Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Blago onima koje samo treba da se sele. ja pravim kuhinju :)...od stemovanja zidova, izbijanja prozora, majstora za vodu, za struju, keramicr za plocice, pa jui plocice po ovoj vrucini, pa dizajniraj kuhinju, pa juri gde da narucimo kuhinju, pa da se kupi sporet, pa frizider pa sto klinaca...g;etovanje, krecenje, uvodjenje grejanja i sve to u mom 8 mesecu :)

Koja torba, koje stvari za bolnicu???? To ima dobrano da poceka...bar neka kisa da padne.

Sta li je sa Nenom???

Jaoooojjjjj kakve ste vi vrednice, svaka cast :D Ocigledno nas sve hvata suntavilo sredjivanja i ciscenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvenstveno da li cu osetiti da guram kada dobijem napon i koliko jako,dugo....Kod tebe?

To sto kazu da se kasnije na mestu davanja epidurala osecaju posledice, u smislu bolova i probadanja u kicmi. A izmedju ostalog i ovo sto si ti navela... Ma bre kad prezivese i kenkavije od mene i ja cu, pa necu se poradjati 3 dana, taj jedan dan u bolovima mogu da izdrzim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

AAAAAA DUSEEEEEE, JA TEK SAD OVO VIDIM, SKACEM DO PLAFONA! CESTITAM TI I LJUBIM VAS PO MILION PUTA SVO TROJE! BESKRAJNO SAM SRECNA STO STE SVI SUPER I JEDVA CEKAM DA CUJEM SVE, DUZNA SI NAM DETALJE, MA I ONE NAJSITNIJE!!! A za ovo mazenje sad sam ljubomorna, nateraces me da resim da se setim konacno da se poradjam :lol: ... Raznezila sam se kad sam procitala samo tako... :wub::wub::wub:

I javljaj se kad god mozes, makar na kratko, da ti ne oduzimamo puno vremena za mazenje :D HEHE... Samo da znamo sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, svaka cast!! O duse malene!!! Cestitam vam puno puno puno!!!!!!! Puuuno se mazite i uzivajte... Joj kad se bebuske sretnu sa bratom, al' ce biti veselo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, od srca sve najlepse tebi i tvojim bebanama :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nista...sta mogu da kazu.....vazno im je da je njihovo dete srecno :rolleyes:

Njima onda jos vise skidam kapu ;) Sigurna sam da ce tvoje dete biti srecno cim ima tako razumne roditelje i babu i dedu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet sam lose spavala... U 6h sam konacno ustala jer sam shvatila da nema svrhe vise lezati u krevetu! A svi mi savetuju da sto vise odmaram i spavam jer kada se beba rodi nece bas biti lako ;) Mada, ja sam optimista, nadam se da ce smizla biti na mene bar po tome da bude spavalica (doduse, onakva kakva sam bila pre trudnoce :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@natawyy pazi da od skakanja ne krene porodjaj :P:P:P

od juce lazem sebe da se nisam mnogo zveknula kad sam pala al me nesto ledja bole od jutros....

sto se tice godina ja imam 24 skoro 25 ali i dalje izgledam ko da imam 15-16..i sad od kako sam trudna svi bulje u mene...jedna baka na pijaci pita jel ti duso nije suvise rano sa 16 godina kako te taj tvoj prevari tako mladu...inace moj muz je godinu dana stariji a svi misle da je bar 10...em ima zenu koja izgleda ko klinka i ima stomak do zuba pa i njega cudno gledaju...ja se par puta smorila sto me cudno gledaju na bazenu a moj muz kaze pa sreco oni misle da ti je neko upropastio zivot za 15 godina i napravio ti dete pa misle jao jadna mlada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@wida Nisi jedina kojoj se to desava,ja imam 28 god.a izgledam kao tinejdzer :lol: ,pa tako kad mi vide stomak pa onda valjda traze i burmu na prstu :lol: da ne bude nekih nesporazuma...Mislim da godine uopste nisu bitne za ovako lepe stvari kad se desavaju kao trudnoca i beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno da nisu al pocne da te nervira kad te neko sazaljeva a ti srecna do neba sto cekas bebicu...ja ne nosim burmu jer su mi ruke natekle po malo...a da ne pominjem kupovinu cigareta muzu odmah traze lk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, prvo da vam se zahvalim na svim cestitkama! Zatim, cestitam svim mamama koje su se u medjuvremenu poroidile!!!!Mislim na vas, ali stvarno nemam vremena za forum. Bebac mi je dobro, Bogu hvala. Porodjaj je isto dobro prosao, ali sam se sa grudima NAMUCILA, i idalje se mucim, ali je ipak sada bolje... Kada budem imala vise vremena pisacu o iskustvima! Pozz za sve i samo hrabro!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje poslednji put vam pisem iz starog stana....sad gasim komp i javljam vam se iz nove gajbe kad se sredimo....poljupci za sve od nas dve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje poslednji put vam pisem iz starog stana....sad gasim komp i javljam vam se iz nove gajbe kad se sredimo....poljupci za sve od nas dve

Jeee!!! Ocekujemo mnogo vesele postove :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke ili dobar dan!

NENO CESTITAM TI,NEKA SU NAM BEBICE ZIVE I ZDRAVE I HRABRE KAO I SADA.SVE NAJLEPSE!!!!!!!!1

Wido zamisli zelju kada udjes u novi stan i javi se kada mozes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@vaskrsija e za takve stvari je dobro imati muza kao sto je moj...univerzalni majstor...ja samo objasnim sta bih htela..on sam crta, porucuje delove,lepi plocice moje je samo da zanovetam :)))anyways u novom stanu nema kuhinjskih elemenata a iz ovo stana ne odgovaraju pa moramo opet da pravimo kuhinju..ne znam jesi li vec porucila ali imas radnje poput tihosa,artinvesta gde za malo para mozes da porucis delove za kuhinju

Vala i ovaj moj je majstor ya sve, bez obzira na to, cukanje mi ne moze promaci. On je jos i primenjeni vajar, kod tih umetnika nista ne moze da bude prosto i jednostavno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske!

Moram nesto da Vas pitam,sto me zabrinjava...Za koji dan ulazim u 34tu nedelju,i jos uvek koristim utrogestan.E,sad,do skoro sam normalno stavljala vaginaletu duboko,i to je to.Ali od pre dva dana ja ne mogu da gurnem prst duboko,samo pola prsta,udarim u nesto( sad se to verovatno materica spustila...ne znam).Ovo me malo plasi,odkud sad to odjednom? Da li se bebac spustio?Da li ovaj utrogestan moze da smeta bebcu? A tek za 10 dana idem na UZ...ako neko ima iskustva ili zna nesto o ovome,pisite,zabrinula sam se:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poz svima! Evo i ja da se javim posle nekog vremena. Porodila sam deveti dan posle termina carskim rezom, 31.08. Nevenica i ja smo danas izasle iz bolnice. Sad treba da se priviknemo. Nadam se da ce sve biti ok. Mala sisa spava place..

Cestitam svima koje su se u medjuvremenu porodile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poz svima! Evo i ja da se javim posle nekog vremena. Porodila sam deveti dan posle termina carskim rezom, 31.08. Nevenica i ja smo danas izasle iz bolnice. Sad treba da se priviknemo. Nadam se da ce sve biti ok. Mala sisa spava place..

Cestitam svima koje su se u medjuvremenu porodile!

Pa cestitamo!!! Bez brige, navici cete se i pre nego sto mislis, a onda krece tek uzivancija :rolleyes: Sad gledaj da se odmaras kad god mozes, a nas izvestavaj tek toliko da ne brinemo ;) Ljubac maloj Neveni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Cestitke i od mene! Nek su zivi i zdravi! Veliki poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma naravno da nisu al pocne da te nervira kad te neko sazaljeva a ti srecna do neba sto cekas bebicu...ja ne nosim burmu jer su mi ruke natekle po malo...a da ne pominjem kupovinu cigareta muzu odmah traze lk...

Dobar dan drage moje! Evo i mene danas :D Da se nadovezem, desilo se i meni jednom u apoteci da me zena zaaaagleda, u stomak pa u mene, pa stomak pa u mene, da bi mi na kraju rekla jesi se ti ugojila ili si trudna, ja kazem trudna, ona pita koliko god imam. Kad sam joj rekla 19 ona kaze u ja mislila 14 :D Ionako kazu da mladje izgledam, jos sam bila obukla tad neku pink trenerku, belu majicu sa pink mackicom iz crtaca, zakacila snalicu na vrh glave, pa ko pravi klinder :D Ja ipak mislim da koliko ima mladjih mama od mene ne znam zasto se toliko cude za mene ponekad, punoletna sam, 19 mi je punih i dvadeseta, zavrsila skolu, udala se za decka sa kojim sam bila 2 godine a ne dva dana, beba i nije bila slucajna, nismo sad nesto mi posebno planirali, ali smo zaista vec duze vreme voleli da imamo bebu... E tako :D A i ja glasam za to da se mlade i one jos mladje mame podrze! A za to sazaljevanje mi ne pricaj, posto sam kao vecito bila idealno dete, odlicna, uzor mladjima iz familije, a na kraju ne upisah fax (ALI PLANIRAM), dal zbog toga ili neceg drugog, kad me sretne neko ko me redje vidja ponekad cujem komentar kao pa dooobrooo, sta je tu je, sta ima veze, pa to je leeepo. Dodje mi da kazem alo zeno ja sam ovu bebu htela i uuuuuopste se ne kajem, otkud ti ta fix ideja!!! Nego aj' sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske!

Moram nesto da Vas pitam,sto me zabrinjava...Za koji dan ulazim u 34tu nedelju,i jos uvek koristim utrogestan.E,sad,do skoro sam normalno stavljala vaginaletu duboko,i to je to.Ali od pre dva dana ja ne mogu da gurnem prst duboko,samo pola prsta,udarim u nesto( sad se to verovatno materica spustila...ne znam).Ovo me malo plasi,odkud sad to odjednom? Da li se bebac spustio?Da li ovaj utrogestan moze da smeta bebcu? A tek za 10 dana idem na UZ...ako neko ima iskustva ili zna nesto o ovome,pisite,zabrinula sam se:unsure:

Eeee draga moja, ja u 40. nedelji jos uvek pijem ginipral, tako mi je doktorka rekla, ako prelistas poslednjih nekoliko stranica videces moje kukanje na tu temu, da li skodi bebi, da li treba jos uvek... A ovaj osecaj imam i ja, spustilo se jeste sigurno, nekoliko poslednjih nedelja je kod mene tako, a obzirom da sam za to vreme vise puta bila na kontroli i nista mi nisu rekli sigurno da je nomalno... Osecam kao da je tamo straaasno plitko :D Ja mislim da je to ok! Kad odes pitaj ako ce ti biti lakse, ako nikakve tegobe druge nemas, nemas ni zasto da brines!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage moje! Evo i mene danas :D Da se nadovezem, desilo se i meni jednom u apoteci da me zena zaaaagleda, u stomak pa u mene, pa stomak pa u mene, da bi mi na kraju rekla jesi se ti ugojila ili si trudna, ja kazem trudna, ona pita koliko god imam. Kad sam joj rekla 19 ona kaze u ja mislila 14 :D Ionako kazu da mladje izgledam, jos sam bila obukla tad neku pink trenerku, belu majicu sa pink mackicom iz crtaca, zakacila snalicu na vrh glave, pa ko pravi klinder :D Ja ipak mislim da koliko ima mladjih mama od mene ne znam zasto se toliko cude za mene ponekad, punoletna sam, 19 mi je punih i dvadeseta, zavrsila skolu, udala se za decka sa kojim sam bila 2 godine a ne dva dana, beba i nije bila slucajna, nismo sad nesto mi posebno planirali, ali smo zaista vec duze vreme voleli da imamo bebu... E tako :D A i ja glasam za to da se mlade i one jos mladje mame podrze! A za to sazaljevanje mi ne pricaj, posto sam kao vecito bila idealno dete, odlicna, uzor mladjima iz familije, a na kraju ne upisah fax (ALI PLANIRAM), dal zbog toga ili neceg drugog, kad me sretne neko ko me redje vidja ponekad cujem komentar kao pa dooobrooo, sta je tu je, sta ima veze, pa to je leeepo. Dodje mi da kazem alo zeno ja sam ovu bebu htela i uuuuuopste se ne kajem, otkud ti ta fix ideja!!! Nego aj' sad...

'De si, Nato, kuco stara!! :lol: Moja sestra se udala sa 22, i jednom kad smo se zajedno setale, sretnemo nastavnicu koja nam je obema predavala u osnovnoj, tu joj moja sestra kaze da se udala, a ova ce njoj: "Jao, pa sto tako? Ja sam mnogo vise ocekivala od tebe..." :blink: Koja krava.

Nego htedoh da te pitam, ti si vec imala stomacic kad si jos isla u skolu, zar ne? Kako su reagovali profesori, ostali djaci...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mmoj CESTITKE I OD MENE I VELIKI POZDRAV I POLJUBAC ZA BEBU!

Ooo pa mi to imamo puno malih bebica na forumu sad, nadam se da cu za koji dan i ja dati doprinos :D Drago mi je sto ste i ti i nena dobro i od srca vam zelim da se tako i nastavi, da vam bebice budu zdrave i srecne, kao i vi sa njima, i da vas ne muce bas mnogo, hehe!

Ja rekoh da vam se javim na kratko drugarice forumasice pa odoh da dremnem i spremam se polako, da prepakujem torbu, spremim preostale potrebne sitnice. Veceras cu imati goste, dolaze mi mama, tata i sestra, kazu da me vide pre odlaska u bolnicu , ja kazem kao da na bojno polje idem :D Hehe, pa dobro, tu smo negde. Ako ne budem imala vremena da kuckam veceras, sutra vam javljam sta mi je moja doktorka rekla,kad ce me poroditi i to, oooo ta moja famozna doktorka, konacno da je vidim :lol::lol::lol: . U 8h u bolnici, tako mi je rekla, pa videcemo... Drzite mi fige u svakom slucaju i budite makar u mislima uz mene!!! Pozdrav za sve vas od bebe i mene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'De si, Nato, kuco stara!! :lol: Moja sestra se udala sa 22, i jednom kad smo se zajedno setale, sretnemo nastavnicu koja nam je obema predavala u osnovnoj, tu joj moja sestra kaze da se udala, a ova ce njoj: "Jao, pa sto tako? Ja sam mnogo vise ocekivala od tebe..." :blink: Koja krava.

Nego htedoh da te pitam, ti si vec imala stomacic kad si jos isla u skolu, zar ne? Kako su reagovali profesori, ostali djaci...?

Hahaha, evo meneeeeeeeee, aj aj jupi jupi jeeeej! :D Pa ovako- U prvo vreme sam imala malo problema sa mojima,koji su strogi do iznemoglosti, bila sam potistena zbog toga, pa se nisam nesto ni trudila da sa drustvom i profesorima razgovaram. A posle toga, kad se sve sredilo,kad smo popricali- EXTRA! Nisu mi dali da radim sa hemikalijama, da sredjujem laboratoriju, da nista teze od epruvete podignem, prof. koja mi je vodila vezbe me je na praxu slala u laboratorije u kojima uglavnom rade sve aparati, nije mi dozvolila da radim sa bioloskim materijalom, u smislu krvi i urina, sto drugi rade, casovi su se gubili na predlaganje imena, drugarice me stalno zovu da pitaju kako sam, na maturi mi je haljina bila najprljavija na stomaku- od pudera i sjajeva jer su stalno ljubile bebu :D I tako, super sve u svemu, ja sam mislila da nece biti tako. Da li je bilo iskreno od svih- to ne znam, ali beskrajno im hvala na svemu!

Jedna devojka mladja od mene se jos polovinom skolske godine porodila, nisam jedina bila, a jos sam i starija, ona sad tek u 4. Valjda nije bilo cudno, ma super su bili svi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.