Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A da se i ja malo pozalim. Citam Vas danima i uglavnom delimo iste muke vezano za spavanje tj. nespavanje i vreme koje se tesko podnosi.

Nego mene je sad u proteklih par dana poceli da muce bolovi u prstima na rukama. Imam utisak kao da imam cevape a ne prste i uopste ne mogu da stisnem ruku jako. A s obzirom da sam pocela da oticem i noge i ruke nekako se tripujem oko tih oticanja a sad i ovi bolovi. Da li je neka imala slican problem?

Ja sam pred kraj znala oteci kao Shrek! Kada sam bila umorna, ili sam se vise setala ili naprezala, obavezno su mi prsti bili kao kobasica, a pred kraj, dve nedelje pre porodjaja su mi govorili da mi je i lice oteklo. Kada nam ruke ili noge jako oteknu, imas osecaj kao da su utrnuti ili da boli, da , to je sasvim normalno.

Ne sekiraj se, znaci da si pri kraju, na kraju krajeva, pa usla si u deveti mesec :)

Bice super kada se porodis, jos je jaci utisak da si sva splasnula. Mada sam ja oticala i posle, dok god sam bila na infuziji (imala sam cr). Ali dobro je, normalno je, jeste neprijatno, ali Boze moj, toga ima tako puno u trudnoci da nam je vec tako svejedno pojavi li se jos koji simptom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da se i ja malo pozalim. Citam Vas danima i uglavnom delimo iste muke vezano za spavanje tj. nespavanje i vreme koje se tesko podnosi.

Nego mene je sad u proteklih par dana poceli da muce bolovi u prstima na rukama. Imam utisak kao da imam cevape a ne prste i uopste ne mogu da stisnem ruku jako. A s obzirom da sam pocela da oticem i noge i ruke nekako se tripujem oko tih oticanja a sad i ovi bolovi. Da li je neka imala slican problem?

Mene ti bolovi drze vec dobrih mesec dana,ali ja mislim da je to zbog cirkulacije,tj oticanja.Burmu sam skinula pre dva meseca,bas zbog oticanja,i jedva zavrnem slavinu,pogotovu desnom.Kazu proci ce kad se porodis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ti bolovi drze vec dobrih mesec dana,ali ja mislim da je to zbog cirkulacije,tj oticanja.Burmu sam skinula pre dva meseca,bas zbog oticanja,i jedva zavrnem slavinu,pogotovu desnom.Kazu proci ce kad se porodis.

Jeste, malo je problematicna cirkulacija kada bebac stisne krvne sudove, ali prodje bogami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, malo je problematicna cirkulacija kada bebac stisne krvne sudove, ali prodje bogami.

Jer mi verujes da nocu mozes da mi odseces srednji prst na desnoj ruci,ma nebi osetila nista,do te mere `nije moj` :blink: Ali u pravu si,to je cesto,pa je postalo normalno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sad mi je lakse vec sam pocela da tripujem vezano za preeklampsiju, daleko bilo, ali ovako mi lakse kad proverim iskustva drugih jer sve simptome koji se jave u trudnoci nekaoko kao da se plasimo da necemo na vreme da primetimo ili cemo nesto vazno da zanemarimo.A meni glupo da ginekologa zovem za sve mislice da sam hipohondar a ne trudnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf ja danas imam neke tripove...te talasi vrucine a kad me pipnes ladna ko tastina dusha....mislim da su mi pocele pripremne kontrakcije sad sigurno...em imam neke bolove ko kad treba da dobijem na par sati...danas mi bas nije dan...jos komsinica uletela u dvoriste kao ti si tu a ja mislila da ste otisli u porodiliste sinoc nije bilo svetla...wtf?

@nena

pa onako kako moram jbg bolje sad nego kad se ona rodi...i onako nam je sve po kutijama samo da se prenese od tacke a do tacke b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sad mi je lakse vec sam pocela da tripujem vezano za preeklampsiju, daleko bilo, ali ovako mi lakse kad proverim iskustva drugih jer sve simptome koji se jave u trudnoci nekaoko kao da se plasimo da necemo na vreme da primetimo ili cemo nesto vazno da zanemarimo.A meni glupo da ginekologa zovem za sve mislice da sam hipohondar a ne trudnica.

Ja te ne pitah,ali verujem da ti je pritisak ok,cim njega nje spominjes. Samo noge u vis,i ruke odmarkaj i to je to. Jer si spakovala torbu?Mene mrzi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer mi verujes da nocu mozes da mi odseces srednji prst na desnoj ruci,ma nebi osetila nista,do te mere `nije moj` :blink: Ali u pravu si,to je cesto,pa je postalo normalno. :rolleyes:

:D E vala i mi svasta prozivimo i istrpimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sad mi je lakse vec sam pocela da tripujem vezano za preeklampsiju, daleko bilo, ali ovako mi lakse kad proverim iskustva drugih jer sve simptome koji se jave u trudnoci nekaoko kao da se plasimo da necemo na vreme da primetimo ili cemo nesto vazno da zanemarimo.A meni glupo da ginekologa zovem za sve mislice da sam hipohondar a ne trudnica.

Ja sam imala gestacijsku hipertenziju (visok pritisak izazvan trudnocom), i to bas jako, zbog toga su me i hospitalizovali, pa sam se i ja uplasila kada sam u sedmom mesecu ugledala otecene noge, ali je dr rekao da je to u redu ako splasne posle odmaranja, tj kada se javi i povuce, onda nije pritisak u pitanju. Meni je trajalo i po dva dana, ali se povuklo, a zadnjih nedelja trudnoce je to svakodnevna pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce izjavim da mi je dosta trudnoce,da jedva cekam da se porodim,odem na zakazan pregled,a doktor mi kaze da se glavica skroz spustila(samo sto se ne porodim).Dao mi je lekove da izguram do 38. nedelje,sad sam u 36-oj.Da li to znaci da necu dogurati do termina,3okto,ima li neko slicno iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce izjavim da mi je dosta trudnoce,da jedva cekam da se porodim,odem na zakazan pregled,a doktor mi kaze da se glavica skroz spustila(samo sto se ne porodim).Dao mi je lekove da izguram do 38. nedelje,sad sam u 36-oj.Da li to znaci da necu dogurati do termina,3okto,ima li neko slicno iskustvo

Drami,

u ovakvoj situaciji mozes ocekivati bebu od danas pa i do posle termina! Jako zeznuta situacija, u praksi uglavnom uz lekove i mirovanje se izvuce oko dve nedelje, na sta i tvoj doktor racuna, tako da se najverovatnije neces poroditi pre ulaska u deveti, sto je najvaznije.

Desavalo se da zena izgura citavu trudnocu sa poluotvorenim grlicem, kod tebe ne znam da li se poceo otvarati od bebine glavice, ali ne brini, ako beba krece, znaci da je spremna za ovozemaljski zivot.

Mozda je i termin malo omasen....a kazi koliko je teska po proceni beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja te ne pitah,ali verujem da ti je pritisak ok,cim njega nje spominjes. Samo noge u vis,i ruke odmarkaj i to je to. Jer si spakovala torbu?Mene mrzi :lol:

Pa pritisak mi je 120/60 kao normalan ali meni je pre trudnoce bio 90/50 pa sad ne znam da li se ovaj racuna kao povisen za mene i jos nesto ja ga merim kod kuce na onaj aparat sto se stavlja na ruku a on je nepouzdan tako da ne znam koliki mi je pritisak a do sad su mi samo jednom merili pritisak kod lekara ova moja privatna kod koje idem mi i ne meri pritisak a ni ona iz D, kao ni kilazu samo su mi je na pocetku izmerili. Torbu nisam spakovala niti sam sve kupila sto treba da spakujem, problem mi je sto ne znam u sta da spakujem sve te stvari, samo peskiri i bade mantil pa mi vec treba koferce. Mislila sam da kupim onu vecu torbu za plazu al gde cu sad na kraju leta naci torbe za plazu. A videla sam u tempu lepe i jeftine u junu i curka ne misli unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je teska 2.900gr,a za otvaranje mi nista nije rekao.Poslednjih 4,5 dana mi se pojacao sekret i osetila sam bol u donjem delu stomaka,dao mi je partusisten i verapamil da pijem,citala sam da ove lekove daju da bi se zaustavile kontrakcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pritisak mi je 120/60 kao normalan ali meni je pre trudnoce bio 90/50 pa sad ne znam da li se ovaj racuna kao povisen za mene i jos nesto ja ga merim kod kuce na onaj aparat sto se stavlja na ruku a on je nepouzdan tako da ne znam koliki mi je pritisak a do sad su mi samo jednom merili pritisak kod lekara ova moja privatna kod koje idem mi i ne meri pritisak a ni ona iz D, kao ni kilazu samo su mi je na pocetku izmerili. Torbu nisam spakovala niti sam sve kupila sto treba da spakujem, problem mi je sto ne znam u sta da spakujem sve te stvari, samo peskiri i bade mantil pa mi vec treba koferce. Mislila sam da kupim onu vecu torbu za plazu al gde cu sad na kraju leta naci torbe za plazu. A videla sam u tempu lepe i jeftine u junu i curka ne misli unapred.

Torbe mozes naci ikod kineza, kofecici svih velicina...

Pritisak izmeri u ambulanti nekad, ali ovo je sasvim ok, svima malo poraste u trudnoci. Ja sam ima uvek 120/80 a u trudnoci je bilo i 170/120, problem se javlja kod 140/100, tako da si ti dobra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je teska 2.900gr,a za otvaranje mi nista nije rekao.Poslednjih 4,5 dana mi se pojacao sekret i osetila sam bol u donjem delu stomaka,dao mi je partusisten i verapamil da pijem,citala sam da ove lekove daju da bi se zaustavile kontrakcije

Super, ako je teza od 2.5 kg onda ste na konju, i jos ako je devojcica, njima se ranije razviju pluca, izvini, nisam pratila od pocetka da li znate pol.

Bol osecas zbog bebinog spustanja, a da se otvaras to bi ti rekao, a posto nije, onda ces izvuci do devetog sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, ako je teza od 2.5 kg onda ste na konju, i jos ako je devojcica, njima se ranije razviju pluca, izvini, nisam pratila od pocetka da li znate pol.

Bol osecas zbog bebinog spustanja, a da se otvaras to bi ti rekao, a posto nije, onda ces izvuci do devetog sigurno.

Ma vazno mi je da izguram do te 38.ned pa nek se porodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vazno mi je da izguram do te 38.ned pa nek se porodim

Hoces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoces :)

Hvala ninuska, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene,ceo dan pratim vase slatke mukice i svima vam se priblizilo. :rolleyes: Ja imam jos dosta da guram....Danas me muci isto neki tupi bol kao kad boli desni jajnk i to me brine :unsure: Na zadnjem uz pregledu je na tom mestu bila bebanova glava jer se spustio bas nisko i cini mi se da se jos nije ni mrdnuo odatle.Stalno sam u tripu da ne krene napolje tako rano.....Jel neka od vas imala slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nocas je na mene bio red da ne spavam!!!Zaspala tek oko 1 , u 5 me muz probudio kad je dosao s posla i evo sad ko najgoratrudnjaca cekam da se otvori pekara da odem po klopu...

E ja kao da sam urekla juce kad sam rekla da sam lepo spavala- nocas opet slaboooo... Probudila se u pola noci i prevrtala se do besvesti, naravno sve vreme se preznojavala i preznojavala i pored otvorenog prozora. Jaooojjj kako sam se razocarala kad sam cula da ce sutra biti malo hladnije, a od ponedeljka opet toplo, znate koliko ce mi vrucina otezati... Jer ja se preznojavam i kad me u sred zime nesto zaboli, a kamoli sledece nedelje po toj vrucini sa tim malim bolovcicima... Ima da se stopim kao cvarak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu zene, pa ja resih onaj moj problemcic-jednim velikim O! :lol: Sto mi ne rece doca da je tako lako resenje.... Valjda se opustio onaj misic, ko ce ga znati :blink: Uglavnom, O je resenje za sve vase probleme! B)

Znaci od sad sta god da nas zaboli da probamo sa tim??? A moze i preventivno- bolje spreciti nego leciti,a? :D Hahaha.. Nisu ti losi ti prirodni lekovi, kakva hemija i lekovi protiv bolova :D Drago mi je da ti je bolje !!! Jos koja doza i bices kao nova, moci ces maraton da trcis, a ne za detetom! ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja kao da sam urekla juce kad sam rekla da sam lepo spavala- nocas opet slaboooo... Probudila se u pola noci i prevrtala se do besvesti, naravno sve vreme se preznojavala i preznojavala i pored otvorenog prozora. Jaooojjj kako sam se razocarala kad sam cula da ce sutra biti malo hladnije, a od ponedeljka opet toplo, znate koliko ce mi vrucina otezati... Jer ja se preznojavam i kad me u sred zime nesto zaboli, a kamoli sledece nedelje po toj vrucini sa tim malim bolovcicima... Ima da se stopim kao cvarak :D

ako ovako nastavi moracemo da platimo za porodjaj dva crnca da nas lade

u novom stanu ima klimaaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice super kada se porodis, jos je jaci utisak da si sva splasnula.

Ja hvala Bogu ne oticem, mozda ponekad malkice, ali moja majka mi je pricala da je ona prilicno oticala, ali cim se porordila sve je splasnulo i prvo sto je pomislila kad se porodjaj zavrsio, videla sestru i sve je to proslo je- JAOOOOOJ KAKO SU MI MRSAVE NOOOOGICE :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ovako nastavi moracemo da platimo za porodjaj dva crnca da nas lade

u novom stanu ima klimaaaaaaaaaaa

Uh blago tebi, hladices se :D Mi smo mislili ove godine da uzmemo klimu, pa je onda bas zahladnelo, mi mislili nece vise vrucina, kad ono djavola nece, tek tad pocese najgore. Sledece godine uzimamo obavezno ja leto bez klime ne cekam ni slucajno!!! Ma ovamo u bolnici imaju klime, doduse ne u sobi bas, ali su dve u hodniku, a nema ni puno porodilja, ne greje se toliko mislim kad ima manje ljudi, oseti se hladno, stvarno je super, neeeegoo opet, bolje bi bilo da je zahladnelo... Jaoj kad sam bila na ctg sad u ponedeljak radili su mi u apartmanu, tamo im je bio aparat. Coooovece koje razocarenje, mislila sam da uzmem, ali je bas bzv, potpuno isto kao obicna soba, niti klima, niti tv, samo sto i stolice, i sam si u sobi, ostalo sve isto- kreveti, komodice kao u obicnim sobama. Jedino mi pade na pamet da mozda bar tv unesu kad neko uzme... Pih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene,ceo dan pratim vase slatke mukice i svima vam se priblizilo. :rolleyes: Ja imam jos dosta da guram....Danas me muci isto neki tupi bol kao kad boli desni jajnk i to me brine :unsure: Na zadnjem uz pregledu je na tom mestu bila bebanova glava jer se spustio bas nisko i cini mi se da se jos nije ni mrdnuo odatle.Stalno sam u tripu da ne krene napolje tako rano.....Jel neka od vas imala slican problem?

Boluckao je mene desni jajnik i mnoge trudnice su se zalile na bol bas u desnom jajniku, kazu da je to normalno... Pa verovatno pritiska, eeeeh polako- bolece te u zavisnosti kako se namesti i bubrezi i zeludac i kicma, ja to iz iskustva, kad pocne da mi dribla zeludac pokidace ga cini mi se :D Joj zenske, meni se ponedeljak prilicno priblizio.... Cini mi se da sam ovde ja na redu??? A OD DANAS 39 PUNIH, UDJOSMO U 40. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.