Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Blago tebi imas klimu,ma ev dva dana je samo toplo ovdje a onda najavljuju da je kraj ljeta,et toliko o vrucinama..Ma da kao sto kazes misli donose i snove,ja sama sebe bodrim rijecima i pripremam se da ostanem pribrana jer ce muz dici frku pa cu i njega morati smirivati hehe..Kad ti je tacno termin?

Znaci jos ove vrucine da prodju i gotovo? Nisam nista cula o tome. Kod nas ce zahladjenje za vikend.

Da, da se bodris, nego sta i ja to radim! ;) A za muzeve je komika... :lol: ...majke mi... Ja sam mom rekla da ne panici, da je meni gore i kada mu kazem da idemo u porodilistre da bude sve polako... Videcemo sta ce biti od toga. Tvoj muz ide sa tobom na porodjaj, bese zbog jezika (ili sam ja to nesto pomesala)?

Veruj mi da nemam pojma TACNO kada mi je termin. :blink: Prvo su mi rekli 15.8., pa 12.-13.8. Zbog mog grlica (a i to inace ulazi utermin jer mi tada krece 38.nedelja) mogu da ocekujem od 20.7. Tako da bice neizvesnosti. A tebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I saznala sam cenu sobe u DRZAVNOJ bolnici - 649,59 evra dnevno! Ako trudnica pozeli da bude sama u sobi, ona placa punu cenu, ako resi da bude u dvokrevetnoj, ona placa jedan deo a socijalno drugi, a ako resi da bude u 6-to krevetnoj, ona placa jos manji deo. Pored toga, za jednokrevetnu sobu, bolnica ima pravo da naplati 110 evra po danu, za "poslugu". Pored sobe naplacuju se i eventualni lekovi, ako se dovede doktor, naplacuju se svi "dodatci" (kada, epidural i sl). Ako zena zeli da njen muz bude sa njom u sobi, i on placa istu cenu po danu kao ona.

Nadam se da necu potrositi vise od 500. Resila sam da se odreknem svega, ali da biram dvokrevetnu, jer mi nije u interesu da Jovan bude izlozen dodatnom stresu bzvz, jos ako se budem nervirala oko toga, pa izgubim mleko i sl, niko nije na dobitku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodoslica novim devojkama!

E zenske moje, mi se samo nesto bunimo i kukamo, sto muka nas snaslo (prva ja sam najgora), a sad sam ma explozivu na tv prvoj gledala, zena se ladno porodila, nije ni znala da je trudna! Neverovatno! :unsure: Jeste gledale to? Kao dosla s posla, legla da spava, dobila bolove, a nije znala sta je, toliko je bolelo da je otisla u bolnicu valjda da vidi sta joj je, a oni kazu hitno priprema, poceo porodjaj! Strasno! E svaka joj cast! :) I rodila zivog i zdravog sina! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodoslica novim devojkama!

E zenske moje, mi se samo nesto bunimo i kukamo, sto muka nas snaslo (prva ja sam najgora), a sad sam ma explozivu na tv prvoj gledala, zena se ladno porodila, nije ni znala da je trudna! Neverovatno! :unsure: Jeste gledale to? Kao dosla s posla, legla da spava, dobila bolove, a nije znala sta je, toliko je bolelo da je otisla u bolnicu valjda da vidi sta joj je, a oni kazu hitno priprema, poceo porodjaj! Strasno! E svaka joj cast! :) I rodila zivog i zdravog sina! :)

Znas koliko je takvih primera bilo, ja gledala reprtaze na Travel&Living. Znam jednu zenu, koja je imala dvoje dece, otisla na neku operaciju, nesto vezano za stomak, prosla kontrole i sve je u redu bilo, medjutim zena posle oko 9 meseci pocela da oseca bol u krstima i jednostavno kao da joj struk zateze. Primetila je da je na kukovima malo dobila, al' nista vise. Uradi ona nekoliko analiza koje joj je doktor preporucio, posta se ona njemu pozalila, i sazna da je na kraju 7-mog meseca. Klinjo joj poprecno bio u stomaku i "ono na kukovima" sto je dobila je u stvari bila beba. Ni u devetom joj se stomak nije skoro ni malo poznavao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lijepi pozz,kako podnosite vrucinu??Kod nas najavljuju zahladjenje bas se radujem..Sinoc sam sanjala krv na gacicama,kao to je znak da je krenuo porodjaj,zovem dragog da me vozi u bolnicu..Kad sam se probudila bila sam sva mokra,mucno je vidjeti krv nakon toliko mjeseci bez nje..

Moze li mi neko reci gdje da nadjem tu temu MOJ PORODJAJ..hvala

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry197546

Evo teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravu si,nisi pomjesala,ide radi jezika inace ne bi nikako da je blizu mene jer neki dan cim sam rekla da me malo boli on zakukao kao da je njega zabolilo...Jooj gledam neki dan emisiju TATA NA PORODJAJU DA ILI NE,kaze jedna babica najsmjesnije joj bilo kad je jedan tata sav ozbiljan nakon porodjaja nazvaoa rodbinu da javi i kaze EEE NIJE ME BOLILO KOLIKO KAZU DA BOLI..Haloooooooooo njega bolilo,tako isto mm kaze eh teze je meni nego tebi hahaha jadnicak:)...

Ma i meni pomjeraju termin prvo 29.7.,pa sad 6.8.,vidjecemo

:lol::lol::lol: Stavrno su sou...

Termin nam je tu negde...vazno je da se blizi, pa kad' bude... :wub:

Mmmoj, gde si???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske vidim da ste slabo spavale nocas...bar MarijaVlada i my baby :rolleyes:

Dobro jutro svimaaaaa.... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodoslica novim devojkama!

E zenske moje, mi se samo nesto bunimo i kukamo, sto muka nas snaslo (prva ja sam najgora), a sad sam ma explozivu na tv prvoj gledala, zena se ladno porodila, nije ni znala da je trudna! Neverovatno! :unsure: Jeste gledale to? Kao dosla s posla, legla da spava, dobila bolove, a nije znala sta je, toliko je bolelo da je otisla u bolnicu valjda da vidi sta joj je, a oni kazu hitno priprema, poceo porodjaj! Strasno! E svaka joj cast! :) I rodila zivog i zdravog sina! :)

Evo sad sam odgledala reprizu.Stvarno neverovatno.Prva beba zdrava bez mamavite i ikakvih lekova,kao kad su se nase mame pordjale.Ali nije ga nijednom osetila da mrdka??Mozda sto je buca.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske... Kako ste danas?

Ja inace ustajem svako jutro u 5.20 da doruckujem, popijem kafu sa mm i popijem lekice... sacekam do 7 da vidim kako cu reagovati i vratim se na spavanje... :)

Inace gledala sam i ja juce emisiju o toj bebici, preslatka je... Bas me je obradovala ta prica, prava sreca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kad spavam ko luda preko dana i jucer ujutro spavala do 11h i onda sam se zbog vrucine probudila oko 3h i nece san na oci,ali ev sve sam nadoknadila..Samo bi spavala cccc

:lol::lol: Spavkaj kad mozes.Ja ne pamtim kad sam poslednji put spavala duze od sest sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske... Kako ste danas?

Ja inace ustajem svako jutro u 5.20 da doruckujem, popijem kafu sa mm i popijem lekice... sacekam do 7 da vidim kako cu reagovati i vratim se na spavanje... :)

Inace gledala sam i ja juce emisiju o toj bebici, preslatka je... Bas me je obradovala ta prica, prava sreca :)

Super kad mozes da nastavis! ;) Mi dobre,pirka vetric neki pa nam nije toplo puno. Mene moja beba ljulja od 6h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je prvi put muka od kad sam trudna... Da nije malo kasno za mucnine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je prvi put muka od kad sam trudna... Da nije malo kasno za mucnine?

Sta znam, ima kome je muka citave trudnoce, a da li moze da pocne tako kasno ne znam? Mozda ti se samo tako nesto podesilo...Mozda si nesto lose pojela ili od vrucine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kad sam se probudila navalila sam na kajsije iz frizidera... Sad nesto mislim, mozda sam i preterala... bas dosta sam pojela, alava zena!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kad sam se probudila navalila sam na kajsije iz frizidera... Sad nesto mislim, mozda sam i preterala... bas dosta sam pojela, alava zena!!!

Eto, vidis sta je... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke....Auu kako vi rano ustajete,svaka vam cast!Ja brate spavam,kada nisu bas velike vrucine do dvanaest,ali i lezem kasno,oko dva.

Marija mucnine su ti verovatno od kajsija,a moguce je i da si imala neke blaze mucninice,pa nisi ni osetila,a sada kada si preterala sa kajsijama mislis da ti je to prvi put,nemam pojma,jos mi je rano da mislim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke....Auu kako vi rano ustajete,svaka vam cast!Ja brate spavam,kada nisu bas velike vrucine do dvanaest,ali i lezem kasno,oko dva.

Marija mucnine su ti verovatno od kajsija,a moguce je i da si imala neke blaze mucninice,pa nisi ni osetila,a sada kada si preterala sa kajsijama mislis da ti je to prvi put,nemam pojma,jos mi je rano da mislim :P

:rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes::rolleyes:

Maro ides li na jezero kod nas ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro ides li na jezero kod nas ili ne?

Pa ne idem,vikendima u glavnom pobegnem kod tate u selo,ima tamo reka pa se izlezavam u hladovini dok muski pecaju :lol: .Mm radi do 17h,a posle nam je kasno da idemo.Oticicemo neki put sigurno.Gore je krcato puno,i ove godine je lepo pocisceno.Jer ti vise neces dolaziti,dok se ne porodis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne idem,vikendima u glavnom pobegnem kod tate u selo,ima tamo reka pa se izlezavam u hladovini dok muski pecaju :lol: .Mm radi do 17h,a posle nam je kasno da idemo.Oticicemo neki put sigurno.Gore je krcato puno,i ove godine je lepo pocisceno.Jer ti vise neces dolaziti,dok se ne porodis?

Hocu draga,docicu krajem meseca,ne znam tacno kada.Javljam ti se obavezno da procaskamo uz kaficu :lol:

Divno,bas lepo,uzivaj,mogu misliti kako je lepo uz reku si,a hladovina,milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.