Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ja kad sam se udala sa 21 svi su rekli da sam luda da ovo da ono da smo mladi on je imao 22 danas nakon 12 god braka i troje dece i kuce sto smo napravili mi kad se okrenemo iza sebe imamo dosta a svi ti sto su pricali vecina se nije ni udala ni ozenila niti imaju devojke ili momke nista nemaju samo posao i sad nama kazu svaka vam cast sve ste na vreme .....

Eee o tome ti pricam, tudju brigu, tj. moju brinu vecito neki losiji od mene! Kako kaze moja sestra, to sto sam dugo bila u vezi sa sadasnjim muze, sto sam radila, pravila svadbu, tek onda zatrudnela, rodila- to mi nije garancija da cu imati srecan zivot i ziveti bolje od tebe koja si to uradila malo drugacije! I u pravu je!

@lunaisunce, nikako da te pitam, koliko si god.ti imala kad si zatrudnela sa prvim bebanom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee o tome ti pricam, tudju brigu, tj. moju brinu vecito neki losiji od mene! Kako kaze moja sestra, to sto sam dugo bila u vezi sa sadasnjim muze, sto sam radila, pravila svadbu, tek onda zatrudnela, rodila- to mi nije garancija da cu imati srecan zivot i ziveti bolje od tebe koja si to uradila malo drugacije! I u pravu je!

@lunaisunce, nikako da te pitam, koliko si god.ti imala kad si zatrudnela sa prvim bebanom?

Cek' da izracunam :blink: Kad sam zatrudnela imala sam 20,5 godina :lol: Porodila se sa 21. Bila sam na drugoj godini studija, tako da sam i ja pratila predavanja sa stomacinom ;) Ali to i nije tako cudno, kod nas na faksu je bilo svega i svacega, pa i brucosa od 70 godina :lol: Sad ja nesto kontam, sa 23 cu imati vec dvoje dece, taman da one malo porastu, da krenu u vrtic, ja se zaposlim, imacu negde 25-26 godina, ako sve bude kako treba, pa nista ja necu kasniti u odnosu na vrsnjake, zar ne? Samo sto cu vec imati porodicu... I znacu da smo mm i ja sve zajedno sticali, sto mi je nekako jako drago :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kad sam se udala sa 21 svi su rekli da sam luda da ovo da ono da smo mladi on je imao 22 danas nakon 12 god braka i troje dece i kuce sto smo napravili mi kad se okrenemo iza sebe imamo dosta a svi ti sto su pricali vecina se nije ni udala ni ozenila niti imaju devojke ili momke nista nemaju samo posao i sad nama kazu svaka vam cast sve ste na vreme .....

Pa da, sve kao cekas i cekas a u stvari, ako krenes rano, snaci ces se svakako, jer moras... I onda sa 45 uzivas kao mlada baba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmoj neka je Nevenica ziva i zdrava 1000 godina i ti sa njom!!! Veliki poljubac za obe!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam kazem nesto povodom tih godina,sve bi one zelele da imaju ono sto imamo mi,ali im je krivo sto nemaju,pa onda izmisljaju kako nece da se udaju do 30,kako zavrsavaju fakultete i ostale izgovore za same sebe.I ja smatram da decu treba da cuvas dok si mlad.Tako da,zabole nas,samo nam zavide.To se naravno odnosi na nase `drugarice` udavace koje nas sretnu na ulicu i gledaju nam stomacice ispod oka,aha,pljuni mi pod prozor :lol::lol::P .A uciteljice...pa secam se da se u njihovo vreme udavalo u 30,nego do tada sve one imale po troje dece do tada,inace bruka.Ma neka su nam deca ziva i zdrava!!!I bicemo ponosne,zgodne mlade mame B):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poz svima! Evo i ja da se javim posle nekog vremena. Porodila sam deveti dan posle termina carskim rezom, 31.08. Nevenica i ja smo danas izasle iz bolnice. Sad treba da se priviknemo. Nadam se da ce sve biti ok. Mala sisa spava place..

Cestitam svima koje su se u medjuvremenu porodile!

CESTITKEEEEEEEEEEE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, svaka ti se pozlatila :lol:

Ne pozeleh srecu Nati dok je jos bila ovde... Pa Natawyyyyyyyyy, duso, srecno ti bilo, da sve bude u redu na randesu sa doktorkom i da nam javis sto lepse vesti ;) Sad kad god vidi-videla je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E do sad sam ja bila glavni klinder foruma, napravi me na tetku, a to nije lepo, de de :D Hehe, salim se :D Maaaa briga te!!! Koliko godina ima buduci tata? Kazi mi samo koji su komentari doktora i lekara kad im kazes za godine, i za mene se cude sto sam toliiiiko mlada- po njima? Nervira me to iscudjavanje nekad...

mene ne da nervira, nego me momentalno izbaci iz takta.....buduci tata ima 21.god....pa nista...kakvi su im komentari....da li sam normalna, imam li mozga...upropastila sam sebi zivot.......a ja se samo nasmejem i kazem im da nista lepse nije moglo da mi se desi..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene ne da nervira, nego me momentalno izbaci iz takta.....buduci tata ima 21.god....pa nista...kakvi su im komentari....da li sam normalna, imam li mozga...upropastila sam sebi zivot.......a ja se samo nasmejem i kazem im da nista lepse nije moglo da mi se desi..... :rolleyes:

Pa taj ili ta sto ti kaze da si sa detetom upropasitla sebi zivot nije vredan nikakvog komentara.E sad se ja iznervirah! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa taj ili ta sto ti kaze da si sa detetom upropasitla sebi zivot nije vredan nikakvog komentara.E sad se ja iznervirah! :angry:

ma opusteno....bez sekiracije ;) svi mogu samo da nam zavide na ovome sto dozivljavamo, jer nema nicega lepseg u zivotu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mmoj CESTITKE I OD MENE I VELIKI POZDRAV I POLJUBAC ZA BEBU!

Ooo pa mi to imamo puno malih bebica na forumu sad, nadam se da cu za koji dan i ja dati doprinos :D Drago mi je sto ste i ti i nena dobro i od srca vam zelim da se tako i nastavi, da vam bebice budu zdrave i srecne, kao i vi sa njima, i da vas ne muce bas mnogo, hehe!

Ja rekoh da vam se javim na kratko drugarice forumasice pa odoh da dremnem i spremam se polako, da prepakujem torbu, spremim preostale potrebne sitnice. Veceras cu imati goste, dolaze mi mama, tata i sestra, kazu da me vide pre odlaska u bolnicu , ja kazem kao da na bojno polje idem :D Hehe, pa dobro, tu smo negde. Ako ne budem imala vremena da kuckam veceras, sutra vam javljam sta mi je moja doktorka rekla,kad ce me poroditi i to, oooo ta moja famozna doktorka, konacno da je vidim :lol::lol::lol: . U 8h u bolnici, tako mi je rekla, pa videcemo... Drzite mi fige u svakom slucaju i budite makar u mislima uz mene!!! Pozdrav za sve vas od bebe i mene!!!

drzim ti fige :rolleyes: nadam se da ce sve biti u redu,i da ce beba uskoro napolje ;) ljub@c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene ne da nervira, nego me momentalno izbaci iz takta.....buduci tata ima 21.god....pa nista...kakvi su im komentari....da li sam normalna, imam li mozga...upropastila sam sebi zivot.......a ja se samo nasmejem i kazem im da nista lepse nije moglo da mi se desi..... :rolleyes:

*ebes tog lekara koji moze da kaze da ti je dete upropastilo zivot :angry: :angry: :angry: Sad ti treba njemu da verujes da ce sve uciniti da se tvoje dete lepo razvija i raste?? Oni prvi treba da podrzavaju i zagovaraju ZIVOT! A nemaju ni trunku ljudskosti... Sramota! :angry:

Takice, saljem ti jedan veliki :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad neslusati sta ti drugi govore samo terati po svome .....boze kako sam ovo lepo srocila t2012.gif

Nisi mogla bolje da ga kazes :lol: ,ali stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natooo drzimo ti fige da bude sve u redu,i hoce bre,samo pozitivno razmisljaj.Ja ti saljem pregrst pozitivnih misli i ajde pa nas obavesti brzo o lepim vestima. :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, svaka ti se pozlatila :lol:

Ne pozeleh srecu Nati dok je jos bila ovde... Pa Natawyyyyyyyyy, duso, srecno ti bilo, da sve bude u redu na randesu sa doktorkom i da nam javis sto lepse vesti ;) Sad kad god vidi-videla je ;)

Evo-VEC SAM VIDELA!!! :D Pa gde ja da ne udjem na bebac :D

Sto se godina tice, ja uvek kazem- bolje i pre nego daleko bilo nikad! I to potpisujem!

Moji su otisli, ja se u medjuvremenu prepakovala, sad cu na kupanje i sredjivanje, pa u krevet, bas mi se spava, nocas sam, kao uostalom i prethodnih mesec dana, jako malo spavala, glava me vise boli od nespavanja... Pih... Uh nadam se da cu UZ POMOC RAZLICITIH AKROBACIJA uspeti da se sredim, znate :D Valjda cu zaspati brzo, a ne kao sinoc (jutros) u pola 5.... Bicu zahvalna mom bebcu ako bude lepo pajkio i ne bude plakao po celu noc, kao sto je njegova tata kad je bio mali :DDusa moja, jedva cekam da ga vidim, da ga drzim za rukicu malu, sanjam o tome da lezi u krevetu pored mene i da se mazimo, da ga gledam, da mu svaku crtu lica proucim i znam je napamet... Plakala bih od srece... Samo da sve bude u redu sa njim, ne plasim se ovako...

A da, hvala puno i cim budem mogla javicu se! Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje svima! Obozavam vas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo-VEC SAM VIDELA!!! :D Pa gde ja da ne udjem na bebac :D

Sto se godina tice, ja uvek kazem- bolje i pre nego daleko bilo nikad! I to potpisujem!

Moji su otisli, ja se u medjuvremenu prepakovala, sad cu na kupanje i sredjivanje, pa u krevet, bas mi se spava, nocas sam, kao uostalom i prethodnih mesec dana, jako malo spavala, glava me vise boli od nespavanja... Pih... Uh nadam se da cu UZ POMOC RAZLICITIH AKROBACIJA uspeti da se sredim, znate :D Valjda cu zaspati brzo, a ne kao sinoc (jutros) u pola 5.... Bicu zahvalna mom bebcu ako bude lepo pajkio i ne bude plakao po celu noc, kao sto je njegova tata kad je bio mali :DDusa moja, jedva cekam da ga vidim, da ga drzim za rukicu malu, sanjam o tome da lezi u krevetu pored mene i da se mazimo, da ga gledam, da mu svaku crtu lica proucim i znam je napamet... Plakala bih od srece... Samo da sve bude u redu sa njim, ne plasim se ovako...

A da, hvala puno i cim budem mogla javicu se! Ljubim vas!

:wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poz svima! Evo i ja da se javim posle nekog vremena. Porodila sam deveti dan posle termina carskim rezom, 31.08. Nevenica i ja smo danas izasle iz bolnice. Sad treba da se priviknemo. Nadam se da ce sve biti ok. Mala sisa spava place..

Cestitam svima koje su se u medjuvremenu porodile!

cestitam ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmoj, od srca sve najlepse tebi i tvojoj curici! Deveti dan posle termina :blink: mora da si izludela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo-VEC SAM VIDELA!!! :D Pa gde ja da ne udjem na bebac :D

Sto se godina tice, ja uvek kazem- bolje i pre nego daleko bilo nikad! I to potpisujem!

Moji su otisli, ja se u medjuvremenu prepakovala, sad cu na kupanje i sredjivanje, pa u krevet, bas mi se spava, nocas sam, kao uostalom i prethodnih mesec dana, jako malo spavala, glava me vise boli od nespavanja... Pih... Uh nadam se da cu UZ POMOC RAZLICITIH AKROBACIJA uspeti da se sredim, znate :D Valjda cu zaspati brzo, a ne kao sinoc (jutros) u pola 5.... Bicu zahvalna mom bebcu ako bude lepo pajkio i ne bude plakao po celu noc, kao sto je njegova tata kad je bio mali :DDusa moja, jedva cekam da ga vidim, da ga drzim za rukicu malu, sanjam o tome da lezi u krevetu pored mene i da se mazimo, da ga gledam, da mu svaku crtu lica proucim i znam je napamet... Plakala bih od srece... Samo da sve bude u redu sa njim, ne plasim se ovako...

A da, hvala puno i cim budem mogla javicu se! Ljubim vas!

Draga, drzim ti fige da sve bude onako kako zelis i da nam se sto pre javis sa vestima! Lepo pajkite ti i beban! Cmok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja na brzinu da se javim i zahvalim na cestitkama.

Jovana je majusna (1570g) ali je cudo od bebca. Sama dise, ne prima terapiju, gledka pametno a danas je cak pocela i da pijucka malo na flasicu. Sutra ce prvi put na siku, mada sam do sada uspela 2ml samo da izmuzem a muzem se na 3-4 sata.

Fica je krupan za blizanca(2610g) ali manje je bio spreman da napusti stomak mamin. Hvalio mu je kiseonik a terapiju za sazrevanje pluca nije imao pa je poceo da ima problema sa kiseonikom. Nocas su ga intubirali i ubrizgali mu u pluca hormon za sazrevanje pluca. Od tada dobro dise. Veceras kad sam posla nazad na ginekologiju poceo je naglo da gubi vazduh pa su mu stavili deblji tubus i sada je ok. Trebali su sutra da ga skinu sa vestackog ali posle ovoga sumljam da ce morati da ga drze jos koji dan pod vestackim. Inace je maza i voli da se ljubaka i poceo je da vuce cucu ... Lepo piski, kaki i vari hranu tako da ce sve biti ok dok se jos malo adaptira sa disanjem.

Sto se mene tice idem kolicima i sedim kod njih na neonatologiji skoro celi dan. Nju mi daju da drzim pa uzivkamo zajedno a njega cu cim mu izvade tubus. Zbog carskog imam bolove ali se ne dam. Pijem lekove i picim. Imam postporodjajne kontrakcije, jake su. I pritisak mi varira pa me cesto kontrolisu, secer vise ne kontrolisem jer ne moram da primam insulin. Merili mi mokracu posle cr. Za 24h ja ispiskila 7,5l urina. :blink:. I sada bolje razumeju sto sam se zalila na otoke. :D. Znaci smrsacu malkice. Sada moram da palim muzilicu i da lezem, uskoro opet budjenje za piskenje i muzu. Poljubac od mame i njenih slatkisa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojim dragim bivsim trudnjacama cestitam bebice a georginama drzim fige pa se pisemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno, bas mi je drago da je sve kako treba. Bice i sincicu sve dobro dok su mama i seka uz njega. Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno,mislimo na tebe!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nema me jedno popodne a vi mi ostavile domaci od dve strane da procitam...cccc

@Mmmoj ja te cesto spominjala, cestitam, neka je ziva i zdrava snacicete se vi kod kuce samo polako

@Neno divne vesti...obicno je manja beba problematicna ali posto je zensko nema sumnje da je borac...bice to sve kako treba pa kad krenete da se mazite svi zajedno auuuu...ocu ja blizance...

@natawyy samo hrabro, misli pozitivno i probaj da prepoznas doktorku posto je verovatno pocrnela na moru :P:P:P

@takica sta te briga tvoj zivot tvoja stvar...ako si ti srecna i zelis tu bebu ostali mogu samo da ti zavide...

E ja crkoh ova dva dana...pakuj,raspakuj,prebaci s gomile na gomilu...najbitnije mi se uselismo napokon u dva puta veci prostor...sto kaze moja keva sad mozete i zmurke da igrate...spasise me ovi moji ciscenja i sredjivanja al opet sam ja morala nesto da ceprkam jer ne bih bila ja kad mi djavo ne bi dao mira...i muz i zaova i zet i svekrva ko radna akcija da sam se samo setila da ih slikam...jos je zaovi bio rodjendan pa smo i tortu zdrali...kad su svi otisli a nama onako cudno nas dvoje gledamo okolo....nije to to...ja nesto pricam iz kupatila a moj muz vice dodji ovamo nisam navikao da se dovikujemo kroz kucu....sve mi je smesno...evo on ode na posao a ja ne mogu da spavam...em drugi krevet koji je duplo veci em zvuci okolo...danas da preslozim i preperem sve i prekosutra da uzmemo krevetac za nasu Ivu...skockam sve i onda gospodjice izvolte napolje... :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.