Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro svima!!!

Bas je lepo i sveze napolju...a sinoc je beba poskakivala od grljavine ko blesava...jedva da se uspavah...blago vama vi ste pred krajem..a ja imam da gulim jos bar 4-5 ned ako ne i vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima. Vreme nam ide na ruku, samo da potraje, meni odgovara. :rolleyes:

U poslednje vreme lošije spavam, ustajem cesto, do wca, pa alarm za lekice a i muci me gorusica, nekad manje, nekad vise. Sad sam doruckovala i popila lek pa cu opet malo da se smirim, a posle nesto i da se spremi po kuci. Sta mislite jel ok da prestanem da pijem partusisten posto mi je jedna gin rekla da sacekam da udjem u 39tu a druga da prekinem. Ljubim vas. :wub:

Wido pa sto si nestrpljiva,docice i tvojih 5 min ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Ajde porodilje da nas koja danas obraduje.

Ja se mucim sa ovim spavanjem, setam po celu noc. Nemam pojma sta mi smeta. Bice valjda bolje. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

I mene kao i vecinu vas muce nesanica i to nocno ustajanje po nekoliko puta, mada mogu vam reci od kako sam za rodjendan dobila belunga jastuk za trudnice lakse mi je nocu da se nametim pa sad po koje vece spavam samo jos da se ne najedem svaki dan lubenice pa da ne moram ni da ustajem nocu, bila bi milina. Jel neku bole kukovi nocu kad spava na strani?

A inace preko dana imam neku maniju sredjivanja i bacanja nepotrebnih stvari po kuci pa samo radim , ponekad mislim da ne preteram, ali iako sam sebi teska i bole me i noge ponekad i tesko mi da se sagnem opet nemam mira i samo smisljam sta bi radila.

Svim novopecenim mamama cestitam i zelim da sto vise uzivate sa vasim bekama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mmmoj

nemam pojma...uhvatilo me nesto...nisam navikla da budem debela i da za svaku glupost kukam...a kako vreme odmice sve mi je teze da sredjujem po kuci a opet nemam mira ni da lezim..sama sam sebi teska :)))) ...a i jedva cekam da vidim moju Ivu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kukovi me boleli od tvrdog duseka. Od kada sam kupila skroz meki dusek ne bole me vise, jos sam stavila dusek na dusek pa je jos mekse.

Blago tebi nestrpljivko, ja ni za sta vise nisam. Jutros ispecem koju palacinku da odnesem muzu na posao i zamesim testo za ustipke i sad ne mogu da se mrdnem a kamo li da nosim. Dok mm bio na odmoru vozila sam njegov auto tako da nisam ni primetila da mi se akumulator ispraznio a danas imam kontrolu kod endokrinologa. Mogacu gradskim :blink:, uf. Imam jos milion stvari koje sam htela danas da zavrsim a niti imam cime da idem niti se osecam dobro.

Bebice su zajedno skoro tri kg, pa dve posteljice, plodova voda.... Cim malo postojim boli me nisko stomak. A tek ce biti teski :D. Izdrzacemo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@milica

hehe meni se prababa zvala Georgina pa nije iskljuceno da i ja postanem jedna...mi smo tek 32 nedeljica jos nam je rano da idemo napolje...do sad sam se dobro drzala sa strpljenjem al izgleda da me zveknuli hormoni u glavu :)))) sad cekam platu da legne vec jednom pa da odem do panceva po garderobicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

I mene kao i vecinu vas muce nesanica i to nocno ustajanje po nekoliko puta, mada mogu vam reci od kako sam za rodjendan dobila belunga jastuk za trudnice lakse mi je nocu da se nametim pa sad po koje vece spavam samo jos da se ne najedem svaki dan lubenice pa da ne moram ni da ustajem nocu, bila bi milina. Jel neku bole kukovi nocu kad spava na strani?

A inace preko dana imam neku maniju sredjivanja i bacanja nepotrebnih stvari po kuci pa samo radim , ponekad mislim da ne preteram, ali iako sam sebi teska i bole me i noge ponekad i tesko mi da se sagnem opet nemam mira i samo smisljam sta bi radila.

Svim novopecenim mamama cestitam i zelim da sto vise uzivate sa vasim bekama.

Dobrojutro svim mamicama!

Mene Nestrpljivko ne bole kukovi,vec mi utrne ceo deo stomaka na koji lezim,prebacim se na drugu stranu i isto.Nikako mi ne odgovara.I ja bih samo nesto sredjivala,ali samo prepodne,nekako mi je tada lakse,predvece nisam ni za sta.Stomak mi je toloko tezak da mi samo odgovara da lezim.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@milica

hehe meni se prababa zvala Georgina pa nije iskljuceno da i ja postanem jedna...mi smo tek 32 nedeljica jos nam je rano da idemo napolje...do sad sam se dobro drzala sa strpljenjem al izgleda da me zveknuli hormoni u glavu :)))) sad cekam platu da legne vec jednom pa da odem do panceva po garderobicu...

Draga nisam ni ja nista,ama bas nista jos uvek kupila za bebicu.Sta planiras da kupis u Pancevu i gde?Mozda i ja skoknem tamo ako ima jeftinijih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila od rodjake gomilu stvarcica , bodica,zekica ali je ona namerno kupovala za bebu od 3 meseca pa na vise...sad mi fale stvarcice za one prve dane...

Iskreno garderobica nije skupa toliko ni po radnjama al nekako mi je veci izbor u Pancevu na buvljaku...posto buvljak poznajem ko svoj dzep, cale je cesto uzimao robu odatle pa znam dosta prodavaca...ima par tezgi koje drze iskljucivo stvari za bebe i imas bas stvarcica razlicitog kvaliteta i cena ... secam se da sam sestricini tu kupovala kompletice za 200-300 din i da ih je bas lepo iznosila...odgovara mi sto beovoz staje bukvalno tu na pijaci tako da ne moram da vucem sve sto nakupujem daleko...hoces sa mnom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila u tom Pancevu i nisam bas zadovoljn prosla. Svi prodaju stvarcice u serijama. Jedino sam kod jedne zene mogla da uzmem razlicite modele na komad. Ako vam treba jos nesto osim garderobe onda ok, ja to nisam ni gledala. Tipa pelene,posteljine, peskira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imaju oni fore na koje mozes da ih nahvatas da dobijes i jeftinije i na komad...ranije dok su bili prodavci na onoj livadi mogao si da se cenjkas do mile volje...ja sam u svojoj porodici poznata kao glavni jevrejin jer uvek volim da za svoj novac dobijem vise...a praksa mi ne fali sigurno...ja inace idem da uzmem i sebi kozmetiku jer je mnogoooo jeftinije...tipa dezedorans koji u tempu 220 znaci fa,nivea ili sl kosta 150-170 zavisi koji...e a kakvu ste posteljinu uzimale? tu bas ideju nemam gde da nadjem nesto sto nije preskupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila posteljinu, juce sam samo dokupila čaršaf i malu mušemicu za ispod. A tu su cene oko 2000 pa na vise. Pa vidi tamo za jeftinije. Mama ce mi sastiti samo presvlake da imam da menjam. Jos sam uzela pelene, veliki peskir sa kapuljacom, kupko, dve kapice i rukavice. Bila sam i u Aksi. Garderobicu sam dosta dobila. krevetac i komoda su smesteni. To je valjda to za prvu ruku. Jos meni nesto za bolnicu iz apoteke.

A prodavci, ne znam ako uspes da ih smuvas, super. I nema nesto mnogo tezgi za bebe. A tih sedam bodica sto sam uzela sam platila po 200, neke po 250. Ako ti treba jos gomila sstvari onda i reba da odes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bukvalno za pocetak nemam nista! Planiram da joj za iznosenje iz bolnice kupim jedan partizanov kompletic da se zna da je od pocetka Partizanova beba :)))) Bili smo u Aksi al nekako se nisam odusevila ...jeste velika ponuda al navikla sam na pijacu pa to ti je...bili smo u Bovatexu na autoputu i tamo je bas jeftinije sve ali videh da je jedna devojka napisala da joj se marka garderobe koju oni tamo drze raspala pri prvom pranju pa nisam pametna dal da uzimam....ja sve nisam htela nista da uzimam jer cemo se mozda seliti iz ovog minijaturnog stana pa da ne selim jos i to...al kako je krenulo bolje da ima koja kutija vise nego da ostavim sve za zadnji cas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista onda otidji tamo ako si planirala al nemoj preterivati sa garderobicom. Verovatno ces dobijati od drugih a i kazu da se brzo preraste. Gledaj najbitnije, pelene, peskire, opremu za krevetac, kapicu, par carapica, kozmetiku, mada se ja ni oko toga ne opterecujem uzela sam samo bebi sapun i pavlovic kremu. E uzmi ako nadjes i ako ti treba bebi prasak za ves sad neki reklamiraju pa razmisljam da ga uzmem u metrou. A nama jos fali i kadica za kupanje a to ce mm da skokne do Pazive kaze da je tamo jeftino. Ma sve sto ti fali kazi sta ti treba ako pitaju i kupice ti. Tipa cetke i cesljica, toplomera, cucle.. E da ja sam uzela i dve flasice za svaki slucaj i mleko. Nadam se da sam pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Icicu sutra ili prekosutra...sad me kolega obradovao da je legla crkavica..:)))) Kad opajem ceo buvljak javicu vam sta sam nasla i dal se vredi cimati...a za kadicu si skroz u pravu videh da su Aksi bas bas skupe a oni pazovskim ama bas nista ne fali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo NS,kako si jel izlazio cep tj sluz jos?

Danas opet jednom, nesto malo... A sinoc nisam znala sta da radim... Upravo kako "biksna" kaze nisam znala da li su kontrakcije ili beba ili i jedno i drugo... Toliko me je boleo stomak i ledja a beba je toliko bila nemirna da to nije bilo normalno.... I tako sve do pola noci, onda je odjednom sve prestalo... Danas je ok, ali od jutros kako sednem imam utisak da sam sela na bebu, stomak mi se izgleda bas spustio, kad sedim na stolici stomak mi se toliko naslanja na noge da me boli, kao da ga prtiskam... Bila danas na CTG-u, zabelezio je jednu jacu i jednu slabiju kotrakciju, a ja to, bas kao sto vi kazete, nisam uopste osetila... :unsure:

A inace preko dana imam neku maniju sredjivanja i bacanja nepotrebnih stvari po kuci pa samo radim , ponekad mislim da ne preteram, ali iako sam sebi teska i bole me i noge ponekad i tesko mi da se sagnem opet nemam mira i samo smisljam sta bi radila.

I ja imam taj problem sa spremanjem, prosto kao da sam poludela... Sve me zivo boli, a ja umesto da mirujem i uzivam ja samo nesto briskam i spremam... Cak sam i mm uhvatila u masinu da usisava svaki dan.... Hoce da poludi od mene...

Planiram da joj za iznosenje iz bolnice kupim jedan partizanov kompletic da se zna da je od pocetka Partizanova beba :))))

Hehe, moja sestra je kupila svojoj sestricini partizanovu.... Znas kakva je malena...da ne verujes da su mogli napraviti tako malu... Posto je mm zakleti partizanovac, a i nas dve volimo partizan.. Sad me gnjave da je u tome iznesem iz porodilista... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi sto imate maniju da sredjujete ste pocele da se "gnezdite" tj da spremate dom za bebu...znaci uskoro ce bebac napolje

ja sam inace grobarka....muzu sam dusu pojela sto ne smem da idem na utakmice zbog guzvi i potencijalnih s**** ....da me je u maju vodio na Serbian open a on cak ni ne voli sport...a moja Iva izlazi u ovom dres

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tananana.. evo i mene konacno kuci :)

Pre svega da cestitam SANJARUSKI I MAKI 25, neka su zive i zdrave, pametne i srecne Tisa i Dunja :D

Svima ostalima hvala na podrsci... ljubim vas...

I ne znam sta bih vam pisala... opet kontrakcije, ovaj put 140 na 5 minuta, i na ginipralu, i na tokolizi, i sta god da su probali... i onda me vrate na partusisten sa pocetka i smiri se sve... otvorena sam 2 prsta i imam 1cm grlic, ali se nadamo da ako budem lezala mogu da izguram jos 3-4 nedelje. I dosta je, samo da beba ima 2000gr i ja sam zadovoljna, posle cemo da ruckimo i rastemo...

Toliko za sada, sve vas pozdravljam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene...obnavljamo net,pa cekamo sto godina za novi,kao i sve ostalo u nasoj zemljici:D

Cestitam Maki25,neka nam je Dunja ziva i zdrava hiljadu godina!!!!

MarijaVlada bas mi je drago da si kuci i da si dobro.

Citam ostale sa mob.

Nale,nista a? Bar nije vrucina,pa je lakse malo. :rolleyes:

Pozdrav za sve zenske,nemam nista vise pametno da izjavim,dobre smo,sutiramo i nocu i danju,drago mi je da ste dobre sve,pa se javljam valjda od ponedeljka :blink::blink:

Ljubim vas!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske da vam se javim,nisam bila na forumu jedno vreme jer sam bila u bolnici nedelju dana.Otvorena sam 2 ipo prsta pa sam primala bensedin i tokolizu i sad moram strogo da mirujem,kaze doktorka da izdrzim bar jos 4 nedelje pa onda mogu da se porodim jer mi je glavica jako nisko inace bebac ima 2 kg i sad lezim i cekam :rolleyes: ljubim vas sve

Gde si lezala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tananana.. evo i mene konacno kuci :)

Pre svega da cestitam SANJARUSKI I MAKI 25, neka su zive i zdrave, pametne i srecne Tisa i Dunja :D

Svima ostalima hvala na podrsci... ljubim vas...

I ne znam sta bih vam pisala... opet kontrakcije, ovaj put 140 na 5 minuta, i na ginipralu, i na tokolizi, i sta god da su probali... i onda me vrate na partusisten sa pocetka i smiri se sve... otvorena sam 2 prsta i imam 1cm grlic, ali se nadamo da ako budem lezala mogu da izguram jos 3-4 nedelje. I dosta je, samo da beba ima 2000gr i ja sam zadovoljna, posle cemo da ruckimo i rastemo...

Toliko za sada, sve vas pozdravljam :rolleyes:

Sad lezi i ne mrdaj. Izdrzaces ti. Drago mi je da si se vratila kuci. Racunam da se poradjamo zajedno a ja jos ne nameravam zato se i ti stisni :D. Drzim vam fige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad lezi i ne mrdaj. Izdrzaces ti. Drago mi je da si se vratila kuci. Racunam da se poradjamo zajedno a ja jos ne nameravam zato se i ti stisni :D. Drzim vam fige

Bas sam citala, tebi super napreduju bebice... Meni je pre tri dana beba bila kao tvoja devojcica :) Samo neka nastave tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija drago mi je da si dobro i da je sve ok.Mislila sam na tebe i nemoj mi se poradjati,cekaj me.Em cemo u istoj bolnici,em su nam blizu termini.ljubim Lenu i tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila od rodjake gomilu stvarcica , bodica,zekica ali je ona namerno kupovala za bebu od 3 meseca pa na vise...sad mi fale stvarcice za one prve dane...

Iskreno garderobica nije skupa toliko ni po radnjama al nekako mi je veci izbor u Pancevu na buvljaku...posto buvljak poznajem ko svoj dzep, cale je cesto uzimao robu odatle pa znam dosta prodavaca...ima par tezgi koje drze iskljucivo stvari za bebe i imas bas stvarcica razlicitog kvaliteta i cena ... secam se da sam sestricini tu kupovala kompletice za 200-300 din i da ih je bas lepo iznosila...odgovara mi sto beovoz staje bukvalno tu na pijaci tako da ne moram da vucem sve sto nakupujem daleko...hoces sa mnom?

Draga ja hocu,ali nikako mi se ne ide beovozom.Aj ako ti nije hitno,da idemo zajedno kolima za jedno nedelju,dve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.