Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Навијам за Лену да издржи до 36те!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim, Marija je jos uvek u bolnici i jos je na tokolizi, kontrakcije se po malo smire pa opet krenu :mellow: Kazu da bebac ima 1573 grama i da je sve u savrsenom redu, sto nas raduje! Doktorka jos ne zna da li da je pusta kuci, jer po nekom njenom misljenju ocekuje porodjaj u vremenu od dve nedelje, sto nas malo i plasi jer je tek usla u 33 nedelju! Izvestavacu vas o svemu sta se desava i nadamo se da ce se nasa Lena roditi kako treba i da ce sve biti u redu!

Hvala ti Vlado!Pozdravi Mariju puuuunoooo i ne brinite nista,budite hrabri.Nadam se da ce sve biti u redu i mislim na vas.Lena ce biti hrabra i izdrzace ona sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cene-krevetac 9200,pelene130,svedske95,musemica210,dusek2000.To je sto smo sinoc kupili,e sad oni komlepci za prvo oblacenje su 450,portikle 50,benkice300 plisane,250pamucne sa kratkim rukavima,200bez rukava,carapice,rukavice i kapice50,beretkice 60.Valjda ne zaboravih nesto..e da,pampers1 17 kom,709 pakovanje 43 komada.

Krevetac je onaj rasklapajucu,koji se kasnije koristi kao ogradica za igranje,sadrzi,onu mrezasto za preko,kako se bese zove,zaboravih,sa lutkicama ono.Policu za presvlacenje i to je to.Drveni krevetci su 4700,plus dusek 2000.

Dobro jutro devojke!Maro pa to je tako jeftino....taj krevetac je kod nas oko 20000!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskreno razmisljam da uzmem polovan krevetac i da kupim nov dusek...bezobrazno je koliko uzimaju na te neke neophodne stvari za decu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskreno razmisljam da uzmem polovan krevetac i da kupim nov dusek...bezobrazno je koliko uzimaju na te neke neophodne stvari za decu

Ili ako imas da pozajmis od nekoga krevetac i samo kupis dusek nov.Ja bih isto tako,ali nemam od koga da pozajmim,pa cu kupiti,sta da radim?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili ako imas da pozajmis od nekoga krevetac i samo kupis dusek nov.Ja bih isto tako,ali nemam od koga da pozajmim,pa cu kupiti,sta da radim?!

bas ko za inat nemam od kog...al ima u oglasima da se nadje, kao npr onaj od pre 14 god simpov :P...ima i novijih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: 14 godina,ko nov :lol:

E moja mama vrsljala po oglasima,borskim,5000 za polovan traze skoro pa svi,za onaj drveni,a ove nesto nije ni nasla.Jeste,najbolje da imas od koga da pozajmis,ali kad si nastariji,onda nemas :P

Joj zene jer vi gledate prognozu,pa pakao ce da bude i narednih dana skroz aaaaaaaaaaaaa....Cu porodim,ko Salveta :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 26. avgusta trebala da održim oproštajni koncert... međutim, lekar mi je savetovao da ipak odustanem od te zamisli - kaže da je dva sata urlanja u mikrofon (u pitanju je hard rock) prevelik napor i da može da izazove prevremeni. :blink:

Morali smo da nađemo kompromisno rešenje - koncert će odurlati novi frontman, a ja ću gostovati u dve pesme. ^_^

Mada, nekako mislim da je lakše svirati bass (ako ti stomačić ne smeta) nego urlati dva sata. ;)

...a verovatnoća da beba ogluvi od koncerta je ravna nuli. :rolleyes:

Ma, ja mislim da bebce u stomaku i treba voditi na svirke, da nauči dete odmah šta je kvalitet :rolleyes:

Nego, koji je bend u pitanju? Ja imam par drugara u Senti, ekipa False Reality.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, da li ti je dolazila patronazna sestra kad ste ti i bebac stigli kuci? Da li je dolazila sve dok bebi nije otpao pupak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, da li ti je dolazila patronazna sestra kad ste ti i bebac stigli kuci? Da li je dolazila sve dok bebi nije otpao pupak?

Došla je odmah dan nakon što smo izašli iz porodilišta. Ovde je praksa da dolaze pet puta, pa se ti dogovaraš kako ćeš te posete da iskoristiš. Mi smo prva tri dana jedan za drugim (sreda, četvrtak i petak), vikendom ne dolaze, pa je došla sledeće nedelje u ponedeljak i sredu. Nama se poklopilo da je Tisi pupak otpao u utorak, pa je taman u sredu lepo mogla da vidi da je sve ok. Ali, da joj nije otpao, ne bismo imali dodatne posete samo zbog toga. Rekla je još na početku da ako se to desi nakon što što "ispucamo" tih pet dolazaka, samo da stavimo kap dve Povidon joda i sterilnu gazicu, i tako tri četiri dana i sve će biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ja mislim da bebce u stomaku i treba voditi na svirke, da nauči dete odmah šta je kvalitet :rolleyes:

Nego, koji je bend u pitanju? Ja imam par drugara u Senti, ekipa False Reality.

Bend se zove Screamers, mada smo totalno drugačiji muzički stil od False Reality-a (hard rock je naspram HC punka k'o limunada :D ). A što se tiče te ekipe, naravno da poznajem Tevdu, Mališu, Bandiku i ostale ludake. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bend se zove Screamers, mada smo totalno drugačiji muzički stil od False Reality-a (hard rock je naspram HC punka k'o limunada :D ). A što se tiče te ekipe, naravno da poznajem Tevdu, Mališu, Bandiku i ostale ludake. :)

E pa da...ja njih znam onako sa ulice, ispred marketa što bi se reklo, a Panić mi je baš, baš dobar drugar, pa preko njega znam i ostatak ekipe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas. Teski smo 1560 i 1930gr. Razlika se povecala ali dr kaze dok god i ona napreduje na svojoj liniji sve je ok.

Ja sam dobila antibiotik zbog krvi u mokraci... Ugojila se jos 3 kg, grrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti baš brojiš sitno! :)

Nadam se da će beba odlučiti da sačeka da se doktorica vrati sa odmora, ali ako se to i ne desi ne brini - porodiće te neko drugi. :) Mada me baš čudi da ti nije, za svaki slučaj, preporučila drugog lekara... <_<

Hehe, da znas da brojim sitno, ali mislim da ni sama toga jos nisam svesna, samo na trenutke mi dodje onaj osecaj- ej, pa ja cu jos malo bebu da imam :lol: Sad kad se termin blizi meni se bas nesto vise i ne zuri, hehe. Ma jedva cekam da zagrim mog malog medenka, sanjam o trenutku kad cemo da stignemo kuci iz bolnice, legnemo na krevet i maaaazimo se do besvesti! A inace ovde su doktori niko ni sa kim, palo mi je na pamet da je pitam kome da se obratim ako mi nesto zatreba, ali sam odustala, ne bi joj se to svidelo cini mi se. Ma bice sve ok, ima i drugih jako dobrih doktora, samo me od jednog jeza hvata kad ga vidim, neprijatan je kazu, bio je i u zatvoru jer zenu nije hteo da porodi dok mu ne plati, drzao je onako u bolovima ne znam koliko i ona ga je snimila. Nego veze su veze, sad opet radi. E samo se plasim da mi se on ne padne ako bude pre, jer cak i da je dobar zbog mojih predrasuda o nemu i svega sto sam cula u samom startu ima da mi bude mnoooogo teze... Mada dobro, optimista sam, bice sve ok znam! Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ja mislim da bebce u stomaku i treba voditi na svirke, da nauči dete odmah šta je kvalitet :rolleyes:

Nego, koji je bend u pitanju? Ja imam par drugara u Senti, ekipa False Reality.

to nesto i ja mislim :)

bend poslednje more www.myspace.com/psolednjemore, a ima nesto od snimaka i na tjubu na kanalu www.youtube.com/samovila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista se ne brini sto se tice mirovanja i meni je dr.naredila strogo mirovanje uz ginipral,a ja sam tek u 26.nedelji.Ja molim Boga da bebac ostane miran do kraja trudnoce iako se spustio nisko kao pred porodjaj.Bez brige i opusteno...

Hvala puno na podrsci! Bitno je da smo usli u 9-i pa sad, kad bebac resi. A sto se tice niskog nosenja, ne znam da li nosis pojas, ali ja ti ga od sveg srca preporucujem, i to ne onaj sa gacicama, vec pravi trudnicki!!! Ja sam kasno pocela da ga nosim, tek kod prvih tegoba, krivo mi je sto ga od samog starta nisam uzela. Neopisivo je lakse, ja ga ni nocu ne skidam, cak i sad iako sam u 9-om mesecu, jer zbog tezine stomaka osecam prilicno jako probadanje kad hocu da ustanem, da se okrenem u krevetu, a sve to je mnogo blaze i lakse sa pojasom, tako da ga nosim neprestano. U pocetku mi jeste bilo nezgodno kad ga stavim, ali sad ne mogu da zamislim da ga ne nosim. A uz mirovanje ces izdrzati sigurna sam. Znas, ja sam se kad god me je nesto zabolelo tesila iskustvom svoje svekrve, koja je 9 meseci bila na odrzavanju u bolnici, imala serklaz i pored njega prokrvarila, pukao joj je vodenjak samo sto je usla 9-i, imala je tezak porodjaj, pa evo- moj suprug je tu, ziv i zdrav! Znaci da nista lose ne moze tako lako da se desi, samo postuj savete lekara i razmisljaj pozitivno! Mene nerviraju komentari pojedinih pametnica iz moje okoline koje mi kazu ma pusti ti doktorku, kreci se vise, trebas da se porodis, blabla. Mozda, ali ne znaju one bolje od doktorke, tako da cu izdrzati bez skitanja jos malo, a posle se necemo zaustavti! :lol: Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas. Teski smo 1560 i 1930gr. Razlika se povecala ali dr kaze dok god i ona napreduje na svojoj liniji sve je ok.

Ja sam dobila antibiotik zbog krvi u mokraci... Ugojila se jos 3 kg, grrrrr

Nista mi ne pricaj za kilazu, bacicu vagu gde niko ne prolazi, uh kako je mrzim... Dok sam smela da se krecem nije bilo strasno, a sad otkad je doktorka rekla strroooogo mirovanje postala sam burence, 23kg vise, a ima jos 2,3 nedelje do kraja... Nego dobro, tesim se da cu smrsati jer cu naravno puno da se krecem i povedem malo racuna o ishrani, sad posteno nista ne uskracujem sebi. Kada ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi ne pricaj za kilazu, bacicu vagu gde niko ne prolazi, uh kako je mrzim... Dok sam smela da se krecem nije bilo strasno, a sad otkad je doktorka rekla strroooogo mirovanje postala sam burence, 23kg vise, a ima jos 2,3 nedelje do kraja... Nego dobro, tesim se da cu smrsati jer cu naravno puno da se krecem i povedem malo racuna o ishrani, sad posteno nista ne uskracujem sebi. Kada ti je termin?

Termin mi je 14. Oktobar, ali ce me poroditi dve nedelje pre ako izguramo toliko... Za sada imam 10 kg vise ali sam pocela i pored stroge ishrane da dobijam brzo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas. Teski smo 1560 i 1930gr. Razlika se povecala ali dr kaze dok god i ona napreduje na svojoj liniji sve je ok.

Ja sam dobila antibiotik zbog krvi u mokraci... Ugojila se jos 3 kg, grrrrr

ma bitno je da su oboje ok...kad izadju napolje to ce da se izjednaci :)))

juce mi kumova mama pricala da se ona rodila sa 500g da je baba negovala i cuvala bukvalno u kutiji od cipela s vatom...jedino ona nije digla ruke od nje...prezivela, odrasla, ima dvoje dece...

meni danas sve nesto sucmurasto u glavi, tesko mi da disem...mislim da imam male kontrakcije one pripremne...al bitno da su prosle...valjda ce biti lakse kad padne mrak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da radim, pise ovaj antibiotik ne treba u trudnoci da se pije, u zadnjem trimestru izaziva anemiju kod bebe :(. Sta cu sada????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da radim, pise ovaj antibiotik ne treba u trudnoci da se pije, u zadnjem trimestru izaziva anemiju kod bebe :(. Sta cu sada????

Hm,mozda bolje da se posavetujes sa lekarom ponovo.Ne znam :unsure: ,ako vec tako pise bolje posavetovati se opet ,da se ne sekiras.Znam da ti nije svejedno ...ja bih se odmah ujutru ponovo raspitala kod lekara ,ovo kazem kako bih ja uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na podrsci! Bitno je da smo usli u 9-i pa sad, kad bebac resi. A sto se tice niskog nosenja, ne znam da li nosis pojas, ali ja ti ga od sveg srca preporucujem, i to ne onaj sa gacicama, vec pravi trudnicki!!! Ja sam kasno pocela da ga nosim, tek kod prvih tegoba, krivo mi je sto ga od samog starta nisam uzela. Neopisivo je lakse, ja ga ni nocu ne skidam, cak i sad iako sam u 9-om mesecu, jer zbog tezine stomaka osecam prilicno jako probadanje kad hocu da ustanem, da se okrenem u krevetu, a sve to je mnogo blaze i lakse sa pojasom, tako da ga nosim neprestano. U pocetku mi jeste bilo nezgodno kad ga stavim, ali sad ne mogu da zamislim da ga ne nosim. A uz mirovanje ces izdrzati sigurna sam. Znas, ja sam se kad god me je nesto zabolelo tesila iskustvom svoje svekrve, koja je 9 meseci bila na odrzavanju u bolnici, imala serklaz i pored njega prokrvarila, pukao joj je vodenjak samo sto je usla 9-i, imala je tezak porodjaj, pa evo- moj suprug je tu, ziv i zdrav! Znaci da nista lose ne moze tako lako da se desi, samo postuj savete lekara i razmisljaj pozitivno! Mene nerviraju komentari pojedinih pametnica iz moje okoline koje mi kazu ma pusti ti doktorku, kreci se vise, trebas da se porodis, blabla. Mozda, ali ne znaju one bolje od doktorke, tako da cu izdrzati bez skitanja jos malo, a posle se necemo zaustavti! :lol: Pozz

Da nosim pojas i meni je super sa njim.Cak ne smem da ga skinem jer se plasim da se bebac ne pomeri jos nize :rolleyes: Sutra idem na kontrolu pa cu videti sta ce dr.da kaze i naravno da cu se pridrzavati,sta mi drugo preostaje kad znam da bi mi trudnice uradile sve za nase bebce... :rolleyes: Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nosim pojas i meni je super sa njim.Cak ne smem da ga skinem jer se plasim da se bebac ne pomeri jos nize :rolleyes: Sutra idem na kontrolu pa cu videti sta ce dr.da kaze i naravno da cu se pridrzavati,sta mi drugo preostaje kad znam da bi mi trudnice uradile sve za nase bebce... :rolleyes: Pozz!

Upravo tako, sve za ta mala stvorenja! :rolleyes: A ja ponekad imam osecaj kao da ce da ispadne kad skinem pojas, hehe. Javi kako je bilo na kontroli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene!Kako smo od jutros??? Meni sve teze da se namestim...ne mogu ni da lezim ni da sedim ni da stojim...sve mi smeta a moje cudo mrda li mrda...sinoc mi se stomak treso ko da je unutra koncert neke metal grupe...poludeh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene!Kako smo od jutros??? Meni sve teze da se namestim...ne mogu ni da lezim ni da sedim ni da stojim...sve mi smeta a moje cudo mrda li mrda...sinoc mi se stomak treso ko da je unutra koncert neke metal grupe...poludeh

Dobro jutro i od mene!Dobro smo,evo pijem kafu,pa kod lekara.I je nikako ne mogu da spavam,ne mogu da nadjem polozaj nikako.A tebi kao da je nocas svirala Vaskrsija ili Mela :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.