Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Boluckao je mene desni jajnik i mnoge trudnice su se zalile na bol bas u desnom jajniku, kazu da je to normalno... Pa verovatno pritiska, eeeeh polako- bolece te u zavisnosti kako se namesti i bubrezi i zeludac i kicma, ja to iz iskustva, kad pocne da mi dribla zeludac pokidace ga cini mi se :D Joj zenske, meni se ponedeljak prilicno priblizio.... Cini mi se da sam ovde ja na redu??? A OD DANAS 39 PUNIH, UDJOSMO U 40. :D

mene levi boli :blink: moje dete sve naopacke radi...sva je na mene...samo kad ide redom...dosta si imala vremena da panicis sad je vreme da prodjes kroz sve to ...sad cu ja malo d panicim...evo ceo dan pizdim sto nikako da se nakanim da odem da kupim torbu u koju cu da spakujem prnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boluckao je mene desni jajnik i mnoge trudnice su se zalile na bol bas u desnom jajniku, kazu da je to normalno... Pa verovatno pritiska, eeeeh polako- bolece te u zavisnosti kako se namesti i bubrezi i zeludac i kicma, ja to iz iskustva, kad pocne da mi dribla zeludac pokidace ga cini mi se :D Joj zenske, meni se ponedeljak prilicno priblizio.... Cini mi se da sam ovde ja na redu??? A OD DANAS 39 PUNIH, UDJOSMO U 40. :D

Ako je za vajdu, dosta je. Ajde ti na porodjaj lepo, dosta si se stiskala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je za vajdu, dosta je. Ajde ti na porodjaj lepo, dosta si se stiskala :D

Hahaha, mislis? Pa 'aaaaajde da razmislim :D:rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luna ja sam se porodila 35+6 pukao vodenjak 35+5 i babica kaze cuvacemo te bar 2 dana na antibiotiku, ako kontrakcije ne krenu same pre da udjes u 9 mesec, jer se meni vodi da sam se u 8.porodila, znaci 36 punih nedelja ulazis u 37 ti je 9.mes :D

Eee vidis to sam ja i kontala ;) Hvala na odgovoru! Mi u ponedeljak znaci ulazimo u 9. :rolleyes:

Znaci od sad sta god da nas zaboli da probamo sa tim??? Amoze i preventivno- bolje spreciti nego leciti,a? Hahaha.. Nisu ti losi ti prirodni lekovi, kakva hemija i lekovi protiv bolova Drago mi je da ti je bolje !!! Jos koja doza i bices kao nova, moci ces maraton da trcis, a ne za detetom!

Ooooo daaaa B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato,ajde ti,pa cu ja za tobom,uredno cekam red :lol: .

Nego,sad mi pade jos nesto na pamet da pitam.. :P Uopste nemam gorusicu,ali uopste,pa me interesuje dali to znaci da moja beba nema kosicu??Jer je gorusica uvek pokazatelj toga?Ko zna sta cu jos da se setim da pitam dok se ne porodim... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato,ajde ti,pa cu ja za tobom,uredno cekam red :lol: .

Nego,sad mi pade jos nesto na pamet da pitam.. :P Uopste nemam gorusicu,ali uopste,pa me interesuje dali to znaci da moja beba nema kosicu??Jer je gorusica uvek pokazatelj toga?Ko zna sta cu jos da se setim da pitam dok se ne porodim... :lol:

To sa kosom ja ne verujem. Gorusica koliko se ja secam u zadnjim mesecima trudnoce nastaje kada je beba visoko i iritira zeludac. Ja imam gorusicu, nekad je jedna glavica bas kod zeludca i tacno moze da se napipa :D. Obe bebece glavice se pipaju pa se stalno tako pipkamo i mazimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

niko jos nije dokazao da je gorusica realni pokazatelj da je beba kosata, ima svakakvih slucaja...npr. moja beba jeste bila jako kosata i imala sam gorusicu od pocetka do kraja....ali to nije siguran pokazatelj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato,ajde ti,pa cu ja za tobom,uredno cekam red :lol: .

Nego,sad mi pade jos nesto na pamet da pitam.. :P Uopste nemam gorusicu,ali uopste,pa me interesuje dali to znaci da moja beba nema kosicu??Jer je gorusica uvek pokazatelj toga?Ko zna sta cu jos da se setim da pitam dok se ne porodim... :lol:

Pa ja mogu samo po licnom iskustvu da ti odgovorim: u prvoj trudnoci sam imala slabo gorusicu, i lako sam je resavala jednim listom kupusa na dan. Cerka je imala slabu, ali ravnomernu kosicu po celoj glavi kad se rodila. Sad me je par nedelja otkidala kiselina, i nicim nisam mogla da je smirim. Poslednjih par dana je malo bolje, valjda je sisla malo bebana. Javim ti kad se rodi koliko ima kosice :rolleyes: Mislim da je ipak u pitanju to gde je beba smestena, da li je visoko, kod zeluca ili nize...

Inace moja mama kaze da je u trudnocama (komaTa 4 :D) imala takve probleme sa kiselinom da je mislila da joj gori zeludac. Svi smo bili kosmati po rodjenju, a ja najvise-kad sam imala 2 nedelje, vezivali su mi masnice u kosi :o Ko zna sta sve znaju te babe sto pricaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato,ajde ti,pa cu ja za tobom,uredno cekam red :lol: .

Nego,sad mi pade jos nesto na pamet da pitam.. :P Uopste nemam gorusicu,ali uopste,pa me interesuje dali to znaci da moja beba nema kosicu??Jer je gorusica uvek pokazatelj toga?Ko zna sta cu jos da se setim da pitam dok se ne porodim... :lol:

Doooogovoreno :D Ja gorusicu nisam gotovo uopste imala, samo jedno vece me je iskidala jos tamo negde na pocetku 7. meseca, da me je glava cini mi se bolela koliko je u grlu peklo ili sta vec, ja pametna legla da spavam i jedem pred spavanje u krevetu pola kila jafe, ali i to je kratko trajalo, posle te veceri gotovo nista, mozda jos jeno dva,tri puta, ali malo. Moja beba bi onda trebala sa jednim cuperkom da se rodi :D Hehe, javicu! :D Ja nisam imala kosice mnogo kad sam se rodila, a i mm je plav... Pa videcemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja sam se rodila kom majmunce s ogromnom kosom koju si mogao da vezes u rep...mojoj mami svi govorili kako je to lanugo i kako ce da otpadne za koji dan...dr se krstio i dolazio svaki dan da me vidi narocito kad me kupaju ali jok moja kosa ni da mrdne...i dan danas mi je kosa ekstra kvaliteta koliko je uopste nesto posebno ne negujem...samo sto je posvetlela ...moja keva je tada imala kosu do dupeta a moja je sada do struka...mozda moje cudo bude imalo malkice kracu kosu :P:P:P e odo na ctg ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske...Ja kad sam se rodila,bila sam celavi globus :lol: ,a videcemo sa bebanom mojom kako ce da bude.U svakom slucaju,hvala na odgovorima.

Od spavanja nocas bio je sipak,na kvadrat,kod mene ko iks oks,jednu noc spavam,jednu ne.Ajte na kaficu!!!! ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske...Ja kad sam se rodila,bila sam celavi globus :lol: ,a videcemo sa bebanom mojom kako ce da bude.U svakom slucaju,hvala na odgovorima.

Od spavanja nocas bio je sipak,na kvadrat,kod mene ko iks oks,jednu noc spavam,jednu ne.Ajte na kaficu!!!! ;);)

Dobro jutro. Ja od prilike lezem kada ti ustajes... Bila bih srecna kada bih bar svaki drugi dan spavala ali sta ces... Bice jednog lepog dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Ja od prilike lezem kada ti ustajes... Bila bih srecna kada bih bar svaki drugi dan spavala ali sta ces... Bice jednog lepog dana :D

I po celu noc ne sklopis oka?Auuu...Ma hoce,hoce...Kad bebice malo porastu... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce kod ocnog u dz da mi da misljenje zbog visoke dipotrije, carski ili ne. Dala mi je uput za institut kao da ipak oni odluce, ali ona je za carski. Malo mi je frka zbog toga, jer nisam ni razmisljala o toj mogucnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce kod ocnog u dz da mi da misljenje zbog visoke dipotrije, carski ili ne. Dala mi je uput za institut kao da ipak oni odluce, ali ona je za carski. Malo mi je frka zbog toga, jer nisam ni razmisljala o toj mogucnosti...

Nemoj da frkises, carski nije nista strasan. Ja sam posle 2 sata ustala, malo osecas u stomaku zatezanja, nista strasno. Imas bebu i obaveze i zaboravis da si operisana. Sve ima svoje prednosti i mane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce kod ocnog u dz da mi da misljenje zbog visoke dipotrije, carski ili ne. Dala mi je uput za institut kao da ipak oni odluce, ali ona je za carski. Malo mi je frka zbog toga, jer nisam ni razmisljala o toj mogucnosti...

Meni su u Dz napisali da se razmisli o nacinu porodjaja zbaog visoke dioptrije,inace kazu da ne smeju da napisu carski,nece odgovornost oftamolozi.Onda su me poslali u klinicki centar.U klinickom su napisali prirodni porodjaj bez obzira sto imam visoku dioptriju.Dr mi je rekla ...Pa tebi posle 20ete godine nije ni rasla dioptrija.Od 20ete mi je skocila za -5,na sta ona nije znala da objasni zasto.Kao slucajno...Kada sam je pitala da li moze da mi se poveca drasticno dioptrija posle porodjaja zbog naprezanja,odgovor je...pa,ne bi trebalo.Ja sam zaista u frci zbog toga.....ne zelim da mi se poveca dioptrija ,ne smem ni jednog sekunda da mislim o tome!Najgore je sto niko ne moze da mi kaze tacno..takva i takva stvar,sada mi ne trebaju odgovori tipa ..Pa,mozda bude,mozda ne bude....Najgore je ono mucenje tipa,aj malo prirodni,pa cemo te posle na carski ako ima potrebe.Meni su jos rekli da sam dole uska ,a beba krupna...al kako bude,izdrzi se sve,samo da je bebac dobro . :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bogami zatrajah u Dzu...pretvorilo se u cekanje da bi mi nadrkana dr koja je danas dezurna rekla da je sve ok...a cekala sam skoro 3 sata...uf nasli smo i krevetac da uzajmimo taman da ne kupujem jos da se preselimo pa da se poradjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drugarice!Evo mene,nedostajale ste mi.

Vazno je da ste mi sve dobro i da su vase bebice super!

Maro draga i ja sam bila celava do trece godinice,a sada me ubi gorusica,pa se nadam da ce mi malena imati kosicu.

Wido kako je prosao ctg?Ja sam juce bila,sve je u redu.

Ljubim vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel znas sta mi je rekla? |Rekla mi je : "Dobro je!Dodjite sledeceg petka u popodnevnu smenu ."Sto dalje implicira u drugu smenu samo ne u moju....I ne bi je covek zadavio...A ja tokom ctg osetila kontrakciju i ocekujem da mi kaze da je zabelezio nesto a ona nista...em me pre toga izbacila iz ordinacije kao nisam vas prozvala....ja ne znam kakva je prema svojim pacijentima al prema meni je grozna bila...ne moze mojoj doktorki ni vodu da nosi....Kako si ti prosla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel znas sta mi je rekla? |Rekla mi je : "Dobro je!Dodjite sledeceg petka u popodnevnu smenu ."Sto dalje implicira u drugu smenu samo ne u moju....I ne bi je covek zadavio...A ja tokom ctg osetila kontrakciju i ocekujem da mi kaze da je zabelezio nesto a ona nista...em me pre toga izbacila iz ordinacije kao nisam vas prozvala....ja ne znam kakva je prema svojim pacijentima al prema meni je grozna bila...ne moze mojoj doktorki ni vodu da nosi....Kako si ti prosla?

Koja je ta koza,majko moja?!A u koj DZ ti to radis?Ja sam u Mirijevu i prezadovoljna sam doktorkom,em ti lepo kaze sve i nista,kod nijedne pacijentkinje,ne propusta slucaju.Meni je sve bilo ok,beba se okretala,a nisam imala kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na Paliluli...moja doktorka je stvarno divna i ima puno razumevanja i strpljenja zato i ima najvise pacijenata...ona sad ode na godisnji i kaze dodji ti kad hoces i neka ti drugi dr pogleda ctg...a ova ostrokondza mi je radila Uz poslednji put kad sam radila u DZu i opet me samo na brzaka pogledala...danas sam zvala Zvezdaru da zakazem UZ kaze ne zakazujemo tel...jebe lud zbunjenog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu i ja ctg :(, meni ga jos ne rade! Mi danas opet kod doce, pritisak mi je sad ok samo me ti proteini zezaju.. Juce sam imala vlazne gacice i cudno mi je mirisalo, test-uloska pokazala kao da je plodova voda mada je pozitivan i ako je u pitanju bakterija. Mozda opet nesto u urinu....

Danas oficijalno ulazimo u 35-tu nedeljicu. Jos dve pa smo na sigurnom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu i ja ctg :(, meni ga jos ne rade! Mi danas opet kod doce, pritisak mi je sad ok samo me ti proteini zezaju.. Juce sam imala vlazne gacice i cudno mi je mirisalo, test-uloska pokazala kao da je plodova voda mada je pozitivan i ako je u pitanju bakterija. Mozda opet nesto u urinu....

Danas oficijalno ulazimo u 35-tu nedeljicu. Jos dve pa smo na sigurnom :D

Cestitamo! :rolleyes:

Od nas cete zasad dobiti samo jedan dobar dan... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu i ja ctg :(, meni ga jos ne rade! Mi danas opet kod doce, pritisak mi je sad ok samo me ti proteini zezaju.. Juce sam imala vlazne gacice i cudno mi je mirisalo, test-uloska pokazala kao da je plodova voda mada je pozitivan i ako je u pitanju bakterija. Mozda opet nesto u urinu....

Danas oficijalno ulazimo u 35-tu nedeljicu. Jos dve pa smo na sigurnom :D

ma dok trepnes i vi cete na ctg...nema nam natawyy danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene drage debelice! Danas sam neverovatno brzo zavrsila ctg i pregled! Cak sam i knjigu ponela poucena prethodnim iskustvima i spremna da cekam 2h... Sve je super!

Sutra mi stize krevetac, da ga postavimo, malo rotiramo namestaj u spavacoj sobi i ja sam spremna! Jos samo moja smizla da odluci da je to - to :D

Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.