Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hehehehe...lude ste skroz... :lol:

Promenih napokon dokumenta sva. :blink: Ja mislim da je onih salterskim sluzbenicama najsladje da kazu epa hvali ti jos ovo-ono :angry: Kako bi joj slatko lupila samarcinu,zvonila bi joj glava 15 dana :D:D:D

Mica trofrtaljka... Takav im je opis radnog mesta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i vreme je:))). Kako je sad sa strahom od porodjaja, opet si mirna? Secam se svog porodjaja. Uopste mi se tad nije poradjalo, nisam jos bila spremna ( 36/1).......

Skroz mirna, ali je mm-a počela da hvata panika :lol: :lol:

SanjaRuska, drago mi je da ste dobro! I ja se nekako cudno osecam u vezi sa citavom situacijom, stize bebac i to... Mislim da je sve to normalno, a kako bi se osecale kada je to iskustvo koje nikada nismo imale... :rolleyes:

E, dobro si se uozbiljila... Spremaj se, bre! Bar da imas u bolnici sve sto ti zatreba, da u celoj frci ne razmisljas o tome... :wub:

Pa da, izgleda mi je nešto tako bilo potrebno da me malo trgne u vezi sa kupovinom. Ni ne znam uopšte kako mi se dogodilo da nisam ništa spremila, pošto sam inače totalna štreberka i sve spremim i pre vremena, i što se posla i što se kuće tiče. Sve mi je dobro organizovano, nikad ne kasnim...a ovo baš ispade obrnuto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mica trofrtaljka... Takav im je opis radnog mesta :D

Verovatno :lol: A ima i Mica-Ubica,sad se setih klipa..hahaahaha....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno :lol: A ima i Mica-Ubica,sad se setih klipa..hahaahaha....

Dobro jutro mamice....

Raspolozene od jutros?!Cim malo zahladi,sve smo boljeg raspolozenja.Poljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamice....

Raspolozene od jutros?!Cim malo zahladi,sve smo boljeg raspolozenja.Poljubac za sve

Dobro jutro draga!! Jeste,bas prija svezina.Kako ste vas dve?Spavkale ste do sada?Blago vama!!!!Cmokce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro draga!! Jeste,bas prija svezina.Kako ste vas dve?Spavkale ste do sada?Blago vama!!!!Cmokce

Dobro smo,hvala Bogu.Kako ti spavas,na boku samo ili imas neki specijalan polozaj?Ja mogu samo tako i nikako drugacije,a i kada spavam na stranu,osecam da me sutira,pa se pitam da li joj mozda ne odgovara tako?Ali koj polozaj da nadjem?Da,mi dugo spavamo,ali se budim nocu na sat,dva,zato je to tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro smo,hvala Bogu.Kako ti spavas,na boku samo ili imas neki specijalan polozaj?Ja mogu samo tako i nikako drugacije,a i kada spavam na stranu,osecam da me sutira,pa se pitam da li joj mozda ne odgovara tako?Ali koj polozaj da nadjem?Da,mi dugo spavamo,ali se budim nocu na sat,dva,zato je to tako :D

ja spavam isto kao ti,na boku,svakih 2 sata se budim( Obicno mi se ide u wc).Stavim ponekad mekan jastuk ispod stomaka,ili ispod nogu ,da ne bude veliki pritisak na stomaku.Ali bas cesto kada se probudim nocu osetim bebca kako se igra ,gicka ...pitam se kada ovo moje dete spava ,nocu je aktivno i tada ga bas lepo osetim :) .Tako da i ja dugo spavam,al dobro,kada se porodimo nema vise kasnog izlezavanja :rolleyes::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja spavam isto kao ti,na boku,svakih 2 sata se budim( Obicno mi se ide u wc).Stavim ponekad mekan jastuk ispod stomaka,ili ispod nogu ,da ne bude veliki pritisak na stomaku.Ali bas cesto kada se probudim nocu osetim bebca kako se igra ,gicka ...pitam se kada ovo moje dete spava ,nocu je aktivno i tada ga bas lepo osetim :) .Tako da i ja dugo spavam,al dobro,kada se porodimo nema vise kasnog izlezavanja :rolleyes::)

Hmmmm,pa i moja je bas aktivna nocu,ali se plasim da joj mozda ne odgovara polozaj.Probacu ja to sa jastucima,u pravu si,da bi bio manji pritisak na stomak.Hvala draga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja spavam uglavnom na bokovima,i levom i desnom,ali znam da se probudim i na ledjima,znam da ne valja,ali prevrcem se u snu,sta cu.A spavam uzas,od 23h do 6h ujutru vec cini mi se tri meseca.Lezim po ceo dan,ali nista spavanje :( Sve mi smeta,svaki sum. Uzivkajte kad mozete da spavate, ;):rolleyes: A da i mi smo nocu jako aktivni,i ja i beba.Ja trcim u wc na svakih sat vremena,a ona...pa i ona radi nesto dusa moja,budi mamu :D:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmmm,pa i moja je bas aktivna nocu,ali se plasim da joj mozda ne odgovara polozaj.Probacu ja to sa jastucima,u pravu si,da bi bio manji pritisak na stomak.Hvala draga!

Ne draga,mislim da to sto je aktivna dok s ti ne boku,nema nikakve veze.Ne smeta njoj to.Ti na boku,ona vesela :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Princezica, sve cestitke za skalpanje braka!

Zenske, ima li neka spisak sta je sve potrebno za bebu, ali bas potrebno pa da nakaci? Ja bih polako da kupujem, jer se kod mene nikad ne zna kad cu, ali ja veze nemam sta mi treba... Mislim, znam za krevetac, posteljinu, garderobicu... ali to sigurno nije sve...

Na sajtu Akse ima spisak apsolutno svega sto treba i koliko treba, ja sam po tom spisku kupovala, s tim sto sam izostavila neke stvari koje sam mislila da su nepotrebne... Pa pogledajte..

SanjaRuška, bas ti se svasta izdesavalo otkad nisam bila na forumu, kad sam videla prvu poruku, pa te onda nije bilo neko vreme, bila sam ubedjena da si se porodila... Drago mi je da je sve ok, izdrzaces ti jos, bar do 38-e.. Ja se mnogo bolje osecam otkako sam usla u 38-u, kad znam da ce moja bebana biti dobro i da se sad rodi, nekako je mnogo lakse, kao da sam skinula neki teret sa sebe, sad samo uzivam (koliko je to moguce od svega sto me muci) i cekam da ona odluci da izadje... :) Kako je lepo cuti tako pozitivne reci o ozloglasenoj Betaniji, nadam se da cemo tako proci i na porodjaju.. :)

Hehehehe...lude ste skroz... :lol:

Promenih napokon dokumenta sva. :blink: Ja mislim da je onih salterskim sluzbenicama najsladje da kazu epa hvali ti jos ovo-ono :angry: Kako bi joj slatko lupila samarcinu,zvonila bi joj glava 15 dana :D:D:D

Ej znam tacno sta hoces da kazes, tek je u NS-u strasnoooo! Prvo kao u 6.30 prozivaju trudnice i invalide, a ostali ljudi jadni (bude ih nekoliko stotina) cekaju od 2,3h nocu.. Onda kad dodju na red, kazu im da nema vise brojeva.. Pocnu da rade oko 7.30h (iako je radno vreme od 7) i onda od 12 saltera rade 3-4.. Onda me sluzbenica mrzi pogledom zato sto sam trudna i sto sam usla preko reda i samo smislja sta mi fali.., dva puta me je vracala, prvo zbog papira iz katastra (na kraju ispalo da ona nije dobro videla) i kad sam se vratila i rekla joj to, bez "izvini", je nastavila da me radi i rekla da ne moze da primi uplatnice zato sto nema pecat banke (a ima potpis i ono stampano onim njihovim stampacem u banci..), kad sam se vratila u banku krstili su se i rekli da to jos nikom nije smetalo.. Strasno! Na kraju kad sam opet dosla, rekla mi je onako besno "sad cu ti uraditi samo zato sto si trudna!" Budala!

E a kad je doslo vreme da idem da podignem lk, opet ustajanje rano ujutru, pa cekanje da se smiluju da prorade, kad sam dosla na red, rekla mi je da su izgubili kljuc od faha sa pocetnim slovom mog prezimena i da cekaju majstora da dodje da obije fah, a kad ce to biti, ne zna i sta ona meni moze sto sam ja trudna ( a ja ni spomenula trudnocu nisam)... Strasnoooo! I tako sam tek posle dva sata dobila svoju lk... E sad treba da menjam vozacku, posto nisu hteli da mi je menjaju dok mi ne izdaju novu lk, kako li cu tu proci ko zna...

Morala sam da vam se izjadam... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sto se tice administracije u srbiji, katastrofa. Bice valjda bolje......

A spisak :angry: :angry: :angry:. Ja sam zavrsila pakovanje bebecih stvarcica i napokon ih odvojila po brojevima. Posle mog sina odecu je nosio sestrin pa mi ona vratila. Elem. Nestao je broj 50 / 56 i 62. Nema ni jednog bodija niti benkica ni carapica. Njen sin ih nije ni nosio jer je bio krupan kad se rodio. Ali je izgleda devojka koja ga je tad cuvala nasla primenu tim stvarcicama. Nestalo je tad i sestrino zlato i garderoba i garderobice moje sestricine ali nismo uopste dosle na ideju da pogledamo bebece stvari. Ode sestra opet da pretrazi kuci ali tesko..... A kupovala sam sinu sve skupe stvarcice i previse od svega na pocetku. Sad ne bih ni u ludilu tolike pare davala ali sad cu da imam dve bebe. Taman bih imala za pocetak sve, i to dosta je bilo bez, zuto, zeleno.... :( :( :(

Sad pizdim, em ne smem da setam em sam sve vec imala :(. Grrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znas sta,da poludis.Ja ne mogu da verujem da ljudi cekaju od 2-3 ujutro,pa to je uzas.Meni ostala jos dozvola,ko i tebi Majo,ali e verujem da cu skoro da idem u sup,osim ako ne ubijem nekog iz mog bucnog komsiluka :lol::lol: .

Neno pokrala vas je bebisiterka :blink: .Jer ste je prijavile?

Sta je bre sa ovim svetom!?Poludeli svi. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske! Citam sta pisete, bogami uzbudljivo. Nale, Ruska koja ce prva? I ja sam konacno zavrsila sa dokumentima. Gin mi rece da sam od sutra u devetom a ja mislila od ponedeljka. Pa mi je dala sve upute sto trebam da odradim. Vadila sam krv za k grupu,ponovo. U pon cu bris i na prvi ctg. Malo me hvata frka, kad ce mala da me iznenadi. A 29og uz jedva cekam. A novo je da su prepone pocele da me bole cak i butine ko da imam upalu misica, da nije rano? I pitanje jel ste za epidural, ja sam neodlucna. Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske! Citam sta pisete, bogami uzbudljivo. Nale, Ruska koja ce prva? I ja sam konacno zavrsila sa dokumentima. Gin mi rece da sam od sutra u devetom a ja mislila od ponedeljka. Pa mi je dala sve upute sto trebam da odradim. Vadila sam krv za k grupu,ponovo. U pon cu bris i na prvi ctg. Malo me hvata frka, kad ce mala da me iznenadi. A 29og uz jedva cekam. A novo je da su prepone pocele da me bole cak i butine ko da imam upalu misica, da nije rano? I pitanje jel ste za epidural, ja sam neodlucna. Poz.

Ja cu na CR, to je sigurno a ovde se uvek radi sa epiduralnom. Ti ces prirodno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znas sta,da poludis.Ja ne mogu da verujem da ljudi cekaju od 2-3 ujutro,pa to je uzas.Meni ostala jos dozvola,ko i tebi Majo,ali e verujem da cu skoro da idem u sup,osim ako ne ubijem nekog iz mog bucnog komsiluka :lol::lol: .

Neno pokrala vas je bebisiterka :blink: .Jer ste je prijavile?

Sta je bre sa ovim svetom!?Poludeli svi. :angry:

Ma devojka je iz hrvatske, ne vredi je ovde prijavljivati. Kaznjava onaj gore....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa prirodno valjda nece biti potrebe za cr. A ti zasto na cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa prirodno valjda nece biti potrebe za cr. A ti zasto na cr?

Zbog blizanaca, prvi carski.... Naveo mi je jos neke razloge ali sam zaboravila :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske...

Mmmoj, gde si ti? Drago mi je da si dobro...

Ko ce prvi, videcemo... :rolleyes: Kod mene to moze svakog trenutka. Termin mi je za petnaestak dana, ali nikad se ne zna... Danas sam opet bila na ctg-u i rece mi doktorka da smo zavrsile sa pregledima, sad' cekam. :unsure:

Ja cu prirodno, odnosno trebalo bi tako da bude....Nisam nesto ni razmisljala o drugoj alternativi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske, evo i ja da se javim... Ja nisam spavalica, a od pocetka trudnoce nisam mogla upste da spavam... A sada, 20-ak dana u nazad spavam sedeci, lezeci, ma kako god... DIVNO!!!

Sto se epidurala tice, ja i ne razmisljam o varijanti bez njega... Dosta njih poznajem koje su se porodile sa epiduralim i nisu imale nikakvih problema, a lezeci u bolnici (dva puta u toku ove trudnoce) upoznala sam mnoge koje su na pola porodjaja trazile epidural... tada je uglavnom kasno... Ja sam razmisljanja da od kada se pojavila anestezija u stomatologiji niko bez nje ne vadi zub... pa zasto ne bi i epidural iskoristile...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage mamice!

I mi brojimo sitno, još 10 dana, SAMO (!!!) i malo nas hvata frkica.

Kako vi spavate ovih dana? Mi samo po par sati. Treba nam puno da zaspimo jer ne možemo da zadržimo jednu poziciju, a da bi se prebacili u drugu ... muke su to neviđene. Imam takođe i neviđene bolove "tamo dole" :rolleyes: svaki put kad menjam pozicije ili ustajem iz kreveta. Kaže babica da to beba pritiska glavicom. Nadam se da je to jedan od znakova da se bliži susret sa bebanicom.

Inače nam svaki dan pune glavu pričama o "opasnosti" epidurala. Ne mogu da verujem kako je narod primitivan! Kao bolje je prirodno, trpi bol zašto si žena,nego da koristiš sredstva za pekmezave žene! (!?!?!) Mis'im... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epidural nema nikakvu opasnost ako ga radi neko sa iskustvom. Mora da pogodis bas nekog debila da bi te povredio.

Bolove ( slabe) dole imam i ja kad se okrecem u krevetu. Sad sam pocela prvo da sednem pa da se okrenem i tako me skoro uopste ne boli. I meni je decacic nisko a devojcica visoko. Do termina ima jos mnoooooogo a nemam nameru da se poradjam pre 37. Neka bolucka, ko ga sisa. A spavanje je odavno uzas. Ogroman stomak...... No tako je to.

Pozdrav porodiljama, sve brojite lepo sitno pa je red da nas uskoro obradujete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske...

Ja bih spavala kao beba, samo da mi nenormalno ne trnu ruke! To me budi i izludjuje jer ne mogu sebi nikako da pomognem... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mamice...Vidim uskor ce tri da nas nakratko ostave ovde i da vide svoju bebicu i bebice :rolleyes: Divno!!!!!

Pozdrav od nas dve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas, posle duzeg vremena izasli malo. Kupila sam odelca u kojima cemo ih izneti iz bolnice, kako se tesko krecem za koji dan nema sanse da izadjem negde. I ovo danas mi tesko pali, u roku od 45 min me zaboleo stomak i trk kuci.

A odelca mala, zaboravila sam kolicne su bebe kad se rode :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.