Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro zene, sta se radi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske gde ste danas??Vrucina,opet ste pobegle u hladovinke neke..:D ako,ako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene, sta se radi???

Dobar dan,ja do sad nisam mogla da udjem na sajt,nemam pojma sta je.Malo je vruce,ali guramo se bebana i ja...:D

Kako ste vas dve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto zeza server...ja se vrtim po krevetu ko prasena raznju i razmisljam o tome da postanem dodola :))) sto ti kazes ne zna se vise ko koga gurka...sta ima u Boru? moja keva kaze da je u Zajecaru pakao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan,ja do sad nisam mogla da udjem na sajt,nemam pojma sta je.Malo je vruce,ali guramo se bebana i ja...:D

Kako ste vas dve?

Dobar dan i ja sam ustala :lol: Nesto nije htelo da se udje na forum ni kod mene.

Da,danas je toplo,a taman sam pomislila da je gotovo sa vrucinama :blink: Kako ste vi,sta radite?Mi smo super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Boru danas dim,da se ugusis :blink: .MackaMaza zna o cemu pricam,a i ti ako si bila u Boru nekada.U Za je uvek toplije nego ovde,a nismo nesto posebno udaljeni.Meni fino unutra,hladno :D Ajte kod mene da se kafenisemo,onako domacinski. E gledajte vesti na prvoj,Novi Zeland pada sneg,ajmo tamo...Vodim vas sve na Novi Zeland!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i ja sam ustala :lol: Nesto nije htelo da se udje na forum ni kod mene.

Da,danas je toplo,a taman sam pomislila da je gotovo sa vrucinama :blink: Kako ste vi,sta radite?Mi smo super.

[/quote

Hej lepotice,ustale ste...Super.Nas dve jos u pola 9,pa do pijace,nagutale se dima,i sad se nabile unutra,ne mrdamo do 8h nigde. Pa i ja sam mislila da nema vise vrucina,kad ono gledaj,nego valjda sutra zahljadjenje...malo,ali korisno...Ljubim vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej lepotice,ustale ste...Super.Nas dve jos u pola 9,pa do pijace,nagutale se dima,i sad se nabile unutra,ne mrdamo do 8h nigde. Pa i ja sam mislila da nema vise vrucina,kad ono gledaj,nego valjda sutra zahljadjenje...malo,ali korisno...Ljubim vas...

Ahahaha....nagutale ste se dima!Joj Srbijo!Cuvajte se.Ljubim vas puuuuunoooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan... Kod nas pada kisa, pa izvol'te... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mara ja sam iz Zajecara i dobrooo znam kako je u Boru...taman kad sam pomislila da ovde toga nema onda sam se setila Panceva...ajmo na Novi Zeland oni i onako imaju problem sa staroscu nacije...da im malo podignemo natalitet i popravimo statistiku...sledecu trudnocu tempiram za zimu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mara ja sam iz Zajecara i dobrooo znam kako je u Boru...taman kad sam pomislila da ovde toga nema onda sam se setila Panceva...ajmo na Novi Zeland oni i onako imaju problem sa staroscu nacije...da im malo podignemo natalitet i popravimo statistiku...sledecu trudnocu tempiram za zimu

Nisam znala da si iz Za,epa onda da ti ne pricam :blink:

I ja sam rekla,sledeca trudnoca zima. Ajde da se pakujemo i idemo tamo.

Luna gde si ti pa pada kisa kod tebe?Ja redovno pratim vesti,danas kisa nije najavljena nigde do uvece :lol::lol: Ko baba sam neka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja od jutros kod doktora :)

bila sam ovde kod nas u Banji da izvadim karton, dobro sam se setila, trebalo mi je samo 8 meseci :P

na kraju neplanirano zavrsih na UZ i shavtila sam da svaki doktor ima svoju pricu i svoje merenje :D

inace potvrdi ova zena, rece curica 99% i za sada je teska 1.5kg i nesto malo vise, al nisam zapamtila koliko. Inace i ona rece ne gine mi carski :(. Smorih se od te ideje carskog reza.

I plus sam shvatila da tu svako ima svog doktora za koga lobira zbog porodjaja i, naravno, para.

Sta vi mislite po tom pitanju, davanje para pred porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja od jutros kod doktora :)

bila sam ovde kod nas u Banji da izvadim karton, dobro sam se setila, trebalo mi je samo 8 meseci :P

na kraju neplanirano zavrsih na UZ i shavtila sam da svaki doktor ima svoju pricu i svoje merenje :D

inace potvrdi ova zena, rece curica 99% i za sada je teska 1.5kg i nesto malo vise, al nisam zapamtila koliko. Inace i ona rece ne gine mi carski :(. Smorih se od te ideje carskog reza.

I plus sam shvatila da tu svako ima svog doktora za koga lobira zbog porodjaja i, naravno, para.

Sta vi mislite po tom pitanju, davanje para pred porodjaj?

Mislim da je dobro da te prati jedan dr i isti i poradja. Sto se para tice, to je koliko znam u srbiji normalno, sta ces....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja od jutros kod doktora :)

bila sam ovde kod nas u Banji da izvadim karton, dobro sam se setila, trebalo mi je samo 8 meseci :P

na kraju neplanirano zavrsih na UZ i shavtila sam da svaki doktor ima svoju pricu i svoje merenje :D

inace potvrdi ova zena, rece curica 99% i za sada je teska 1.5kg i nesto malo vise, al nisam zapamtila koliko. Inace i ona rece ne gine mi carski :( . Smorih se od te ideje carskog reza.

I plus sam shvatila da tu svako ima svog doktora za koga lobira zbog porodjaja i, naravno, para.

Sta vi mislite po tom pitanju, davanje para pred porodjaj?

Da ti kazem,mi smo ovde imali jedan tezak slucaj mita i zezanje sa porodjajem,pa su nam se doce malo smirile,ali samo malo.A to nam je opste stanje svuda u zemlji,da se ne lazemo,dok im ne stavis nesto u dzep,pa makar i paklu cigareta,nisu zivi.Slatko mu da uzme,i to ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros isla da zamenim avent paket sa pumpicom, sterilizatorom i 4 flasice. Platila pre dve nedelje 150 franaka. Prosle nedelje u nemackoj kupim jos flasica i primetim da je plastika mlecne boje a ove iz ch providne. Procitam uputstva, ispade ovi ove mi prodali stare flesice, nisu BPA free! Odem u prodavnicu, kazu taj set mi ne drzimo a nalepnica njihova, racun tu... Pa reko nisam ga ja rodila aman! Na kraju mi zamene flasice. Ali sam se setila kako mi sin vec 3,5 god pije iz tih providnih flasica sa BPA a zadnje sam kupila ove godine, mozda na pocetku godine. Tu popizdim, sad cu sve da ih pobacam! Koji idiotizam, posle x godina otkriju da je nesto stetno za decu!

Onda sam ga odvela u McDonalds da ispravim nepravdu :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja od jutros kod doktora :)

bila sam ovde kod nas u Banji da izvadim karton, dobro sam se setila, trebalo mi je samo 8 meseci :P

na kraju neplanirano zavrsih na UZ i shavtila sam da svaki doktor ima svoju pricu i svoje merenje :D

inace potvrdi ova zena, rece curica 99% i za sada je teska 1.5kg i nesto malo vise, al nisam zapamtila koliko. Inace i ona rece ne gine mi carski :(. Smorih se od te ideje carskog reza.

I plus sam shvatila da tu svako ima svog doktora za koga lobira zbog porodjaja i, naravno, para.

Sta vi mislite po tom pitanju, davanje para pred porodjaj?

Ufff...Ja imam baš problem s tim, totalno se razbesnim kad čujem za davanje/primanje mita. Mene je pratila dr u domu zdravlja, a porodila me babica u porodilištu. Tri smene lekara su se promenile dok sam se porađala, na pamet mi nije palo da bilo kome ponudim bilo šta. To im je posao. I nije mi ništa falilo. Bilo je pored mene žena za koje se jasno videlo ili da imaju vezu, ili da su platile i brate isto ih je bolelo kao i mene, samo što je uvek bio neko tu da ih potapše po ramenu i kaže:"Mora tako, izdrži još malo." Meni takva uteha nije potrebna. Dakle, smatram da te koje su plaćale nisu imale ništa bolju negu od mene, samo koju reč više. A kad sam izlazila, moji su doneli piće i kafu sestri koja je pripremila bebu za izlazak, a meni je i to smetalo, al' dobro pustila sam ih, njihova stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Sanja word up! jel nama neko dodatno placa sto radimo svoj posao? ne dam im iz principa radije cu detetu nesto da kupim....

@vaskrsija

ne sekiraj se unapred, doktori vole po malo da preteruju, ako ti se ne svidja ideja o carskom rezu trazi misljenje drugog lekara

ja moram da zakazem uz preko budjavog callcentra...mislim da je veca verovatnoca da me na Severnom polu napadne pobesnela civava nego da u skorije vreme dodjem na red...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je dobro da te prati jedan dr i isti i poradja. Sto se para tice, to je koliko znam u srbiji normalno, sta ces....

Znas sta, jeste dobro da ti jedan doktor vodi porodjaj, ali mi u Vrnjackoj banji nemamo porodiliste, imamo ginekologe kojima treba da se javis da ti otvore karton, budu u toku sa trudnocom, kako bi ti, posto se porodis u Kraljevu, poslali patronaznu sluzbu, tako da, hteo ili ne, moras da ides kod minimum dvoje lekara. E sad, tu svako ima svog za koga lobira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff...Ja imam baš problem s tim, totalno se razbesnim kad čujem za davanje/primanje mita. Mene je pratila dr u domu zdravlja, a porodila me babica u porodilištu. Tri smene lekara su se promenile dok sam se porađala, na pamet mi nije palo da bilo kome ponudim bilo šta. To im je posao. I nije mi ništa falilo. Bilo je pored mene žena za koje se jasno videlo ili da imaju vezu, ili da su platile i brate isto ih je bolelo kao i mene, samo što je uvek bio neko tu da ih potapše po ramenu i kaže:"Mora tako, izdrži još malo." Meni takva uteha nije potrebna. Dakle, smatram da te koje su plaćale nisu imale ništa bolju negu od mene, samo koju reč više. A kad sam izlazila, moji su doneli piće i kafu sestri koja je pripremila bebu za izlazak, a meni je i to smetalo, al' dobro pustila sam ih, njihova stvar.

I ja sam protiv davanja i takodje smatram d aim je to posao. MM i ja smo za tu ideju d anikom nista, al moja svekrva, koja je by the way medicinska sestra, je za to da im se tutne koji evric u dzepic ne bi li me malo bollje gledali. Ja sam joj izricito rekla da slucajno nije dala nesto i da je to nasa stvar kako cemo i sta, al mislim d ame nece poslusati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna gde si ti pa pada kisa kod tebe?Ja redovno pratim vesti,danas kisa nije najavljena nigde do uvece :lol::lol: Ko baba sam neka.

Pratis za celu Evropu? ;) Mi smo u Svajcarskoj, a ovde je vreme luuudo!! Malopre je sijalo sunce :blink: Sad je opet tmurno <_< Odosmo za Nemacku da se prosvrckamo, pa izvestavam posle odande! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, drage moje! :)

Evo, najzad da i ja nađem malo slobodnog vremena i da vam se javim... Vidim, ima i prinova od mog poslednjeg javljanja. :) Pa, čestitam svima!!! :wub:

Ja sam danas bila na kontroli.

Od početka trudnoće sam se ugojila čak 18 kilograma, ali poslednji mesec ni gram (juhu!!! :D ), pritisak mi je k'o kod devojčice, CTG odličan, bris uredan... Jedino me leđa ubiše - jedva hodam, kaže doktor da je to sasvim normalno i da počnem da se navikavam na to... :unsure:

Sledeća kontrola i UZ 01. septembra.

U međuvremenu - spakovah ja torbu za svaki slučaj, obavih prvu kupovinu (mada smo dosta toga i dobili od budućih baka, deka, ujaka, tetki...) i sada se psihički pripremam za okupaciju našeg doma - moleri dolaze u sredu... <_<

Ljubim vas do čitanja! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mela. Lepo da si se javila. Glavno da je sve ok a hodanje jeste tesko i bice jos teze. Zamisli koliko moje dve bebice pritiskaju. Moja sestra je imala najveci stomak koji sam videla a meni su vec sad njene trudnicke tregerace knap na stomaku!

Mi idemo u sredu na kontrolu, jedva cekam da vidim kako napreduju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ luna posalji malo te kisice i nama

izgoreh danas u kuci sto od vrucine sto od nervoze...taman sam mislila da pauziram s poslom oko svadbi al iskrsnu prilika...sad je napolju tako fino i prijatno...sto tako nije po danu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve zaboravim da pitam...ja od sredine trudnoce imam izrazenu pigmentaciju koze na zadnjoj strani butina, predeo podguzina, sto bi rekli :)

trazila sam na netu o tome nesto ali se taj deo ne nalayi na spisku delova na kojima se javlja pigmentacija :)

ima li koja od vas to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve zaboravim da pitam...ja od sredine trudnoce imam izrazenu pigmentaciju koze na zadnjoj strani butina, predeo podguzina, sto bi rekli :)

trazila sam na netu o tome nesto ali se taj deo ne nalayi na spisku delova na kojima se javlja pigmentacija :)

ima li koja od vas to?

Sta znaci povecana pigmentacija? Koje boje ( fleke,tamnija koza, crvenilo...)? Ja imam par fleka kao pege a to pise ce da prodje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.