Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

koja je to drzava ?

Belgija... Pregled mi se, (kod ginekologa) naplacuje 22,89 evra a osiguranje mi vraca 15,16 evra. Vadjenje krvi 8,70 evra. Mislila sam da se to naplacuje jer ti nije "hitno" da ga tako nazovem, a ovako, kad se pojavim na porodiliste, ne kod ginekologa, mislila sam da se tu ne naplacuju takve stvari, vec tipa soba, hrana i taj fazon, ko u Srbiji, lezanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name='milica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ehehehheh...Pa jeste,zato se cu se ponasati od sad :lol:

Kako si ti?Kako podnosis vrucinu?

Dobro jutro, zenske! Ovde je isto vruce, slabo se oseca danasnje zahladjenje. Sinoc je ubila kisa, koliko je padala. I toliko je padala da je sve moralo biti zabrikadirano, pa nam dzabe osvezenje. Zato sam ja ustala u 4 da se nadisem...

Inace, dobro podnosim vrucinu, gotovo kao i ranije... Jedina promena mi je, sto nema veze sa vrucinom, da se budim nocu sto ranije nikako nije bio slucaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Kao, po racunima, sve to njih kosta oko 100 i nesto evra, al' posto imam to osiguranje ja placam samo deo od 30. Koliko li ce me kostati da se porodim?

To je bas glupo.Ovde trudnice bas nista placaju,u stvari sto se drzavne bolnice tice.A ni lekove nisam placala uopste.Zamisli naplatice ti porodjaj! Svasta,ovo prvi put cujem.E da me ne shvatis pogresno,ako treba platicu sve,ali me nervira sto neke stvari preteruju.Ima slucajeva ovde kod nas raznih,nego ih zene tuze,pa lepo naplate posle sve i svasta.

Kako si ti danas?Kako beban? Pozdrav ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenske! Ovde je isto vruce, slabo se oseca danasnje zahladjenje. Sinoc je ubila kisa, koliko je padala. I toliko je padala da je sve moralo biti zabrikadirano, pa nam dzabe osvezenje. Zato sam ja ustala u 4 da se nadisem...

Inace, dobro podnosim vrucinu, gotovo kao i ranije... Jedina promena mi je, sto nema veze sa vrucinom, da se budim nocu sto ranije nikako nije bio slucaj. ;)

Ovde nije bila tako napadna kisa,pa sam se nocas naspavala ko zmaj,bez budjenja.Bila sam da izvadim novu lk,sa novim prezimenom.Preznojih se 200 puta dok zavrsih sve.Knjizicu tek trebam,nego nek prodje neki dan,da se ne preopteretim :P:lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam posebno osiguranje, vec smo svi na mamino ime. I ja kazem da je glupo i te kako. :angry: Dobro smo, mali se gicka pomalko, do duse, vise proteze noge nego sto se gicka. Sanjala sam 3 puta (posto sam se dva puta budila) nocas da sam se porodila. Prvi put u krevetu (i najrealniji san), drugi put u wc-u, a treci u kadi... Kako je samo lep osecaj bio drzati ga. A pre neki dan, dok sam po danu dremkala, kako sam se budila, u onom polu snu, istripujem kao da sam u bolnici, da su me porodili na carski, pa sebe polako ubedjujem da se probudim, da treba da mi daju bebca, i onda osetim njega kako pomera nogu, pa se u momentu zapitah sta bi ovo? :lol: :lol: :lol: Svasta ti ja sanjam, i svasta ce mi se desiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje buduce mamice!Evo i ja vam se pridruzujem...malo sam zakasnila,trebala sam u nedelju da vam se pridruzim,ali dobro.Pozdrav za sve vas i za moju Maru poseban pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem, ja sam kod Milice u grupi, utorkom i četvrtkom. Sad u utorak od 8h :rolleyes:

Ja sam juče imala emotivni kolaps, čekala sam da se mm probudi i poželela mu dobro jutro uz gomilu suza i panike :blink: Te nismo ništa spemili, te mi smo neodgovorni, te toplo mi je, pa pritiska mi želudac ne mogu da dišem...sve što mi je palo na pamet. No, lepo me je zagrlio, rekao da sam luda i onda je sve brzo prošlo :P :P

Ej pa i ja idem kod Milice u grupu, ali ponedeljkom i sredom. :)

Hehe, ja taj "emotivni kolaps" imam vec neko vreme... :)) Stalno sam u nekoj panici da necemo stici da spremimo sve, da ce me porodjaj iznenaditi, a ni torbu jos nisam spakovala.. Uzas! To sve hormoni rade.. Preksinoc celu noc oka nisam sklopila, stomak mi je konstantno bio stisnut i boleo i oko sredine i dole, i u krstima... Ma strasno! Mislila sam da cu se poroditi! Nisam znala sta da radim, kontam da uzmem sat da merim, al sta da merim kad nema pauza, boli konstantno... :unsure:

Ujutru sam imala skolicu u 8h, pitah Milicu sta je to, ona kaze da su verovatno pripremne kontrakcije, ali da bi najbolje bilo da odem kod d.z. da me prikljuce na ctg da bi bili sigurni.. Odem ja kod dr., a ona umesto ctg-a, dade mi bensedin i kaze da su to te pripremne i da to tako mora... I do sada sam ja imala te pripremne kontrakcije, ali nisu ni blizu tako bolele.. I sad opet ne znam na cemu sam.. Stalno sam tako pod nekim stresom i iscekivanju... Eh kad bi imala neku prorocicu da mi kaze kad cu se poroditi, pa da budem mirna.. :D

Nisam, naša grupa još čeka svoj red za obilazak Betanije :rolleyes:

Mi idemo u cetvrtak i petak, deo u cetvrtak, a deo u petak, ja cu najverovatnije sa tom grupom u petak.. Jel vama rekla kad idete?

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Milicaivuk, sve najbolje, pretpostavljam da si se do sada vec porodila i da je sve proslo ok! Saljem ti pozitivne misli... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam posebno osiguranje, vec smo svi na mamino ime. I ja kazem da je glupo i te kako. :angry: Dobro smo, mali se gicka pomalko, do duse, vise proteze noge nego sto se gicka. Sanjala sam 3 puta (posto sam se dva puta budila) nocas da sam se porodila. Prvi put u krevetu (i najrealniji san), drugi put u wc-u, a treci u kadi... Kako je samo lep osecaj bio drzati ga. A pre neki dan, dok sam po danu dremkala, kako sam se budila, u onom polu snu, istripujem kao da sam u bolnici, da su me porodili na carski, pa sebe polako ubedjujem da se probudim, da treba da mi daju bebca, i onda osetim njega kako pomera nogu, pa se u momentu zapitah sta bi ovo? :lol::lol::lol: Svasta ti ja sanjam, i svasta ce mi se desiti...

Hehehehe...Pa zato sto se blizi,i stalno razmisljas o tome...Hehhehe,u kadi... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje buduce mamice!Evo i ja vam se pridruzujem...malo sam zakasnila,trebala sam u nedelju da vam se pridruzim,ali dobro.Pozdrav za sve vas i za moju Maru poseban pozdrav ;)

Pa dobro vi nama dosle!!!Malo vas tiker zeza,ali vazno je da ste nam tu.Pa kako ste?Kako podnosite vrucinu Nadja i ti? Ja to svakog pitam :lol::lol: To mi je nocna mora ovi vreli dani! Pozdrav i ljubac za vas dve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idemo u cetvrtak i petak, deo u cetvrtak, a deo u petak, ja cu najverovatnije sa tom grupom u petak.. Jel vama rekla kad idete?

Ja sam današnju školicu prespavala :blink: Probudila sam se oko 7:15 ali mi se jako ostajao u krevetu i odlučila sam da odustanem. To mi je inače prvi propušten čas, a mrzim da propuštam bilo šta jer sam štreberka najveća na svetu :P :P Do sada nije pominjala termin za odlazak u Betaniju, možda je danas nešto rekla.

Sinoć sam se tako nadala kiši, sedela na terasi do 1h, sve gledam lepo seva, sad će da dođe kad ono ništa, pih! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li se milicaivuk javila sta bi do kraja sa njom ...jao zene moje bas mi vas zao po ovoj vrucini al verujte ni bebcima nije lako sad moj se sav osuo od vrucine samo bude u pampersu jos danas primio vakcinu pa samo na meni a vruce u pm :lol: :lol: :lol:

Nije se javila od nedelje, tako da pretpostavljamo da se porodila pa se zato ne javlja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske... evo i ja da vam se pridruzim...

Kad sam stigla u drugi trimestar, docekale su me Sanjaruska, Mmmoj, malamaza, nale, mybaby... I dok sam trepnula sve su presle u treci... Pa, evo mene opet da vas pojurim malo :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje buduce mamice!Evo i ja vam se pridruzujem...malo sam zakasnila,trebala sam u nedelju da vam se pridruzim,ali dobro.Pozdrav za sve vas i za moju Maru poseban pozdrav ;)

Cao zenske... evo i ja da vam se pridruzim...

Kad sam stigla u drugi trimestar, docekale su me Sanjaruska, Mmmoj, malamaza, nale, mybaby... I dok sam trepnula sve su presle u treci... Pa, evo mene opet da vas pojurim malo :)))

Dobrodošli gušteri :P:lol:

Vidim da ste se vas dve dogovarale da nam dođete zajedno, pa reko da vam i poželim zajedničku dobrodošlicu. Sad ide period "jao kako vreme leti" pa onda "jao, nikako da prođe" hehehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam današnju školicu prespavala :blink: Probudila sam se oko 7:15 ali mi se jako ostajao u krevetu i odlučila sam da odustanem. To mi je inače prvi propušten čas, a mrzim da propuštam bilo šta jer sam štreberka najveća na svetu :P :P Do sada nije pominjala termin za odlazak u Betaniju, možda je danas nešto rekla.

Sinoć sam se tako nadala kiši, sedela na terasi do 1h, sve gledam lepo seva, sad će da dođe kad ono ništa, pih! <_<

Heh blago tebi kad mozes da spavas, ja i pored klime, promaje i svih cuda ustajem sa prvim petlovima, cim svane,...ako uopste i spavam... :) Moguce da vam je danas organizovala posetu, mada, oni to cesto organizuju, koliko sam shvatila... Ja sutra idem od 8h, pa je mogu pitati za tvoju grupu, ako hoces, pa ako vas je organizovala mogu joj reci da te ubaci na spisak...

I ja sam se trudila da ih ne propustam, ali sam ipak jedan propustila, i to onaj najvazniji, kad su radili porodjaj :D

Kad ti je termin? Meni 10.08., ako ga docekam... :)

Eeeee, toj kisi smo se svi sinoc nadali, ali nista....mada malo je lakse danas nego prethodnih dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ladno ja polako ali sigurno odoh u Georgine. Milicaivuk i Mini su otisle, vec dva dana se ne javljaju, ja ostah... Sad ispade da sam je "najstarija". :P:lol: Ako danas bebac ne resi da je vreme, sutra kod doce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh blago tebi kad mozes da spavas, ja i pored klime, promaje i svih cuda ustajem sa prvim petlovima, cim svane,...ako uopste i spavam... :) Moguce da vam je danas organizovala posetu, mada, oni to cesto organizuju, koliko sam shvatila... Ja sutra idem od 8h, pa je mogu pitati za tvoju grupu, ako hoces, pa ako vas je organizovala mogu joj reci da te ubaci na spisak...

I ja sam se trudila da ih ne propustam, ali sam ipak jedan propustila, i to onaj najvazniji, kad su radili porodjaj :D

Kad ti je termin? Meni 10.08., ako ga docekam... :)

Eeeee, toj kisi smo se svi sinoc nadali, ali nista....mada malo je lakse danas nego prethodnih dana..

Saznala sam da nam je oranizovala za petak u 12:30 posetu, ali ja svakako tada nisam tu pa ću čekati neki termin sledeće nedelje. A i nije mi sad neka velika tuga ako baš propustim obilazak, bila sam već poslom tamo pa uglavnom znam šta i kako, ali bih ipak volela baš sa Milicom da odem :rolleyes:

Meni je termin 17. avgust, ali po mojim proračunima je nekih nedelju dana ranije, dakle tu smo negde :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ladno ja polako ali sigurno odoh u Georgine. Milicaivuk i Mini su otisle, vec dva dana se ne javljaju, ja ostah... Sad ispade da sam je "najstarija". :P:lol: Ako danas bebac ne resi da je vreme, sutra kod doce...

Ja ti malopre gledam u tiker,pa mislim neka greska. Sad ces,jos malko... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje buduce mamice!Evo i ja vam se pridruzujem...malo sam zakasnila,trebala sam u nedelju da vam se pridruzim,ali dobro.Pozdrav za sve vas i za moju Maru poseban pozdrav ;)

Cao zenske... evo i ja da vam se pridruzim...

Kad sam stigla u drugi trimestar, docekale su me Sanjaruska, Mmmoj, malamaza, nale, mybaby... I dok sam trepnula sve su presle u treci... Pa, evo mene opet da vas pojurim malo :)))

Dobrodoslica... Bas lepo, sve nas je vise... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad (kad stignem) :rolleyes: svratim da vidim ima li sta novo :)

I sad citam ove vase komentare i jos ne mogu da verujem da sam se ja porodila ,covece,JA GEORGINA :D

I samo da naglasim da ja uopste nisam hrabra i uvek mi nesto fali i stalno kukam,a na porodjaju su me hvalili ,zacrtala sam sebi da necu vikati i da cu biti jaka.

bolelo je jaaaako,ali ponosna sam na sebe,tako da,zenske,ako sam JA prezivela,i vi cete :)))))

Sad cu videti da otkuckam u temi MOJ PORODJAJ

Sve vas ljubim,mi zene smo lavice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad (kad stignem) :rolleyes: svratim da vidim ima li sta novo :)

I sad citam ove vase komentare i jos ne mogu da verujem da sam se ja porodila ,covece,JA GEORGINA :D

I samo da naglasim da ja uopste nisam hrabra i uvek mi nesto fali i stalno kukam,a na porodjaju su me hvalili ,zacrtala sam sebi da necu vikati i da cu biti jaka.

bolelo je jaaaako,ali ponosna sam na sebe,tako da,zenske,ako sam JA prezivela,i vi cete :)))))

Sad cu videti da otkuckam u temi MOJ PORODJAJ

Sve vas ljubim,mi zene smo lavice :wub:

Slatka si... :wub: I ja sam zacrtala da cu biti hrabra i pribrana! I nadam se da ce tako biti...

Kako se snalazis? Kako je bebac? Jel' sve to bas tasko, kao sto pricaju majke ili nisi bas toliko umorna? Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lijepi pozz,kako podnosite vrucinu??Kod nas najavljuju zahladjenje bas se radujem..Sinoc sam sanjala krv na gacicama,kao to je znak da je krenuo porodjaj,zovem dragog da me vozi u bolnicu..Kad sam se probudila bila sam sva mokra,mucno je vidjeti krv nakon toliko mjeseci bez nje..

Moze li mi neko reci gdje da nadjem tu temu MOJ PORODJAJ..hvala

Cao, my baby. Snalazimo se. Ja sam pod klimom, a izadjem da setam posle 20, mada neretko tumaram po kuci oko 4 (sto mi nije drago) - ali je lleeeppoooooo. :lol::lol:

Ti snovi, vidis nisi jedina. Malo vise razmisljanja i eto snova. Ja sam jednom ili dva puta sanjala nesto u vezi porodjaja, ne secam se vise, ali odavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro vi nama dosle!!!Malo vas tiker zeza,ali vazno je da ste nam tu.Pa kako ste?Kako podnosite vrucinu Nadja i ti? Ja to svakog pitam :lol::lol: To mi je nocna mora ovi vreli dani! Pozdrav i ljubac za vas dve :wub:

Hvala svima na dobrodoslici!Ma tiker mi kasni dve nedelje,to je zato sto sam dobila bila jedan mesec,a bila sam trudna vec dve nedelje,zbog toga zeza.

A sto se tice vrucina,nikako ne podnosim,niti spavam,niti lepo jedem,nista.Izlazim tek posle osam,kada kao moze da se dise.Inace,sem tih vrucina,odlicno se osecamo :P Ljubim tebe i bebca...Nevenu...ili... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.