Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ma dok trepnes i vi cete na ctg...nema nam natawyy danas

Mozda je ozbiljno shvatila moj ukor da je dosta bila trudna i da pocne da se napinje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je ozbiljno shvatila moj ukor da je dosta bila trudna i da pocne da se napinje :D

sve je moguce :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O zene pa imate vi da gulite ;), ja sam na 4 dana do termina, i vala nista se znacajno ne desava, a dani cure ... nista u utorak sa uputom u porodiliste pa neka vide sta ce sa mnom axaxaxax Pozzz za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz i od mene...widim swi pricaju o tom ctg-u i ja jos uwek ne znam nista o tome,tako da sada idem na google da se edukujem hehehehe.... :blink:

Inace i ja imam swe probleme kao i wi,gorusica,mada ne werujem u te price da ce beba imati kosu,jer ja sam bila celawa kad sam se rodila,mada nikad ne reci nikad... :rolleyes:

U ponedeljak imamo kontrolu pa wam se ponowo jawljamo... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u Dz napisali da se razmisli o nacinu porodjaja zbaog visoke dioptrije,inace kazu da ne smeju da napisu carski,nece odgovornost oftamolozi.Onda su me poslali u klinicki centar.U klinickom su napisali prirodni porodjaj bez obzira sto imam visoku dioptriju.Dr mi je rekla ...Pa tebi posle 20ete godine nije ni rasla dioptrija.Od 20ete mi je skocila za -5,na sta ona nije znala da objasni zasto.Kao slucajno...Kada sam je pitala da li moze da mi se poveca drasticno dioptrija posle porodjaja zbog naprezanja,odgovor je...pa,ne bi trebalo.Ja sam zaista u frci zbog toga.....ne zelim da mi se poveca dioptrija ,ne smem ni jednog sekunda da mislim o tome!Najgore je sto niko ne moze da mi kaze tacno..takva i takva stvar,sada mi ne trebaju odgovori tipa ..Pa,mozda bude,mozda ne bude....Najgore je ono mucenje tipa,aj malo prirodni,pa cemo te posle na carski ako ima potrebe.Meni su jos rekli da sam dole uska ,a beba krupna...al kako bude,izdrzi se sve,samo da je bebac dobro . :wub:

Ја имам диоптрију -5. Очни ми је написала препоруку за царски уколико се покаже да је беба крупнија од 3,5кг и након што се ураде мерења карлице. Разговарал сам са јендим другаром који је офтамолог, а који ради на Клиничком у београду и он ми каже д ауколико непостоји дегенративна промена ока, да је очувана мрежњача и остало нема никаквих разлга да идем на царски. Е сад, идуће недеље ћу ићи на контролу код овог мог чудака од доктора па ћу да видим шта он има да ми каже.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je ozbiljno shvatila moj ukor da je dosta bila trudna i da pocne da se napinje :D

Vi ste mene resile da prebacite na temu NOVORODJENCE, definitivno :D HAHAHA.. Aaaaaaaaa necete me se tako lako osloboditi, stisla sam se pa ne popustam :D Tuuu sam ja, nego vrsimo poslednje pripreme pre odlaska u bolnicu, svracala mi je mama danas, pa ja resila maksimalno da je iskoristim, sredjivale smo nesto i tako... Ne dam se pre ponedeljka i tacka! :D Hahaha. E ako mi verujete ja uopste nemam osecaj da cu dobiti bebu, vec sve kao da cu zauvek biti trudna, deluje mi potpuno nemoguce da cu JA, hej ti JA biti majka! Heh :D A jedva cekam... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam celavi globus :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce kod ocnog u dz da mi da misljenje zbog visoke dipotrije, carski ili ne. Dala mi je uput za institut kao da ipak oni odluce, ali ona je za carski. Malo mi je frka zbog toga, jer nisam ni razmisljala o toj mogucnosti...

Nemoj da brines nista, znas kako kazu- sve cemo osetiti iste bolove, pre ili posle, kazu za prirodni- krace a jaaaaace, a za carski- duze a manje, sve se svede na isto... Ja prva nikad sama ne bih trazila carski, ali sam uvek za to da ako postoji i najmanji rizik da nesto krene lose bolje je ne rizikovati... Ne znam sta da vam kazem za tu dioptriju, hvala Bogu nemam problem sa tim, dioptrija mi je -0,5 mada je sad porasla nisam skoro kontrolisala, ali vise od -1 nije, ali rekla sam vam za rodjaku koja je zbog dioptrije 7,8 ipak morala na carski, da vas ne plasim, kod nje je recimo postojao rizik od komplikacija... Htela je i ona prirodno i u startu precutala doktoru da ima toliku dioptriju, nosi sociva, ali kad je cula neke stvari resila je da ne rizikuje i ipak kaze doktoru i eto kod nje se odlucili za carski. U svakom slucaju sagledaj sve mogucnosi, sve isproveravaj i uradi kako je najbolje za vas oboje! Pozzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bogami zatrajah u Dzu...pretvorilo se u cekanje da bi mi nadrkana dr koja je danas dezurna rekla da je sve ok...a cekala sam skoro 3 sata...uf nasli smo i krevetac da uzajmimo taman da ne kupujem jos da se preselimo pa da se poradjam

Za cekenje mi nista ne pricaj, nego dobro je sto otkad sam se prebacila iz PN-a u Cupriju da vodim trudnocu zavrsim sve za cas, jer trudnice bukvalno svuda imaju prednost, dok u Paracinu ne gledaju na trudnice uopste, posedaju zene i bakice, priiiicaju, a trudnice stoje, cekas i u apoteci i svuda, minimum ali minimum 3h cekanja svaki put... Ovamo mi je mnooogo bolje. A i ovde je ista situacija,tudje pacijente lekari ne gledaju, mislim pregleda te brzinski i kaze ti tri reci, onako... Nisam imala iskustva da bas sad budu mnogo neprijatni, ali nije to to... A inace meni ctg nikad nisu komentarisali, samo dobro,super i to je to. Da ti kazem iskreno nista mi vise i ne treba da cujem, samo da je sve ok i meni je dovoljno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu i ja ctg :(, meni ga jos ne rade! Mi danas opet kod doce, pritisak mi je sad ok samo me ti proteini zezaju.. Juce sam imala vlazne gacice i cudno mi je mirisalo, test-uloska pokazala kao da je plodova voda mada je pozitivan i ako je u pitanju bakterija. Mozda opet nesto u urinu....

Danas oficijalno ulazimo u 35-tu nedeljicu. Jos dve pa smo na sigurnom :D

Aaaa pa i ti ces jos malooo, pa cu onda ja tebi da kazem da se poradjas vise, hahaha :D Cestitamo, cestitamo, nasa super trojka! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O zene pa imate vi da gulite ;), ja sam na 4 dana do termina, i vala nista se znacajno ne desava, a dani cure ... nista u utorak sa uputom u porodiliste pa neka vide sta ce sa mnom axaxaxax Pozzz za sve

Aaaa neki smo vala i blizu termina :D :D :D Ja kao da osecam da se blizi polako, osecam da se spustio bebac, ne po tome sto idem cesto u wc jer i ne idem cesto, vec ne znam, nesto je tamo dole drugacije, i kad hodam... Kazu da se bebac malo primiri kada se blizi dan porodjaja, a moj se posle perioda skakutanja po stomaku sad malo primirio, mada je i inace bilo tako- 2, 3 dana nemirko, pa onda primirje... E sad videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Spustila se ali nista za sada, mada se to nikada ne zna kada moze da krene... postoje neke indicije ali ... ma samo da ne budem ko Georgina axaxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje... Nemojte se smejati... Ko je ili sta je Georgina? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje... Nemojte se smejati... Ko je ili sta je Georgina? :unsure:

Htedoh da pitam i ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog pouzdanog linka, mislim da nam je od pomoci :lol:

http://vukajlija.com/georgina

Hahaha, ooo hvala :D Bas smo pametnice, blistamo :D Mada posto tu predstavu nikako ne obozavam eto meni opravdanja zasto ne znam, ali ocigledno imaju i dobre fore :D Ova je extra, vala se ismejah :D I necu da kazem sta je meni prvo palo na pamet da je :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, ooo hvala :D Bas smo pametnice, blistamo :D Mada posto tu predstavu nikako ne obozavam eto meni opravdanja zasto ne znam, ali ocigledno imaju i dobre fore :D Ova je extra, vala se ismejah :D I necu da kazem sta je meni prvo palo na pamet da je :P:lol:

Ma ja sam je gledala jednom u busu na nekom dugackom putovanju... I u trenutku kad sam ovde pisala pitanje, palo mi na pamet da bi mogla ona da bude :)

'Ajde kazi, meni ne pada na pamet sta je tebi moglo da padne na pamet :unsure:

Kad sam sve iskucala skontala sam ovo boldovano :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam je gledala jednom u busu na nekom dugackom putovanju... I u trenutku kad sam ovde pisala pitanje, palo mi na pamet da bi mogla ona da bude :)

'Ajde kazi, meni ne pada na pamet sta je tebi moglo da padne na pamet :unsure:

Kad sam sve iskucala skontala sam ovo boldovano :D

Ja rekoh neka nasa forumasica koja je dosta bila premasila termin, pa se mozda odavno porodila, presla na druge teme, ova joj vise ne treba, a ja od skoro aktivna pa rekoh nisam mozda u toku :D Jooooj bolje da cutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj vas dve...sita se ismejah...inace meni se prababa zvala Georgina :))) mi se za vikend najverovatnije selimo u novi stan ...ima da trcim po njemu koliko ima mesta...mada moj muz i ja kako smo navikli na mali prostor ima da se scucurimo u jednom cosku i da nam ostatak zjapi prazan...sutra me ceka ciscenje sreca te imam zaovu i svekrvu da mi pomogu...danas smo isli kod svekrve da vidi sta mozemo odatle da uzmemo od stvari posto nije skroz namesteno ...mozda cam vec sutra kuckam iz nove gajbe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj vas dve...sita se ismejah...inace meni se prababa zvala Georgina :))) mi se za vikend najverovatnije selimo u novi stan ...ima da trcim po njemu koliko ima mesta...mada moj muz i ja kako smo navikli na mali prostor ima da se scucurimo u jednom cosku i da nam ostatak zjapi prazan...sutra me ceka ciscenje sreca te imam zaovu i svekrvu da mi pomogu...danas smo isli kod svekrve da vidi sta mozemo odatle da uzmemo od stvari posto nije skroz namesteno ...mozda cam vec sutra kuckam iz nove gajbe...

Cestitamooo!!! Znam taj osecaj, veliki stan, mmmm :rolleyes: Mi smo do pre 4 meseca ziveli u svakojakim rupama, poslednja je bila neka sobica sa cajnom kuhinjom :unsure: A sad smo u trosobnom stanu od 80ak m2, milinaaaa!!! Bio mi je ogroman kad smo usli, potpuno nenamesten, a sad kad smo ga malkice sredili, sve je manji, i sve lepsi :wub: I opet, sto kazes, sedimo stalno u decjoj sobi, jer je ovde komp :lol: A ti samo prepusti svekrvi i zaovi ciscenje, lakse je njima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rekoh neka nasa forumasica koja je dosta bila premasila termin, pa se mozda odavno porodila, presla na druge teme, ova joj vise ne treba, a ja od skoro aktivna pa rekoh nisam mozda u toku :D Jooooj bolje da cutim...

I ja sam to prvo pomislila. Pa sam jos kontala da je bila jako dosadna, da je smarala sve redom sto se vec ne poradja :lol: Kad ispade da je Georgina samo imaginarni lik... Hvala Vukajliji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamooo!!! Znam taj osecaj, veliki stan, mmmm :rolleyes: Mi smo do pre 4 meseca ziveli u svakojakim rupama, poslednja je bila neka sobica sa cajnom kuhinjom :unsure: A sad smo u trosobnom stanu od 80ak m2, milinaaaa!!! Bio mi je ogroman kad smo usli, potpuno nenamesten, a sad kad smo ga malkice sredili, sve je manji, i sve lepsi :wub: I opet, sto kazes, sedimo stalno u decjoj sobi, jer je ovde komp :lol: A ti samo prepusti svekrvi i zaovi ciscenje, lakse je njima ;)

ma ne mogu ja da sedim skrstenih ruku....volim da delegiram al deo moram ja...njima cu da uvalim podne poslove a ja cu ove visinske :)))) da ih tako podelim...50 m2 u odnosu na 20 ihaaaaa...jos ima ogromna terasa...pa kad se sve to polako skocka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jeste smesne, ne znate georginu. meni je jedino ostalo u glavi da je 5 god bila trudna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jeste smesne, ne znate georginu. meni je jedino ostalo u glavi da je 5 god bila trudna :D

U svakom slucaju je mLogo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf sad mi je jasno sto ne znate ko je Georgina...kad videh na drugoj temi koliko godina imate....bezale ste s casova srpskog da bi jurile muzeve :P:P:P ccc pored vas ja se osetih matoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.