Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

pa tebi je sutra termin.... :blink:

A kakav ti je ctg? meni su ga radili 45min posto je malisa bio toliko nemiran da nisu bili sigurni hvataju li moje ili njegove tonove.... :angry:

kazu smire se pred rodjenje... a ovaj moj kao da je podivljao!!!! :(

Na ctg-u su me drzale 2 sata, skinule i rekle "setaj". Ja izasla sa muzem, setali smo 3 km, (otisli do jedne prodavnice koja je udaljenja 1,5 i vratili se) i onda me je opet pregledala, videla da se nisam vise otvorila i rekla mi da me nece zadrzati. Kontrakcije imam, 3-4 zaredom su mi u minut, pa onda podivljaju, tipa- u roku od 5 min imam mali milion kontrakcija od po sekundu i onda nista jedno vreme i tako skoro stalno. Ja retko sta od toga da osetim. Imam 13-tog zakazano kod ginekologa, pa cemo videti sta i kako tad, ako on neresi da izadje pre toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuška,

prva mi je beba i idem u skolicu.. Ides i ti? Mozda se i znamo :)

Idem, ja sam kod Milice u grupi, utorkom i četvrtkom. Sad u utorak od 8h :rolleyes:

Ja sam juče imala emotivni kolaps, čekala sam da se mm probudi i poželela mu dobro jutro uz gomilu suza i panike :blink: Te nismo ništa spemili, te mi smo neodgovorni, te toplo mi je, pa pritiska mi želudac ne mogu da dišem...sve što mi je palo na pamet. No, lepo me je zagrlio, rekao da sam luda i onda je sve brzo prošlo :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem, ja sam kod Milice u grupi, utorkom i četvrtkom. Sad u utorak od 8h :rolleyes:

Ja sam juče imala emotivni kolaps, čekala sam da se mm probudi i poželela mu dobro jutro uz gomilu suza i panike :blink: Te nismo ništa spemili, te mi smo neodgovorni, te toplo mi je, pa pritiska mi želudac ne mogu da dišem...sve što mi je palo na pamet. No, lepo me je zagrlio, rekao da sam luda i onda je sve brzo prošlo :P :P

I ja sam bila kod milice u grupi :)

Jesi ti mozda bila sa njom prosle nedelje u posetu Betaniji?

Ja sam jos bila tamo,pa sam joj prisla i poljubile smo se ,a vama je pricala ona sestra nesto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila kod milice u grupi :)

Jesi ti mozda bila sa njom prosle nedelje u posetu Betaniji?

Ja sam jos bila tamo,pa sam joj prisla i poljubile smo se ,a vama je pricala ona sestra nesto. :D

Nisam, naša grupa još čeka svoj red za obilazak Betanije :rolleyes:

Ja kad sam bila prvi put tamo, poslom, ušla sam u salu, stala i blenula nekih dva-tri minuta kao ludak dok nisam došla sebi. To je bilo pre nekih godinu dana, nije mi padalo na pamet da ću za godinu dana i ja tu da se "mučim" :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Držimo fige! Evo ovako da ti poželim: nadam se da ćeš dok ja ne ustanem (što je poslednjih dana bome oko podneva) već uveliko maziti malenog! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Samo hrabro!!!A kuci kad stignes klinci su ti veliki bice pomoci i cuvanja na pretek,a ti ces odmarati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Такође, и срећно!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem, ja sam kod Milice u grupi, utorkom i četvrtkom. Sad u utorak od 8h :rolleyes:

Ja sam juče imala emotivni kolaps, čekala sam da se mm probudi i poželela mu dobro jutro uz gomilu suza i panike :blink: Te nismo ništa spemili, te mi smo neodgovorni, te toplo mi je, pa pritiska mi želudac ne mogu da dišem...sve što mi je palo na pamet. No, lepo me je zagrlio, rekao da sam luda i onda je sve brzo prošlo :P :P

:lol::lol: Desava se, potpuno razumem...malo briga, maalooooo se blizi, a mnogo hormona... Ja sam imala takve napade dok nismo sve sredili, pripremili..."eto, nikad' se ne zna mozda se i porodim, a jos nisam nista spemila, sta me jos ceka... " :lol: haos

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Uz tebe smo, srecno!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenske! Ja sinoc poslednja, a jutros prva! :lol: Neverovatno, ustadoh u 7! :blink: Ranije niko nije ni pomisljao da me pozove pre 12... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Sreeeeecno!!! Uz tebe smo! Javi nam se za koji dan da nas obavestis o lepim vestima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

da vas pozdravim i zamolim da bar u mislima budete sutra uz mene....da mi se ne ponovi peh od prosle nedelje!!! Nadam se da ce sutra sve biti gotovo!!!

Ujutru u pola 8 idem na prijem...pa se nadam da cu se i druziti sa mojim malisanom!!!

Svima vama zelim lep dan!! :rolleyes:

Srecno i uz tebe smo...! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicaivuk,samo hrabro.

Ja jutros dala briseve i sve sto treba za porodiliste.

Mm mi je postao smesan,vise se uprpio od mene.Imamo neku proslavu na pola sata voznje od grada u petak.I on nece da idemo,kaze kako da vozi a meni porodjaj krene. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske dobar dan...

Kako podnosite vrucinu?Kazite mi neki lek za ove moje otekle noge :angry: ,bas me nerviraju,nemam pritisak,pa zbog toga sam odlucila da ne idem kod doce.

Pozdrav za buduce mamice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicaivuk,samo hrabro.

Ja jutros dala briseve i sve sto treba za porodiliste.

Mm mi je postao smesan,vise se uprpio od mene.Imamo neku proslavu na pola sata voznje od grada u petak.I on nece da idemo,kaze kako da vozi a meni porodjaj krene. :lol:

Isto tako i moj, kaze, "da ne budemo daleko od kuce, ako se to desi". Kao da necu morati da izadjem da idem do porodilista... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske dobar dan...

Kako podnosite vrucinu?Kazite mi neki lek za ove moje otekle noge :angry: ,bas me nerviraju,nemam pritisak,pa zbog toga sam odlucila da ne idem kod doce.

Pozdrav za buduce mamice.

Podigni noge, masaza, tusiranje prohladnom vodom, smanji stajanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podigni noge, masaza, tusiranje prohladnom vodom, smanji stajanje...

Hvala ;);):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podigni noge, masaza, tusiranje prohladnom vodom, smanji stajanje...

Pomaže, ali mislim da kad otiču, jednostavno otiču i jedini lek je da se porodiš :rolleyes: Ja srećom nemam mnogo problema sa tim, ponekad mi malo oteknu i to kad duže šetam ili stojim, ali sam u Školici viđala baš strašne primere, divim im se kako uopšte mogu da hodaju :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaže, ali mislim da kad otiču, jednostavno otiču i jedini lek je da se porodiš :rolleyes: Ja srećom nemam mnogo problema sa tim, ponekad mi malo oteknu i to kad duže šetam ili stojim, ali sam u Školici viđala baš strašne primere, divim im se kako uopšte mogu da hodaju :mellow:

Joj ja kad sam sinoc samoj sebi videla noge,doslo mi je da vristim.Od jutros je bolje,ali ne mrdam iz kreveta,samo do tusa i nazad.Bila sam juce na suncu,i vozila se duze,pa pretpostavljam da je od vrucine. Bogu hvala kad nemas tih problema,neka tako i ostane... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja kad sam sinoc samoj sebi videla noge,doslo mi je da vristim.Od jutros je bolje,ali ne mrdam iz kreveta,samo do tusa i nazad.Bila sam juce na suncu,i vozila se duze,pa pretpostavljam da je od vrucine. Bogu hvala kad nemas tih problema,neka tako i ostane... :rolleyes:

Pa, da, to ti je zbog toga... Sta da se radi, sve to ide u "rok sluzbe"... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, da, to ti je zbog toga... Sta da se radi, sve to ide u "rok sluzbe"... ;)

ehehehheh...Pa jeste,zato se cu se ponasati od sad :lol:

Kako si ti?Kako podnosis vrucinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poludela sam! Spavala sam, i kad sam se probudila, imam sta da vidim; dobila sam "cestitku" iz porodilista, gde su me poslali u 32-goj nedelji, kazu moram da platim 30 evra za pregled u koji se ubraja 20 centi za utrogestan koji su mi na licu mesta dali.

Znaci ne gine mi jos 60 evra, za oba pregleda koje sam uradila u zadnjih 15 dana. I odose 100 evra ustedjevine... A, zdravstveno je socijalno, ovo koje ja imam. Mozete zamisliti koliko bi bilo da je neko privatno ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicaivuk nam se nije javila od onda. Izgleda da je to to. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poludela sam! Spavala sam, i kad sam se probudila, imam sta da vidim; dobila sam "cestitku" iz porodilista, gde su me poslali u 32-goj nedelji, kazu moram da platim 30 evra za pregled u koji se ubraja 20 centi za utrogestan koji su mi na licu mesta dali.

Znaci ne gine mi jos 60 evra, za oba pregleda koje sam uradila u zadnjih 15 dana. I odose 100 evra ustedjevine... A, zdravstveno je socijalno, ovo koje ja imam. Mozete zamisliti koliko bi bilo da je neko privatno ili sl.

Pa strasno!!! Jer to sme po zakonu da se trudnici naplacuje bilo sta???? :angry: Jesam li dobro razumela,isla si u drzavnu bolnicu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa strasno!!! Jer to sme po zakonu da se trudnici naplacuje bilo sta???? :angry: Jesam li dobro razumela,isla si u drzavnu bolnicu??

Da. Kao, po racunima, sve to njih kosta oko 100 i nesto evra, al' posto imam to osiguranje ja placam samo deo od 30. Koliko li ce me kostati da se porodim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.