Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Tanjice, cestitam, srecno sa bebcom!!! :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice sve cestitke!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice, cestitamo!!! Samo polako, sve nas to ceka, bice dana za komp... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala maza 75, samo neka sve bude ok, a bice... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje..

Danas jos jedan pakleno topao dan.... nadam se da cete ga lako podneti!!!

Meni su noge kao baloni naduvane, sta li ce biti do kraja dana! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala maza 75, samo neka sve bude ok, a bice... ;)

Fala bogu... ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje..

Danas jos jedan pakleno topao dan.... nadam se da cete ga lako podneti!!!

Meni su noge kao baloni naduvane, sta li ce biti do kraja dana! :blink:

Jutro zemska, meni su noge natecene i ako je ovde prijatnih 20 i nesto. Trenutno ima 15 stepeni. Sinoc sam imala kontrakcije na pola sata, koje su spale na 20 min, i izgubile se. Sve mi je bolnije da sedim. Karlica me rasturi. Ma ja sam rekla, kad mi pukne vodenjak, za najvise pola sata je malac napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenske!!!

Polako po ovoj vrucini, ne izlazite i rashladite se. Vi cete jos BAS malo, samo sto niste! :wub:

Milice, to ti ide tako sa nogama. Gledaj da ih podignes na neke jastuke i sto manje jedi slano jelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! Evo vam i jednog novog clana... :) Konacno sam malo usporila sa obavezama pa resih da se i ja ukljucim u caskanje.. Zelim da vas sve pozdravim i pozelim da ove nase slicne ""muke" prodju sto pre i sto lakse i da onda uzivamo u nasim bebicama!

Ja sam u 36-oj nedelji.. Vec 2-3 nedelje osecam neki pritisak u sredini stomaka, bol u donjem delu ledja i vrlo cesto stezanje stomaka ali bezbolno..i samo se tripujem...frka mi je da se ne porodim ranije, posto je pre nekoliko dana na UZ bebica imala samo 2200gr... :( Kako se vi osecate? Ima li koja da je priblizno mojoj nedelji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tek sad dobro jutro :blink:

Tanjice, čestitam! Mazi Luku, a kad stigneš daj koji trač iz Betanije :P :P

Ja sam malopre išla do prodavnice i napolju je bukvalno kao u rerni, skuvala sam se za tih pet minuta. Nije ni čudo, kad sam se vratila, pogledam temperaturu, kad ono 34 stepana! Ufff...Juče sam popila skoro pet litara vode i mislila sam da ću se celu noć buditi da idem u wc, al' čudno, nisam uopšte ustajala, spavala sam k'o beba :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! Evo vam i jednog novog clana... :) Konacno sam malo usporila sa obavezama pa resih da se i ja ukljucim u caskanje.. Zelim da vas sve pozdravim i pozelim da ove nase slicne ""muke" prodju sto pre i sto lakse i da onda uzivamo u nasim bebicama!

Ja sam u 36-oj nedelji.. Vec 2-3 nedelje osecam neki pritisak u sredini stomaka, bol u donjem delu ledja i vrlo cesto stezanje stomaka ali bezbolno..i samo se tripujem...frka mi je da se ne porodim ranije, posto je pre nekoliko dana na UZ bebica imala samo 2200gr... :( Kako se vi osecate? Ima li koja da je priblizno mojoj nedelji?

Majo dobrodošla! :rolleyes:

Ja sam ti tu negde, za tri dana ulazim u 36. nedelju. Kad ti je termin?

Što se tiče težine bebca, mislim da ne treba da brineš, tek će da raste ubrzanim tempom :rolleyes:

Jel ti to prvi bebac? Ideš u školicu za trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da virnem u ovu temu :)

Buduce mamice cuvajte se, danas je pakao napolju, odmarajte i leskarite u hladovini, danas je dan kad se nista ne mora...

Ljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! Evo vam i jednog novog clana... :) Konacno sam malo usporila sa obavezama pa resih da se i ja ukljucim u caskanje.. Zelim da vas sve pozdravim i pozelim da ove nase slicne ""muke" prodju sto pre i sto lakse i da onda uzivamo u nasim bebicama!

Ja sam u 36-oj nedelji.. Vec 2-3 nedelje osecam neki pritisak u sredini stomaka, bol u donjem delu ledja i vrlo cesto stezanje stomaka ali bezbolno..i samo se tripujem...frka mi je da se ne porodim ranije, posto je pre nekoliko dana na UZ bebica imala samo 2200gr... :( Kako se vi osecate? Ima li koja da je priblizno mojoj nedelji?

Dobro dosla Majo... :rolleyes: Pre svega ti zelim reci da se ne brines oko tezine bebca,jer sigurno ima puno vise,te njihove mere uz nikada ne budu tacne.Mojoj drugarici su rekli da ce bebac da bude 2400 a ono 3500 kad se porodila.Opusti se.

Ja se kuvam,samo lezim ceo dan i nalevam se vodom i limunadom.Pozdrav veliki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! Evo vam i jednog novog clana... :) Konacno sam malo usporila sa obavezama pa resih da se i ja ukljucim u caskanje.. Zelim da vas sve pozdravim i pozelim da ove nase slicne ""muke" prodju sto pre i sto lakse i da onda uzivamo u nasim bebicama!

Ja sam u 36-oj nedelji.. Vec 2-3 nedelje osecam neki pritisak u sredini stomaka, bol u donjem delu ledja i vrlo cesto stezanje stomaka ali bezbolno..i samo se tripujem...frka mi je da se ne porodim ranije, posto je pre nekoliko dana na UZ bebica imala samo 2200gr... :( Kako se vi osecate? Ima li koja da je priblizno mojoj nedelji?

U pravu je, tezinu koju oni predstave nema veze sa pravom. Ovde mere stomak i prema toj meri od prilike kazu sta i kako. Meni je ginekologu sad u sredu rekao da mi je stomak 37 cm, sto znaci bebac oko 3300, do 3500. A 7 dana pre toga mi je receno da mi je stomak 39 cm, sto znaci od 3700 do 4000... Dok se ne rodi, i nestave ga na vagu, ne verujem u "njegovu tezinu"... Nemoj da te bude frka, samo opusteno. Stres i frka mogu da izaziovu kontrakcije. Kad budes sledeci put otisla kod doce pozali se na to, a do tad, ako ti se stanje ne pogorsa, samo se opusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je pakao danas..a ja moram dva puta dnevno na ctg!!! :unsure:

Ne da mi se ni da provirim napolje. Cak se i pored klime znojim. I uzasno sam nerozna.

U ponedeljak idem u bolnicu, i nadam se da ce konacno kraj...vec su me smorili prijatelji koji zovu da pitaju jesam li se porodila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje na recima utehe, i ja donekle tako kontam, malo mi je nemoguce da mogu tako precizno da odrede velicinu bebe...dok se ne rodi, ne verujem :)

SanjaRuška,

prva mi je beba i idem u skolicu.. Ides i ti? Mozda se i znamo :)

Jel vam se spustaju stomaci? Kad su poceli? Ja evo vec par dana primetim da se moj spusta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! Evo vam i jednog novog clana... :) Konacno sam malo usporila sa obavezama pa resih da se i ja ukljucim u caskanje.. Zelim da vas sve pozdravim i pozelim da ove nase slicne ""muke" prodju sto pre i sto lakse i da onda uzivamo u nasim bebicama!

Ja sam u 36-oj nedelji.. Vec 2-3 nedelje osecam neki pritisak u sredini stomaka, bol u donjem delu ledja i vrlo cesto stezanje stomaka ali bezbolno..i samo se tripujem...frka mi je da se ne porodim ranije, posto je pre nekoliko dana na UZ bebica imala samo 2200gr... :( Kako se vi osecate? Ima li koja da je priblizno mojoj nedelji?

Cao, dobro dosla. I ja sam u 36.nedelji! Bilo bi lepo da doguramo do 38., e onda kako bude, mada smo i sada u bezbednoj zoni, ne sekiraj se... Malo vise odmaraj.

Ja se, da kucnem u drvo, dobro osecam. Sve ti je to individualno,..., pripemanje tela i tako to. Vazno je da kazu da porodjajne bolove necemo promasiti. :lol:

Ja samo da virnem u ovu temu :)

Buduce mamice cuvajte se, danas je pakao napolju, odmarajte i leskarite u hladovini, danas je dan kad se nista ne mora...

Ljubac!

Hvala na podrsci... :rolleyes: pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vam se spustaju stomaci? Kad su poceli? Ja evo vec par dana primetim da se moj spusta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rekla da se moj nije spustio. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet prosetala do bolnice, i naravno, vratile su me. On se spustio da nizenije moguce, kako je ona rekla, al' sam i dalje 2 prsta otvorena. Rekla mi je ako je toliko volim, da mogu da svratim sutra opet, da od 1 radi. Nedosla im ja tamo vise, sve dok mu glavicu ne vidim. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet prosetala do bolnice, i naravno, vratile su me. On se spustio da nizenije moguce, kako je ona rekla, al' sam i dalje 2 prsta otvorena. Rekla mi je ako je toliko volim, da mogu da svratim sutra opet, da od 1 radi. Nedosla im ja tamo vise, sve dok mu glavicu ne vidim. :P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet prosetala do bolnice, i naravno, vratile su me. On se spustio da nizenije moguce, kako je ona rekla, al' sam i dalje 2 prsta otvorena. Rekla mi je ako je toliko volim, da mogu da svratim sutra opet, da od 1 radi. Nedosla im ja tamo vise, sve dok mu glavicu ne vidim. :P

pa tebi je sutra termin.... :blink:

A kakav ti je ctg? meni su ga radili 45min posto je malisa bio toliko nemiran da nisu bili sigurni hvataju li moje ili njegove tonove.... :angry:

kazu smire se pred rodjenje... a ovaj moj kao da je podivljao!!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice,cestitam.Nek je Luka ziv i zdrav.

Mene ubi vrucina.Prsti me bole kao da imam reumu,uzas.

Stomak mi se tek malcice spustio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra konacno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.