Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

:angry::angry::angry:JA SE SELIM U ZAMRZIVAC!!! :angry::angry::angry:

:lol: :lol: :lol: i ja bih, veruj mi! Ocigledno da je nama debelicama isto- nepodnosljivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako je pao mrak ova moja povilenela evo vec dva sata ne prestaje da me sutira...nego danas sam osetila ostar bol tacno kroz vaginu, trajao je par sekundi...sta mislite jel bi to mogao biti znak otvaranja? nema krvi nema cepa sve normalno

Ne samo da nam je isti termin nego imamo i iste simptome u trudnoci :blink: Taj bol sam i ja osetila, naravno otrcala u kupatilo i nista.. A nije bas zanemarljiv, poprilicno zaboli, jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Ja sam bas poranila. Morala sam da ustanem nesto mi se gorusica vraca. Malo da vidim sta ima pa cu nazad u krevet. ELem, juce sam otisla do bolnice, nije mi dao djavo mira. I kao ajde primice me neki dezurni dr al inace treba ujutru da dodjem. Gledao je samo uz, i sve je u redu, i da dodjem u petak opet. Za ctg tamo nema mesta a da idem za zemun bas i ne mogu. Moja dr mi nista nije rekla sta i kako ako predjem termin. Tako da ce i u petak da me gleda ko zna koji dr, sto me malo nervira, ma sve njih boli uvo..ovaj me juce pita a sto si ti dosla, ma doslo mi da uzmem knjizicu i odem kuci i kazem mu da ne mora da me pregleda. Bas sam se nesto smorila. Jednu zenicu su poslali u drugu bolnicu kao nemaju mesta a ja kad sam bila na stolu kaze sestri da ce doci njegova svastika sa jakim bolovima i da je upisu. A mi ostale nemamo bolove uopste. Dobro ja stvarno nisam imala, al sta sutra da ocekujem kad mi krene...

Eto malo sam se izjadala...i hvala vam puno na savetima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne samo da nam je isti termin nego imamo i iste simptome u trudnoci :blink: Taj bol sam i ja osetila, naravno otrcala u kupatilo i nista.. A nije bas zanemarljiv, poprilicno zaboli, jel da?

jeste bas je nekako ostar i jakoo neprijatan, jos sam ja to osetila dok sam lezala, nit sam podizala nesto pa da kazes da je od toga...tacno osecam da mi se telo polako priprema...a mozda sam samo odlepila od vrucine

@natawy ja nemam zamrzivac

@mmmoj gde si isla na pregled?u Dragisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene.Evo cisto da se pozalim na nedavno iskustvo sa DZ kod nas ovde u NS.Odem u jedan koji mi je bukvalno 100 metara od stana i oni me pogledaju kao da su videli babarogu a ne trudnicu i naravno vrate me kuci jer se pregledi zakazuju.Odem u drugu smenu i isto.Cudno im bilo sto mi je do sad privatnica vodila trudnocu a sad sam se njih setila.A sirota tek napravila zdravstvenu knjizicu kad jos gore....Sve u svemu tog dana predjem pola grada da nadjem slobodnog dr.da me primi i to na kraju grada...Svi oni imaju nekog svog i zakazanog...a mi trudnice kao imamo prednost.. :angry:

TjFjN0a.jpgTjFjp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pala kisa! Mi sve otvorili, ostalima bas prijatno a ja se znojim jos gore.... Odem da se ohladim pod tusem, osetim da mi noge cudne, kad imam sta da vidim-vratio se otok :(.

A grlo me bolucka.... Tja, idemo dalje

Joj i nama je juce pala, i bilo je jos gore nego kad ne pada :( Prvo neka uzasna zapara pre nego sto ce pasti, mislila sam da mi gori glava! Onda je tako pljusnulo da se napolju nije prst pred okom video, srucilo se nebo valjda. Sve prozore smo morali da zatvorimo jer je kisa kuljala unutra pa nisam mogla da disem :wacko: Na sve to lupi grom da li u nasem dvoristu ili u komsijskom, ne znam, ali jaaako blizu, tako da nije prvo sevnulo pa onda zagrmelo, kao inace vec i jedno i drugo u isti cas, znaci presekla sam se! Posle mi se vrtelo u glavi od straha, jako sam se uplasila za bebu... Sva sreca pa sam je osetila vec posle par minuta. Danas opet sunce przi, a mm i Luna prehladjeni pa nema nista ni od bazena :( Bedak...

nego danas sam osetila ostar bol tacno kroz vaginu, trajao je par sekundi...sta mislite jel bi to mogao biti znak otvaranja? nema krvi nema cepa sve normalno

Meni se to bas cesto desavalo pred kraj prve trudnoce, toliko ostar bol da moram da poskocim (a isla sam jos na faks pa vi vidite koliko je to bilo zgodno :lol: ). Mislim da nema veze sa otvaranjem, ali je svakako neka vrsta pripreme za porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, da u DM, tamo mi vode trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, da u DM, tamo mi vode trudnocu.

Tamo je bas j****no naci mesto...inace bila sam sad u Bovatezu nemaju vise ona kolica o kojima sam ti pricala...mi smo uzeli ona sto su mi se prva dopala s kornjacicom...zaova i zet su insistirali da oni sve plate tako da smo uzeli i kolica i gomilu dizdza bidza za bebu i to nas sve doslo oko 10 000...bas sam uporedjivala cene za Aksom duplo je jeftinije....ladno sam uzela neke flasice koje imaju na sebi termometar i kad je mnogo vruce pokazu crveno i termofor za bebin stomak koji je u obliku srculenceta i ima neki gel u sebi...ma imaju predivnih stvari...zet i mm ko dva deteta su bili u radnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@natawy ja nemam zamrzivac

Moze i frizider :D Ma dodji kod mene, moj ima kapacitet za dve trudnjacice, pfiiihahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze i frizider :D Ma dodji kod mene, moj ima kapacitet za dve trudnjacice, pfiiihahaha :D

ja sam pitala komsiju iz lokalne radnje jel mogu u njegov ovaj za sladoled...kaze mozes a ine ladi bas nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pitala komsiju iz lokalne radnje jel mogu u njegov ovaj za sladoled...kaze mozes a ine ladi bas nesto

:D Hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, drage buduce mame, da vac pitam, sta od kozmetike, racunajuci i omeksivac, vlazne maramice itd.,sve sve, planirate da koristite za svoje malene? Naravno navedite mi i marku proizvoda!!! Postavila sam ovo pitanje i u temi bebi kozmetika, ali bih ipak ja da cujem sta vi o tome mislite i sta vi planirate da uzimate...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam pojma...kosili...ja sam ga prezivela pa kapiram da ni njoj nece faliti nid

sta///

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, drage buduce mame, da vac pitam, sta od kozmetike, racunajuci i omeksivac, vlazne maramice itd.,sve sve, planirate da koristite za svoje malene? Naravno navedite mi i marku proizvoda!!! Postavila sam ovo pitanje i u temi bebi kozmetika, ali bih ipak ja da cujem sta vi o tome mislite i sta vi planirate da uzimate...???

Moja mama je prala odecu, pa ne znam koji je deterdzent koristila, mislim neki najobicniji, kao i za odrasle, samo je bebine stvari odvojeno prala. Tako cemo i sada. Rekli su mi da ne koristim omeksivac, tek tamo negde kad je beba imala oko 3 meseca, dr mi je rekla da mogu da pocnem da ga koristim, i to najbolje Chicco, ali ga nisam ni tada uvela, ni sada ga ne koristim. Sapun, sampon-Kosili. Vlazne maramice bilo koje, koristila sam najjeftinije uvek i bebi nikad nista nije bilo. Krema-koristila sam original Pavlovicevu, ali sam posle presla na imitacije, i isto je sve bilo u redu. Za sebe sam koristila onaj smrdljivi Merimin bebi sapun :P Mada mislim da sam mogla i Kosili, kad ga vec beba koristi... Bitno je da bude nesto neutralno, da ne smeta bebi kad siki. I nisam koristila dezodoranse, vise sam volela da se cesce operem nego da beba slucajno nesto od toga proguta kad siki ili da joj smeta miris. Ne znam da li ima jos nesto... Da, posto je imala bas suvu kozu kad se rodila, mazala sam je Chicco kremom, ali ni to ne mora da se uzima tako skupo, mogla sam bilo koju hidratantnu kremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, drage buduce mame, da vac pitam, sta od kozmetike, racunajuci i omeksivac, vlazne maramice itd.,sve sve, planirate da koristite za svoje malene? Naravno navedite mi i marku proizvoda!!! Postavila sam ovo pitanje i u temi bebi kozmetika, ali bih ipak ja da cujem sta vi o tome mislite i sta vi planirate da uzimate...???

Dobro jutro svima!!!Prodj vrucina,tananana,duva vetar,ali vazno da nije 40!!

Ja kupila Koslili sapun i sampon,pampers vlazne maramice,neko mi reko kao prve njih,a posle mogu i jeftinije,originaj pavlovicevu i nemam nista vise od kozmetike.Garderobicu sam prala merixom obicnim,samo sam odvojila naravno njene stvarcice,i dva puta ispirala sve,za svaki slucaj,omeksivac nisam stavljala.

Cistila sam do sad,crkla sam,bas sam dobila neku volju kad sam videla ovaj vetar,uh da se i mi nadisemo vazduha!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jutros od 7 camila kod lekara do malopre...guzva nevidjena a sporo ide...uglavnom sve je u redu, pregledala me kaze nisam jos pocela da se otvaram..radili smo prvi ctg nema kontrakcija srculence kuca li kuca...uzeli smo sve moguce upute jer nam doktorka ide na odmor...bas mi se svidja njen pristup i sto mi uvek konkretno odgovori na pitanje al kazu ide u penziju od sledece godine...juricemo je van dz-a ako bude druga beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!Pakao je,ali barem ima vetra,jeeee :lol:

Drago mi je da je sa svim mamicama i bebicama sve u redu i jos malo da izdrzimo,pa cemo uzivkati sa bebicama.

Sto se tice pranja stvarcica za bebe,ja nista jos nisam kupila,pa nisam ni prala :o:P ali pracu ih obicnim praskom,naravno dva puta ispirati,a omeksivac necu koristiti,do prva dva,tri meseca.A kozmetici jos nisam razmisljala....Poljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sto sam dosla kuci stigla sam vec da se istusiram i ponovo usvinjim....ocu sneeeeeeeeeeeg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!!!Prodj vrucina,tananana,duva vetar,ali vazno da nije 40!!

Ja kupila Koslili sapun i sampon,pampers vlazne maramice,neko mi reko kao prve njih,a posle mogu i jeftinije,originaj pavlovicevu i nemam nista vise od kozmetike.Garderobicu sam prala merixom obicnim,samo sam odvojila naravno njene stvarcice,i dva puta ispirala sve,za svaki slucaj,omeksivac nisam stavljala.

Cistila sam do sad,crkla sam,bas sam dobila neku volju kad sam videla ovaj vetar,uh da se i mi nadisemo vazduha!! :lol::lol::lol:

Ja jos nista nisam iskupovala, to ce tatin posao biti, ali sam planirala da kupku za bolnicu i prvo vreme uzmemo kosili a maramice pampers sensitive, pelene pampersove ( u bolnici njih i traze, kako su mi rekli), a da za malo kasnije kupku i ulje uzmem chicco, kao i njihov omeksivac, pampers maramice, ali one zelene ( znam da ce isti posao zavrsiti i druge jeftinije, ali sam jaaaaaa opsednuta njima,za mene ne postoji lepsi miris od njih, obozavam ih, nadam se da ce i bebi odgovarati)... E sad videcemo, vidim da je vecina vas ipak za kosili, koji i jeste super. Ovamo na drugoj temi preporucuju sebamed uglavnom, koji mozda i jeste najbolji, ali ja nisam bas za tu varijantu, ne zbog cena koje su astronomske, vec zato sto imam osecaj da su njihovi proizvodi za jako osetljivu kozu, a ne bih da kozu svoje bebe pretvorim mackanjem u preosetljivu, kakva je na zalost moja, najveci mi je kompleks u zivotu jako osetljiva i losa koza, necu da pati iste muke sutradan kao ja, a sebamedove baby proizvode sam i sama morala da koristim pa nista narocito, meni je cak bekutan vise odgovarao... I naravno neizostavna original pavloviceva! Ali sve je individualno, zavisi od bebe do bebe, ne odgovara svakoj isto, dok ne probamo necemo znati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sto sam dosla kuci stigla sam vec da se istusiram i ponovo usvinjim....ocu sneeeeeeeeeeeg!

Ja vise ne mogu da izdrzim ni jedan dan ove vrucine, nemate pojma koliko se lose osecam... Prevrtala sam se do 5h i na kraju izasla napolje onako mokra, nisam vise mogla. Sad se jos plasim da cu se razboleti, sto mi sad apsolutni nikako ne treba. Pola sata sam sedela napolje dok se nisam maaaaaalkice rashladila, pa sam otisla na spavanje, ali u sobu u prizemlju koju inace ne koristimo cesto, pa je malo makar hladnija... Sve me zivo boli, glava, kosti, ne samo od nespavanja, nego i zato sto ova vrucina tako izmori, samo cmizdrim i svadjam se... Mrzim imace zimu, ali bih sve pare sveta trenutno dala za prikolicu snega... Odoh sad na kupanje, pa da prilegnem, da ne pojedem mm kad se vrati kuci oko 5h, od nervoze, ni krivog ni duznog... Uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natawyyy,ti kreni sa kosilijem,a seba po potrebi,ako tvoja beba ne dobije nikakve ekcemcice,crvenila i slicne iritacije ti uopste ne moras sebu kupovati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas, kuvam se dan i noc. Setam po mraku kao neki vampir a danju samo kukucem i jaucem jer ludim od znoja. Mrzim znoj! :angry:

Sto se tice bebi kozmetike ja koristila i koristicu opet bepanten. Super je. A kad se guza zacrveni super je chicco-va krema sa cinkom. U kadicu sipamo bademovo ulje, to ovde preporucuju. Bez sampona a kad treba onda weleda kupka. Svaki drugi dan cemo se golisavi masirkati bademovim uljem, moj sincic je obozavao to mazenje a i kozica ima zastitni sloj ulja. U srbiji se to drugacije radi, znam.

Peremo deciji ves sa decijim praskom bez omeksivaca, to jos radim za sina, ti praskovi su hipoalergeni....

Inace svako dan mi se cini da je dan P sve dalje, mene sve manje nesto bolucka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da smo zajedno u mukama po ovoj vrućini. Ja se geguckam kao patka, a i uspela sam da se razbolim u utorak uveče. Kijavica, suze mi oči, da poludi čovek a kamoli tek trudnica! :P

Sad se smirilo doduše, prolazi polako, ali poslednja 2 dana sam bila spremna da ubijem nekog od nervoze prouzrokovane kijavicom. Sve, sve mogu da podnesem, ali ako nešto mrrrrrrrrrzim to je zapušen nos. Ionako teže dišem zbog moje mrdajuće blese (ne miruje ni sekunde), a još sa zapušenim nosem... Horor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, da! Zapusen nos... Meni je tako od 4. meseca... Malo se smirilo na dve nedelje i od pre neki dan ponovo. To je mnogo dosadno :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, da! Zapusen nos... Meni je tako od 4. meseca... Malo se smirilo na dve nedelje i od pre neki dan ponovo. To je mnogo dosadno :angry:

To je normalna pojava, meni ujutru i cesto krvari. A sad smo malo svi u kuci prehladjeni i to u sred leta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.