Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima,porodila sam se u subotu,17.09.i rodila decaka,Vuka,tezina 3.150,a 54cm.Porodjaj prirodan.Za sad toliko,druzicemo se mi jos, :rolleyes:

pa neka je sa srecom...da je ziv i zdrav, a i ti pored njega... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja usla u 9. mesec, ko me vidi kaze da mi se spustio stomak , al osecam ponekad da mi je do grla visoko, a jos kad udara malecki, uhuhuhuh :rolleyes: :rolleyes: posto se nista ne desava posebno samo da pozelim sve najbolje mamama sa novim bebama! Nek su zive i zdrave bebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam danas zvanicno u 9tom mesecu. Al beba nesto kuti, evo ima dva dana :( i ponovo ti neki predmenstrualni bolovi u butinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas slabo pisete :rolleyes: Nego da se pozalim,jako me je zabolele desna prepona onako zignula da to nije kontrakcuja? :unsure: Ja to bas i ne znam da prepoznam,samo znam da se uplasim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto smo zatajile ovih dana na ovoj temi... Meni se stomak u zadnja dva dana spustio... Jel to nesto znaci? OK, znam da je normalno da se beba spusta u taj polozaj, ali da li to znaci da ce uskoro napolje :P Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne ynam kako vi, al ja imam osecaj da cu svakog casa da se porodim. Udarilo na krsta, stomak se malo malo stvrdne, navalilo dete na prepone, ne mogu normalno da hodam...da sam se nekad poradjala rekla bih da je vreme, a ovako pojma nemam sta je to :)

Sutra idem po upute za analize i uput za porodiliste pa cu da pitam doktorku je l to to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne ynam kako vi, al ja imam osecaj da cu svakog casa da se porodim. Udarilo na krsta, stomak se malo malo stvrdne, navalilo dete na prepone, ne mogu normalno da hodam...da sam se nekad poradjala rekla bih da je vreme, a ovako pojma nemam sta je to :)

Sutra idem po upute za analize i uput za porodiliste pa cu da pitam doktorku je l to to :D

Joooj meni je ovako staaalno!! Jos me jako boli donji stomak, ali ne onako unutra, vec kao da me misici bole, ne mogu vise da nose ovu tezinu :blink: A i vidim da mi je stomak nenormalno veliki, pojavile su mi se nove strije, a mislila sam da je to nemoguce posle prve trudnoce!! Definitivno mi je vreme, dosadila sam vec i Bogu i ljudima sa ovim trudnicenjem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene krsta sve vise bole. Cim setam malo duze, ali nista spec. dugo, pocnu da me bole krsta i moram da sednem sto pre... Mada se sa druge strane lakse osecam ovih par dana od kako mi se stomak spustio. Nema gorusice i mogu da jedem normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sunasce pa ti si jos tu :lol: :lol: :lol: salim se

Jooooj jesam, Zvonka, svisnucu vise :( Poceli su i sa zapitkivanjem... Kuma mi je narucila da se porodim sutra, za njen rodjendan :D A ja necu, muz mi ide van grada :P I tako... Cekamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske ,sta je ovo zatajio treci trimestar? Javljajte se ,da imamo sta da citamo,da brze prodje vreme ;)

Lunaisunce,ti si izgleda prva na redu za porodjaj :). Ja sam imala bas frku,strah od porodjaja,al kako vreme ide,strah je sve manji,skoro da ga i nemam.Jedva cekam da se porodim i upoznam svog malca .Pricam mu skoro svaki dan kako cemo se uskoro ja i on upoznati :wub: .Jos nisam isla na CTG ,u petak cu prvi put,pa da vidim kakva je situacija tu...valjda ce se znati nesto ,odprilike kad cu na "sto" . :) pozdravljam sve trudnicice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske ,sta je ovo zatajio treci trimestar? Javljajte se ,da imamo sta da citamo,da brze prodje vreme ;)

Lunaisunce,ti si izgleda prva na redu za porodjaj :). Ja sam imala bas frku,strah od porodjaja,al kako vreme ide,strah je sve manji,skoro da ga i nemam.Jedva cekam da se porodim i upoznam svog malca .Pricam mu skoro svaki dan kako cemo se uskoro ja i on upoznati :wub: .Jos nisam isla na CTG ,u petak cu prvi put,pa da vidim kakva je situacija tu...valjda ce se znati nesto ,odprilike kad cu na "sto" . :) pozdravljam sve trudnicice :)

Ma vidis kakva je ova moja lenstinica, ko zna kad ce ona... Mozda se porodis pre mene :P A ovde inace uopste ne rade ctg... :unsure: Mene to bas nervira! U prvoj trudnoci u N. Sadu sam u poslednjem mesecu svake nedelje isla na ctg i uz, i zbog toga su mi otkrili da mi je smanjena plodova voda, sad ako je i ovaj put tako, to niko ne moze da vidi... :( Tek u sredu (5 dana pred termin!) imam zakazano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baaas smo zatajile :P Jedva cekam petak, idem u DM na pregled. Trebalo bi da mi urade briseve i UZ i da se vidim sa anestezilogom da potpisem to sta treba za epidural. I da vidim kad treba da odem na prvi CTG. A onda u ponedeljajk kod moje dr u dz da mi valjda otvori porodiljsko. Treba i da mi da doznake za septembar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baaas smo zatajile :P Jedva cekam petak, idem u DM na pregled. Trebalo bi da mi urade briseve i UZ i da se vidim sa anestezilogom da potpisem to sta treba za epidural. I da vidim kad treba da odem na prvi CTG. A onda u ponedeljajk kod moje dr u dz da mi valjda otvori porodiljsko. Treba i da mi da doznake za septembar.

Imas pregled zakazan? Mene niko nije pregledao niti mi ko pominje pregled.Ja mislim da ga necu ni imati.Kako to ide sa anesteziologom i potpisom za epidural?Meni je dr pominjala CR,pa sad prirodni,sta ce na kraju da bude ne znam ni sama,i to mi je problem,ne znam za sta da se spremam psihicki :huh: .Mislila sam ako je prirodni da trazim epidural na licu mesta...totalna neorganizacija .Lunaisunce,ja se takodja plasim za smanjenu plodovu vodu ...ali kad osecam dete da se igra ,nadam se da je sve ok,i ne mislim o tome vise .Valjda doktori znaju na sta treba da obrate paznju...ocekivala sam da cu u 9 mesecu ici vise kod dr,ali ispade da je sve gotovo,samo ctg jos i cekam porodjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, prvi put sam otisla tamo i zakazali su mi pregled kod dr Eric i rekli da donesem samo uput iz dz. Bila sam kod nje na UZ, poslala me je da radim OGTT test i rekla da zakazem na salteru pregled za tri nedelje, jer bi tada trebalo da mi rade briseve kao tada cu biti 36. nedelja. Ja je pitam Da li kod vas da zakazem, ona mi rece Da, moze. I ja odem na salter i kazem to, oni me odjave i kazu kao nema slobodno kod dr Eric i vracaju mi knjizicu. Ja u zbunu... I naravno kazem nema veze onda mi zakazite kod bilo koga, jer mi je dr rekla da "moram" da dodjem za tri nedelje, I tako su mi zakazli za petak za neku "neutralnu" ordinaciju, u smislu primice me kod god bude taj dan u toj smeni. Sto me bas i ne zanima, bitno mi je da odem na preglede.

I kada sam uradila taj OGTT test pre 15-ak dana, cekala sam na salteru da bih trazila dr Eric da mi pogleda rezultate. Medjutim, posto je na salteru bila katastroficna guzva, mm pita neku sestru koja je tu prolazila da mi samo pogleda rezultat i ona zena bez problema pozove na mob dr Eric i kaze sacekajte tu pored sad ce ona sa drugog sprata da sidje pa ce pogledati. I ona stvarno zena sisla dole, pogledala mi rezultat, rekla sta da radim i kaze da nazalost me nece ona pregledati sad u petak jer je valjda na drugom spratu taj dan, ali ce me pregledati bilo koji dr bude u smeni. Sve ovo pisem jer me je sve ovo totalno zbunilo s obzirom na to da nemam nikakvu vezu tamo, a da se ipak dr ophode kako treba prema nama.

E sad, verovatno cu drugu pricu pricati kad me budu vratili kad odem da se poradjam :P ali za sad je moje misljenje ovako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspisala sam se kao blesava, a ne rece nista za epidural. Pa samo su mi rekli da se razgovor sa anesteziologom obavlja svaki dan u 12 ili 12:30 i da se tamo potpisuje taj neki papir. Videcu u petak da to obavim ako me ne bude mrzelo da cekam, jer mi je pregled zakazan u 9:20 pa ako brzo zavrsim mrzece me da sedim do 12 tamo. Ali onda cu u ponedeljak pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E trudnjace vi ste sve pred porodjajem.Bas divno.jos malo vam je ostalo da upoznate vase bebirone :)

Pitanje za vas,ja sam sada u 29 nedelji,jel ima nesto posebno sto treba da radim od analiza i pregleda u narednim nedeljama?(sem onog uobicajenog)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu radili nista specijalno, osim standardno krvne slike, urina, pritiska i UZ. Neko voli da ode na jos jedan ekspertski UZ, ali meni to moja dr nije trazila. To mozes privatno ako bas hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra zavrsavam sve analize, mislim one koje su potrebne da te prime u bolnicu, dali su mi i uput za porodiliste, a ova doktorka mi rekla da svratim sutra da pogleda malo kako izgledam na UZ, cisto da znam gde mi se beba trenutno nalazi.

Stomak je i dalje pod pritiskom, mada krsta manje bole. E, da, bila mi i patronazna sestra jutros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspisala sam se kao blesava, a ne rece nista za epidural. Pa samo su mi rekli da se razgovor sa anesteziologom obavlja svaki dan u 12 ili 12:30 i da se tamo potpisuje taj neki papir. Videcu u petak da to obavim ako me ne bude mrzelo da cekam, jer mi je pregled zakazan u 9:20 pa ako brzo zavrsim mrzece me da sedim do 12 tamo. Ali onda cu u ponedeljak pa javljam.

da li mi treba uput iz Dz za razgovor sa anesteziologom? Idem u petak do Fronta,pa ne znam da li mogu samo sa knjizicom i kartonom na razgovor.I u frontu je haos.Idem kod jednog lekara ,pa sledeci put kod drugog.I taman dva puta odem kod istog na UZ,i on mi odgovara(taman naisla na lekara koji odgovara na moja pitanja i ima strpljenja),i kaze dodji za tri nedelje,kad ono cvrc,kod njega nema mesta,pa opet kod drugog lekara mi zakazu.Nervira me to cesto menjaje lekara...al valjda je tako u bolnicama,guzva....al opet dobro da neko moze da me primi i za tri nedelje,nekad mi se desavalo da cekam nedelju duze zato sto nema termina gde da me ubace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra zavrsavam sve analize, mislim one koje su potrebne da te prime u bolnicu, dali su mi i uput za porodiliste, a ova doktorka mi rekla da svratim sutra da pogleda malo kako izgledam na UZ, cisto da znam gde mi se beba trenutno nalazi.

Stomak je i dalje pod pritiskom, mada krsta manje bole. E, da, bila mi i patronazna sestra jutros.

Mene prosle nedelje zvali iz halobebe da pitaju za adresu.Napomenuli su mi da ce me za dva tri dana zvati patronozna sestra,i da ce doci pre porodjaja,pa posle,posle porodjaja.Jos me nije zvala,al bi bas volela da dodje pre porodjaja,da me posavetuje malo .Jeli bilo korisno sto ti je dolazila patronozna sestra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba uput iz dz za epidural.

Ovo imas na sajtu NF sta ti treba za dobijanje potvrde za epidural.

o Kompletne laboratorijske analize (ne starije od 7 dana)

o Koagulacioni status (vreme krvavljenja, vreme koagulacije i INR)

o Mišljenje anesteziologa

o Ultrazvučni pregled akušera (ne stariji od 7 dana)

o CTG zapis (ne stariji od 2 dana)

o Karlične mere

Odobrenje za davanje epiduralne analgezije u porođaju se daje, sa kompletnom dokumentacijom, u 38-oj nedelji gestacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali te iz Halo bebe? Kako? Jel to inace uobicajeno ili treba nesto da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali te iz Halo bebe? Kako? Jel to inace uobicajeno ili treba nesto da uradim?

Hvala ti za ove podatke,moracu ove nedelje da porazgovaram sa svojim dr.Ima i oko tog odobrenja cimanja zbog tih rezultata,al dobro .

Ja sam radila briseve i test na zuticu u gradskom zavodu za zastitu zdravlja,i tada su mi samo rekli da ce me zvati iz halo bebe.Nisam ni znala sto bi me zvali,ali su me obradovali pozivom,kada su mi rekli da ce me posetiti patronozna sestra.Ja mislim da mozes i sama da ih pozoves i da ih pitas sve sta te interesuje,bas mi deluju ljubazno i spremno da pomognu.Evo sajta www.halobeba.rs ,i imas tu i 2 telefona na koji mozes da ih pozoves i pitas sta god te interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnicama u trecem trimestru!Moja bebica se ne pomjera puno kako citam u vasim postovima.To me pomalo plasi.Kazu da sto je aktivnija beba da je ona i zdravija.Inace otkada sam usla u 3.trimestar,imam strahove,da li ce beba biti u redu.Uh,kako mi je tesko kad vidim neko bolesno dete,odmah se uspanicim i rastuzim.Da li ja preterujem?

Kad ste vis pocele sa vezbicama?

I da li ima neka trudnica u podgorici? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene ja da vam se javim, pre pola sata mi je pukao vodenjak, sad su krenule malo i kontrakcije, jos da spremim par stvarcica i odosmo u porodiliste :) Nocas ili sutra stize naza bezimena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.