Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutroo..

Tanjiceeeeeeee proslo je vise od deset dana kako nam se nisi javila,nadam se da ce ti malisa dati da uskoro napises koju rijec i obradujes nas a i smiris pred porodjaj... ;)

Svaki put kad dođem na Forum očekujem da vidim i Tanjicu, baš me zanima kako je i kako je sve prošlo...

Ja sam sinoć imala baš loše veče, malo smo izašli, i meni je posle sat vremena već bilo toliko loše da smo samo uleeli u taksi i došli kući. Nisam mogla da dišem, stomak mi je bio težak kao nikad, ne mogu da sedim, nervoza...uh sve odjednom, valjda od vrućine i teškog vazduha. Čim smo došli kući sam zaspala i spavala skoro 12 sati. Sad je mnogo bolje, radila je klima celu noć, u stanu je fino i ne planiram do ponedeljka da izlazim uopšte. Neću ni da kuvam, dogovorila sam se sa mm da se pravimo da smo na odmoru i da samo naručujemo klopu i gledamo filmove :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenske! Kako ste?

Mala maza 75, nije mi bas jasno kako su ti rekli da prepoznajes kontrakcije? Da opipavas stomak i tako to? Svi kazu da su porodjajne kontrakcije takve da ih sigurno ne mozemo prevideti... ;)

Veruj da nije ni meni. Ona kaze da kad se desi kontrakcija, neke zene osecaju taj bol u gornjem delu stomaka, i da se premesta na donji deo, neke osecaju samo u donjem delu, neke pak osecaju to u vaginalnom delu, poput nekih menstrualnih bolova. Posto je meni klinjo bas nisko, ona kaze da moze da se desi da ovo sto ja osecam, bol u karlicnom delu, da su to kontrakcije. Da bih bila sigurnija, kad god da osetim bilo koji od tih bolova, treba da opipavam stomak, i da ako je tvrd, merim koliko dugo je tvrd, i koliko cesto... Da sam u Srbiji, setali bi me, ukljucili na indukciju, probili vodenjak i porodili... Ovde to bas i ne ide tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moj stomak nekad bude na momente tvrd ali ok osjetim guzu ili nogicu pod rukom pa mislim da je to akrobacija bebe,a inace na ctg mi nisu utvrdili da ih imam..Kako sama da prepoznam :( ..Kad zaboli trk u bolnicu hehe

Ma znaci poludecu. Nemogu da vam opisem koliko je nisko. Nemogu da seim uspravno vec moram da se zavalim, a kad se zavalim on mi glavom pritiska karlicu, imam osecaj da ce da je probije. Sve teze mi je da hodam, jer mi pritiska donji deo ledja i vaginu. A te bolove imam samo nisu regularni. I jos nesto, u zadnjih 48 h imam gasova koliko nisam za celu trudnocu imala, i mislim da sam jedno 4 ili 5 puta bila u wc-u zbog velike nuzde. Kontam da je sve to jer on vrsi pritisak na deo iznad rektuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gdje zivis ako smijem pitat??

Dosla sam u Belgiju da bih se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahaa,pitam jer sam i ja u Njemackoj a mislim da su neki njihovi principi slicni..Je li znas jezik??Jel tako ne nosi se za bebu nista u bolnicu??Tek kad krene kuci odjeca

Pa neznam, ja sam, pravo da ti kazem, za sebe spakovala spavacicu bez rukava i sa rukavima, bade mantil, uloske, mrezaste gace, pumpicu za izmazanje, vitamine, uloske za grudi, i neke uloske sa gelom koji se greju, ili hlade, za pustanje grudi. A za bebu sam spakovala dosta odelca, pelene, kremu, puder, kupiku, sampon, peskir, cebe za izlazak, carapice, kapicu, rukacice, toplomer, kupila sam mu i brojanicu, jednu plisanu igracku, flasicu, ako dozvole vode ili caj. Mislim da je to to. Odprilike sve sto bi trebalo bebi da sam otisla kod prijateljice. Lakse mi odneti i vratiti, nego moljakati nekog da ode to da nadje. Inace, ovde pored zeninog i bebi krevetca ima i za muza, tako da cemo biti zajedno non stop. Bice sa mnom i u sali, tako smo se skontali. Neznam za praznjenje, samo osecam veliki pritisak na karlicu i povecanu potrebu da trcim u wc u te svrhe. Nadam se da ovde dozvoljavaju lap-topove u sobama, mada sumljam. Ako bude imalo slobodnih soba, trazicu jednu gde sam sama. Kako je to u Nemackoj regulisano? Da li si obisla porodiliste, jesi li videla sale? Ovde nemaju kadu za porodjaj, al' imaju kadu za otvaranje. Nadam se, posto je nisko, da ce porodjaj krenuti dok sam u kadi, jer oni tad poradjaju u kadi, nece da pomeraju zenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene moje...

ja sam tu. Juce sam bila kod dr. i kostatovao je da mi se grlic u potpunosti razmeksao, pocla sam da se otvaram.... Ako se ne porodim do ponedeljke idem na prijem u bolnicu pa ce videti sta ce sa mnom!!!

Nadam se da je to kraj :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene moje...

ja sam tu. Juce sam bila kod dr. i kostatovao je da mi se grlic u potpunosti razmeksao, pocla sam da se otvaram.... Ako se ne porodim do ponedeljke idem na prijem u bolnicu pa ce videti sta ce sa mnom!!!

Nadam se da je to kraj :huh:

Jeeeeee!!!! I ti ces kad i ja. :D Meni je, do duse, koliko sam skontala grlic skroz skracen. Nista zemska, sad sam setnja i setnja, ali nemoj da se premaras! E, ja sam radila neku "vezbicu" za spustanje bebe, sto mi je ocigledno pomoglo, samo sam rano pocela da je radim. U pitanju su kruzni pokreti karlicom, kao na fizickom kad smo se zagrevale, ili nesto nalik trbusnom plesu. Blagi i lagani kruzni pokreti pomazu bebinoj glavi da lakse prodje kroz grlic. Umesto da ide pravo na dole, ona se "gnezdi" zato bezbolnije prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da neki dan sam isla na obilazenje i upoznavanje,ma ono nisu sale nego hotelske sobe,bas mi cudno i nekako se ne mogu zamisliti da se ondje poradjam ali hajd..Necu ni obracati paznju na to..Imaju tv u sali za radjanje,kadu za porodjaj,bar pun pica..Takodjer mm ce biti sa mnom u sali,ako izdrzi hehe jer je strasljivko.Za bebu se ne nosi nista,tek kad izlazi taj dan mm ce donijeti odjecu meni i njoj..Sebi sam spremila slicno kao i ti...Prirodni porodjaj ako je,zadrzimo se otprilike 3 ili 4 dana,carski rez 5 ili 6...Hebame(patronazne se sestre) dolaze svaki dan 10 dana,onda nakon toga dolaze 4 sedmice svaki drugi dan i zadnje tri sedmice dva puta sedmicno..Za njegu pupka kod kuce ne treba nista jer one obavljaju sve i pomazu meni pri dojenju..Et to sto sam do sad pitala

Hehe, a ja sam sve pitala samo to ne. Ovde sam na socijalnom, pa ako hocu da promenim bolnicu moracu da platim mnooogo vise. Ovde je, ako sam tacne informacije primila (opet sam zaboravila da pitam) na ulazu na odeljenje se placa 50 evra, od kojih posle socijalno vraca jedan deo (to je za troskove epiduralne, carskog i svih komplikacija i dodataka koje bi zena mogla da koristi, za mene je kada, nadam se) i ostalo, ako ima nesto preko, se salje na kucnu adresu, po izlasku iz bolnice (znam da sve sobe imaju razlicite cene, broj osoba koje tu noce i sl.) Jel' tako i tamo ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D ...A ko je ono brojao dane do porodjaja..Jooj i ti si jedva cekala,vi sad nas i mi isto..

Jao, bas tako! :rolleyes: I Kikriki, sve u svoje vreme!

A sto mi je smesna gomila savetnika, koji izmedju ostalog kazu: "...naspavaj se sad', posle ne mozes...!". Kao da neko moze da se naspava unapred, za godinu dana!!!??? :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put kad dođem na Forum očekujem da vidim i Tanjicu, baš me zanima kako je i kako je sve prošlo...

Ja sam sinoć imala baš loše veče, malo smo izašli, i meni je posle sat vremena već bilo toliko loše da smo samo uleeli u taksi i došli kući. Nisam mogla da dišem, stomak mi je bio težak kao nikad, ne mogu da sedim, nervoza...uh sve odjednom, valjda od vrućine i teškog vazduha. Čim smo došli kući sam zaspala i spavala skoro 12 sati. Sad je mnogo bolje, radila je klima celu noć, u stanu je fino i ne planiram do ponedeljka da izlazim uopšte. Neću ni da kuvam, dogovorila sam se sa mm da se pravimo da smo na odmoru i da samo naručujemo klopu i gledamo filmove :lol: :lol:

Bio ti je tezak dan. Desava se... Meni je prekljuce bio pritisak 97/60!

Odmaraj, naravno... Ja ne kuvam, ne cistim...mesecima. :lol: Nisam bas srecna zbog toga, ali sta cu..nesmem. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj da nije ni meni. Ona kaze da kad se desi kontrakcija, neke zene osecaju taj bol u gornjem delu stomaka, i da se premesta na donji deo, neke osecaju samo u donjem delu, neke pak osecaju to u vaginalnom delu, poput nekih menstrualnih bolova. Posto je meni klinjo bas nisko, ona kaze da moze da se desi da ovo sto ja osecam, bol u karlicnom delu, da su to kontrakcije. Da bih bila sigurnija, kad god da osetim bilo koji od tih bolova, treba da opipavam stomak, i da ako je tvrd, merim koliko dugo je tvrd, i koliko cesto... Da sam u Srbiji, setali bi me, ukljucili na indukciju, probili vodenjak i porodili... Ovde to bas i ne ide tako.

Ipak je to tebi jasnije, sto je i vazno! :lol: Jeste ovo zemlja Srbija, al' ne deru bas ovde!!!! :lol::lol::lol:

Jos malo ces 1oo%. Svaku srecu ti zelim!!!

Pa neznam, ja sam, pravo da ti kazem, za sebe spakovala spavacicu bez rukava i sa rukavima, bade mantil, uloske, mrezaste gace, pumpicu za izmazanje, vitamine, uloske za grudi, i neke uloske sa gelom koji se greju, ili hlade, za pustanje grudi. A za bebu sam spakovala dosta odelca, pelene, kremu, puder, kupiku, sampon, peskir, cebe za izlazak, carapice, kapicu, rukacice, toplomer, kupila sam mu i brojanicu, jednu plisanu igracku, flasicu, ako dozvole vode ili caj. Mislim da je to to. Odprilike sve sto bi trebalo bebi da sam otisla kod prijateljice. Lakse mi odneti i vratiti, nego moljakati nekog da ode to da nadje. Inace, ovde pored zeninog i bebi krevetca ima i za muza, tako da cemo biti zajedno non stop. Bice sa mnom i u sali, tako smo se skontali. Neznam za praznjenje, samo osecam veliki pritisak na karlicu i povecanu potrebu da trcim u wc u te svrhe. Nadam se da ovde dozvoljavaju lap-topove u sobama, mada sumljam. Ako bude imalo slobodnih soba, trazicu jednu gde sam sama. Kako je to u Nemackoj regulisano? Da li si obisla porodiliste, jesi li videla sale? Ovde nemaju kadu za porodjaj, al' imaju kadu za otvaranje. Nadam se, posto je nisko, da ce porodjaj krenuti dok sam u kadi, jer oni tad poradjaju u kadi, nece da pomeraju zenu.

Sta ti sve nosis za bebu? Mislim da ti to nista ne treba, a za lap top te zabole uvo, tada ces da mislis na sebe i bebu!!! :rolleyes:

A sto bi ti volela da se porodis u vodi?

zene moje...

ja sam tu. Juce sam bila kod dr. i kostatovao je da mi se grlic u potpunosti razmeksao, pocla sam da se otvaram.... Ako se ne porodim do ponedeljke idem na prijem u bolnicu pa ce videti sta ce sa mnom!!!

Nadam se da je to kraj :huh:

Nego sta je...drzim ti palceve!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce mi se orodila jako dobra prijateljica. Inace joj je termin bio 25.7...ali pukao vodenjak i znate vec kako to ide. Rodila je sina 2400gr i 45cm dugackog. Kao mrvica je... a nju su prilicno isekli. E sada je mene uhvatila frka sta ce sa mnom biti kad je ovaj moj juce izmeren 4100 :blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje :))))))

Tu sam :) Ja sam se porodila onog dana kada sam poslednji put kuckala ovde,dakle

27.06.2011. rodio se moj Luka :D

O tome kako je proslo,necu jos,a i od bebana ne bih imala vremena da kuckam,ali verujte istina je da se sve zaboravi :D

Luka <3 4240gr i 52cm dugacak,a rekose da ima 3500gr :o sta da vam pricam,procenite kako sam se napatila :)

U bolnici sam bila OSAM dana zato me nije bilo,u ponedeljak smo izasli .Bebac je imao povisen CRP pa smo cekali da spadne i sad je sve super.

Noc,dan ,sve mi je pomesano,nista nije kao pre ,u jednom trenutku ti dodje da izadjes iz sopstvene koze,a u drugom si najsrecniji na svetu .:) ma sve je to normalno... ;)

Nadam se da ste sve ok,da trudnoce teku u najboljem redu i da ce uskoro jos bebana da nam se pridruzi :)

Sve vas puno ljubim do sledeceg javljanja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje :))))))

Tu sam :) Ja sam se porodila onog dana kada sam poslednji put kuckala ovde,dakle

27.06.2011. rodio se moj Luka :D

O tome kako je proslo,necu jos,a i od bebana ne bih imala vremena da kuckam,ali verujte istina je da se sve zaboravi

Luka <3 4240gr i 52cm dugacak,a rekose da ima 3500gr :o sta da vam pricam,procenite kako sam se napatila :)

U bolnici sam bila OSAM dana zato me nije bilo,u ponedeljak smo izasli .Bebac je imao povisen CRP pa smo cekali da spadne i sad je sve super.

Noc,dan ,sve mi je pomesano,nista nije kao pre ,u jednom trenutku ti dodje da izadjes iz sopstvene koze,a u drugom si najsrecniji na svetu .:) ma sve je to normalno... ;)

Nadam se da ste sve ok,da trudnoce teku u najboljem redu i da ce uskoro jos bebana da nam se pridruzi :)

Sve vas puno ljubim do sledeceg javljanja :wub:

Tanjice čestitam, Luka je baš veliki!!! Želim ti brz oporavak, da se brzo prilagodite i da nam se vratiš!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice cestitam od srca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice cestitam od srca:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak je to tebi jasnije, sto je i vazno! :lol: Jeste ovo zemlja Srbija, al' ne deru bas ovde!!!! :lol::lol::lol:

Znam, htela sam da kazem da tamo su grublji, nekako ostriji, al' je to nekad dobra stvar.

Jos malo ces 1oo%. Svaku srecu ti zelim!!!

Sta ti sve nosis za bebu?

Lakse mi da ponesem nego da mislim. Mislim, znam da mi odelca ne trebaju, al' ako bi mi dozvolili da ga oblacim u njih, sto da ne, taman, da ga od samog starta oblacim, presvlacim, kupam sa tim samponom i kupkom kojom cu to ciniti i kuci. Bas su dobri ovde, mislim da cu moci sve to da radim.

Mislim da ti to nista ne treba, a za lap top te zabole uvo, tada ces da mislis na sebe i bebu!!! :rolleyes:

A sto bi ti volela da se porodis u vodi?

Zato sto je lakse za zenu da podnese bolove u toploj vodi, vaginalni putevi su vlazniji, zato dosta redje dolazi do cepanja (oni ovde seku samo ako treba pomoc vakuma), samim tim nema potrebe za brijanjem, sa bebcom mozes da se poigras malo u vodi, pre nego sto ti ga cistijeg stave na grudi (ovde ne kupaju bebu 24 h neznam sto). Gledala sam porodjaje na netu, nekako mi ti izgledaju najprirodnije, najopustenije i najcistije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.