Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobrodoslica novim zenskama!

SanjaRuska, to preznojavanje me ubi vec nekoliko nedelja, stalno spavam pod klimom i dalje se znojim, a mm se svako drugo jutro budi ukocen i sizi zbog klime.. :)

Nale, i mene prepone bole vec par dana, ali naizmenicno, duze vreme vec tesko hodam i cim malo duze stojim imam utisak da ce mi beba ispasti, a stomak vuce dole, osecam kao da ga vucem po zemlji... Ja sam isto 37 nedelja..

Kako znas da imas kontrakcije? Osetis, ili su te prikljucivali na CTG? Ja vec neko vreme ostim to stezanje stomaka, ali je vec pocelo i da boli... Juce sam bila na UZ, dr kaze da je to sve zato sto nisko nosim...i da moram vise lezim i to na levoj strani, da se ne bih porodila ranije i da bi beba jos malo napredovala, inace mi je beba sitna, kaze 2370gr :( a ja 36+2... Nisu mi jos radili CTG, tek sl nedelje, ali vidim da je dr na izvestaju napisala cerviks kompetentan, to valjda znaci da nije poceo da se skracuje, otvara, ako to uopste moze da vidi na UZ?! Ako to to znaci, onda te kontrakcije koje sam osecala verovatno nisu prave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodoslica novim zenskama!

SanjaRuska, to preznojavanje me ubi vec nekoliko nedelja, stalno spavam pod klimom i dalje se znojim, a mm se svako drugo jutro budi ukocen i sizi zbog klime.. :)

Nale, i mene prepone bole vec par dana, ali naizmenicno, duze vreme vec tesko hodam i cim malo duze stojim imam utisak da ce mi beba ispasti, a stomak vuce dole, osecam kao da ga vucem po zemlji... Ja sam isto 37 nedelja..

Kako znas da imas kontrakcije? Osetis, ili su te prikljucivali na CTG? Ja vec neko vreme ostim to stezanje stomaka, ali je vec pocelo i da boli... Juce sam bila na UZ, dr kaze da je to sve zato sto nisko nosim...i da moram vise lezim i to na levoj strani, da se ne bih porodila ranije i da bi beba jos malo napredovala, inace mi je beba sitna, kaze 2370gr :( a ja 36+2... Nisu mi jos radili CTG, tek sl nedelje, ali vidim da je dr na izvestaju napisala cerviks kompetentan, to valjda znaci da nije poceo da se skracuje, otvara, ako to uopste moze da vidi na UZ?! Ako to to znaci, onda te kontrakcije koje sam osecala verovatno nisu prave...

Cervix se odlicno vidi uz-om. A sto se bebine tezine tice, ne brini. Promase na uz i vise od 500g. A i da je sitna nema veze- takve bebe mnooooogo brze napreduju. Imam takva dva primera u porodici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske!

Neno, Mela - dobrodosle! :wub:

Pisah malo pre na SOS-u, ubise me prepone... Mozda cu ja uskoro... :unsure: Imam kontrakcije na ctg-u, ja to nista ne osecam.

Hvala ti na dobrodošlici. :)

Mislićemo na tebe, ati nas izveštavaj o toku događaja. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na dobrodošlici. :)

Mislićemo na tebe, ati nas izveštavaj o toku događaja. ^_^

Svaka cast za tikere. Inace poradjacemo se izgleda u isto vreme, mene ce dve nedelje ranije ako sve bude ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cervix se odlicno vidi uz-om. A sto se bebine tezine tice, ne brini. Promase na uz i vise od 500g. A i da je sitna nema veze- takve bebe mnooooogo brze napreduju. Imam takva dva primera u porodici

Hvala na podrsci i odgovoru za cerviks, to stvarno nisam znala.. A o tezini sam i ja sad malo citila na netu, stvarno je jako nepredvidivo.. Oni mere obim glave, stomaka, duzinu nadlaktice, podlaktice i ko zna sta sve, pa na osnovu toga komp preracuna tezinu... Pa tu gomilu faktora moze da utice, mozda jednostavno ima sitne kosti, npr... Ma da ona meni predje 2500 i ja cu biti srecna...samo da izguramo jos malo... A to da sitne bebe bolje i brze napreduju, svi kazu..

Nale, izvini nisam videla da si rekla da na ctg-u imas kontrakcije, pa sam pitala... I sto se toga tice, evo primera... Kuma moja se porodila pre tri nedelje, porodila se u 40-oj nedelji i to zato sto su joj izazvali porodjaj.. Od 38. nedelje su joj na ctg-u videli kontrakcije koje ona uopste nije osecala, kad je bila otvorena 4 prsta dr joj je rekao da dodje da je ukljuci na indukciju... Prve bolove je osetila tek posle prikljucenja na indukciju... Hocu da kazem da je eto skoro dve nedelje vukla te kontrakcije koje ctg belezi a ona ih nije osecala, i ne bi se ni tad porodila da je nisu prikljucili... Tako da malo miruj i izguraces i tu 37-u, a i da se porodis sad, kaze moja drugarica koja radi u porodilistu, da je od 36-e to sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske...

Danas mi je puno lakse, prepone me gotovo ni ne bole. Verovatno sam ja juce agresivnije hodala. A, Boga mi, kako je bilo, ja sam mislila -gotova sam... :lol:

Da, kontarkcije mi belezi ctg, vec dve nedelje, a ja nista ne osecam.

Imam utisak da mi se stomak uopste nije spustio.

Ovde je bas vrucina, ja to ne podnosim lose, ali bas pocinje da bude zivi smor! <_<

Stvarno ne znam nista o tezinama beba i njihovim napredovanjem, ali bih volela da je zrelija i time preko 3 kg, sto i vama zelim... :wub::wub::wub:

Tiker mi malo zuri, kada sam ga pravila nisam mogla da natempiram kako treba (...nisam dobijala na jednakim vremenski intervalima, pa mi samom tim racinanje od poslednje menst. nije bas adekvatno...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!Evo i ja prva da se javim,prva da ustanem :P Kako ste mi danas?Ja sam budna od pet,nisam mogla da se uspavam i sada pijem kafu.Pozdrav i poljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro lepotice :) Evo i ja da se javim, ovih dana sam malo vise bila kod mame, pa nikakoda dodjem do kompa...

Cestitke Milici, i puno srece i zdravlja za njenog bebca :)

Dobrodosle i nove devojke, lep i lak treci semestar :) vam zelim...

I ja sam ranoralic, bas rano ustajem, ali jutros sam morala da sacekam da me protrese lek da bih bar jedno slovo mogla da ubodem... Kako se osecate? Izgurasmo ovaj vreli talas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od meneeee...jaoj pada kisaaaaaa uraaaaaa :lol::lol: Ja od jutros spavala duze,valjda mi prija ova svezina!MarijaVlada ja jedva preziveh vrucinu ovih dana.Moja boranka ce sladje spavati veceras osto je od jutros poranila ;) Nale bas mi je drago da si bolje nego prekjuce :rolleyes: .

Pozdravljam vas sve i zelim lep kisni dan :lol:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cure...

Ovde nije bilo ni kapi kise. Jos je toplo...

Ljubim vas! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od meneeee...jaoj pada kisaaaaaa uraaaaaa :lol::lol: Ja od jutros spavala duze,valjda mi prija ova svezina!MarijaVlada ja jedva preziveh vrucinu ovih dana.Moja boranka ce sladje spavati veceras osto je od jutros poranila ;) Nale bas mi je drago da si bolje nego prekjuce :rolleyes: .

Pozdravljam vas sve i zelim lep kisni dan :lol:

:wub:

EEEEEEEE,tvoja Boranka je nastavila da spava i sad ustala :D Kod nas nema kise,a bas bih volela da padne,nikako ne podnosim ovu vrucinu.

Marija samo se gubis negde :blink: ali drago mi je da si dobro.Takodje i Nale,verovatno su te ovolike temperature unistile.

Cmokic za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EEEEEEEE,tvoja Boranka je nastavila da spava i sad ustala :D Kod nas nema kise,a bas bih volela da padne,nikako ne podnosim ovu vrucinu.

Marija samo se gubis negde :blink: ali drago mi je da si dobro.Takodje i Nale,verovatno su te ovolike temperature unistile.

Cmokic za sve

Haha... pomislih kako nisam pisala 2-3 dana, sigorno mislis da cu se javiti kad izadjem iz bolnice :) Ali, nadam, se da necu skoro u bolnicu. Kontrakcije su pod kontrolom, nije bas da ih nema, ali nisu previse ceste, pa koristim da se svrckam malo... da se ponovo osetim zivom :) Sutra idem na kontrolu, pa cemo videti sta ova moja mala misli... kako ne moze da podnese da bude u stomaku, ocekujem cim prohoda da zbrise od kuce, hahaha... :) Kako si ti? Od srede par kisnih dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha... pomislih kako nisam pisala 2-3 dana, sigorno mislis da cu se javiti kad izadjem iz bolnice :) Ali, nadam, se da necu skoro u bolnicu. Kontrakcije su pod kontrolom, nije bas da ih nema, ali nisu previse ceste, pa koristim da se svrckam malo... da se ponovo osetim zivom :) Sutra idem na kontrolu, pa cemo videti sta ova moja mala misli... kako ne moze da podnese da bude u stomaku, ocekujem cim prohoda da zbrise od kuce, hahaha... :) Kako si ti? Od srede par kisnih dana :)

Hahaha,pa stvarno,ne znam sta da mislim,nema te nekoliko dana,pa te ima na svakoj temi :) pa te nema...javi sutra sta ti je rekla doktorka.Ja sam onako,jako tesko podnosim vrucinu.Ako izadjem da setam,ne mogu jer imam bolove u misicima,tesko mi da hodam,sva sam smlacena.Slabo i jedem,moj Milos mi stalno prica kako slabo jedem,ali ne mogu da mu dokazem kako ne mogu nista.Sva sam naduvena i svi koji me vide kazu ti nosis devojcicu :P I tako........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da vas pozdravim danas. Bebuske su zivahve, kisa pljusti celi dan, sve ok.... Ja idem 20- tog na kontrolu, bas me interesuje koliko su porasle. Osecam po udarcima da su malo ojacale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da vas pozdravim danas. Bebuske su zivahve, kisa pljusti celi dan, sve ok.... Ja idem 20- tog na kontrolu, bas me interesuje koliko su porasle. Osecam po udarcima da su malo ojacale

Jesu draga sigurno,tek ces poceti da ih osecas i jace i cesce :) jao kakav li je osecaj kada te udaraju dve bebe?!Jel znas da razlikujes uderce tj.koja je bebica koja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale i ja imam nepodnošljive bolove u preponama i dobila sam sledeće objašnjenje za to:

beba se namešta za porođaj, verovatno se već spustila ili je u fazi spuštanja, pa glavica pritiska taj vaginalni deo i bol se prenosi na prepone i često i do pola butina. To je sve jako normalno za ovaj period. Meni se, recimo, pojavili grčevi i u rukama, nogama ... ma svuda. Kad sam objasnila babici da imam svuda grčeve, pa i u tom vaginalnom delu ona se smejala. Kaže kako ćemo da te porodimo ako nam se zgrčiš dole? :D Mis'im... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu draga sigurno,tek ces poceti da ih osecas i jace i cesce :) jao kakav li je osecaj kada te udaraju dve bebe?!Jel znas da razlikujes uderce tj.koja je bebica koja?

Nisam bas sigurna uvek ali sam utripovala da ih razlikujem :). Znam gde se nalaze pa sam sebi stvorila neku sliku u glavi. Divno je znati da imas dve bebice :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bas sigurna uvek ali sam utripovala da ih razlikujem :). Znam gde se nalaze pa sam sebi stvorila neku sliku u glavi. Divno je znati da imas dve bebice :))))

:wub: :wub: :wub:

Jao divno!!! Mogu da zamislim kakav je osecaj imati blizance... Ja jako volim blizance, nazalost ne bih smela i da budem trudna sa blizancima...

kako su se namestili, iako je jos rano da se namesto konacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Jao divno!!! Mogu da zamislim kakav je osecaj imati blizance... Ja jako volim blizance, nazalost ne bih smela i da budem trudna sa blizancima...

kako su se namestili, iako je jos rano da se namesto konacno?

Ona je poprecno a on uspravno, cas mu glavica dole, cas gore. Poradjace me i onako na carski, ovde retko blizance poradjaju prirodno. Ja bas i nisam sigurna kako bih volela. Resila sam da na sledecoj kontroli porazgovaram sa docom o tim stvarima pa cu da vam kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mene ovo moje dete danas samo sutira...natrtila se skroz s desne strane...stomak mi je trouglast ko kutija od toblerona...nevaljalica jedna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cure... Ceo dan se vrtim iz sobe u sobu, nikako da se smirim od ove vrucine... Sada mi toliko trnu sake kada legnem, da poludis! Nadam se da je i to normalno... :lol:

Hvala na porsci svima, ljubim vas... :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cure... Ceo dan se vrtim iz sobe u sobu, nikako da se smirim od ove vrucine... Sada mi toliko trnu sake kada legnem, da poludis! Nadam se da je i to normalno... :lol:

Hvala na porsci svima, ljubim vas... :wub::wub::wub:

Kraj trudnoce..... Sad razumes sto sve kukaju da hoce vec jednom da se poradjaju:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu ako ste imali srece 8 mjeseci bez simptoma trudnoce,onda cete u devetom sve to nadoknaditi,et kod mene je tako...Nije ni sad toliko lose,ali trnu ruke cim setam malo duze,ne mogu da radim,pomalo prepone boluckaju itd...I stvarno razumijem sto zene zele da sto prije to prodje a i radi upoznavanja bebice,jedva cekamo sve da vidimo to maleno bice....

Dragi je danas usisao,obrisao sve a kako radi samo po sredini ne i coskove bolje mi je da zatvorim oci i sutim jer sama ne mogu:(

Naucices da budes zadovoljna kad ti pomognu, pa makar posle usisavala samo coskove. Sad omaraj i misli o bebici.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu ako ste imali srece 8 mjeseci bez simptoma trudnoce,onda cete u devetom sve to nadoknaditi,et kod mene je tako...Nije ni sad toliko lose,ali trnu ruke cim setam malo duze,ne mogu da radim,pomalo prepone boluckaju itd...I stvarno razumijem sto zene zele da sto prije to prodje a i radi upoznavanja bebice,jedva cekamo sve da vidimo to maleno bice....

Dragi je danas usisao,obrisao sve a kako radi samo po sredini ne i coskove bolje mi je da zatvorim oci i sutim jer sama ne mogu:(

Kod mene ista situacija...muskarci su to,ali vazno da imaju volje da pomognu :lol: Ja juce isla za njim,da vidim kako je sve odradio...bolje da nisam :blink: ,ali sto ti kazes,cutim ;) Pozdrav veliki....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.