Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Po tikeru sutra ulazim u 34.nedelju,ali ja ulazim u 35.sutra.Punim sutra punu 34.nedelju :lol:

Takice,ja mislim da ti je pojacan sekret,koje je boje?

kao zelatin je......providno.... :( mnogo sam se uplasila.....ipak mi je to prva trudnoca, pa ne znam vise sta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nato, ja bih pitala jos jednog ginica, ipak oni to najbolje znaju. Nasa iskustva su subjektivna...

A gde je MarijaVlada? Da nije opet...?

Ma tako cu i uraditi, u ponedeljak idem na CTG, sada kod onog dr. koji me je primio pre neki dan kad je lazna uzbuna bila :D, pa cu pitati njega sta i kako... U svakom slucaju hvala vam puno na savetima, najbolje ste!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene ,da se prikljucim grupi koja ima problema sa spavanjem <_< .Do skoro sam nocu spavala po 12h ,al je pocela i mene da hvata frka-panika ,i nema vise sna.Mozda se secate da su meni pomenuli da cu najverovatnije na carski,zbog dioptrije ,ali jos nemam papire za carski,posto niko nece tako lako da ih da,iako mi je dioptrija poprilicno visoka .E,sad su mi rekli da moze da se desi i prirodni.Beba je krupna,ja sitna i uska,mrsava...Posle raznih postova ovde na forumu,kolko su se zene namucile na porodjaju,sta sve moze da se desi,ja nisam u panici,to je mala rec.Ja sam postala bleda,zabrinuta,uplasena...naravno zelim da mi beba bude dobro,i ja ,da nema nekih komplikacija,da brinem o njoj.Ja sam se od pocetka spremala za prirodni porodjaj,pa mi onda kazu zbog komplikacija koje mogu da se dese bice carski.Ja se pomirim sa tim,i kazem Ok,to je to,necu komplikacije.E,posle svega da opet moze da se desi prirodni,a da sada znam za komplikacije i da mi se otvoreno kaze da cu imati tezak prirodni porodjaj,verujete mi nije mi svejedno,al nimalo.Eto,iskukala sam postenski ...al nadam se najboljem,da znaju sta rade,i da ce me poslati odmah na carski kad dodje vreme za to i ako znaju situaciju.Nadam se samo da ce sve biti dobro :huh:

Sto se tice spavanja nije meni to zbog frke i panike, vec zbog toga sto se cak i sad, kad je dosta zahladnelo i kosava duva kao luda, samo preznojavam ,poludecu vise, cim legnem odmah sam gola voda covece... Sto se tice tvoje treme i straha, moj ti je jedini savet da razmisljas pozitivno, ustvari pokusaj da i ne razmisljas mnogo! Ja recimo o porodjaju prilicno retko razmisljam, stvarno jos uvek nemam tremu, tek na trenutke, a vidi na tikeru koliko mi je dana do termina ostalo. Iskustva sa porodjaja sam i ja gotovo sva citala, ali ne uticu nesto na mene, ni dobra ni losa, valjda ne mozes da osetis to, ne moze recima da se opise koliko boli, sve mi se cini ma niiije to strasno. Valjda posto mi je prva beba i ne znam sta me ceka, ali me tesi i to sto kazu da ko je imao bolne menstruacije lakse ce podneti i kontrakcije, jer je bol odprilike ne istog intenziteta naravno, jaca ali takva, te vrste, a moje menstruacije su bile strasne, nekoliko puta sam u hitnoj zavrsavala, novalgetol u venu, povracanje, nesvestice... Pa racunam kad sam to prezivela znaci i ovo cu :lol: . Ako ti trudnocu vodi doktor u kog imas poverenja samim tim ce ti lakse biti, psiha cini cuda. Ja se prebacila u drugi grad da vodim trudnocu, samo da bi me vodila doktorka kojom sam se odusevila kad sam jednom otisla u hitnu, koja je specijalista perinatologije, specijalizovala je i jedina u okrugu radi carski pod epiduralom, ima milion tih nekih specijalizacija, vodi se kao jedna od najboljih ovde, meni je i to recimo puno znacilo... I nemoj da citas negativna iskustva vec samo ona dobra! Ja stalno teram sestru da mi iznova prepricava njen porodjaj-bez epidurala, kaze da dok je cekala te bolove o kojima su joj toliiiko pricali ona se vec porodila, macji kasalj :D I ne brini nista, nisi ni prva ni poslednja, znaju doktori sta rade, ih, pa za koju nedelju ces se maziti sa svojom bebom, samo nek ti to bude u glavi, ja mislim da je to poklon vredan svega! A uskoro cu ti i ja prepricati ovde svoje iskustvo koje MORA da bude dobro, pa ce ti biti lakse, hehe :D P.S- Osim toga da moja beba bude dobro( sto mi je jedini veliki strah), cilj mi je da ne urlam tamo, i nadam se da cu uspeti :lol: POzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako porodilje, bez panike. Bice sve kako treba....

Mene je mali sutnuo u stomak, malo sam uspela da ublazim udarac rukom. Valjda je sve ok. Bebica se na toj strani mrducka tako da necu da zovem docu.... Trudim se da ne panicim ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske dobar dan! Ja danas zvanicno ulazim u 9.jeeeeeeeeeeeeeee...Do sad sam zevala po gradu,kafenisah se,kupih jos jednu spavacicu i takoc.Natekle mi noge pomalo,i trnu mi ruke,pogotovu desna.Jutros si mogo da mi je iseces,nista ne bih osetila.

Nato ja bih ti rekla da ga pijes,posto ti je doktorka vec rekla da ne prekidas,sto je sigurica,sigurica.

Milenice ne sekiraj se,proci ce sve kako treba,i ja mislim da ces ipak na carski,zbog dioptrije.

Pozdrav za sve!!

CESTITAAAAM! :lol: Ja sam sve pricala da cu slaviti dan kad udjem u 9-i :D I hvala na savetu. A ja sam za sebe ves sve iskupovala, a sto se stvari za bebu tice- lepe mi se oci za sve sto vidim, sve bih uzela, kazem ja ici cu gola kad se ovaj mali rodi, sve cu njemu kupovati :D Nego nasi glupi obicaji, svi kazu pa aj' da ispostujem, ne kupuje se nista pre nego sto se rodi, mi cemo uzeti tek neke sitnice, a ostalo smo rezervisali. Nego smo dobili neka odelca od rodjaka iz inostranstva, koji su bebi sad to kupili jer kad se rodi nece biti tu- nemojte mi se smejati, ali ja jedno 5 puta dnevno vadim ono iz kese i iznova i iznova gledam... Kako je malo i slatko! Jedva cekam da se kupamo, mackamo, mazimo, presvlacimo, jooooooj... :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laku noc zelim, odoh da slusam srculenca. Nemam bas obicaj da ukljucujem aparatic ali lakse cu da zaspim kad ih cujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao zelatin je......providno.... :( mnogo sam se uplasila.....ipak mi je to prva trudnoca, pa ne znam vise sta i kako...

Ma to je verovatno samo sekret, desilo mo se cini mi se ali nisam preterano obratila paznju. Za sluzni cep mi je doktor objasnio da se ne bih uplasila, da je kao sluz, ali valjda krvi ima, znaci krvavo, ne providno kako sam ja skontala, da ne mislim da je nesto lose daleko bilo, desava se kad se otvaras i kad ce porodjaj poceti. Tako da ne verujem bas da je kod tebe to... Ako ti je sigurnije i ako ces biti mirnija naravno pitaj svog dr.! Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laku noc zelim, odoh da slusam srculenca. Nemam bas obicaj da ukljucujem aparatic ali lakse cu da zaspim kad ih cujem....

Laku noc i tebi! LEPO SPAVAJTE SVO TROJE! Decaku i tebi saljemo pozdrav, a devojcici poljubac :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje debelice!!!!!

Evo i mene, samo da vas pozdravim pa da brisem na spavanjac!

Sutra ulazim u 9-ti tako da je dan D sve blizi i realniji :) a ja sve nestrpljivija.. Malo je i frkica ali dobro, prezivecemo! Kod mene se iskomplikovao plan za porodjaj jer mi je porodiliste zatvoreno (Zemun), doktor na odmoru a dobila sam savet iz poliklinike gde idem na ctg da vise ne razmisljam o ovom porodilistu i da menjam ustanovu :blink: Tako da sada nemam ideju sta dalje da radim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske:) Hajdete na kaficu, gradska 3.sprat:) Bas mi se neda da budem kod kuce, ai bice sve super. jos samo dve nedelje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske:) Hajdete na kaficu, gradska 3.sprat:) Bas mi se neda da budem kod kuce, ai bice sve super. jos samo dve nedelje..

Marija, samo nemoj da odbrojavaš dane - onda vreme baš sporo prolazi! Zašto si u bolnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija, samo nemoj da odbrojavaš dane - onda vreme baš sporo prolazi! Zašto si u bolnici?

Imam kontrakcije...sad je bila vizita i smanjuju mi lekove... Odvikavanje ocinje, znaci blizi se:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Marija samo hrabro jos malo pa gotovo :)))

@Star ja kukam o tome vec 20 strana...curim na sve strane...jutros sam se probudila i cela ruka mi je bila umazana mlekom...ko krava

yey i mi jos danas a od sutra smo 9 mesec...beba je nemirna za medalju...ma za 3 medalje vidim da ce mi dusu pojesti kad bude izasla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam kontrakcije...sad je bila vizita i smanjuju mi lekove... Odvikavanje ocinje, znaci blizi se:)))

Izdrzi jos malo, dve nedelje nisu puno... Ja se nadam duzem statusu trudnice, ali ipak je dobro da udjemo u deveti pa posle neka navale bebci:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, treba mi mala pomoć :)

Da li može neko da mi opiše kakav je lek Utrogestan? Kakve je boje, koja veličina tabletice i tako to... i čemu on služi?

Idem u sredu na komisiju za bolovanje, dr mi je napisala u nalazu da ga pijem da bih dobila još bolovanja... pa sve mislim da će me pitati kako izgleda taj lek jer su kod nas rigorozni a ja nemam pojma... Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, treba mi mala pomoć :)

Da li može neko da mi opiše kakav je lek Utrogestan? Kakve je boje, koja veličina tabletice i tako to... i čemu on služi?

Idem u sredu na komisiju za bolovanje, dr mi je napisala u nalazu da ga pijem da bih dobila još bolovanja... pa sve mislim da će me pitati kako izgleda taj lek jer su kod nas rigorozni a ja nemam pojma... Hvala unapred :)

utrogesten je lek na bazi hormona,tacnije utice na to da se plod bolje prihvati na zid materice...mali,okruglas,belo-bez boje...moze da se pije ili koristi vaginalno...mada nece te to pitati...samo te pitaju sta pijes i koliko puta na dan prvi put na komisiji...posle ni ne pitaju samo produzavaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

utrogesten je lek na bazi hormona,tacnije utice na to da se plod bolje prihvati na zid materice...mali,okruglas,belo-bez boje...moze da se pije ili koristi vaginalno...mada nece te to pitati...samo te pitaju sta pijes i koliko puta na dan prvi put na komisiji...posle ni ne pitaju samo produzavaju

Hvala :)

Prvi put idem na komisiju, pa ne znam šta da očekujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske:) Hajdete na kaficu, gradska 3.sprat:) Bas mi se neda da budem kod kuce, ai bice sve super. jos samo dve nedelje..

Dobro jutro svima!

Marija zlato,pa ti opet u bolnici?!Znaci za dve nedelje ces nam pisati kako si prosla na porodjaju,kakva je bolnica i kako je slatka tvoja devojcica.....Saljem ti puuuuunnnnooooo pozitivnih misli i strpljenja.Poljubac za vas dve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zenske!Ajte na picu,ja spremala,razbila sam se,pojela sam Boga,sad cu da stenjem ceo dan :lol:

Kako ste od jutros?Ustajala sam nocas na svkih sat vremena,beba mi se bas nekako nezgodno namestila bila,pa mi je bilo i bolno malo.

Jer vam je neprijatno kada sedate?Meni uzasno :blink: .I od zeludca i odozdo,Boze koji plozaj je zauzela ova moja bebana?

Kolena i mene rasturaju,najgore mi kad treba da sednem na wc solju,aaaaa drzim se za radijator :lol: ,nego i ne obracam paznju vise,nekako sam resila da sve ostale bolove i neprijatnosti zanemarim i da cekam kontrakcije,prave.

Stvari sam sve oprala juce i opeglala,,samo da spakujem torbice i to je to.

veliki pozdrav za sve!

MarijaVlada drzimo palceve!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zenske!Ajte na picu,ja spremala,razbila sam se,pojela sam Boga,sad cu da stenjem ceo dan :lol:

Kako ste od jutros?Ustajala sam nocas na svkih sat vremena,beba mi se bas nekako nezgodno namestila bila,pa mi je bilo i bolno malo.

Jer vam je neprijatno kada sedate?Meni uzasno :blink: .I od zeludca i odozdo,Boze koji plozaj je zauzela ova moja bebana?

Kolena i mene rasturaju,najgore mi kad treba da sednem na wc solju,aaaaa drzim se za radijator :lol: ,nego i ne obracam paznju vise,nekako sam resila da sve ostale bolove i neprijatnosti zanemarim i da cekam kontrakcije,prave.

Stvari sam sve oprala juce i opeglala,,samo da spakujem torbice i to je to.

veliki pozdrav za sve!

MarijaVlada drzimo palceve!!

Mmmmm pica....ja tek kafu pijem :P

Meni je draga neprijatno i kada sedim i kada lezin,hodam...Ne znam vise sta cu,da dubim na glavi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, treba mi mala pomoć :)

Da li može neko da mi opiše kakav je lek Utrogestan? Kakve je boje, koja veličina tabletice i tako to... i čemu on služi?

Idem u sredu na komisiju za bolovanje, dr mi je napisala u nalazu da ga pijem da bih dobila još bolovanja... pa sve mislim da će me pitati kako izgleda taj lek jer su kod nas rigorozni a ja nemam pojma... Hvala unapred :)

Meni je isto dr napisao da pijem Utrogestan, i nista me nisu ni pitali na komisiji. Usla i izasla za 30 sekundi ;) A i mene su plasili da je u N. Sadu komisija rigorozna, uzas. Cak kad mi je uradjen serklaz rekli su mi da cu morati i dalje svakog meseca da idem, sto je nebulozno. Posle serklaza je isao moj tata, i bez problema su mi produzili bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice spavanja nije meni to zbog frke i panike, vec zbog toga sto se cak i sad, kad je dosta zahladnelo i kosava duva kao luda, samo preznojavam ,poludecu vise, cim legnem odmah sam gola voda covece... Sto se tice tvoje treme i straha, moj ti je jedini savet da razmisljas pozitivno, ustvari pokusaj da i ne razmisljas mnogo! Ja recimo o porodjaju prilicno retko razmisljam, stvarno jos uvek nemam tremu, tek na trenutke, a vidi na tikeru koliko mi je dana do termina ostalo. Iskustva sa porodjaja sam i ja gotovo sva citala, ali ne uticu nesto na mene, ni dobra ni losa, valjda ne mozes da osetis to, ne moze recima da se opise koliko boli, sve mi se cini ma niiije to strasno. Valjda posto mi je prva beba i ne znam sta me ceka, ali me tesi i to sto kazu da ko je imao bolne menstruacije lakse ce podneti i kontrakcije, jer je bol odprilike ne istog intenziteta naravno, jaca ali takva, te vrste, a moje menstruacije su bile strasne, nekoliko puta sam u hitnoj zavrsavala, novalgetol u venu, povracanje, nesvestice... Pa racunam kad sam to prezivela znaci i ovo cu :lol: . Ako ti trudnocu vodi doktor u kog imas poverenja samim tim ce ti lakse biti, psiha cini cuda. Ja se prebacila u drugi grad da vodim trudnocu, samo da bi me vodila doktorka kojom sam se odusevila kad sam jednom otisla u hitnu, koja je specijalista perinatologije, specijalizovala je i jedina u okrugu radi carski pod epiduralom, ima milion tih nekih specijalizacija, vodi se kao jedna od najboljih ovde, meni je i to recimo puno znacilo... I nemoj da citas negativna iskustva vec samo ona dobra! Ja stalno teram sestru da mi iznova prepricava njen porodjaj-bez epidurala, kaze da dok je cekala te bolove o kojima su joj toliiiko pricali ona se vec porodila, macji kasalj :D I ne brini nista, nisi ni prva ni poslednja, znaju doktori sta rade, ih, pa za koju nedelju ces se maziti sa svojom bebom, samo nek ti to bude u glavi, ja mislim da je to poklon vredan svega! A uskoro cu ti i ja prepricati ovde svoje iskustvo koje MORA da bude dobro, pa ce ti biti lakse, hehe :D P.S- Osim toga da moja beba bude dobro( sto mi je jedini veliki strah), cilj mi je da ne urlam tamo, i nadam se da cu uspeti :lol: POzzzzzzz

Evo i ja sam se malo ukljucila na bebac.Nocas sam se naspavala ko top,sto kazu :lol: Napokon nema vise one velike vrucincine .I meni je isto prva beba ,i onda sam se uhvatila citanja na forumima ...uplasim se ,i eto.Doktorka mi je na pocetku rekla da nista ne citam,al kako da saznam neke stvari onda.Meni je forum puno pomogao,da znam tacno koliko stvari da kupim,i sta da kupim za bebicu.E,i ja sam promenila nekoliko lekara na pocetku trudnoce dok nisam nasla super doktorku u koju zaista imam poverenja.Ona me ohrabruje,i zaista kad mi ona nesto kaze,znam da je tako....samo sto ona nece biti samnom na porodjaju.Slazem se da je bitno imati dobrog lekara kome verujes,i strucnog.Sad citam samo pozitivne stvari,i sta kupiti za bebca,tad se raznezim i sve je ok.Pre neki dan sam pustila i decje pesmice ....da bebac malo slusa :lol: Maro1986 i ja se nadam da cu na carski zbog visoke dioptrije,jer meni je tesko da napisem kolika mi je dioptrija,jer je prilicno velika,i tesko mi je te brojeve da gledam...samo se nadam da nece vise rasti .Natawyyy,videla sam ja tvoj tiker ;) ,znam ja da ces ti skoro...i nadam se ,tj.sigurno ce sve biti OK!U pravu si,ma biti pozitivan je pola posla.Ja sam pocela pre 10ak dana da pijem maslinovo ulje,jednu kasiku dnevno.Mislila sam da izbegnem,al ajde,za svaki slucaj.U mom selu su zene nekad to pile(verovatno i danas,al ovo znam od malena),i kazu da beba lakse izleti,i da bude cista ,nekako cistija,ne znam kako to da objasnim.Znam da je jedan dr u Cacku pitao jednu kako joj je beba tako cista ,sta je pila...kad je ona rekla maslinovo ulje,on na to...a,zatooo.Nije na stetu,tako da sam i sa tim krenula.Ma i ja samo mislim da mi bebac bude dobro,to mi je najvaznije na svetu :wub: ...a i vreme na svu srecu brzo prolazi ,tako da cemo se sve brzo druziti sa nasim bebicama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nesto bolucka stomak, videcemo sutra na kontroli sta je.

Inace mi malo pritisak visok, malog ujela kuca na igralistu ja popizdela sto mu dozvolili da mazi nepoznato kuce. I to ga vodili na uzici bracni par sa detetom u kolicima. Kako li se to kuce ponasa prema njihovom detetu ako ne voli da ga diraju?! Komsijin sin po opisu kuceta provali koji su ti i ja pozovem telefonom a zena me pita od kud meni njihov broj :angry:. Ne pita za dete niti izvini, muz doduse bio fin i izvinio se i rekao koje vakcine kuce imalo a ona rospija! Kakvih budala ima... Onda sam zvala decije oni mi rekli ako je povrsinska povreda i dete vakcinisano samo da ga dezinfikujem i gledam da ne zagnoji... Ali sam se malo izvikala i na zenicu koja mi cuva sina pa se ona nasikirala...

Sad muski skitaju a ja lezim, polako gubim strpljenje sa ovim lezanjem. Doduse smugnem ja ponekad i u soping ali retko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmmm pica....ja tek kafu pijem :P

Meni je draga neprijatno i kada sedim i kada lezin,hodam...Ne znam vise sta cu,da dubim na glavi ;)

Heheheheh....mozda je to resenje!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CESTITAAAAM! :lol: Ja sam sve pricala da cu slaviti dan kad udjem u 9-i :D I hvala na savetu. A ja sam za sebe ves sve iskupovala, a sto se stvari za bebu tice- lepe mi se oci za sve sto vidim, sve bih uzela, kazem ja ici cu gola kad se ovaj mali rodi, sve cu njemu kupovati :D Nego nasi glupi obicaji, svi kazu pa aj' da ispostujem, ne kupuje se nista pre nego sto se rodi, mi cemo uzeti tek neke sitnice, a ostalo smo rezervisali. Nego smo dobili neka odelca od rodjaka iz inostranstva, koji su bebi sad to kupili jer kad se rodi nece biti tu- nemojte mi se smejati, ali ja jedno 5 puta dnevno vadim ono iz kese i iznova i iznova gledam... Kako je malo i slatko! Jedva cekam da se kupamo, mackamo, mazimo, presvlacimo, jooooooj... :wub::wub::wub:

Hvalaaaaa :lol: I ja isto,sve sam pricala,ma samo da udjem u 9. pa cu da se napijem... :P E nema te danas nesto? <_< I ja isto,malo-malo pa otvaram ormaric i sve nesto kao pakujem,premestam,a u stvari srce mi se topi da gledam garderobicu i da zamisljam....Ma cudo!!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.