Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ta kupovina za dete... U početku nikako da se namolimo, a posle ne znamo da stanemo. Kada krenete da gledate sve biste kupile. Sve je tako malo i slatko. Pošto sam inače iz Pančeva i buvljak mi je bio mesto za snabdevanje mnogim stvarima, mogu toplo da preporučim svima koji tamo kreću sa namerom da napune više kesa.

Lično sam mišljenja da detetu ne trebaju neke specijalne marke, bitno je da je prirodni materijal jer će i tako brzo da sve prerastu, neka su nam živi i zdravi. Sećam se kad sam ranije kupovala raznim klincima poklone da su cene bile više nego povoljne za odelca i čuda. Sada kada čitam da vi ne znam koliko bodića plaćate 250 dinara muka me uhvati. Ovde sam na popustu jedva našla 3 komada za 10 evra! Stvari za bebe su na zapadu odvratno skupe. Kada počnu popusti sve je na sniženju osim stvari za bebe, jer to MORA da se često kupuje što se veoma uzima u obzir kada formiraju cene.

Inače, moja bebana i ja smo ok. Ceo dan imamo blage bolove kao pred menstruaciju, pa... videćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas opet jednom, nesto malo... A sinoc nisam znala sta da radim... Upravo kako "biksna" kaze nisam znala da li su kontrakcije ili beba ili i jedno i drugo... Toliko me je boleo stomak i ledja a beba je toliko bila nemirna da to nije bilo normalno.... I tako sve do pola noci, onda je odjednom sve prestalo... Danas je ok, ali od jutros kako sednem imam utisak da sam sela na bebu, stomak mi se izgleda bas spustio, kad sedim na stolici stomak mi se toliko naslanja na noge da me boli, kao da ga prtiskam... Bila danas na CTG-u, zabelezio je jednu jacu i jednu slabiju kotrakciju, a ja to, bas kao sto vi kazete, nisam uopste osetila... :unsure:

Kada se toliko spusti stomak, to bi trebalo da znači da si veoma blizu, još + i čepić i bolovi... :)

Samo hrabro, Uskoro će sigurno biti lakše i lepše gledajući svog anđela pored sebe, umesto maziti stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne mogu da zaspim....aaaaaaaaa

macak maza...ja cu ici sutra jer mi je hitno par stvarcica za mene i taman da izvidim situaciju ... pa javljam sta i kako dalje

@biksna

mi cemo da ti slikamo sta ima u Pancevu pa cemo da ti posaljemo nesto ako ti se svidi :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ste devojke. Uživajte u šopingu, a ja čekam slike. :)

Inače. jutros me probudiše bolovi. Mislila sam da sam pokvarila stomak pa me užasno boli u krstima, ali bolovi su bili na 5 minuta. Naravno, otišla sam pravo u bolnicu. Radili su mi dva puta CTG, između toga sam šetala dva sata i posle 5h došla kući. Imam kontrakcije na 5 minuta, bolne ali ne dovoljno, tako kažu. Otvorena samo 1 prst. :angry:

Drugarice po terminima, imate li vi novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ste devojke. Uživajte u šopingu, a ja čekam slike. :)

Inače. jutros me probudiše bolovi. Mislila sam da sam pokvarila stomak pa me užasno boli u krstima, ali bolovi su bili na 5 minuta. Naravno, otišla sam pravo u bolnicu. Radili su mi dva puta CTG, između toga sam šetala dva sata i posle 5h došla kući. Imam kontrakcije na 5 minuta, bolne ali ne dovoljno, tako kažu. Otvorena samo 1 prst. :angry:

Drugarice po terminima, imate li vi novosti?

Joj znaci uskoro da ocekujemo jos jednu slatku bebicu?!Javljaj sta se desava,cmokili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne mogu da zaspim....aaaaaaaaa

macak maza...ja cu ici sutra jer mi je hitno par stvarcica za mene i taman da izvidim situaciju ... pa javljam sta i kako dalje

@biksna

mi cemo da ti slikamo sta ima u Pancevu pa cemo da ti posaljemo nesto ako ti se svidi :))))

Ok,vidi,pa ces mi reci sta ima i koja je cena.Poako samo,nemoj da juris.Cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@biksna

ako pukne vodenjak ili sta slicno ti javi da znamo da ti drzimo palceve

ja ne mogu da docekam kupovinu sutra...ko neko dete sam...danas mene uhvatio sindrom cishcenja po kuci ...jos da pocnem da setam namestaj....em me opet spopalo mleko presvukla sam se dva puta od jutros...kiss za sve :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna znaci sad ce! A cudi me da te niui ostavili u bolnici sa kont. na 5 min. Jel ti blizu bolnica? Mozda i bolje da budes kuci nego tamo da te vezu za krevet. Ajde pa nas obraduj do sutra. A Nale ce da posizi opet je neko preteko. :lol:

kako su ostale mamice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

biksna

kako to kontrakcije na 5 min pa te pustili? nista ne kapiram...

a nale? nema je od jutros. bice ipak da je resila da se poradja... :D

ja evo pregrmila jos jednu paklenu noc, uspavam se tek kad treba vec da ustanem. :angry: boli me vaginalno pri svakom okretu a okrecem se celu noc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MarijaVlada

Drago mi je da si dosla kuci... Miruj i samo hrabro, izdrzaces ti jos malo zbog tvoje bebice... Sve najbolje ti zelim!

Kada se toliko spusti stomak, to bi trebalo da znači da si veoma blizu, još + i čepić i bolovi... :)

Samo hrabro, Uskoro će sigurno biti lakše i lepše gledajući svog anđela pored sebe, umesto maziti stomak.

Ma haos, i ja se sve ponadah sad ce, a opet nista... Sad opet skoro nista ne boli a i cepica vise nema... Svi su dosdni, svaki dan zovu da cuju jel ima novosti i mislim li ja vec jednom.... Kao da meni samoj nije dovoljno sto sam nestrpljiva... :angry:

Super ste devojke. Uživajte u šopingu, a ja čekam slike. :)

Inače. jutros me probudiše bolovi. Mislila sam da sam pokvarila stomak pa me užasno boli u krstima, ali bolovi su bili na 5 minuta. Naravno, otišla sam pravo u bolnicu. Radili su mi dva puta CTG, između toga sam šetala dva sata i posle 5h došla kući. Imam kontrakcije na 5 minuta, bolne ali ne dovoljno, tako kažu. Otvorena samo 1 prst. :angry:

Drugarice po terminima, imate li vi novosti?

Fale ti prave kontrakcije... Tako je meni dr u utorak rekla, sve se namestilo, ali otvorena samo 1 prst, fale samo prave bolne kontrakcije... Bas bih volela da znam mogu li se nekako izazvati... Znam za pucanje vodenjaka da se ide uz i niz stepenice, ali ni to nije dobro, da pukne ako nema kontrakcija a moras se poradjati, onda opet otvaranje ide sporo... Kontrakcije javite se.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeeejjjjjjjjjjjjjjj, zene TU SAM! :lol::lol: Pa, stvarno nema smisla?! Kad' cu ja?! :blink: Biksana, blago tebi...nesto se desava... Drzimo ti palceve! :wub:

Ja sam dobro. Povremeno me boli stomak i ledja, ali sve prodje pre ili kasnije. Nikada se oveko nisam radovala bolu... :lol:

Kupuje se, kupuje... bas lepo. Uzivajte u tome. Pozdravljam vas, pa javljam ako ima nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Maja

probaj da trcis za autobusom ili nesto slicno :)))

dal je moguce da nas ima samo 5-6 u trecem trimestru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo, ovde se vec uveliku pazare stvari za bebice. JA sve mislim rano je i da ima jos vremena a nemam nista , niti ima ko da mi iz okoline bilo sta da. JA cu se prvo baciti na krupnije stvarcice. Neko je pomenuo Pazovu za kupovinu kadica za bebe, pa gde to u Pazovi ima i jel ima jos nesto sem kadica da se pogleda.

Jel neko kupovao sediste za kola, i jel to obavezno kad se beba iznosi iz bolnice?

Inace sinoc ni ja nisam spavala , mene za razliku od vas bole noge, listovi i deo iza kolena, pa me kao uhvati i neka nervoza u nogama, a wc i beba izmedju me produde, sve mislim kad se mrda da sam je pritisla pa menjaj stranu a tesko je namestiti se tako lako.

Od jutros sam opet vredna, samo briskam i perkam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Maja

probaj da trcis za autobusom ili nesto slicno :)))

dal je moguce da nas ima samo 5-6 u trecem trimestru?

Evo ja prebrojah ima nas 11 od toga 5 koje svaki cas treba da se porode i nas 6 koje smo tu negde sa terminima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo, ovde se vec uveliku pazare stvari za bebice. JA sve mislim rano je i da ima jos vremena a nemam nista , niti ima ko da mi iz okoline bilo sta da. JA cu se prvo baciti na krupnije stvarcice. Neko je pomenuo Pazovu za kupovinu kadica za bebe, pa gde to u Pazovi ima i jel ima jos nesto sem kadica da se pogleda.

Jel neko kupovao sediste za kola, i jel to obavezno kad se beba iznosi iz bolnice?

Inace sinoc ni ja nisam spavala , mene za razliku od vas bole noge, listovi i deo iza kolena, pa me kao uhvati i neka nervoza u nogama, a wc i beba izmedju me produde, sve mislim kad se mrda da sam je pritisla pa menjaj stranu a tesko je namestiti se tako lako.

Od jutros sam opet vredna, samo briskam i perkam.

Nisam ni ja nista kupila,ama bas nijednu stvarcicu.Dobila sam samo dve dunjice i to je to.Ja cu u kupovinu za koju nedelju krenuti i kupiti krevetac prvo,pa sve ostaloi.Ja sam cula da u Zemunu ima neki veliki trzni centar i da je tamo dosta jeftinije,a ima svega,ne znam kako se zove taj trzni centar.

Evo i ja krenula sa sredjivanjem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da u Zemunu ima neki veliki trzni centar i da je tamo dosta jeftinije,a ima svega,ne znam kako se zove taj trzni centar.

Ja za to ne znam, stvarno nisam čula. Od tih većih prodavnica za bebe znam samo za Aksu u Bg.

Sto se tiče Pazove, ja nisam bila, al mi se čini kolko me sećanje služi, to se sve vidi onako s puta kad prolaziš kolima, tamo se time dosta bave pa tako izlože ispred svoje kuće. Ma nema šanse da ne nadjes, svaka kuća ima plastiku. Znači prave sve od plastike sto ti treba. Ako već ides tamo pitaj gde ima neka bebi oprema, ako ti treba jos nesto, možda nadjes jeftinije nego u Bg.

Majo, nek te neko prepadne :lol: ...salim se nemoj to da radis, al sam čula i za to. Više šetaj, uzmi peglaj, kad je termin? Ko je jos na spisku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na netu nasla par prodavnica na N.Bgd jer mi je tu najblize a i tu sam ceo zivot odrasla pa se tu najbolje snalazim. U Zemunu sam nasla samo jednu MARGO u Cara Dusana ulici pa ne znam jel to ta robna kuca na koju si mislila. A aksa koja je kao najveca ima u immo centru u blokovima samo ne znam da li je tu toliko veliki izbor jer ima jos negde veca njihova robna kuca. U TC Usce takodje imaju neke dve radnje sa bebi opremom.

MAda sam ja na netu gledala i nasla masu sajtova na kojima se roba porucuje a nemaju nigde prodavnice. NE znam sta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nestrpljivko

mislim da nije obavezno...moze i ona nosiljka...ja necu da kupujem sediste za auto jer nemam auto...pozajmicu nosiljku kad zatreba ...

ne morate po plastiku skrooooz do pazove mislim da vec u Batajnici krece taj niz radnji....

jel zna neko kako izgleda onaj krokodil iz Cjire sto se onako u bari raduje sto ce pojesti ili Cjiru ili misa....e tako se ja radujem kupovini....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada stvarno sam svaki put iznenadjena sa tvojom pozitivnoscu! Zelim ti da beba saceka jos koju nedelju i da sve protekne u najboljem redu.

Blago ovima sto su pocele da se otvaraju :P

Ja i dalje spavam bzvz, sto neko rece spava mi se onda kad treba da ustanem, po citav dan sam nesto kilava.A bebronka nesto utihnula juce i danas, valjda se i ona smorila nesto :)

Sto se tice tih stvari, ja sam trenutno u pravljenju kuhinje, gletovanju zidova i krecenju. O stvarima cu da mislim tek za koju nedelju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam upravo detaljno oribala celo kupatilo i sad sedim i pitam se sta mi je to trebalo....uff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za naručivanje ne znam sta bih ti rekla, ja to nisam radila. Meni su preporucivali Milo i Malo bebi opremu imaju i sajt pa pogledaj. A u mom kraju ima Pan radnja bebi opreme, imaju i oni sajt, dosta su jeftini, tamo sam dokupila sta mi fali. Za tu Margo ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima, drage moje.

Mi smo i dalje kući i trpimo. Kažu da se javim kad bude na 5 minuta (što jeste) i kad budu nepodnošljivi bolovi, jer smo otvoreni samo jedan prst. Sreća pa je blizu bolnica i mm ne radi narednih dana pa možemo i kolima.

Bolovi su otprilike kao menstrualni samo jači i mene najviše bole krsta. Kad zaboli teško je pričati, hodati.... ali sreća traju po minut, minut ipo najviše. Čini mi se da su češće kad sam na nogama nego kad sedim. Odavno sam prestala da gledam na sat na koliko su. Evo dok vam ovo pišem već ih drugi put imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b:

Ja sam dobro. Povremeno me boli stomak i ledja, ali sve prodje pre ili kasnije. Nikada se oveko nisam radovala bolu... :lol:

Kad boli znači da si nam i ti blizu. I mene je juče ceo dan boluckalo kao da ću da dobijem. Držim ti fige da bude što pre ono pravo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, blago porodiljama. jos malo pa ce bebice :D .

sto se tice opreme ja skoro sve imam, sto od sina, sto od sestrica, nasto sam i kupila i seka mi kupila.... samo jos nisam pametna da li da kupujem kolica sad ili na prolece. kad je drugo dete (ili drugo i trece kao kod nas :D ) stvarno nemas puno nabavke. kod prvog preterujes pa cak i duplo kupis, sto dobro dodje ako cekas blizance :D. videcete uostalom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Maja

probaj da trcis za autobusom ili nesto slicno :)))

Majo, nek te neko prepadne :lol: ...salim se nemoj to da radis, al sam čula i za to. Više šetaj, uzmi peglaj, kad je termin? Ko je jos na spisku?

Hehe lude ste... U pokretu sam stalno, stalno nesto spremam, pravim... Malopre sam dosla kuci peske od mame (nije jako daleko ali je prilicno uzbrdo), dusa mi u nosu bila.. Sad sam evo zamesila testo da pravim neke kiflice, pa posle kontam da napravim neki kolac... :rolleyes: Jedno jos da me isprepadaju... :) Termin je u sredu, 10.08..

Sto se tice bebi opreme, ne znam kako je u vasim gradovima, ali kod ovde ima nekoliko proizvodjaca iste u okolini... Pa je kod njih dosta jeftinije nego u npr. Aksi koja prodaje njihove stvari... Raspitajte se za tako nesto, sigurno ih i kod vas ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.