Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Heh, a valjda cu se uskoro i ja sa mobilnog javiti... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh, a valjda cu se uskoro i ja sa mobilnog javiti... :rolleyes:

Jos koliko sutra mozda! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BIKSNA CESTITAM !!! :rolleyes:

I naravno zanima nas kako je sve proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske, da vas pitam... Jel vam se bebice "rastezu" u stomaku? Mene to prati vec sigurno mesec dana, ali je zadnjih dana nepodnosljivo...desava se skoro po ceo dan, a narocito uvece... Ni sinoc, a koliko vidim ni nocas nema spavanja... I to je prilicno neprijatno i pomalo bolno, a izgleda kao piramida na vrh stomaka.. Prosto ne mogu da skontam jel beba ili kontrakcije, onda legnem na ledja, pa kad opipam bebu skontam da je ona.. A posto iscekujem kontrakcije svaki cas, prosto me strah da ih od toga necu primetiti.. :unsure:

:lol: :lol: :lol: Xixixixi!! I ja sam bila ubedjena da necu skontati kontrakcije :rolleyes: Ovo moje malo je do pre jedno dve nedelje sutalo kao blesavo! Onda se samo odjednom smirila :unsure: Ja se bas uplasila, i sve osluskujem da li cu je opet osetiti, vec sam se spremala da idem kod dr-a, kad ona sve nesto blago lupne, kao da mi kaze da ne brinem :) Sad se opet mrda, ali tih par dana je bilo neko zatisje, ne znam sta to bi :blink: A sto se tice tog rastezanja-pa zamisli kako je njoj tu vec skuceno :) Moja prva mi se pred kraj trudnoce bila podvukla pod rebra s desne strane, i to je bas bilo neprijatnooo!! Zato joj je i stopalo bilo iskrivljeno kad se rodila.. Treba i njih razumeti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske, da vas pitam... Jel vam se bebice "rastezu" u stomaku? Mene to prati vec sigurno mesec dana, ali je zadnjih dana nepodnosljivo...desava se skoro po ceo dan, a narocito uvece... Ni sinoc, a koliko vidim ni nocas nema spavanja... I to je prilicno neprijatno i pomalo bolno, a izgleda kao piramida na vrh stomaka.. Prosto ne mogu da skontam jel beba ili kontrakcije, onda legnem na ledja, pa kad opipam bebu skontam da je ona.. A posto iscekujem kontrakcije svaki cas, prosto me strah da ih od toga necu primetiti.. :unsure:

To rastezanje osecam i ja a i vidi se kad nesto iskoci dok se mrdaju. Za kontrakcije nemam pojma, nikad ih nisam imala ali kazu da cemo sigurno osetiti. Ti jos malo.... A spavanje mi ne pominji, ne znam kad sam zadnji put lepo spavala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E taman kad sam planirala da se naspavam i naodmaram debili nesto buse u ulici ...mamicu im $%$^%$^$^ ....bas sam neke srece.....jel merite vi obim tibe? mi smo ladno porasli za 1,5 cm za nedelju dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na čestitkama. Veliki poljubac od mene i Anđeline.

Što se kontrakcija tiče i meni to dana D nije bilo jasno kako one izgledaju i bila sam zabrinuta da li ću ih uopšte i osetiti. To jutro su me probudili jaki bolovi u krstima. Mislila sam da sam pokvarila stomak i da moram u toalet. Kad sam završila sa toaletom i videla da bolovi ne prestaju nego da se javljaju na 5 minuta samo sam probudila mm-a i krenula ka bolnici. Dakle, kontrakcije sam osetila kao velike bolove u krstima. U bolnici su mi izmerili kontrakcije na CTG ali nisu bile mnogo velike, a bila sam otvorena samo jedan prst. Zato su me vratili kući da trpim još malo bolove do onih pravih. Bilo je "vrati se kad više ne budeš mogla da podneseš bolove", ja ih već tada nisam podnosila. U toku dana su se povećavali i non stop na 5 minuta. Odosmo ponovo popodne, međutim ista priča, ali su mi dali sobu da odležim tu i da javim kad jako boli. Oko 8h sati ja sam plakala od bolova a mm bio van sebe jer nije znao kako da mi pomogne. Tada su me bez pregleda odveli u salu i prikačili na infuziju da čekam anesteziologa. Bila sam otvorena 3 prsta. Ja sam se znojila, plakala... (nisam vrištala, samo plakala više za sebe, jer su bolovi stvarno veliki ali verujte IZDRŽIVI) i kad je došao anesteziolog, ogrejalo me sunce. Davanje epidurala je skoro bezbolno za mene. Posle nje sam skoro zaspala. Kontrakcije su prestale, pa su mi dali indukciju da ih pokrenu opet. Dok su trajale kontrakcije ja sam pričala sa mm i čekala napone. EPIDURAL je BOGOM dana stvar!!! Od sveg srca preporučujem! Napone sam osetila. Osećaj kao da vam se jako kaki. Kad počnu naponi ja ne mogu da ne guram. Počeli su oko 23h polako, na 10ak minuta i u 00:13h moja beba je ležala na mom stomaku. Rodila sam je iz dva napona, da babica nije stigla ni da se spremi za porođaj. Anđelina je imala 3kg 129gr i 47 cm. Osećaj je bio neviđen. Znala sam da imam živo biće u sebi, ali kad je mrdalo tu pred mojim očima, mislila sam da sam se ja ponovo rodila. Zaista je divan osećaaj. Sutradan, kao da mi se ništa nije desilo, nikakvi bolovi, ništa, a moja devojčica je svaki dan sve lepša beba. Počeli smo i dojenje odmah. To bih vam toplo preporučila jer bebe neviđeno napreduju kad se hrane majčinim mlekom. Teško je malo u početku, a posle je zaista uživanje.

Eto, to su ukratko naši utisci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago da si lepo prosla i da je sve u redu!SAd ocemo slike te male nevaljalice sto nije htela napolje :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na izvestaju biksna. Uzivkajte, glavno da je sve proslo super... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna hvala, bas si lepo objasnila. Ljubi malenu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas posle jos jedne lude noci. U 1 h sam resila da se istusiram ali sam pri ulazu u kadu zaboravila da ponesem i mali prst leve noge. Iskocio mi je iz zgloba a verovatno i opet naprsao. Posto sa malicima imam dosta iskustva (5 puta lomila) sama sam ga fixirala. Sramota me vise da idem u hitnu, do sada sam samo zbog tih prstica i isla.... Sad malo sepam ali iz iskustva znam da za 7 dana nema vise bolova :blink:.

Sto se tice trbe, mi smo u dve nedelje porasli 4 cm ( sad imamo obim 118 cm :unsure:). Kao burence sam, doduse sa 172cm ne mozes ni da me preskocis ni zaobidjes :D. Jutros se stomak leluja na sve strane, obozavam to :D. Inace smo se dobro odmorili od kupovine, vise stomak ne boli. Sve tip-top.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas posle jos jedne lude noci. U 1 h sam resila da se istusiram ali sam pri ulazu u kadu zaboravila da ponesem i mali prst leve noge. Iskocio mi je iz zgloba a verovatno i opet naprsao. Posto sa malicima imam dosta iskustva (5 puta lomila) sama sam ga fixirala. Sramota me vise da idem u hitnu, do sada sam samo zbog tih prstica i isla.... Sad malo sepam ali iz iskustva znam da za 7 dana nema vise bolova :blink:.

Sto se tice trbe, mi smo u dve nedelje porasli 4 cm ( sad imamo obim 118 cm :unsure:). Kao burence sam, doduse sa 172cm ne mozes ni da me preskocis ni zaobidjes :D. Jutros se stomak leluja na sve strane, obozavam to :D. Inace smo se dobro odmorili od kupovine, vise stomak ne boli. Sve tip-top.

Dobro jutro devojke!

Joj Neno mogu zamisliti kako ti je bilo sa tim prsticem,mene boli sada kada sam procitala.Ja nisam merila obim stomaka,ne znam koliki mi je obim.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e meni je 99,5 sinoc smo merili...ja sve imam trip da mi je stomak isti i da ne raste...posto sam visoka kao hobit, metar i zelja da porastem izgledam kao da sam progutala medicinku za fizicko....mada majce mi postaju sve krace pa cu uskoro da pocne muzeve da nosim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na čestitkama. Veliki poljubac od mene i Anđeline.

Što se kontrakcija tiče i meni to dana D nije bilo jasno kako one izgledaju i bila sam zabrinuta da li ću ih uopšte i osetiti. To jutro su me probudili jaki bolovi u krstima. Mislila sam da sam pokvarila stomak i da moram u toalet. Kad sam završila sa toaletom i videla da bolovi ne prestaju nego da se javljaju na 5 minuta samo sam probudila mm-a i krenula ka bolnici. Dakle, kontrakcije sam osetila kao velike bolove u krstima. U bolnici su mi izmerili kontrakcije na CTG ali nisu bile mnogo velike, a bila sam otvorena samo jedan prst. Zato su me vratili kući da trpim još malo bolove do onih pravih. Bilo je "vrati se kad više ne budeš mogla da podneseš bolove", ja ih već tada nisam podnosila. U toku dana su se povećavali i non stop na 5 minuta. Odosmo ponovo popodne, međutim ista priča, ali su mi dali sobu da odležim tu i da javim kad jako boli. Oko 8h sati ja sam plakala od bolova a mm bio van sebe jer nije znao kako da mi pomogne. Tada su me bez pregleda odveli u salu i prikačili na infuziju da čekam anesteziologa. Bila sam otvorena 3 prsta. Ja sam se znojila, plakala... (nisam vrištala, samo plakala više za sebe, jer su bolovi stvarno veliki ali verujte IZDRŽIVI) i kad je došao anesteziolog, ogrejalo me sunce. Davanje epidurala je skoro bezbolno za mene. Posle nje sam skoro zaspala. Kontrakcije su prestale, pa su mi dali indukciju da ih pokrenu opet. Dok su trajale kontrakcije ja sam pričala sa mm i čekala napone. EPIDURAL je BOGOM dana stvar!!! Od sveg srca preporučujem! Napone sam osetila. Osećaj kao da vam se jako kaki. Kad počnu naponi ja ne mogu da ne guram. Počeli su oko 23h polako, na 10ak minuta i u 00:13h moja beba je ležala na mom stomaku. Rodila sam je iz dva napona, da babica nije stigla ni da se spremi za porođaj. Anđelina je imala 3kg 129gr i 47 cm. Osećaj je bio neviđen. Znala sam da imam živo biće u sebi, ali kad je mrdalo tu pred mojim očima, mislila sam da sam se ja ponovo rodila. Zaista je divan osećaaj. Sutradan, kao da mi se ništa nije desilo, nikakvi bolovi, ništa, a moja devojčica je svaki dan sve lepša beba. Počeli smo i dojenje odmah. To bih vam toplo preporučila jer bebe neviđeno napreduju kad se hrane majčinim mlekom. Teško je malo u početku, a posle je zaista uživanje.

Eto, to su ukratko naši utisci.

Biksna svaka cast na objasnjenju.Vidim da si hrabro sve podnela i cestitke i na tome.Ljubi bebicu sa prelepim imenom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenskice dobro jutro dan i od nas.Ni ja se nisam merila do sada.nemam metar,to vam je onaj snajderski,jer da?Imam neki ali on ima 64cm samo,sa tim jos malo butkicu ne mogu da izmerim :lol::lol: .

Neno to je jako nezgodno,boli ko u oko...Ja imam obicaj da sutnem regal,ne polomim prst,ali vidim sve zvezde :blink: .

Biksna lepo si nam to opisala,i svaka ti cast!

Maja ns,ja nocas od tog istezanja nisam mogla da spavam,boli bre,beberonka gura,tu negde oko pupka,rasteze mi kozu :lol: .Sto rece Nena,tesno im je vec unutra,pa nam jasno do daju do znanja.

Wido i ja imam isti trip da mi stomak uopste ne raste.Moram da kupim metar,onda cu valjda da se smirim.

Pozdrav za sve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde nam je MarijaVlada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde nam je MarijaVlada?

Ne znam i ja se pitam.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa s kim je bese trebala da ide u Pancevo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sa trudnicama odavde....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mara

ma moze i onaj zidarski samo pazi da se ne poseces :P

Nema ni Maje da nije i ona odlucila da nas obraduj za vikend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna cestitke! Sve najbolje tebi i bebi,i hvala na izvestaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sa trudnicama odavde....

Znam da je sa trudnicama odavde, samo se ne secam s kim je tacno htela da ide.

Ajde Majo ti si na redu, cekamo vesti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je sa trudnicama odavde, samo se ne secam s kim je tacno htela da ide.

Ajde Majo ti si na redu, cekamo vesti :rolleyes:

Sa mnom treba da ide....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa mnom treba da ide....

Cujes li se privatno sa njom, da nije opet u bolnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mara

ma moze i onaj zidarski samo pazi da se ne poseces :P

Nema ni Maje da nije i ona odlucila da nas obraduj za vikend

Hahahaha...sad cu da probam :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.