Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa, cekaj... ^_^ Imam ja do termina jos 12 dana! Stvarno se nadam da necu da ih presisam! Volela bih iduce nedelje. Pomalo se brinem, po malkice... :rolleyes: Samo da ja budem prisebna, da mi nesto ne ponestane snage kada trebam da zapnem... :blink:

Ja nosim sociva. Mislite li da je pametnije da ih kuci skinem i stavim naocare? Racunam oni ce mi to svakako traziti, pa da se ne lomatam tamo oko toga, u citavoj frci. Meni su konfornija sociva, ali ne verujem da ce mi dozvoliti?

Skini sociva i pirsinge ( metal) ako imas. Sta znas......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske dobro jutro....kako ste mi se raspricale o svemu od jutros,bas mi je drago!Slatke ste sve.Ja ovih dana radim dve stvari,kupujem i spavam,i bas nista vise.Sve me zivo mrzi.Srecna sam zbog toga jer zadnja,cini mi se,4 meseca spavam po 5 sati i to je sve.Bebana je aktivna,a sto se tice mokrih gacica,da vam ne pricam o svojima kad god izadjem napolje ili uzmem nesto da radim,kao slonica.Ali ne brinem zbog toga,jer sam se i pre trudnoce znojila mnogo leti,a mrsava sam ko grana BILA. Eto tako.Ode meda da spava :lol::lol: ,i sve vas,sve puno pozdravljam!!!!

MarijaVlada,nadam se da su prosle kontrakcije,pa da se Boze zdravlja zajedno veselimo u septembru!!!

Dobro jutro devojke!

Maro ako si ti meda,ne znam sta sam ja :unsure::blink: Samo ti odmaraj i spavkaj koliko ti dusa hoce.Ljubim dve lepotice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija javi se kako ti je!Saljem ti puno pozdrava i poljubaca i mislim na tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Maja Ns

Taman kad sam sva srecna htela da napisem da je prestalo tako mnogo da curi kad ono po sred toga pojavi se odjednom fleka na majci....svasta...najcudnije mi je sto su mi grudi mnogo mekse nego ranije i ne bole me kao na pocetku trudnoce...sve se tripujem da ako sad mnogo ide posle nece biti dovoljno za bebu

Joj de neces imati, imaces i previse... To kad krene samo nadolazi... Kad ti je sad tako, u porodilistu ces moci sve bebe da dojis... ;)

Pa, cekaj... ^_^ Imam ja do termina jos 12 dana! Stvarno se nadam da necu da ih presisam! Volela bih iduce nedelje. Pomalo se brinem, po malkice... :rolleyes: Samo da ja budem prisebna, da mi nesto ne ponestane snage kada trebam da zapnem... :blink:

Ja nosim sociva. Mislite li da je pametnije da ih kuci skinem i stavim naocare? Racunam oni ce mi to svakako traziti, pa da se ne lomatam tamo oko toga, u citavoj frci. Meni su konfornija sociva, ali ne verujem da ce mi dozvoliti?

Jao blizi se blizi.... Meni je termin 10.08. Ni meni bas nije svejedno, al tako valjda mora.. :) Sociva obavezno skini, tako nam je rekla ova u skolici, a i proveri da li treba mozda da ides na CR. Dioptrija je indikacija za carski, samo ne znam od koliko, to proveri...

Ja danas na pregled...Nadam se da ce ovaj put mere biti ok...

Pre dva dana ispalo da je beba mladja 3 nedelje nego pre 10 dana,haos. :blink:

A isto zbog guzve dr nije mogao da mi se posveti duze od 3 minuta.

Ja jos nisam radila ctg.

Lepo ja kazem da su ti dr.-ovi potpuni debili! :angry: Drugarici mojoj isto setaju termin, svaki put kad ode kazu joj drugacije, strasno! Termin joj je od 20.08. do 12.09., i sad jadna nema pojma na cemu je... D e b i l i ! ! !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, pa vi ste taaakoo blizu! Prisetih se mojih zadnjih nedelja, ludnica, jedva sam cekala da se porodim i umirala od brige da sve bude ok.

Eto, svratih i do vas da vidim buduce majcice, pa vam zelim lak porod i zdravu decicu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

. Dioptrija je indikacija za carski, samo ne znam od koliko, to proveri...

Zasto je dioptrija indikacija za C?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

. Dioptrija je indikacija za carski, samo ne znam od koliko, to proveri...

Zasto je dioptrija indikacija za C?

Ovo sad prvi put cujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja malo otisla do baby-prodavnice. Kupila sam flasice, sterilizator i pumpicu, da i pribor za nokte. Imala sam sve od prve trudnoce ali mi to nekako grozno opet da koristim, cetri god staro. Sestra mi je kupila jos bodica i benkica. Ostalo mi da kupim jedan dusek za spavanje u drvenoj ogradici preko dana i veci auto :blink: da stanu tri sedista pozadi. Ostalo imam sve da ne kupujem.

Nisam sigurna da li da kupim kolica. Ova blizanacka sa korpom su preskupa (1200€) a ona kad sede samo 200. Inace vec imam dvoja kolica sa korpom, sestrina i moja. Hmmmm, ide zima pa necu verovatno ni mnogo da ih setam a sama tesko sa tri deteta. Znaci mozda mozemo da prodjemo sa posebnim kolicima pa na prolece kad sede da kupimo jeftina. Sta bi ste vi uradile, dajte neki savet!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sad prvi put cujem

Meni je oftamolog rekao od -6 pa na vise je dioptrija indikacija za carski.Rekao mi je da moze doci do raznih komplikacija,predpostavljam jos veci rast dioptrije i ne znam sta jos.Mozda bolje da manje znam :o ,ali eto,treba voditi racuna o svemu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je oftamolog rekao od -6 pa na vise je dioptrija indikacija za carski.Rekao mi je da moze doci do raznih komplikacija,predpostavljam jos veci rast dioptrije i ne znam sta jos.Mozda bolje da manje znam :o ,ali eto,treba voditi racuna o svemu .

To je bas velika diptrija. Da, da, ima sto cuda na koja mora trudnica da pazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bas velika diptrija. Da, da, ima sto cuda na koja mora trudnica da pazi

A ja dugo nisam isla kod oftamologa.Sad u trudnoci posto imam vremena rekoh sebi ajde da sve prekontrolisem,i na svu srecu sam otisla ,i to saznala od oftamologa. Nisam nikada razmisljala o carskom,nije mi bio na kraj pameti...niti sam ikad cula da je dioptrija indikacija za carski.Eto,ja sam slucajno sve ovo saznala kada sam otisla na pregled,Bogu hvala na vreme . Oftamolog mi je rekao cak da se u trudnoci povecava dioptrija . Dobro je sto imamo ovaj forum ,ovde sam takodje svasta naucila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vas pitam, jel vam davala dr neke vaginalete da koristite pred porodjaj? Meni nije dala nista, cak mi nije ni uzela na analizu, kaze nema potrebe. A pricah sa nekoliko trudnica iz skolice, vicini su i uzimali bris i davali sto vaginalete, sto neke gelove da mazu, kao da dezinfikuju vaginu pred porodjaj... Navodno tako treba zbog bebe.. Sad ne znam da li bi trebalo da uzmem neke vaginalete cisto preventivno... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo ja kazem da su ti dr.-ovi potpuni debili! :angry: Drugarici mojoj isto setaju termin, svaki put kad ode kazu joj drugacije, strasno! Termin joj je od 20.08. do 12.09., i sad jadna nema pojma na cemu je... D e b i l i ! ! !

Sad sam po uz 38.nedelja.Grlic dobar,dovoljno plodove vode,placenta 2.stepen.Termin 16.8.

Inace meni termin ide od 3.08 do 16.08.

Nekako ne krivim dr-a,jer ja sam malo spec slucaj,ne racunam od poslednje menstruacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vas pitam, jel vam davala dr neke vaginalete da koristite pred porodjaj? Meni nije dala nista, cak mi nije ni uzela na analizu, kaze nema potrebe. A pricah sa nekoliko trudnica iz skolice, vicini su i uzimali bris i davali sto vaginalete, sto neke gelove da mazu, kao da dezinfikuju vaginu pred porodjaj... Navodno tako treba zbog bebe.. Sad ne znam da li bi trebalo da uzmem neke vaginalete cisto preventivno... :unsure:

Ni meni nisu davali. Ja na svoju ruku ne bih nista uzimala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam po uz 38.nedelja.Grlic dobar,dovoljno plodove vode,placenta 2.stepen.Termin 16.8.

Inace meni termin ide od 3.08 do 16.08.

Nekako ne krivim dr-a,jer ja sam malo spec slucaj,ne racunam od poslednje menstruacije.

Nisi jedina specijalan slucaj, :P meni je po menstruaciji termin bio 17.07., a po UZ 10.08.. Al kontam da je validno to sto utvrde na UZ-u do 12 nedelje, to je najtacnije, posle se svaka beba razvija razlicito..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja dugo nisam isla kod oftamologa.Sad u trudnoci posto imam vremena rekoh sebi ajde da sve prekontrolisem,i na svu srecu sam otisla ,i to saznala od oftamologa. Nisam nikada razmisljala o carskom,nije mi bio na kraj pameti...niti sam ikad cula da je dioptrija indikacija za carski.Eto,ja sam slucajno sve ovo saznala kada sam otisla na pregled,Bogu hvala na vreme . Oftamolog mi je rekao cak da se u trudnoci povecava dioptrija . Dobro je sto imamo ovaj forum ,ovde sam takodje svasta naucila :)

Ja sam malo obnevidela u trudnoci pa sam juce bila kod oftamologa. Koliko ja znam do dve dioptrije moze da se poveca ako nosis naocare. Meni je rekao da je prolazno i da je od dijabetesa. Kad se porodim opet cu da nisanim po planini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice dioptrije i ja sam cula da je indicija za CR, e sad kolika, sta tacno nisam sigurna. valjda moze usled napinjanja da se pogorsa ili tako nesto, napravi jos gore stanje.

A pricala nam je i babica na vezbicama da ne bibilo lose pred porodjaj da stavljamo vaginalete i to je rekla cini mi se Kanesten da su dobre, da se kanal procisti od baketerija kako bebica ne bi pokupila okicma kad izlazi i posle imala problema. Ja cu bas pitati svoju gin.

Poz svima, lep vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name='nena1' date='30.07.2011, 18:37' post='206247'

Nisam sigurna da li da kupim kolica. Ova blizanacka sa korpom su preskupa (1200€) a ona kad sede samo 200. Inace vec imam dvoja kolica sa korpom, sestrina i moja. Hmmmm, ide zima pa necu verovatno ni mnogo da ih setam a sama tesko sa tri deteta. Znaci mozda mozemo da prodjemo sa posebnim kolicima pa na prolece kad sede da kupimo jeftina. Sta bi ste vi uradile, dajte neki savet!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name='nena1' date='30.07.2011, 18:37' post='206247'

Nisam sigurna da li da kupim kolica. Ova blizanacka sa korpom su preskupa (1200€) a ona kad sede samo 200. Inace vec imam dvoja kolica sa korpom, sestrina i moja. Hmmmm, ide zima pa necu verovatno ni mnogo da ih setam a sama tesko sa tri deteta. Znaci mozda mozemo da prodjemo sa posebnim kolicima pa na prolece kad sede da kupimo jeftina. Sta bi ste vi uradile, dajte neki savet!?

Hmm.stvarno je preskupo,mislim jesu to kolica za dve bebe,ali opet.kao sto kazes,ide zima,neces ih ti nesto setati u kolicima,a imas auto i mislim da su ti sedista za auto bitnija.Icices kod doktora,vakcinice i sl.i icices autom.Svakako trebace ti i kolica,ali tek kada sneg prodje,a do tada mozda nadjes neka jeftinija.Pogledaj na oglasima,imas i ovde,neka polovna kolica,stvarno je preskupo pored svega da dajes pare i za kolica toliko.Pozdrav za vas troje

Ne znam. Mozda je najbolje da sacekam pa ako izdrzimo do proleca ok, ako ne sta ces - kupicemo. Najgore takva kolica retko mozes nekom da poklonis posle. Sedista imamo, hvala Bogu dece u familiji koliko hoces pa nesto nase, nesto nasledjujemo :))). Nije lose kad poslednji dobijes dete, em mezimce em svega na pretek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cure...

Jaste, jedna od indikacija za cr je velika dioptrija, jer moze doci do povecanja iste. Ja nosim -3 i kada sam to pitala. reklis su mi da to nije velika dioptrija za cr. Nadam se da ce biti sve ok.

Ja ne koristim nikakve vaginalete... Doduse, usput mi je doktorka napomenula da ako mi se pojaca sekrek uzmem te "canesten". Ali sta znam, meni se cini neki dan imam sekret, a nekada nemam uopste... Glupo mi je da stavljam odokativno, a na kontrole vise ne idem. Na kraju te vaginalete su za kandidu, a ja je sigurno nemam. Bojim se da narusim neku normalnu floru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, mislim da je to MNOGO za kolica. Ja ne bih kupovala. Ta odvojena ce ti zavrsiti posao, a sto kazes necemo mi mnogo ni da se setamo, mozda mesec dana i krece lose vreme. Ustvari, kupila bih ja svasta ali da mi pare preticu, a nikada ne preticu... :lol:

Ja sam PUNO toga nasledila od sestre i nista mi to nije gadno, ni bezveze... Sve je super... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cure...

Jaste, jedna od indikacija za cr je velika dioptrija, jer moze doci do povecanja iste. Ja nosim -3 i kada sam to pitala. reklis su mi da to nije velika dioptrija za cr. Nadam se da ce biti sve ok.

Ja ne koristim nikakve vaginalete... Doduse, usput mi je doktorka napomenula da ako mi se pojaca sekrek uzmem te "canesten". Ali sta znam, meni se cini neki dan imam sekret, a nekada nemam uopste... Glupo mi je da stavljam odokativno, a na kontrole vise ne idem. Na kraju te vaginalete su za kandidu, a ja je sigurno nemam. Bojim se da narusim neku normalnu floru.

Ja nisam cula za vaginalete da se daju pred porodjaj,a zvuci mi tako logicno.Idem u cetvrtak na kontrolu pa cu pitati.A slazem se sa tobom,da ako je sve ok,nema pojacanog sekreta,nema potrebe da se koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, mislim da je to MNOGO za kolica. Ja ne bih kupovala. Ta odvojena ce ti zavrsiti posao, a sto kazes necemo mi mnogo ni da se setamo, mozda mesec dana i krece lose vreme. Ustvari, kupila bih ja svasta ali da mi pare preticu, a nikada ne preticu... :lol:

Ja sam PUNO toga nasledila od sestre i nista mi to nije gadno, ni bezveze... Sve je super... ;)

A ja imam 7 sestrica i sestricine :))) i jos polubrata i polusestru od 6 i 3 god. Tata mi bas vredan, ima nas sestoro od tri zene:))). Eto stvarcica koliko hoces.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja imam 7 sestrica i sestricine :))) i jos polubrata i polusestru od 6 i 3 god. Tata mi bas vredan, ima nas sestoro od tri zene:))). Eto stvarcica koliko hoces.....

:lol: Eto vidis, bas lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, SanjaRuška se danas porodila, Tisa je teška 3350 i 45 cm dugačka, dobro je prošla, ali detalje će vam pisati ona kad se vrate kući :D

Čestitam i ovde, da nam je drugarica živa i zdrava 100 godina!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.