neke babe,te me ovo boli te me ono boli :lol: :lol:

Uh i mene sve zivo boli :lol: :lol: ,isto kao mojoj priji,moram da sacekam koji sekund kada ustanem pa onda da pocnem da hodam,ali to je vec tako nekih dve nedelje sigurno

Prijo kako si danas?Manje setaj i ne lutaj po gradu:)

Za ulje sam i ja cula,moze kao i suncokretovo i maslinovo ulje i onda beba isklizne.E sada koliko je to tacno ne znam jer ja licno nikog ne znam da je popio ulje pre porodjaja.

Uh a snovi,nocas sam sanjala da mi odjednom nema stomaka,beba je kao u stomaku a meni stomak ravan.Bas sam se bila uplasila.

A sta za kasiku meda?To prvi put cujem

mi nemozemo nikom da kukamo pa nam ovde najlakse :rolleyes: svi nas razumiju.moja komsinica je pila i tako je dobro prosla na porodjaj,dal zbog tog ne znam,e a ja sam sad popila kasiku imala sam da umrem jos mi je mucnina,pix nista odvratnije,e necu ga piti kad bi me ne znam sta cekalo na porodjaj,a ne znam ni ja za taj med zasta je on dobar???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi nemozemo nikom da kukamo pa nam ovde najlakse :rolleyes: svi nas razumiju.moja komsinica je pila i tako je dobro prosla na porodjaj,dal zbog tog ne znam,e a ja sam sad popila kasiku imala sam da umrem jos mi je mucnina,pix nista odvratnije,e necu ga piti kad bi me ne znam sta cekalo na porodjaj,a ne znam ni ja za taj med zasta je on dobar???

Med vam je dobar za sve... folna kiselina zene, se unosi prirodnim putem!!!!!! Idem da popijem onda onu litru maslinovog odmah :lol: !!! Pa prijo konacno se nadjosmo na forumu u isto vreme!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta za kasiku meda?To prvi put cujem

Кашика какаоа на кашику меда - добро промешаш у једну теглицу сипаш и узимаш свако јутро по кафену кашичицу - то је за гвожђе супеер :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Med vam je dobar za sve... folna kiselina zene, se unosi prirodnim putem!!!!!! Idem da popijem onda onu litru maslinovog odmah :lol: !!! Pa prijo konacno se nadjosmo na forumu u isto vreme!!!!

ja sam sad popila jednu kasiku,imala sam da umrem,zato je lakse u salate da se stavlja mada to je trebalo ljetos kad je imalo raznih salata al nesto ce valjda imat.evo probaj i nikad ti vise nece pas na pamet da probas maslinovo ulje uh ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla za kukanje sam se salila,vidis da i ja kukam da me boli ovo i ono,zato sam stavila smajlice :)

Ja se mazem nevenovom kremom,za sda je sve ok,nigde nije nista popucalo,ali ima vremena:)

Prijo pa bas da se nadjemo u isto vreme,bolje da si dosetala na kafu,malo rekreacije nego sto si odmah stavila glavu u frizider :):):)

E ivancice to mi treba,vise mi je muka od lekica,hvala hvala...idem danas da nadjem neki domaci med na pijaci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,odoh da operem sudove,treba vodo-instalater da mi dodje :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam koristila ( i dalje koristim) maslinovo ulje, ni u prvoj a ni sad nisam dobila strije, koža mi je veoma elastična, što se tiče prvog porođaja bebac je imao 3750 a ja niti sam pukla niti su me sekli :) nadam se da će i ovaj put biti isto tako :)

Ja ne pijem ulje već ga koristim za salate i drugo :)

Pa i ja ga i inace koristim u kuhinji za skoro sve, super ako pomogne. Ja do sada nisam dobila strije - vidjecemo - ima jos do kraja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam ni ja strija al mzala sam se,ali malo nesto nista strasno,a jel ako nam se ne pojave sad tokom trudnoce po stomaku dal cemo ih imat kad se porodimo,jer ja ih nidje nemam

a Violeta znam da si se salila naravno....i neka si,makar malo da se oraspolozimo i nasmijemo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla za kukanje sam se salila,vidis da i ja kukam da me boli ovo i ono,zato sam stavila smajlice :)

Ja se mazem nevenovom kremom,za sda je sve ok,nigde nije nista popucalo,ali ima vremena:)

Prijo pa bas da se nadjemo u isto vreme,bolje da si dosetala na kafu,malo rekreacije nego sto si odmah stavila glavu u frizider :):):)

E ivancice to mi treba,vise mi je muka od lekica,hvala hvala...idem danas da nadjem neki domaci med na pijaci :)

Prijo Ivancica i ja smo tandem snova :lol: , pomesas nas dve i dobijes resenje za sve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ivancice to mi treba,vise mi je muka od lekica,hvala hvala...idem danas da nadjem neki domaci med na pijaci :)

Ja sam tako izbegla ferum lek... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijo Ivancica i ja smo tandem snova :lol: , pomesas nas dve i dobijes resenje za sve!!!

Heheheheh.... BRAVO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni sumnjala u vas dve :D:D:D

Uh samo da se resim ovog gvozdja u tabletama...sada sam bas srecna...imate cokoladu od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja ga i inace koristim u kuhinji za skoro sve, super ako pomogne. Ja do sada nisam dobila strije - vidjecemo - ima jos do kraja :)

Ja sam skoro potrošila domaće i ovo kupovno nije ni prineti ni ukusom ni mirisom.... ono domaće dalmatinsko sam mogla i piti, a ovo fabričko samo u salatama....

Vama u CG je lakše doći do domaćeg kvalitetnijeg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.